KrzysztofLewandowski

ciągnik renault 133.14 przeciek pompy wtryskowej

Polecane posty

AlaCapone    5015

Nic Ci nie wypadnie jeśli zastosujesz się do poniższych zaleceń.

Odkręcasz przewód zasilający pompy wtryskowej. Następnie luzujesz (nie odkręcasz) króciec zasilający (16), potem odkręcasz cztery śruby (78) i zdejmujesz kompletny korpus zaworu.

Teraz odkręcasz króciec zasilający (16) zwracając uwagę na dociskającą go sprężynę (18). Wyciągasz ją, następnie filterek (19).

Dalej wszystko po kolei.

BARDZO WAŻNE! Zwracaj uwagę na poszczególne części składowe, aby w takiej samej kolejności złożyć!

Wraz z tulejką zaworu (21) razem wyjdzie podkładka (22). Jeśli coś nie wychodzi należy przekręcić i stuknąć o blat stołu lub na rękę. Najciężej wychodzi ostatnia sprężynka (25).

*Filtr nylonowy przed włożeniem należy przemyć w czystym ON.

*Podkładkę (22) jeśli jest uszkodzona należy wymienić.

 

Kolejność przy składaniu:

  1. Sprężynka (25) jako pierwsza.
  2. Kompletujemy wkładając w tulejkę zaworu (21) po kolei tłoczek zaworu (24), sprężynkę zaworu (23) i (20). Obracamy na płasko korpus zaworu (26) i w takiej pozycji delikatnie wkładamy skompletowaną powyżej tulejkę zaworu (21).
  3. Filtr nylonowy (19) wkładamy już normalnie w pozycji pionowej
  4. Sprężyna dociskowa (18) wchodzi w środek filtra.
  5. Na koniec króciec zasilający (16) z podkładką (17) dociskamy i zakręcamy.

post-81345-0-50774100-1453147223.jpg

Wersja dla mniej sprawnych. (bojących się, że coś pójdzie nie tak)

Odkręcasz króciec zasilający (16) zwracając uwagę na dociskającą go sprężynę (18). Wyciągasz ją, następnie filterek (19). Czyścimy i składamy ponownie.

Udanej zabawy.

 

ERRATA

Na rysunku jest błąd wynikający z faktu, że występuje wiele wersji tej pompy. W tym konkretnym przypadku brakuje istotnej części a mianowicie gniazda zaworu (grzybka), które znajduje się pomiędzy sprężyną dociskową (18) a tulejką zaworu (21).

(patrz zdjęcie z postu #34)

Edytowano przez AlaCapone

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Mam tego sporo, nawet bardziej specjalistyczne. :D

Nie wprowadzam tu ich, bo są jakieś limity przesyłu i już mi się kończy.

Tu ukłon w stronę moderatorów, czy właścicieli o zwiększenie limitu...  :rolleyes: Czekam

@skywalker89 czekam na filmy.

 

Dopiero zauważyłem, w poprzedni mój post wkradł się błąd. Już poprawiam.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakie powinno być ciśnienie sprężania w 6 cylindrowym silniku MWM w Renault 133.14 silnik D226-B6 jak dobrze pamiętam.

Edytowano przez blondynek2004

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Wyciągnij wtryskiwacz i na obudowie będziesz miał wybite. Będzie to 180 lub 220 bar. Ustaw takie, jakie jest wybite. Podnoszenie samemu ciśnienia na wtryskiwaczu przy częściowo już zużytej pompie wtryskowej może doprowadzić ją do agonii.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Źle mnie kolego zrozumiałeś. Nie chcę regulować wtrysków bo są po regeneracji tylko interesuje mnie jakie powinno być ciśnienie w cylindrze czy wielkość sprężania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Sorry, faktycznie pomyłka.

 

Prawidłowe ciśnienie sprężania to 26 ÷ 33 kG/cm2 (27-34 bar) (2,7-3,4MPa)

 

Jeśli nie wiemy jakie powinno być prawidłowe ciśnienie, to można je wyliczyć według wzoru: stopień sprężania x k = ciśnienie sprężania

 

* stopień sprężania 17

* współczynnik k  = 0,20 (dla diesla)

(wynik ze wzoru będzie w MPa)

 

WARTO zajrzeć i poczytać:

http://zssplus.pl/pu...ublikacje37.htm

 

Przypomniało mi się, że już, gdzieś o tym pisałem post#6 patrz tu:

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/87719-renault-13314/

Edytowano przez AlaCapone

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

...a drugie pytanie to czy układ chłodzenia zalać woda czy plynem bo mówią że jak chodził na wodzie to pozniej na płynie zaczną się przecieki chlodnicy lub wezy.

 

Zachęcam do lektury:

http://autokult.pl/2217,plyny-do-chlodnic-samochodowych-sklad-rodzaje-i-eksploatacja

 

Czytałem wcześniej kilka opracowań porównujących cechy wody i płynu chłodniczego, ale muszę przyznać iż ten artykuł obnażył mój brak wiedzy dotyczący płynów chłodniczych stosowanych w układach chłodzenia w pojazdach mechanicznych - uczę się całe życie.

 

Niech każdy sam dla siebie wyciągnie wnioski po przetrawieniu artykułu. Daje do myślenia. Prośba o niekomentowanie w tym obecnym temacie - dlatego, że jest to temat poboczny - dzięki za zrozumienie :)


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forg    3
Napisano (edytowany)

<p>Witam mam taki sam problem jak kolega że renia ciężko pali w zimę. Do zera pali na dotyk, przy minus 5 kręci długo tak jakby jej braklo prądu powoli obraca silnikiem bez ładowania akumulatora jak się ociepli  pali na dotyk. Mam ją ponad rok i nic się nie pogorszyło przy odpalaniu dymi na biało/siwo jak się zagrzeje to przechodzi. Wtryski sprawdzone rozrusznik nowy zapłon przestawiany i nic. Nie czyściłem tylko tego filterka na pompie. Kolega od tej reni 145.54 odkrył przyczynę, moja jest 110.54 i te same objawy.</p>

Edytowano przez Forg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123p    1

Podpinam się pod temat

w moim reno 106.14 jak odkręcić pompe wtryskową ? chodzi mi o to czy są jakieś punkty na kole zębatym czy jest tak zrobiona że inaczej nie wkręci ? 

proszę o szybko odpowiedz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Koła zębatego nie da się założyć inaczej na oś pompy wtryskowej, ale już na otworach poszerzanych (fasolkach) już tak, dlatego podczas demontażu po odkręceniu śrub trzeba zaznaczyć rysikiem na kole, gdzie była śruba.

Reszta opisu wraz ze zdjęciami w poście #125:http://www.agrofoto.pl/forum/topic/38232-czy-ciagniki-renault-sa-dobre/?p=1749656


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123p    1

hmm czyli po odkreceniu tych 4 śrub zaznaczam na kole gdzie one były i wyjmuję pompe ?

a to koło zębate zostaje w środku nieruchome ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Skoro o takie rzeczy pytasz - nie radzę zabierać się za to! Przestawisz o jeden ząbek, albo o więcej i nie będziesz wiedział, dlaczego silnik nie chce odpalić.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123p    1

do tej pory tylko z 360 perkins pompe odkrecałem ale tam było inaczej dlatego pytam. I jeszcze jedno czy ta duża śrubę też odkrecić trzeba zeby pompa wyszła ? 

 

gdy pompa nie daje ciśnienia na wysokie to bez odkręcenia jej nie da się tego naprawić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Bez rozebrania pompy nie mam pojęcia, dlaczego nie daje ciśnienia, prawdopodobnie głowica do wymiany.

 

Kolejność demontażu pompy wtryskowej jest następująca:

  1. Ustawiasz znaki „3/6” lub „2/4” zależnie od liczby cylindrów pomiędzy „0 0” na kole pośrednim.
  2. Rysujesz linię najlepiej rysikiem lub flamastrem permanentnym (niebieska linia). Wg tej linii będzie możliwość ustawienia rozrządu tak, jak było przed demontażem.
  3. Odkręcasz cztery śruby wokół (białe strzałki) w taki sposób, aby nie kręcić kołem zębatym. Środkowa nakrętka (czarna strzałka) zostaje nienaruszona. Metodę odkręcania pozostawiam do własnego uznania.
  4. Śruby i blaszkę pod nimi wyciągasz z należytą ostrożnością, aby nie wpadły do środka.
  5. Odkręcasz śruby mocujące pompę wtryskową, ale nie do końca.
  6. Wyciągasz pompę. Jeśli stawia problemy można młotkiem delikatnie stuknąć w oś przez coś tak, aby nie uszkodzić gwintu.
  7. Odkręcasz zluzowanie śruby mocujące pompę i wyciągasz ją, zaś drugą ręką przytrzymujesz koło zębate, które spadnie z osi.

Linię odniesienia (niebieska na zdjęciu) podczas ponownego montażu trzeba będzie zgrać ze sobą, tzn. zrównać linię z koła zębatego z linią na podkładce pod śrubami. Jak będziesz miał problemy pisz.

 

WAŻNE!

Rób zdjęcia podczas demontażu, mogą się przydać podczas montażu po naprawie.

 

Zdjęcie przedstawiające koło zębate pompy wtryskowej poniżej:

post-81345-0-28038000-1477683537_thumb.jpg


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123p    1

zrobiłem prawie tak jak opisałeś :) 

z tym ze nie odkręcałem tych 4 śrub tylko to jedna duża i pompa wyszła :)

 

ciagnik zgasł w orce później przy próbie odpalenia zero dymu z komina może być coś oprócz pompy siadnięte ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Nie rozumiem. Pompa wróciła z regeneracji, że orałeś?


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Dlaczego zgasł?

Jeśli pompa nie daje odpowiedniego ciśnienia i są problemy z odpaleniem to na pierwszym miejscu sprawdziłbym regulator dawki paliwa wraz z filtem nylonowym na wejściu pompy. Przy okazji trzeba sprawdzić stan skrzydełek i pierścienia krzywkowego (bieżni) oraz w jakim stanie jest wkładka na korpusie.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123p    1

nie wiem dlaczego zgasł jechałem na obrotach i zgasł. obstawiam wine pompy ale problemów z palenie nigdy nie miał jak pompa wróci od pompiarza i nie zapali to wtedy bede się martwił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
killler89    0

odkopie troche temat. w swojej 95.14 rowniez mam wyciek z dzwigni gazu jak i spod uszczelki pokrywki. wie ktos gdzie mozna dostac ta uszczelke pod pokrywke ?bo origni to sie jakies dobierze ale z uszczelka jest problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AndyB    12

Jeśli masz pompę rotacyjną a pewnie masz to uszczelka pasuje od MF 255 lub podobnego Ursusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
killler89    0

ok wielkie dzieki za informacje. a oringi tez pasuja od tego MF ?ewentualnie jesli nie to znasz moze wymiar ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Gotowy zestaw do tej pompy (DPA) znajdziesz na stronie http://www.dieselcar...y-perkins-.html (zestaw wszystkich możliwych uszczelek, podkładek, oringów, ...).  Drugi zestaw podobny (z łopatkami) http://www.dieselcar...wstepnej-.html.Taki zestaw u pompiarza będzie kosztował niemal 400 zł.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz3564
      Witam poszukuję drzwi lewych do renault 9034 TX jeśli ktoś posiada proszę o wiadomość.
    • Przez MarcinKa
      Witam
      Może ktoś podpowie czy jest jakis zawór czy jakaś inna przesłona czy jakby tam zwał na przejściu pomiedzy zbiornikami górnym a tym pod kabina??
      Pytam bo lalem paliwo i zapełniłem górny na maksa i nie poszlo w dolny dopiero jak przejechałem na pole to paliwo spadło do dolnego zbiornika...
      Dziwne trochę,przewód łaczacy oba gruby jest powinno samo lecieć nie ma zadnych kraników nie wiem co za przypadłość...
      Ktoś coś??
    • Przez Mati3005
      Witam, Panowie mam pytanie odnośnie ustawienia balansera, tłumika drgań zwał jak zwał, przy remoncie silnika mechanik nie zaznaczył położenia wału względem ustawienia balansera, i teraz podczas pracy są odczuwalne drgania na ciagniku, nie wiem jeszcze jak z sila przy ciężkiej pracy bo na razie tylko pracował z opryskiwaczem ale takich drgań przed remontem nie było wiem ze ma być ustawione dwa skrajne tłoki w GMP i teraz pytanie czy jest gdzieś na kole od wału oznaczenie tego czy czeka mnie metoda prób i błędów ze śrubokrętem we wtrysku?? 🙂 na balanserze jest oznaczenie na kole zębatym, za pomoc dziękuję 
    • Przez Wojtas974
      witam tak jak w tytule, nie mogę wrzucić tych biegów, 3 i 4 wchodzi normalnie, ktoś miał podobny problem?
    • Przez BartekMaruszewski
      Witam. W mojej renówce pojawił się problem z włączającym się napędem, a mianowicie podczas jazdy bez różnicy czy wolno czy szybko, na niskich czy wysokich obrotach zapala się i po jakimś czasie gaśnie (albo nawet miga) kontrolka od ręcznego, co za tym idzie czuć i słychać jak zaczyna ciągnąć przedni napęd. Potrafi włączyć się nawet jadąc po drodze co jest dość uciążliwe. Jeśli ktoś orientuje się w czym może być  problem byłbym wdzięczny za odpowiedź. Renault 103.54 16x16  mechaniczna. Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj