Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciśnienie oleju

420 odpowiedzi na ten temat

#221 Share robson79

robson79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, maszyny rolnicze, mechanika

Napisany 26 sierpień 2013 - 18:25

Ciśnienie oleju Na ciepłym czy na zimnym bo jak na ciepłym to może być a jak na zimnym to lipa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciśnienie oleju Dzisiaj, 19:40
  •  

#222 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisany 31 sierpień 2013 - 08:55

Ciśnienie oleju

podlacze sie pod temat!!
ja mam na wolnych 1 atm
na gazie rosnie do 3 atm czy to dobrze??

i co to znaczy dla Ciebie wolne?
U mnie, jak mam mocno rozgrzany silnik i obroty bardzo wolne (tak, ze jeszcze pracuje, ale dużo mu nie brakuje do zgaśnięcia), to mam 0. Od kiedy tylko pamiętam tak było i nie jest to nic dziwnego.

Ogólnie najważniejsze, żeby unikaź aż tak niskich obrotów, by na zegarze pojawiało sie zero. MInimum, to te pół atmosfery powinno być na wolnych.
Przy pracy natomiast przynajmniej ze 2,5.

Jak tak masz, to wszio jest ok.

#223 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 01 wrzesień 2013 - 08:14

Ciśnienie oleju W tych ciągnikach na wolnych jest ciśnienie 0,9.Ja w 1214 na wolnych mam 1,1 atm
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#224 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 11 wrzesień 2013 - 17:39

Ciśnienie oleju Ja na zużytym / starym oleju w c-385 mam na obrotach 1500rpm około 3,5-4 atm (przy temp. wody w chłodnicy ponad 80 stopni) , kiedyś ciśnienie było większe ale pewnie to wina poniekąd oleju a w drugiej kolejności naturalnego zużycia .

Jakie oleje silnikowe stosujecie w starych ciężkich ursusach ? Co ile mth wymieniacie ?

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#225 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisany 11 wrzesień 2013 - 19:34

Ciśnienie oleju 3,5-4 na rozgrzanym silniku to bardzo dobry rezultat. Silnik ma smarowanie jakby z fabryki świeżo wyjechał.

Co do oleju, ja leję ostatnio http://www.sklep-gre...ducts_id/788317

niewiele droższy od superolu a 10 razy lepszy

#226 Share rolnik23

rolnik23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 12 wrzesień 2013 - 18:19

Ciśnienie oleju Ja wymieniam olej co 200 mtg, gdyż w tych silnikach z turbiną jest to wymagane. Nie wlewajcie olei nowego typu do nich bo te silniki nie są przystosowane i wtedy szybciej się zużywają.

#227 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisany 12 wrzesień 2013 - 18:39

Ciśnienie oleju Sprecyzuję kolegę powyżej, bo mówi tylko częściową prawdę.

Nie wszystkie oleje nowego typu są złe do starych silników. Ba, znakomita większość jest lepsza niż wiekowe superole.
Jedyne, czego trzeba unikać, to oleje lekkiego biegu, o niskiej lepkości czyli hths poniżej 3,5. (o oznaczeniu ACEA A1/B1, A5/B5, C1, C2)

Wszystkie oleje nowoczesne, które spełniają jakąkolwiek normę E nadają sie do starych silników.

#228 Share maniek183

maniek183

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 12 wrzesień 2013 - 19:21

Ciśnienie oleju Nie będę zakładał nowego tematu mam problem z ciśnieniem dziś w czasie orki zaczęło spadać z początkowych 3 do 1-1,5 bar rozgrzany 1900obr/min jest to 6 po remoncie 80Mth obstawiam pompę oleju ewentualnie zawór czy to może być to? przy 400obr mam prawie 1bar wygląda tak jakby brakowało wydajności smarowania czy miał ktoś podobny przypadek ? Podkusiło przy remoncie wymienić na nową mimo iż stara dawała niezły ciśnienie i chyba te nowe to szajs. Olej jest świeży 4Mth od wymiany 15w50

#229 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 12 wrzesień 2013 - 20:16

Ciśnienie oleju Dobre masz ciśnienie.
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#230 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisany 12 wrzesień 2013 - 20:39

Ciśnienie oleju te półtora bara przy wysokich obrotach, toby było przyzwoicie na traktor wymęczony po >6000mtg od remontu, a nie świeżo poskładaną nówkę.
Przynajmniej te 2,5-3 wypadałoby, żeby było w takim wypadku.

Pierwsza rzecz do sprawdzenia to pompa (podmiana na starą, skoro była ok)
od razu przy okazji posprawdzać, czy smok dobrze przykręcony i ta druga rurka ktora pompuje olej

Edit

TAk sobie czytam tego Twojego posta jeszcze raz i mam wrażenie, że się pomyliłeś pisząc 1900, a miałes zamiar napisać 900.
Jeśłi tak by było, to wszystko masz w najlepszym posządku.

Edytowany przez nunu85, 12 wrzesień 2013 - 20:44.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share maniek183

maniek183

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 12 wrzesień 2013 - 20:44

Ciśnienie oleju Po odpaleniu zimny silnik 2,5bar po 20min 3bar potem w czasie pracy na samym końcu ok 1,3 jak dla mnie to za mało tym bardziej że nie ciągam nim bron a pług obrotowy 4x45 + wał campbell+ croskil ziemia 2-3 klasa wykorzystuje 100% mocy już sam nie wiem co o tym myśleć jest trochę roboty zwalić miskę ale boje się żebym silnika nie zajeździł :unsure:

#232 Share maniek183

maniek183

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 13 wrzesień 2013 - 17:00

Ciśnienie oleju Nie widzę opcji edytuj więc następny post kolego nie pomyliłem się chodziło o 1900
Zwaliłem miskę a raczej wannę olejową zawór ok pompa dziwnie chodzi przeskakuje zamiast płynnie iść porównane z nową tej samej firmy (Tuchola) niby coś pompuje (sprawdzone ręcznie) ale jakoś nie wierze jej. Jeszcze na gwarancji 2 tygodnie założyłem starą jutro odpalam zobaczymy co będzie. Przytarłem panewki ;[ tyle co nic ale jednak po sezonie rozbiórka silnika <_<

#233 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 13 wrzesień 2013 - 18:51

Ciśnienie oleju Podłóż jakby nie pomogła podmiana pompy, to dołóż podkładkę pod zawór.

Jeśli pompa jest sprawna, to można "zrobić" tym sposobem ciśnienie na poziomie 3-4atm, nawet w mega wyłachanym silniku (np: wał korbowy ma z 0,5mm luzu promieniowego na głównych, a na korbach podobnie). Na zimnym taka padlina będzie miała 8atm na wolnych, ale po rozgrzaniu oleju, ciśnienie spadnie do normalnych wartości.

#234 Share maniek183

maniek183

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 13 wrzesień 2013 - 20:02

Ciśnienie oleju Zimą wyciągnę wał i dam nowe panewki. Co do ciśnienia odpaliłem go rano po całej nocy stania i dał ledwo 1,1 bar 1200/obr silnik jest nowy właściwie a co do "przecieków" po zgaszeniu z tego ciśnienia do 0 schodził ok 3sek jutro napisze czy podmiana pompy coś dała

#235 Share gieniek

gieniek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 14 wrzesień 2013 - 06:37

Ciśnienie oleju zmiana filtra oleju z ,,bąka'' na wymienne ładnie podnosi ciśnienie

#236 Share maniek183

maniek183

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 14 wrzesień 2013 - 11:24

Ciśnienie oleju Bąk wymieniony juz 4 lata temu prawda że podnosi ciśnienie. Wymiana pompy dała ciśnienie 3 bar przy 800 i prawie 6 przy 2000/obr na zimnym silniku po rozgrzaniu jest to 3,5 przy 2000 jak dobrze że to tylko to :D

Co do patentów na podniesienie ciśnienia znam gościa który w 360 podkładał paski z puszki po piwie pod panewki by ciśnienie wzrosło :blink:

#237 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 14 wrzesień 2013 - 19:53

Ciśnienie oleju Taaa...kombinatorów nie brakuje....

#238 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 14 wrzesień 2013 - 20:59

Ciśnienie oleju Głupie pytanie : czy jak spuszczę olej po pracy np. wieczorem i pozostawię tak ciągnik do rana i wtedy zaleję go świeżym olejem to pompa nie będzie miała problemu z zassaniem go ? (wiem ,że w takim przypadku np. w silnikach perkinsa są problemy z zassaniem oleju przez pompę) .

Ostatnio mój c-385 chodził na superolu CF (zamiennik Falco) ,( na sezon pracy silnik weźmie około 2 litrów oleju) jaki teraz olej wlać teraz ?

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#239 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 14 wrzesień 2013 - 21:59

Ciśnienie oleju Nic się nie stanie, zassie bez problemów, jak bierze olej możesz spróbować np. lotos lub orlen platinum ultor 20W50, na pewno nie zaszkodzi, wytłumi i uszczelni trochę klekota.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share mathewc385

mathewc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 17 wrzesień 2013 - 21:39

Ciśnienie oleju Witam panowie jak tak troche z innej beczki otoz od pewnego czasu moj c 385 dziwnie drzy . Drzenie zaczyna sie od 1700 obr i trwa do 2000obr. Drzenie jest tak silne ze klucze w skrzynce brzecza. Wiecie moze jaka jest tego przyczyna??. Dodam ze jest tam silnik starego typu w ktorym (chyba)nie bylo mechanizmu wyrownowazajacego.

Edytowany przez mathewc385, 17 wrzesień 2013 - 21:40.