Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak długo uczyliście się jeździć z turem?

132 odpowiedzi na ten temat

#101 Share redbull

redbull

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Zainteresowania:szybkie samochody i piękne dziewczyny może być też odwrotnie

Napisany 22 marzec 2010 - 20:00

Jak długo uczyliście się jeździć z turem? hehe przeczytajcie jeszcze sobie może instrukcje cepa, ja tam się nie uczyłem obsługiwać tura no bo czego tam się uczyć ruszać joystikiem w lewo czy prawo,trzeba było robić i się robiło i się doszło do takiej perfekcji, że ludzie mnie chwalą, raz miałem tylko problem jak w jeden dzień robiłem na dwóch turach w których wszystko się inaczej robi to troche nawet i dla mnie było trudne ale po 20 belach dochodziło się już do perfekcji.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak długo uczyliście się jeździć z turem? Dzisiaj, 07:34
  •  

#102 Share ignas5340

ignas5340

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 08 czerwiec 2010 - 19:50

Jak długo uczyliście się jeździć z turem? Ja jak robiłem na sąsiada ciągniku (zetor prxima) gdy zachorował to bez problemu :) od razu "but" na pole. Nie ma sie czego uczyć!

#103 Share kris19911

kris19911

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, komputery
    KPK kumurun team

Napisany 26 lipiec 2010 - 16:50

Jak długo uczyliście się jeździć z turem? Jeździć turem przy pracach typu ładowanie bel na przyczepę to raczej nie jest sztuka, wystarczy trochę rozsądku żeby nie położyć ciągnika.
Sztuką jest jazda z turem przy ładowaniu palet z nierównego terenu, operowanie w budynkach, czy choćby załadunek obornika z płyty wybetonowanej, nie niszcząc przy tym tura i betonu, bo rozpędzić się i zaryć turem w pryzmę i przypadkiem w ścianę to raczej nie jest "profesjonalne".
Ja turem narazie uczę się "jazdy" bo sterować to umiem ;P
Dodam że wózkiem widłowym umiałem jeździć od początku, ale dopiero po przepracowaniu 200h umiem nim sprawnie i szybko operować, a i czasem zdarzy się gdzieś o coś zawadzić :)

#104 Share zeno

zeno

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 29 listopad 2010 - 16:53

Jak długo uczyliście się jeździć z turem? Można powiedzieć że nie ma nic trudnego, na początku pusty potem po belki i samo wleci. Nie powiem teraz robię to dokładniej i szybciej, i drzewo na tartak się ładuje z dużą precyzją

#105 Share Patryczek

Patryczek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo w ogólnym słowa znaczeniu

Napisany 26 grudzień 2010 - 21:38

Jak długo uczyliście się jeździć z turem? zastanawiam się czego chcecie się uczyć, u mnie turem słomę układa 12letni kuzyn, moim zdaniem komuś sie pomylił problem, może nie umiesz jeździć traktorem? A tak poważnie wystarczy sobie pomarać przez chwile dżojstik na sucho i tyle a reszta to kwestia wprawy <_<

#106 Share pawlo694

pawlo694

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 19:18

Jak długo uczyliście się jeździć z turem? ja się nie uczyłem ja musiałem się przyzwyczaić do jazdy z turem i od razu to opanowałem. Wiadomo u mnie ciężej się skręcało ale mówi się trudno ;)

#107 Share podcepiomy

podcepiomy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 14 luty 2011 - 19:32

Jak długo uczyliście się jeździć z turem? U mnie na poczatku byl C330 z turem więc sie czegos czlowiek nauczyl a przy lambo to już samo tak szło jakoś:-)

#108 Share lamborghini105

lamborghini105

Zawsze szczery ;D Rolnik oczywiście ;D

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Dziewczyny :-D

Napisany 14 luty 2011 - 20:00

Jak długo uczyliście się jeździć z turem? Tęż nie miałem problemu tylko jeden mankament Tur jet na C360 i z kiszonką jak jest szybko z pola zbierana ciężko się kręci bo nie ma wspomagania.
Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

#109 Share podcepiomy

podcepiomy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 15 luty 2011 - 20:14

Jak długo uczyliście się jeździć z turem? Zgodzę się :D Ręce bolą bez wspomagania :P

#110 Share kubotam

kubotam

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 32 postów

Napisany 06 kwiecień 2011 - 19:07

Jak długo uczyliście się jeździć z turem? mi nauka obsługi Stoll Robust FZ 10 z Kubotą M9540 zajęła 1h

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share rolnikskrzyp

rolnikskrzyp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 26 czerwiec 2011 - 13:47

Jak długo uczyliście się jeździć z turem? Ja mam tura przy C-360 hydrauliczny 3-sekcyjny. Nauka poszła mi bardzo szybko.Jeden minus brak wspomagania jak ładuję baloty lub coś ciężkiego to po całym dniu nie mam sił w rękach. Ale myślę że założę wspomaganie bo dużo pracuje turem szybko się zwróci.

#112 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 26 czerwiec 2011 - 14:30

Jak długo uczyliście się jeździć z turem? tura zrobiłem załozyłem i nie widze jakiegos problewmu w sterowaniu wsiaddam i jade dokladnie to sieo kaze w wtorek pierwsze baloty siana ale narazie jak po podwórku jak cos przewiez trza to nic trudnego

#113 Share mlody90

mlody90

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 16 lipiec 2011 - 11:26

Jak długo uczyliście się jeździć z turem? Kolega mnie straszył że ciężko jest operować turem, a tak naprawde jak dla mnie nie było żednego problemu po 30 min już śmigałem rozładowywując palety z paszą :D

#114 Share Kameleont25

Kameleont25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja rolnictwa, mechanika, rolnictwo, itp. itd.

Napisany 16 lipiec 2011 - 12:49

Jak długo uczyliście się jeździć z turem? Ja też niemiałem problemu z opanowaniem tura. Nigdy niejeździłem ciągnikiem z turem i w dodatku ciągnikiem z przednim napędem a jak sąsiad dał mi ciągnik żeby rozładowywać belki na owijarke to przy pierwszej belce wszystko opanowane było.

#115 Share kapsel1m

kapsel1m

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 09 sierpień 2011 - 08:30

Jak długo uczyliście się jeździć z turem? Czy to normalne że przy pracy z ładowaczem? Gdy ładowacz podnosi ciężar to kierownicą wtedy ciężko się skręca .

#116 Share david697

david697

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 20 listopad 2011 - 19:06

Jak długo uczyliście się jeździć z turem? Mam c330m i tur 1 od sześciu lat(zaczynałem jak miałem 10 lat) pracuje z nim i nie musiałem się nic uczyć. poprostu albo ma się ten dryg albo nie. Mój ojciec nie robi nic turem bo mu to nie wychodzi. Nie ma nic lepszego od jazdy c330 z turem. We wrześniu złamałem ciągnik do za dużo ziemi na łżce miałem i za szybko cofałem xd
ps. pozdro dla fanów c330

#117 Share piotrek6211

piotrek6211

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa

Napisany 04 grudzień 2011 - 10:45

Jak długo uczyliście się jeździć z turem? Ja nie miałem czasu na uczenie się pracy z ładowaczem ponieważ przywieźli mi go w połowie maja i jak go zamontowałem to od razu była jakaś robota i uczyłem się na polach a szło mi bardzo dobrze manewry w stodole i na płycie gnojowej szły mi bardzo dobrze. Więc pierwszy sezon skończył się bez żadnych awarii i żadnej kolizji ze ścianą :D
Zetor Team

#118 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 25 grudzień 2011 - 20:53

Jak długo uczyliście się jeździć z turem? ja pierdacze jaki za***isty temat a posty jeszcze lepsze tylko co niektórzy żeby się nie rozdęli z samochwały

#119 Share gospodarny1992

gospodarny1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów

Napisany 05 luty 2012 - 10:30

Jak długo uczyliście się jeździć z turem? OO jacy tu wszyscy zdolni...przypominam że "rutyna zabija" i jak to bywa nawet w dużych fabrykach co miesiąc pracownicy zmieniają stanowisko pracy by uniknąć rutynowych błędów. A że ktoś pisze że nauczył się pracy ładowaczem czołowym w 30 min. to żenada bo takim czasie to nawet możliwych oprzyrządowań się nie zastosuję...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share wel

wel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 20 luty 2012 - 18:59

Jak długo uczyliście się jeździć z turem? Z biegiem czasu każdy dojdzie do perfekcji , nie ma się czym chwalić, ktoś ma ładowacz od 20 lat czy od 1 roku z czasem zawsze będzie się umiało sprawnie poradzić z turem lub innymi maszynami.