Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciśnienie oleju

420 odpowiedzi na ten temat

#261 Share rosolinnio

rosolinnio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 04 styczeń 2014 - 12:04

Ciśnienie oleju @adrianJD8330 A tuleja w tym oto ciągniku nie ma kontaktu z cieczą chłodnicza?? Chyba że coś pokręciłem i się myle.

Edytowany przez rosolinnio, 04 styczeń 2014 - 12:04.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciśnienie oleju Dzisiaj, 22:03
  •  

#262 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 04 styczeń 2014 - 12:50

Ciśnienie oleju No to ciekawostka :blink: :D, też zawsze myślałem, że tuleje w tym silniku są "mokre", tj otoczone płaszczem wodnym :P

#263 Share wpsowa692

wpsowa692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 04 styczeń 2014 - 12:57

Ciśnienie oleju Trza było głowicę oddać do sprawdzenia szczelności.
Adrian tu masz tuleje mokre tzn. przerdzewieje wysoko to wali komprecha do chłodnicy a jak nisko albo oring pusci to woda kapie do oleju , a jak chłodniczka oleju peknie to olej zapierdziela do wody i mamy gejzer z chłodnicy itd.
Jak rozbierasz to nie wyścigi nie F1 popatrz gdzie ciapało itd itd kiedyś tez w 12-stce naprzykrzało mi się już sciągać głowicę okazało się że rant tulei był jakby wgnieciony w jednym miejscu i ciapało no i co tulej wymieniona koniec problemu .
Ten motor niby prosty ale ma swoje knyfy , jak pisze balcerek szóstka się zawsze przegrzeje zawsze tam ropa czy olej z wydechu siąpi czy to wina termostatu piorun wie , każdy zawsze zakłada uszczelkę pod głowicę ze wszystkimi dziurami bo lepsze chlodzenie no w sumie nie wiem .
Rozbierał ktoś leylanda?
Tam wielkość kanałów wodnych jest zróżnicowana na początku bliżej pompy sa małe by na końcu motora mieć największa przepustowość po co tak by cały motor był równo rozgrzany a tu w martinie każdy zakłada ze wszystkimi dziurami i silnik blisko pompy jest chłodny a na 6 garnku się przegrzewa.

#264 Share padre1989

padre1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 04 styczeń 2014 - 12:57

Ciśnienie oleju dać nobla za nowe odkrycie w mechanice :)

#265 Share adrianJD8330

adrianJD8330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 04 styczeń 2014 - 13:30

Ciśnienie oleju u góry raczej sie rzadko przegnije tulej wiec u mnie raczej z tuleją nie ma nic wspólnego bo były wymieniane niedawno w czymś innym tkwi problem.
wpsowa692 -

chyba bedzie trzeba tak zrobic jak mówisz dać głowice do sprawdzenia

dać nobla za nowe odkrycie w mechanice :)

Dać w morde za głupie komentarze nie masz nic ciekawego do powiedzenia nie spamuj mi tematu kretynie i idz popatrz jak sąsiedzi rolnicy mają maszyny a ty dalej udawaj rolnika haha żal mi takich ludzi co nie mają własnego kawałka ziemi a się fascynują że jacy to z nich rolnicy. <_<
Trochę szacunku dla innych ja chcę sie czegoś tu dowiedziec a ten konus mi z noblem wyjedza. sobie tego nobla wsadz wiesz gdzie w du*pe :lol:

@adrianJD8330 A tuleja w tym oto ciągniku nie ma kontaktu z cieczą chłodnicza?? Chyba że coś pokręciłem i się myle.

Nie no ma zgadza sie. Ja nic nie pisałem że nie ma.

#266 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisany 05 styczeń 2014 - 23:03

Ciśnienie oleju zawieź głowice do sprawdzenia do specjalistyczneg zakłądu.
JA też co roku zmieniałem uszczelki pod głowicą, a i tak już po paru godzinach zaczynało dmuchac do wody.
Okazało sie, ze jest jakieś mikropęknięcie wewnątrz głowicy i po rozgrzaniu zaczyna puszczać ciśnienie do wody.

Koszty: nowa ponad 4 tysie, regenerowana koło 2.

ps pęknięta tuleja też być może.
NAleży cały cylinder dokładnie oczyścić szmatką (oraz u góry sadzę nożem i papierem sciernym) i opukiwac z góry młoteczkiem raz przy raz. Jeśłi jest pęknięcie, to uwidoczni sie czarna ryska. Zacznij od tego.
Jeśłi okaze sie ok, to nie zostaje nic innego niż głowica.

#267 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2394 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 10:51

Ciśnienie oleju

A wiec tak termostatu nie ma. Głowica raczej cała jest, Juz nie wiem co to może być za przyczyna. Gdy założyłem termostat problem ustał ale znowu zaślepek na głowicy wylatuje woda <_<

Co tuleja ma z tym wspólnego? Kompresja szła by wtedy w olej <_<

Załóż nowe zaślepki do głowicy wklejając na klej może być poxipol lub distal.Nie powinno wypchnąć wody przez zaślepki tylko przez chłodnicę dolnym obiegiem.Może też być mikro pęknięcie ale sprawdzanie pod ciśnieniem też może nie pokazać.Miałem tak w bizonie w dwóch zakładach sprawdzali i nic a po rozgrzaniu dmuchała.Wymiana głowicy dopiero pomogła.Jeździłem cały sezon na tej głowicy ale w termostacie miałem rozwiercony otwór 4 mm i ciśnienie wydostawało się przez termostat ale nie wypychało wody a żeberka rano koło 1 cm były przykryte.Wklej nowe zaślepki jak nie pomoże to zrób z termostatem jak piszę.

#268 Share adrianJD8330

adrianJD8330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 11:44

Ciśnienie oleju jak zakleje te zaślepki to nic sie nie uszkodzi? dodam że założyłem uszczelke z 2 zaślepionymi kanalami (uszczelka bez turbo)

#269 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2394 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 12:46

Ciśnienie oleju Jak masz silnik 4 turbo z chłodnicą olejowa z przodu to musisz założyć uszczelkę bez tych zaślepionych otworów bo jest inny obieg niż w silnikach wolno ssących które mają podwójną miskę olejową w której płyn schładza olej i do tego silnika jest ta uszczelka z zaślepionymi kanałami a jeżeli 6 to to ci nie powiem bo nie miałem do czynienia.

Edytowany przez balcerek1, 06 styczeń 2014 - 12:55.

#270 Share adrianJD8330

adrianJD8330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 15:17

Ciśnienie oleju no 12 raczej jest 6 bez turbo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share padre1989

padre1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 15:31

Ciśnienie oleju adrianJD8330 napisales ze jak tuleja pęknieta to kompresja w olej idzie.jak tuleja jest peknieta to kolego kompresja na uklad chlodzenia idzie i bedzie wywalac wole badz płyn. jak sie nie ma pojecia to sie pisze ze moge sie mylic czy cos podobnego a nie obrazac sie huk wie za co .

#272 Share adrianJD8330

adrianJD8330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 16:46

Ciśnienie oleju
padre1989 No tak ale jak mi raz pękła tuleja to w chłodnicy z wodą miałem olej.

Dodam że idą bombelki i co jakiś czas woda się unosi i wylatuje.

#273 Share Jonek132

Jonek132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo :D

Napisany 06 styczeń 2014 - 17:57

Ciśnienie oleju może zapytaj jakiegoś doświadczonego mechanika co to może być. wytłumacz mu co się dzieje i bez rozbierania może będzie wiedział jaka jest przyczyna bo tak to można zgadywać, niedługo sezon i trzeba żeby Ciągniczek był sprawny więc nie czekaj tylko zagadaj z mechanikiem i będzie najlepiej ;)

#274 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2394 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 19:50

Ciśnienie oleju A jak zmieniałeś uszczelkę to był ślad że jest napalona.Widać to gołym okiem jak uszczelka puści to jest czarna w punkcie co puści i nawet się rozdwoi.Jak była czysta to powinieneś się kogoś poradzić co robić nawet tutaj i to raczej może być głowica.Zawoź do sprawdzenia do puki jest czas na takie roboty i jak będzie dobra to może być wygięta co powinno się planować i porobić zawory do porządku.

#275 Share adrianJD8330

adrianJD8330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 09 styczeń 2014 - 20:15

Ciśnienie oleju Mechanik powiedział że może być zawalona chłodnica w środku kamieniem bo pompa wywala wode do chłodnicy a ona nie chce na dół zejśc i sie wylewa nie ma dobrego obiegu i sie zaczyna gotowac? Może takie cóś być tylko z skąd te bąbelki? <_<

#276 Share Jonek132

Jonek132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo :D

Napisany 09 styczeń 2014 - 23:23

Ciśnienie oleju u mnie kiedyś w Ursusie C-360 była podobna sytuacja. kamieniem zawalona chłodnica, wystarczyło pół godziny roboty i prawie woda się gotowała i nadmiarem uciekała. wymieniłem chłodnice i od razu inaczej pracuje. ;) do 1212 chłodnica to koszt prawie 450zł ale jeśli jest zawalona kamieniem to itak musisz wymienić. A zagadką pozostają te bąbelki...

#277 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2394 postów

Napisany 10 styczeń 2014 - 18:28

Ciśnienie oleju Zdejmuj głowicę i zawieź do sprawdzenia i planowania przy okazji zawory zrobić żeby było jak się należy.

#278 Share Jendrzej23

Jendrzej23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 06 luty 2014 - 20:21

Ciśnienie oleju W ursusie c385 zanikło smarowanie na klawiaturze. Co może być przyczyną ?

#279 Share xxmajdanxx

xxmajdanxx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 06 luty 2014 - 20:24

Ciśnienie oleju zatkane kanały olejowe ?! np

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 07 luty 2014 - 17:21

Ciśnienie oleju przestal dzialac zegar od ciśnienia oleju, co może być przyczyna? zegar czy może tez być cos innego?