Skocz do zawartości

Zdjęcie

ciągnik renault 133.14 przeciek pompy wtryskowej

70 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów

Napisany 01 styczeń 2016 - 20:29

Wszyscy piszą tutaj o dobrej jakości oleju do skrzyni aż mnie zaciekawiła jedna rzecz. Chodzi mi o to jak na pierwszy rzut oka jak to się mówi rozpoznać że coś się dzieje z pompą ?? Od południa mnie nurtuje to i aż postanowiłem zapytać. 

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ciągnik renault 133.14 przeciek pompy wtryskowej Dzisiaj, 17:33
  •  

#42 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów
  • Zainteresowania:Interesują mnie głównie kobietki i
    sporty ekstremalne

Napisany 01 styczeń 2016 - 23:50

Renault 145-54 rozruch ma na 12v. tak jak pisałem ciężko odpalić rozrusznik kupiony nowy oryginalny, świeca płomieniowa działa. trochę duży silnik do 12v powinno być 24, wygląda to tak , że ciężko mu pierwszy raz obrócić. używam świecy, kręce go dosyć długo i jak załapie kupa dymu biłego. jak się zagrzeje nie puści ani dymka.jakby miał za małą dawkę rozruchową paliwa, tak samo mam w MTZ 952 tylko tam rozruch 24v 2 obroty i pali ale dymi też na zimnym silniku. 

Teraz z tej listy można wykreślić tak naprawdę rozrusznik oraz wtryski, bo wydają się dobre skoro piszesz, że "jak się zagrzeje nie puści ani dymka", gdyby lały kopciłby na czarno.

Powiedz na jakiej podstawie twierdzisz, że świeca płomieniowa działa? Widziałeś płomień, czy tylko odczuwałeś ciepło, gdy do niej dotykałeś? - bo to nie to samo.

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

#43 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 953 postów

Napisany 02 styczeń 2016 - 10:09

świeca była sprawdzana jest dobra. nie wiem czy we wszystkich renówkach tak jest, ale to wygląda tak jakby rozrusznik ledwie co dawał rady obrócić po chwili kręci i kręci tak jakby brakowało paliwa. w obecnej temp. nie ma szans go zapalić. 

#44 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3424 postów

Napisany 02 styczeń 2016 - 10:48

Wszyscy piszą tutaj o dobrej jakości oleju do skrzyni aż mnie zaciekawiła jedna rzecz. Chodzi mi o to jak na pierwszy rzut oka jak to się mówi rozpoznać że coś się dzieje z pompą ?? Od południa mnie nurtuje to i aż postanowiłem zapytać. 

pomijając oczywisty pomiar ciśnienia to najlepiej widać niedomagania pompy na ciepłym oleju, czyli po kilku godzinach pracy np. z zestawem do siewu czy pługoem

Renault 145-54 rozruch ma na 12v. tak jak pisałem ciężko odpalić rozrusznik kupiony nowy oryginalny, świeca płomieniowa działa. trochę duży silnik do 12v powinno być 24, wygląda to tak , że ciężko mu pierwszy raz obrócić. używam świecy, kręce go dosyć długo i jak załapie kupa dymu biłego. jak się zagrzeje nie puści ani dymka.jakby miał za małą dawkę rozruchową paliwa, tak samo mam w MTZ 952 tylko tam rozruch 24v 2 obroty i pali ale dymi też na zimnym silniku. 

do -15 bez większych problemów pali nawet bez grzania

mi to bardziej wygląda na problem z prądem, więc albo akku, napisz dokładnie jaki jest, albo rozrusznik, co się działo ze starym że wymieniłeś ?

Polska B

#45 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów

Napisany 02 styczeń 2016 - 11:35

Dzięki kolego że już rozwiałeś moje wątpliwości  :). A tak zapytam na zimnym oleju słychać jak wspomaganie dziwnie chodzi tzn. słychać takie jak by piszczenie lekkie albo gwizdanie co to może być za przyczyna?? Dodam że wspomaganie chodzi lekko na zimnym jak i na rozgrzanym oleju.

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#46 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów
    sporty ekstremalne

Napisany 02 styczeń 2016 - 14:29

świeca była sprawdzana jest dobra. nie wiem czy we wszystkich renówkach tak jest, ale to wygląda tak jakby rozrusznik ledwie co dawał rady obrócić po chwili kręci i kręci tak jakby brakowało paliwa. w obecnej temp. nie ma szans go zapalić. 

Czyli świeca daje płomień więc można ją wykreślić z listy sprawiających problemy podczas odpalania. Teraz pozostaje akumulator skoro piszesz: „rozrusznik ledwie co dawał rady obrócić”.

Tak naprawdę, aby nastąpił samozapłon w silniku diesla potrzebuje on aby wał korbowy obracał się z prędkością 150-200 obr/min. Im ciśnienie sprężania jest niższe tym większych potrzebuje on obrotów. Nie ma możliwości zapalenia diesla jeśli kręci za wolno, czyli poniżej 100 obr/min.

Co do braku paliwa.

1. Sprawdzałeś, czy dochodzi paliwo do pompy wtryskowej?

Odkręć przewód (A) idący z filtra paliwowego do pompy wtryskowej i pompuj pompką ręczną. Jeśli widać wyraźne płynięcie paliwa w takt naciskania na dźwignię pompki – jest ok. Jeśli nie należy odpowietrzyć układ. Zakręć przewód w poprzednie miejsce.

1. Sprawdzałeś, jak wygląda wtrysk paliwa zaraz za pompą wtryskową?

Odkręć przewody wtryskowe wysokiego ciśnienia i delikatnie odchyl je. Podczas kręcenia rozrusznikiem powinno wyraźnie tryskać paliwo z każdego przewodu. Jeśli nie należy odpowietrzyć pompę wtryskową. Problem opisywany trzeba odszukać.

Zdjęcie przedstawiające pompę wtryskową z zaznaczonymi miejscami sprawdzania poprawności działania ze szczególnym naciskiem na zapowietrzenie układu.

Lucas CAV_sprawdzanie wtrysku.jpg

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

#47 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 953 postów

Napisany 02 styczeń 2016 - 16:14

Aku nowy 140ah , rozrusznik miał wirnik wypalony.

#48 Share RadomskiMicha

RadomskiMicha

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 18 styczeń 2016 - 17:12

ciągnik renault 133.14 przeciek pompy wtryskowej AlaCapone czy moglbys podac lokalizacje skad wykreciles ten filterek w pompie wtryskowej??

#49 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów
    sporty ekstremalne

Napisany 18 styczeń 2016 - 17:48

Filterek jest pod śrubą przewodu zasilającego.

Dla bezpieczeństwa i łatwości demontażu proponuję odkręcić cztery śruby bodajże M10.

Zobacz post #37 oraz #34 w tym samym temacie.

#50 Share RadomskiMicha

RadomskiMicha

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 18 styczeń 2016 - 19:51

jak je odkrece nic mi sie nie wysypie?;D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów
    sporty ekstremalne

Napisany 18 styczeń 2016 - 21:03

Nic Ci nie wypadnie jeśli zastosujesz się do poniższych zaleceń.

Odkręcasz przewód zasilający pompy wtryskowej. Następnie luzujesz (nie odkręcasz) króciec zasilający (16), potem odkręcasz cztery śruby (78) i zdejmujesz kompletny korpus zaworu.

Teraz odkręcasz króciec zasilający (16) zwracając uwagę na dociskającą go sprężynę (18). Wyciągasz ją, następnie filterek (19).

Dalej wszystko po kolei.

BARDZO WAŻNE! Zwracaj uwagę na poszczególne części składowe, aby w takiej samej kolejności złożyć!

Wraz z tulejką zaworu (21) razem wyjdzie podkładka (22). Jeśli coś nie wychodzi należy przekręcić i stuknąć o blat stołu lub na rękę. Najciężej wychodzi ostatnia sprężynka (25).

*Filtr nylonowy przed włożeniem należy przemyć w czystym ON.

*Podkładkę (22) jeśli jest uszkodzona należy wymienić.

Kolejność przy składaniu:

1. Sprężynka (25) jako pierwsza.
  2. Kompletujemy wkładając w tulejkę zaworu (21) po kolei tłoczek zaworu (24), sprężynkę zaworu (23) i (20). Obracamy na płasko korpus zaworu (26) i w takiej pozycji delikatnie wkładamy skompletowaną powyżej tulejkę zaworu (21).
  3. Filtr nylonowy (19) wkładamy już normalnie w pozycji pionowej
  4. Sprężyna dociskowa (18) wchodzi w środek filtra.
  5. Na koniec króciec zasilający (16) z podkładką (17) dociskamy i zakręcamy.

Lucas CAV_zawór.jpg

Wersja dla mniej sprawnych. (bojących się, że coś pójdzie nie tak)

Odkręcasz króciec zasilający (16) zwracając uwagę na dociskającą go sprężynę (18). Wyciągasz ją, następnie filterek (19). Czyścimy i składamy ponownie.

Udanej zabawy.

ERRATA

Na rysunku jest błąd wynikający z faktu, że występuje wiele wersji tej pompy. W tym konkretnym przypadku brakuje istotnej części a mianowicie gniazda zaworu (grzybka), które znajduje się pomiędzy sprężyną dociskową (18) a tulejką zaworu (21).

(patrz zdjęcie z postu #34)

Edytowany przez AlaCapone, 18 styczeń 2016 - 22:28.

#52 Share RadomskiMicha

RadomskiMicha

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 18 styczeń 2016 - 21:11

Super, odpowiedz jak zawsze rewelacyjna, a nawet z objasnieniem!!

#53 Share skywalker89

skywalker89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 731 postów

Napisany 18 styczeń 2016 - 21:15

skąd Ty masz te schematy wszystkie??? :o ps. te filmiki wyślę na dniach :)

#54 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów
    sporty ekstremalne

Napisany 18 styczeń 2016 - 22:20

Mam tego sporo, nawet bardziej specjalistyczne. :D

Nie wprowadzam tu ich, bo są jakieś limity przesyłu i już mi się kończy.

Tu ukłon w stronę moderatorów, czy właścicieli o zwiększenie limitu...  :rolleyes: Czekam

@skywalker89 czekam na filmy.

Dopiero zauważyłem, w poprzedni mój post wkradł się błąd. Już poprawiam.

#55 Share blondynek2004

blondynek2004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 29 styczeń 2016 - 20:35

ciągnik renault 133.14 przeciek pompy wtryskowej Panowie jakie powinno być ciśnienie sprężania w 6 cylindrowym silniku MWM w Renault 133.14 silnik D226-B6 jak dobrze pamiętam.

Edytowany przez blondynek2004, 29 styczeń 2016 - 20:43.

#56 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów
    sporty ekstremalne

Napisany 29 styczeń 2016 - 21:25

Wyciągnij wtryskiwacz i na obudowie będziesz miał wybite. Będzie to 180 lub 220 bar. Ustaw takie, jakie jest wybite. Podnoszenie samemu ciśnienia na wtryskiwaczu przy częściowo już zużytej pompie wtryskowej może doprowadzić ją do agonii.

#57 Share blondynek2004

blondynek2004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 29 styczeń 2016 - 22:58

ciągnik renault 133.14 przeciek pompy wtryskowej Źle mnie kolego zrozumiałeś. Nie chcę regulować wtrysków bo są po regeneracji tylko interesuje mnie jakie powinno być ciśnienie w cylindrze czy wielkość sprężania.

#58 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów
    sporty ekstremalne

Napisany 29 styczeń 2016 - 23:15

Sorry, faktycznie pomyłka.

Prawidłowe ciśnienie sprężania to 26 ÷ 33 kG/cm2 (27-34 bar) (2,7-3,4MPa)

Jeśli nie wiemy jakie powinno być prawidłowe ciśnienie, to można je wyliczyć według wzoru: stopień sprężania x k = ciśnienie sprężania

* stopień sprężania 17

* współczynnik k  = 0,20 (dla diesla)

(wynik ze wzoru będzie w MPa)

WARTO zajrzeć i poczytać:

http://zssplus.pl/pu...ublikacje37.htm

Przypomniało mi się, że już, gdzieś o tym pisałem post#6 patrz tu:

http://www.agrofoto....renault-13314/

Edytowany przez AlaCapone, 29 styczeń 2016 - 23:23.

#59 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów
    sporty ekstremalne

Napisany 05 luty 2016 - 22:11

...a drugie pytanie to czy układ chłodzenia zalać woda czy plynem bo mówią że jak chodził na wodzie to pozniej na płynie zaczną się przecieki chlodnicy lub wezy.

Zachęcam do lektury:

http://autokult.pl/2...-i-eksploatacja

Czytałem wcześniej kilka opracowań porównujących cechy wody i płynu chłodniczego, ale muszę przyznać iż ten artykuł obnażył mój brak wiedzy dotyczący płynów chłodniczych stosowanych w układach chłodzenia w pojazdach mechanicznych - uczę się całe życie.

Niech każdy sam dla siebie wyciągnie wnioski po przetrawieniu artykułu. Daje do myślenia. Prośba o niekomentowanie w tym obecnym temacie - dlatego, że jest to temat poboczny - dzięki za zrozumienie :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Forg

Forg

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 05 maj 2016 - 21:32

ciągnik renault 133.14 przeciek pompy wtryskowej <p>Witam mam taki sam problem jak kolega że renia ciężko pali w zimę. Do zera pali na dotyk, przy minus 5 kręci długo tak jakby jej braklo prądu powoli obraca silnikiem bez ładowania akumulatora jak się ociepli&nbsp; pali na dotyk. Mam ją ponad rok i nic się nie pogorszyło przy odpalaniu dymi na biało/siwo jak się zagrzeje to przechodzi. Wtryski sprawdzone rozrusznik nowy zapłon przestawiany i nic. Nie czyściłem tylko tego filterka na pompie. Kolega od tej reni 145.54 odkrył przyczynę, moja jest 110.54 i te same objawy.</p>

Edytowany przez Forg, 22 maj 2016 - 11:11.