Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciśnienie oleju

420 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mateunia19

mateunia19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 12 marzec 2008 - 18:46

Ciśnienie oleju mam takie pytanie odnośnie ciśnienia oleju. Gdy ciągnik jest zimny i tuż po zapaleniu ma 3-4 na niskich obrotach a jak się przegazuje to 5-6. Gdy ciągnik popracuje i olej się już rozgrzeje porządnie to na małych obrotach ma 1 atak w pracy przy np pługu przy 18-20 tyś obrotów to ma w granicy 2-4. Takie ciśnienie jest wystarczające? pytam w kwestii ciekawości tak na przyszłość. dzięki za odpowiedzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciśnienie oleju Dzisiaj, 09:14
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 marzec 2008 - 18:54

Ciśnienie oleju Może czujnik nie jest dobry....

#3 Share mateunia19

mateunia19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 12 marzec 2008 - 19:24

Ciśnienie oleju ja pytam w kwestii ciekawości czy ciśnienie takie jest wystarczające?

#4 Share krzych2007

krzych2007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 12 marzec 2008 - 20:05

Ciśnienie oleju takie cisnienie jest jeszcze dopuszczalne, ale moim zdaniem masz zatarty zawór cisnieniowy w pompie oleju (cisnienie raczej nie powinno przekraczać 5 atm nawet na zimnym oleju na całym gazie )
Ursus 1014, c-385, c-360, MTZ-82, DT-75, koparka Białoruś, Agregat Rabe Werk 250, Claas Mercator 60

#5 Share ciagnikfan

ciagnikfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 12 marzec 2008 - 20:17

Ciśnienie oleju Dziwne że na małych obrotach ma 1 a to jest na pewno za niskie ciśnienie a po zapaleniu 5-6 co jest za wysokie. Na pewno wskażnik jest sprawny?
...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

#6 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 13 marzec 2008 - 09:49

Ciśnienie oleju Na pewno wał korbowy do szlifu i rozrząd do naprawy. Zrobisz to i będziesz miał 3,5 na rozgrzanym przy wolnych obrotach. Jak byś rozpołowił ciągnik to przy poruszaniu za koło zamachowe będziesz miał wyczuwalny luz wzdłużny czyli wał będzie się poruszał do przodu i do tyło oraz poprzeczny czyli góra dół. Dopóki nie cieknie olej od strony koła zamachowego można jeździć, jak zacznie ciec to wymienić oring na nowy albo naprawa główna.

#7 Share mateunia19

mateunia19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 13 marzec 2008 - 17:45

Ciśnienie oleju w jakich granicach mieści się naprawa kipitalna silnika?? szlif wału korbowego, pompa olejowa, szlif głowicy, tłoki, tuleje, korbowody??

#8 Share zts

zts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 14 marzec 2008 - 08:42

Ciśnienie oleju naprawa główna około 5 tyś, najpierw zobacz jaka jest pompa olejowa.

#9 Share yogi

yogi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 14 marzec 2008 - 10:00

Ciśnienie oleju a jaki masz filtr oleju? odśrodkowy czy 2 wkręcane????

#10 Share mateunia19

mateunia19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 14 marzec 2008 - 15:52

Ciśnienie oleju mam filtr odśrodkowy, wymieniałem go w ubiegłym roku. Na razie nie zamierzam nic w nim naprawiać bo pali nawet dobrze oleju, zbyt dużo nie bierze. Ten sezon powinien przechodzić bo i tak nie ma dużego areału do obrobienia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share yogi

yogi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 15 marzec 2008 - 08:50

Ciśnienie oleju ja jak w 1214 wymienilem odśrodkowy na 2 wkrencane to mi cisnienie na wolnych podskoczyło tak o 1atm że teraz po rozgrzaniu mam około 2atm. na wolnych obrotach

#12 Share tomek15h

tomek15h

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,
    motoryzacja ,
    mechanika,
    budowa maszyn

Napisany 15 marzec 2008 - 12:32

Ciśnienie oleju U mnie w 1224 ciśnienie wacha sie między 3 a 4 atm.Na zimnym silniku przy 2000obr/min jest 4 a jak sie rozgrzeje to przy tych samych obrotach jest 3 atm. mam 2 filtry przepływowe jak był zamontowany odśrodkowy to te wartości były analogicznie niższe o 1 atm.Czyli potwierdza sie to co pisał wcześniej kolega Yogi.

#13 Share mateunia19

mateunia19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 15 marzec 2008 - 16:55

Ciśnienie oleju ile kosztuje taka przekładka z filtra odśrodkowego na dwa filtry?? i co wtedy trzeba kupić?

#14 Share yogi

yogi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 16 marzec 2008 - 19:57

Ciśnienie oleju no trzeba kupic tą całą podpore pod filtry(ok. 300zł) no i same filtry(ok. 40zł)

#15 Share niewydostanieszsie

niewydostanieszsie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 18 marzec 2008 - 09:41

Ciśnienie oleju ja mam na zimnym silniku koło 4 a jak sie solidnie nagrzeje to spada do niecałych 2 na wysokich obrotach
silnik póki co oleju za dużo nie bierze ale zaczyna dmuchać z komory silnika...(przy okazji wymiany uszczelki pod głowicą sprawdzaliśmy tuleje i nie mają progów- możliwe że same pierścienie sie starły? )
z tego co wiem to diesel wolnoobrotowy (ciągniki) to może mieć nawet 1 atmosfere i sie nie zatrze jak silnik jest już dotarty bo samo obmywanie olejem mu wystarczy
a po remoncie to jednak musi utrzymywać ponad 4 żeby olej wszędzie dochodził jak wszystko na ciasno spasowane

#16 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 20 marzec 2008 - 20:42

Ciśnienie oleju W zeszlym roku w moim 1224 byla robiona kapitalka. Przedtem cisnienie bylo na zimnym silniku przy niskich obrotach ok 2 atm. A teraz na zimnym jest ok 4,5 atm (nie wiecej i tak powinno byc) a na rozgrzanym nie spada ponizej 3,5 atm. A z tymi obrotami to tak nie powinno byc. Bo u mnie obojetnie czy wysokie czy niskie nie ma roznicy. Zawsze jest rowne cisnienie 4,5 atm.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#17 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów
  • Zainteresowania:wszystko co piękne

Napisany 26 marzec 2008 - 20:03

Ciśnienie oleju witam
mam drobny problem z 1002 w tamtym roku zrobiliśmy szlif wału zostały wstawione nowe panewki, nowe koła na rozrząd i efekt nie był zadowalający w tym roku kupiliśmy nowa pompę olejową nowy zwór nowy wałek rozrządu i po zapaleniu ciśnienie w granic 2 atm, po rozgrzaniu zwiększyło się na 3 atm ale ciągnik nie był zbyt mocno rozgrzany bo nie wyjechał w pole tylko pochodził trochę na różnych obrotach wie może ktoś co go może boleć i jaka może być tego przyczyna z góry dzięki za pomoc pozdro.

#18 Share zts

zts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 26 marzec 2008 - 21:21

Ciśnienie oleju Według instrukcji ciśnienie powinno wynosić 3-5 przy obrotach nominalnych i nie mniej niz 0.8 przy obrotach biegu luzem na rozgrzanym silniku. Często złe ciśnienie jest winą wadliwego zaworu lub zanieczyszczeń smoka.

#19 Share matoperator7

matoperator7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 31 sierpień 2009 - 10:37

Ciśnienie oleju Pomóżcie nie wiem co jest czy zegar o ciśnienia oleju jest niesprawny czy co . sprawa jest następująca gy silnik jest zimny zegar pokazuje 4 na niskich obrotach. a gdy silnik się rozgrzeje to na niskich obrotach jest 2 a na wysokich ok 3 atm. Czy z silnikiem jest wszystko okej ??? czy tak może być ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share wojteczek11

wojteczek11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 31 sierpień 2009 - 12:09

Ciśnienie oleju moim zdaniem jezeli nie ma 0 to narazie moze byc. 2 o jeszcze nie jest tak źle, ja w c385 ma nieraz nawet 1