Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak długo uczyliście się jeździć z turem?

132 odpowiedzi na ten temat

#121 Share razmus22

razmus22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 13:16

Czy to normalne że przy pracy z ładowaczem? Gdy ładowacz podnosi ciężar to kierownicą wtedy ciężko się skręca .

ja robilem juz na 8 traktorach z ladowaczami czolowymi i kazdy inaczej bedzie chodzil i ladowacz i traktror,sam mnialem uzywke na zetorze 8145 3 sek ale dziadostwo ,skret maly i wolno i traktor i tur chodzil a na case cx80 z meiluxem to plywalo a traktor czasami na jednym przednim kole stawal bo przeciw wagi nie przyoinalem ale jazda z adrenalina wyborowa i tez ciezko czasami sie skrecalo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak długo uczyliście się jeździć z turem? Dzisiaj, 06:39
  •  

#122 Share XValtraN101X

XValtraN101X

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 11 kwiecień 2012 - 13:53

Jak długo uczyliście się jeździć z turem? Ja jak pierwszy raz Ursusem 5314 z ładowaczem (pierwszy raz w życiu z ładowaczem) pracowałem, moim zdaniem szło mi dobrze. Kiedyś jak jeszcze ładowacza nie mieliśmy obornik tata cyklopem na rozrzutkę ładował to w ogóle na wajchy się nie patrzył.

#123 Share plapla123

plapla123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów

Napisany 07 maj 2012 - 20:15

Jak długo uczyliście się jeździć z turem? Ja od niedawna jestem posiadaczem ciągnika z ładowaczem Metal-Fach T-241 i jeśli chodzi o jazdę i manewrowanie to niema problemu gorzej jest z ustawieniem łyżki lub krokodyla względem podłoża bo z kabiny nie widać pod jakim kontem ją ustawić żeby za bardzo nie ryła w ziemię jak się tego nauczyć bo tak na wyczucie to różene wychodzi.

#124 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 22 maj 2012 - 15:15

Ja jak pierwszy raz Ursusem 5314 z ładowaczem (pierwszy raz w życiu z ładowaczem) pracowałem, moim zdaniem szło mi dobrze. Kiedyś jak jeszcze ładowacza nie mieliśmy obornik tata cyklopem na rozrzutkę ładował to w ogóle na wajchy się nie patrzył.

Po dwudziestu rozrzutnikach 6t też byś się nie patrzył na wajchy, wiem po sobie, poźniej to już nawet 3 dźwigniami na raz się operuje. Rozrzutnik 6t ładuję w 15min ale jak zrobię przeróbkę w Cyklopie to zejdę jeszcze niżej.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#125 Share Marcin1997

Marcin1997

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze
    Hodowla bydła
    Muzyka
    Siłownia

Napisany 22 maj 2012 - 20:34

Jak długo uczyliście się jeździć z turem? mój rekord w ładowaniu makaronu na tytana 10 z płyty gnojowej to blisko 9 min.. zdaje mi się że bardzo szybko to było...

#126 Share Rendas

Rendas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 07 czerwiec 2012 - 20:19

Jak długo uczyliście się jeździć z turem? Ja to zaczynałem pracę z ładowaczem w c-360 , kiedyś wystarczył na te małe bele z Sipmy . Było to chyba w 2002 roku gdy już był a pierwszą pracę miałem trochę później . Miałem też ładowacz w 912 ale ten ładowacz to była masakra <_< . Miał już swoje lata a w dodatku był ciężki , słaba widoczność i kiepski do zakładania , nie wspomnę o braku przedniego napędu ale robotę zrobił . Teraz posiadam ładowacz czołowy nowej produkcji więc praca nim to czysta przyjemność .

#127 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 07 czerwiec 2012 - 21:13

Jak długo uczyliście się jeździć z turem? Samo opanowanie ładowacza trwało parę godzin :) ale zasadę na jakiej zbija się ciśnienie w 3 sekcji poznałem samodzielnie po 3 latach :lol: :lol: :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#128 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1005 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 26 sierpień 2012 - 17:39

Jak długo uczyliście się jeździć z turem? umnie opanowanie sterowania Joysticka przy c-360 trawało nie długo nieraz zapomne w którą stronę mam otwieranie zamykanie krokodyla

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#129 Share Piotr1216

Piotr1216

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 136 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo mechanika motoryzacja

Napisany 26 sierpień 2012 - 19:59

Jak długo uczyliście się jeździć z turem? Ja przesiadłem się z tura mechanicznego na hydrauliczny w c-360 to jest troche różnicy a rozdzielacz był łatwy do opanowania :mellow:

#130 Share Michal97rolnik

Michal97rolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • Zainteresowania:Różne różniste

Napisany 24 czerwiec 2013 - 20:58

Jak długo uczyliście się jeździć z turem? ja w 2 godziny opanowałem swojego tura, na początku było ciężko ale potem zapamiętam jakie ruchy trzeba było wykonywać joystickiem i jakoś mi to wychodzi, ale jednak ciągle się uczę

#131 Share kaczmarek28

kaczmarek28

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 04 listopad 2013 - 21:35

Jak długo uczyliście się jeździć z turem? ja mam tura (3 sekcje na rozdzielaczu bez joisticka) na c 362 to szczeże jakoś niemusiałem się uczyc. może przez to że w wakacje troche pracowałem na koparko ładowarce:D. ogólnie na tego tura nie narzekam tylko 2 sekcje musze przerobic bo ma za mały wysyp przy ładowacu max w górze. ogólnie tura trudno wyczuc i ustawic nie jest.W soobte na zarobku równałem jakieś 8 wywrotek ziemi to szczeże wyszło zajeb****:D

#132 Share malum

malum

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 23 grudzień 2015 - 22:50

Witam serdecznie!

Jestem raczej mało doświadczony w kwestii koparko-ładowarek, mam więc może trochę głupie pytanie.

Rozpoczynam budowę i mam dość spory teren do wyrównania, a dodatkowo kilka dołków i rowków do wykopania. Jak sobie wszystko skalkulowałem to wyszło mi za wynajęcie koparko-spycharki kilka tysięcy złotych. Postanowiłem więc kupić taką maszynę i samodzielnie wykonać prace ziemne. Mam prawo jazdy kategorii T więc prawnie chyba wszystko jest ok. Mylę się, czy potrzebuję do własnego użytku jeszcze innych uprawnień? Moje właściwe pytanie jest jednak inne. Celuję w polską koparko-ładowarkę Ostrówek, na bazie ciągnika Ursus. Taką maszynę można kupić w dwóch wersjach, ze spychaczem i turem, no i tu moje pytanie. Czy turem można zepchnąć i wyrównać teren, czy nadaje się wyłącznie do ładowania?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#133 Share grzen

grzen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,budownictwo

Napisany 01 styczeń 2016 - 13:30

można i potrzebne uprawnienia na koparko ładowarke ale jak za daleko od domu nie będziesz się wypuszczał to może być.ale w razie jakiegoś wypadku na terenie budowy to masz przyrąbane