Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciśnienie oleju

420 odpowiedzi na ten temat

#341 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 26 październik 2014 - 21:59

Ciśnienie oleju

Głupoty piszesz, nie wiesz o co chodzi to się nie wypowiadaj.

Ja przed wymianą filtra odśrodkowego,'bąka' w 1224 miałem na wolnych 1-1,5 bara, na ciepłym, a  na obrotach max 5 bar. po wymianie na puszkowe ciśnienie na wolnych wzrosło do 2,5 minimum obr,  a max to 10 bar przekraczało, musiałem ściągać miskę i zakładać nowy nowy zawór ciśnienia, bo filtry rozwalało.

Jak miałeś na bąku takie ciśnienie to po co zmieniałeś na puszkowe a co do zaworu to ktoś musiał przy nim grzebać że się nie otwierał przy 5. :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciśnienie oleju Dzisiaj, 23:45
  •  

#342 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 październik 2014 - 22:03

Ciśnienie oleju

A nie słyszałeś o takim czymś jak luz na bąku i rozrobione otwory dysz.W nie jednym ursusie c 340 zmieniałem bąka na puszkowe i chodziły kilaka lat.U sąsiada w c 385 i zetorze 8011 zmieniałem z 10 lat temu i pracują oba te ciągniki na areale 80 ha i śmigają.W zetorze robiłem mu 2 lata temu remont góry (głowica i tuleje tłoki korby i wymiana panewek tylko na nowe) i trzyma koło 4 na rozgrzanym a przed zmianą filtra miał max 2 ale weryfikacja bąka kwalifikowała do wymiany.Bąk jest lepszym filtrem oleju od puszkowych tylko ich dostępność.

Dysze można zmienić bez problemu, a luz na wirniku gdyby był wyczuwalny gołą ręką to wtedy można by obarczać winą filtr, jednak @ekwador postawił trafną diagnozę, reszta to jest doraźne zatykanie wybitej szyby dyktą.

Edytowany przez KORSARZ1, 26 październik 2014 - 22:04.

#343 Share ekwador

ekwador

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 26 październik 2014 - 22:07

Ciśnienie oleju
a co do zaworu to ktoś musiał przy nim grzebać że się nie otwierał przy 5.  :P

a może przyczyną od początku była niesprawność tegoż zaworu  :blink:

Nastały kolejne zmiany na Agrofoto

Najwyraźniej został wprowadzony nowy model rządów, mod przekracza normy społeczne, a Admin daje ciche przyzwolenie nie reagując na to.

Terror  nową wizytówką forum

#344 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 26 październik 2014 - 22:10

Ciśnienie oleju

Po pierwsze to nie szukałem dlaczego mam niskie ciśnienie, bo raczej nie było niskie, bo te 1 było poniżej 500 obrotów, więc obroty  nie dopuszczalne dla silnika.

Po drugie przyczyna niskiego ciśnienia  znalazła się sama przypadkiem, filtr bąk jest  do niczego  jeśli chodzi o utrzymanie dobrego ciśnienia.

Przyczyną nie mógł być zawór, bo po założeniu puszek ciśnienie wzrosło do ponad 10, to chyba logiczne.

balcerek zmieniłem bo miałem po prostu ochotę i tyle, z czystej ciekawości.

Efekt mnie trochę zszokował, nowy zawór znowu otwierał się przy 4 barach, musiałem znowu ściągać miskę i podkładać podkładki, bo to za niskie ciśnienie, powinno być około 5 bar.

W tym roku też do 3 letniego NH założyłem sobie LPG, bo miałem ochotę z czystej ciekawości.

#345 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 październik 2014 - 22:10

Ciśnienie oleju

Wszyscy tak są za tymi filtrami puszkowymi, weźcie rozbierzcie taki filtr po wymianie i zobaczcie co się znajduje w nim, a co w bąku, to zobaczycie który lepiej filtruje.

filtr bąk jest  do niczego  jeśli chodzi o utrzymanie dobrego ciśnienia.

Przyczyną nie mógł być zawór, bo po założeniu puszek ciśnienie wzrosło do ponad 10, to chyba logiczne.

Chyba żartujesz z tym utrzymaniem dobrego ciśnienia na bąku.

Po założeniu filtrów puszkowych ciśnienie normalnie aż tak nie wzrasta do 10at. więc co jak nie zawór?

Edytowany przez KORSARZ1, 26 październik 2014 - 22:14.

#346 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 26 październik 2014 - 22:13

Ciśnienie oleju

Co do filtrowania to zgadzam się w 100%, niestety do ciśnienia nie.

#347 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 październik 2014 - 22:17

Ciśnienie oleju

To był filtr wadliwy, bo w dobrym ciśnienie jest super. 

#348 Share ekwador

ekwador

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 26 październik 2014 - 22:20

Ciśnienie oleju

Filtr typu bąk nie ma za zadanie utrzymania jednakowego ciśnienia ;) i nie jest on pełnoprzepływowym ponieważ część oleju jest mu potrzebna do wprawienia się w ruch obrotowy i trafia z powrotem do misy. Te straty były z całą pewnością brane pod uwagę przez producenta silnika 

Zawór jak ma  pokiereszowaną przylgnię lub jak ma tendencję do zawieszania to będzie przepuszczał olej, podobnie w przypadku rys w pompie olejowej.

Przyczyn można jeszcze kilka wymienić 

Edytowany przez ekwador, 26 październik 2014 - 22:22.

Nastały kolejne zmiany na Agrofoto

Najwyraźniej został wprowadzony nowy model rządów, mod przekracza normy społeczne, a Admin daje ciche przyzwolenie nie reagując na to.

Terror  nową wizytówką forum

#349 Share dareq1994

dareq1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 27 październik 2014 - 18:06

Ciśnienie oleju

też tak kiedyś miałem ale wymieniłem pompe i chodzi idealnie :)

#350 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 październik 2014 - 16:09

Ciśnienie oleju silnik mial dwa lata temu robiony remont i był tam włoŻony nowy wał. Jestem jego posiadaczem od tygodnia i zastanawiam się czemu takie nikiel bo był y właściciel mówi że po remoncie zrobił 100 mth max

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#351 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 październik 2014 - 19:03

Ciśnienie oleju

dwa lata temu miał robiony remont silnika i był wkładany nowy wał np .Po remoncie 100 mth max ma zrobione więc co jest ?

#352 Share LukaszP

LukaszP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 02 listopad 2014 - 16:43

Ciśnienie oleju

Zdemontuj filtr odsrodkowy i zobacz czy nie rozkrecil sie w srodku. W mojej 912 jakis domorosly mechanik zerwal gwint. Filtr rozkrecil sie podczas pracy cisnienie na wolnych obrotach spadlo do zera. Po tym zajsciu wyrzucilem dziada w cholere i zamontowalem filtry puszkowe. Cisnienie wrocilo na 3 atm na cieplym na wolnych obrotach i na 6 podczas pracy. Nie bez powodu w nowszych Ursusach montowano filtry puszkowe.

Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

#353 Share AndrzejMikulewicz

AndrzejMikulewicz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 02 listopad 2014 - 17:20

Ciśnienie oleju jak ktoś ma 10 podczas pracy to napewno ma podłożony 1gr pod zaworem :)

Andree94444

#354 Share arab1

arab1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 05 listopad 2014 - 08:37

Ciśnienie oleju

Mam takie pytanie otóż oglądałem ciągnik 912 i zapaliłem to cisnienie 3,5 maksymalnie 4 na wysokich obrotach ,a na obrotach minimalnych czyli takich jak tylko udało się najniżej zejsc też 3 -3.5 ,czyli niby dobrze ,ale gdy tylko zgasiłem ciągnik ciśnienie w ułamku sekundy 0 ,czy tak powinno być ,czy ktoś coś wykombinował żeby po odpaleniu tak było? ,dodam że mam mtz i tam po zgaszeniu chwilę trwa zanim ciśnienie spadnie na zegarze do 0

#355 Share xUrsus912x

xUrsus912x

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 09 listopad 2014 - 17:22

Ciśnienie oleju

U mnie w ursusie 902 mam 5 na niskich obrotach a na 1400 6 cisnienia

Moze masz zegar zjeba**  albo silnik do remontu jak dla mnie to za małe

#356 Share zgrywus223

zgrywus223

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Mechanika
    Elektryka

Napisany 10 listopad 2014 - 18:48

Ciśnienie oleju

W ursusach i zetorach ciężkiej serii ciśnienie zawsze szybko spada po zatrzymaniu silnika, mam tak też u siebie w zetorze z 4 po zatrzymaniu robi się momentalnie  0, miałem też MTZa i tam tak jak mówisz ciśnienie spadało powoli. Zależy to od konstrukcji silnika i magistrali olejowej.W  c 330 też ciśnienie wolno spada.

#357 Share lukaskurp

lukaskurp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 14 listopad 2014 - 21:14

Ciśnienie oleju

panowie ale niskie obroty to pojęcie względne. w 30 można tak aby zgasł ale tu troche za długa magistrala olejowa. moim zdaniem niskie to 1000RPM i poniżej 1 bara nigdy nie spada, filtr odśrodkowy.

#358 Share arab1

arab1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 15 listopad 2014 - 17:09

Ciśnienie oleju Jeśli zawór jest dobry to ciśnienie obojętnie na jakim filtrze nie może wzrastać poza granice wyznaczoną przez zawór czyli coś około 5 -5.5.Co do remontu to pewien jesteś że był zakładany 100 mth nowy wał?.Druga sprawa jeśli już był nowy wał to zależy też co to za produkcja była

#359 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 listopad 2014 - 20:52

Ciśnienie oleju

Witam .Mam ursusa 385. Ciągnik teraz na zimnym silniku trzyma 3 a nawet przy max obrotach 4 ath ale jesli ciagnik pojdzie w orke to trzyma słabe dwa a na obrotach jałowych ledwo 1 a czasem nawet 0 .Co jest grane ? Filtr typu bąk po zgaszeniu ciągnika slychac jak jeszcze chwilke chodzi ? 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#360 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 20 listopad 2014 - 21:03

Ciśnienie oleju

Sprawdź filtr czy nie ma luzu na osi.Jak ma luzy to wymień na puszkowe ale wcześniej podepnij inny zegar aby było pewne że ma takie ciśnienie.