Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciśnienie oleju

420 odpowiedzi na ten temat

#281 Share Matscan

Matscan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 07 luty 2014 - 17:54

Ciśnienie oleju Moim zdaniem zegar

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciśnienie oleju Dzisiaj, 19:52
  •  

#282 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisany 07 luty 2014 - 22:19

Ciśnienie oleju ty weź jak najszybciej kup drugi zegar (albo podłacz się pod silnik manometrem jak masz), zeby sie nie okazało, że to coś w silniku sie uszkodziło i jeżdżąc bez ciśnienia przyprawiasz sie o poważne kłopoty.

Edytowany przez nunu85, 07 luty 2014 - 22:20.

#283 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 07 luty 2014 - 23:19

Ciśnienie oleju ciśnienie ostatnio było wpozadku, dopiero dziś zegar przestal dzialac, ale trzeba będzie go kupic, bo ciągnik u mnie kilka dni jest, i tak naprawdę w ciężkiej robocie nie był sprawdzany, a wtedy to roznie może byc
. w lekkij robocie trzymal cisniee, zimny 7, po ok godzinr jazdy 5

#284 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisany 07 luty 2014 - 23:52

Ciśnienie oleju "bo ciągnik u mnie kilka dni jest"

to tym bardziej nie jeździj póki nie założysz nowego zegara.
To jest bardzo dziwne, ze zepsuł sie akurat parę dni po zakupie.

#285 Share Grabcio

Grabcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 753 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 08 luty 2014 - 09:39

Ciśnienie oleju Z tego co piszesz to ciśnienie miał prawie o połowę za wysokie, ale to może tylko zegar źle wskazywał. Jak najprędzej załóż nowy zegar.

Jeżeli pomogłem wciśnij zieloną strzałkę ;)

#286 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 08 luty 2014 - 10:57

Ciśnienie oleju podejrzanie to wygląda, moglo być cos kombinowane, tak czy inaczej nowy zegar trzeba dac i potem zobaczymy

#287 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,rolnictwo,

Napisany 08 luty 2014 - 13:49

Ciśnienie oleju Pasuje zegar od ciśnienia w uładzie pneumatycznym ( drugi od prawej ). Filtr przy silniku masz typu "bąk " czy wymiennne dwa ? Jeśli bąk to sprzedający mógł go jakoś pozaślepiać ( celowo ). Sam go kupowałeś, czy miałeś jakiegoś fachowca przy oględzinach ?

#288 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 08 luty 2014 - 14:18

Ciśnienie oleju ojciec niby wzial kuzyna co zna się na rzeczy, ale on po za obejrzeniem ciągnika wizualnie i posłuchaniem silnika nic nie sprawdzil, stwierdził ze ciągnik ma swoje lata i usterki ma prawo mieć. nawet biegow by nie sprawdzil zebym mu nie powiedzal, trochę tym ciągnikiem pojezdzielm, i jak na razie nie zauwazylem ubytkow oleju, podobno u wlasciciela od wymiany do wymiany nic nie dolewane, biegi wszystkie sa , nie wyrzuca, lekko wchodzą, silnik równo pracuje, nie kopci, tur działa, podnosink także, podobno był nowy zakładany w tamtym roku, z zegarow dzialal tylko ten od ciśnienia, nie wiem jaki jest filtr przy silniku i jak to sprawdzić, nie miałem nigdy wcześniej do czynienia z takim ciągnikiem, do dnia dzisiejszego z wad to zauwazylem te odgłosy przy sprzęgle, slychac w kabinie pod podloga z prawej strony, patrzeć od z spodu wygląda jak by w okolicy lozyska oporowego. druga sprawa to problem z wylaczeniem napedu, ale na ten temat już wyjaśniony, zolw zajac nie działa, ale to było wiadome odraz przy kupnie, chociaż przez tel facet powiedział ze działa, na miejscu okazało się ze jednak nie działa, ale guzik z nim, u mnie ten ciągnik ma być do ugniatania pryzm i do tura, wiec bez zolw zajac się obejdzie.

mam 6 tys zl odlozone na ewentualny remont, na razie testuje ciągnik, z czasem wyjdzie co go boli i pojedzie na warsztat jak będzie potrzeba , zanim sezon się zacznie.

#289 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,rolnictwo,

Napisany 08 luty 2014 - 17:45

Ciśnienie oleju Często w tych ciągnikach niedomagające wzmacniacze momentu ( żół/zając) były " naprawiane", (blokowane) poprzez zaspawanie . Ma to pewien wpływ na skrzynie biegów . Miałem tak u siebie, spawy puściły i całość się zaczeła telepać . Jak to naprawiać ? Są tutaj tematy na forum np. http://www.agrofoto....-momentu-u-912/
Wszystko już chyba było opisane , trzeba szukać i czytać . Polecam też, zaopatrz się w katałog części i instrukcję napraw, przydadzą się . Powodzenia.

Edytowany przez fezoi, 08 luty 2014 - 17:46.

#290 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 08 luty 2014 - 18:30

Ciśnienie oleju pod innym postem użytkownicy obstawiali na uszkodzone lozysko oporowe, dodam ze te telepanie jest słyszalne po puszczeniu sprzegla i na bardzo niskich obrotach, na wyższych praca silnika zakluca slyszalnosc, przy kupnie facet trzymal go na nieco wyższych obrotach i nie dalo się tego tak wychwycić, zresztą dobry mechanik by wychwycil i na wyzszych

jaki może być koszt doprowadzenia tego do pozadku? części plus robota?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#291 Share Jendrzej23

Jendrzej23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 08 luty 2014 - 19:08

Ciśnienie oleju Wszystkie kanały drożne sprawdzałem

#292 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 08 luty 2014 - 20:29

Ciśnienie oleju Słuchaj.Nie wiadomo co tam jest dokładnie bo może być łożysko czy ten cały wzmacniacz.Na odległość nic nikt nie zdziała.Ty musisz to zrobić.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#293 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 08 luty 2014 - 20:41

Ciśnienie oleju w poniedziałek mechanik rzuci okiem na to, wzrokowo i odsłucha, na pewno cos stwierdzi, i jak będzie trzeba to się zrobi. wg mnie to cos ok 10-20 cm za sprzeglem, jakby tam jakiś luz na walku był i drganie powodowalo kołatanie, im nizsze obroty tym lepiej slychac, zalozmy ze to rozd*pczony wzmaczniacz halasuje, to co proponujecie z tym zrobić? naprawiac te zwierzaki czy usunąć to? w sumie mi ten wzmaczniacz nie potrzebny, bo ciągnik raczej będzie spradycznie używany do pracy w turze przy oborniki , gniecieniu pryzm, i w przyczepie zbierającej krone, około 50 mtg rocznie.

#294 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisany 08 luty 2014 - 21:30

Ciśnienie oleju na 50mth rocznie to ja bym niczego nie ruszał (tym bardziej, jeśli sprzęgło się nie ślizga)

ja z takim terkotaniem na wolnych jeżdże już od kilku tysięcy godzin i jakos nic sie nie chce rozpieprzyc bardziej (i oby jak najdłuzej)

a jak już chcesz to koniecznie robic, to wywal wszystkie bebechy od wzmacniacza, wstaw wałek pośredni i będzie ciszej.

#295 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 08 luty 2014 - 21:46

Ciśnienie oleju mam trochę gotówki w rezerwie na podszykowanie tego ciągnika, a na razie nic innego nie znalazłem po kupnie, może po prostu terkocze bo jest zalaczony przedni naped, może to mieć cos wspólnego? odkad kupilm jezdze z napedem, ale caly czas po siegu lub białej sliskiej drodze. teraz musze go odlaczyc bo sieg gine,

sprzeglo wpozadku, naped tez dobrze ciagnie , sprawdzałem zapierając się turem.

#296 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 08 luty 2014 - 21:50

Ciśnienie oleju Kosz wzmacniacza na wałku sprzęgłowym, taki siwy, może był krzywo pospawany i go wyrobiło.ten typ tak ma.

#297 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisany 08 luty 2014 - 21:52

Ciśnienie oleju napęd na postoju nic nie hałasuje bo i nie ma jak.
także w jeździe na niskich biegach go nie słychać. Dopiero na 3 lekko wyje, a na 4 to już dość mocno.

tomek potwierdził. hałas jest od bebechów ze wzmacniacza.
Jak potrafisz sie do niego przyzwyczaic to olej i tak jeździj, natomiast jeśli jesteś perfkcjonistą, to wyrzuć wszystkie flaki, wstaw wałek pośredni i będzie względny spokój.

Edytowany przez nunu85, 08 luty 2014 - 21:56.

#298 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 08 luty 2014 - 22:07

Ciśnienie oleju jak ciągnik ma większe obroty to go nie slychac, na niskich trochę slychac ze pod podloga cos galasuje, na minimalnych jest dobrze slychac, ale to jest taki znośny hałas, jeśli to nie zagraza jakiejś poważniejszej awarii to nie będę tego ruszal przynajmniej na razie, a z czasem się zobaczy

#299 Share Tuning221

Tuning221

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 09 luty 2014 - 10:34

Ciśnienie oleju Witam. Gdzie jest zamontowany czujnik cisnienia oleju w ursusie 1014 ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#300 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 09 luty 2014 - 13:32

Ciśnienie oleju Ciśnienia czego?
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.