Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak długo uczyliście się jeździć z turem?

132 odpowiedzi na ten temat

#61 Share maverick1803

maverick1803

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Lokalizacja:Wielkopolska-->powiat Jarociński-->moja miejscowość wieś Kadziak

Napisany 02 kwiecień 2009 - 21:51

Jak długo uczyliście się jeździć z turem? ja również nie miałem większych problemów z turem,pracować z nim nauczyłem się na MTZ82 tsa 2 sekcje były tylko szkoda że zamiast joysticka miałem 2 "gałki" nauka 0k 10 min tyle co mi zajęło załadowanie rozrzutnika,nom a perfekcje wyrobiłem przy ładowaniu beli i ustawianiu stogu,same operowanie nie jest takie trudne bynajmniej tak uważam teraz obsługuję tura przy zetorze 9641 i mam już joysticka i jest o wiele sprawniej i wygodniej,ale uważam że jazda np z turem z przodu łyżka lub widły a z tyłu jeszcze długa przyczepa jest już o wiele trudniejsza niż sama obsługa tura,to trzeba mieć pewność bo ci którzy jej nie mają podczas np.skręcania na skrzyżowaniu czy to w lewo czy to w prawo mogą ponieść surowe konsekwencje trzeba wiedzieć jak się zadać tym bardziej jak się w mieście jedzie,nie wiem znam ludzi co jak z nim jadą to mają maksymalnie do góry podniesionego,ja mam jak jadę tak aby było światła widać tzn troszkę niżej opuszczony tak z 50 80 cm uniesiony do góry,a mój tata miał taki przypadek że jechał z widłami z przodu nisko opuszczone zatrzymał się w mieście na pasach a widły troszkę wystawały na pasy,i zaraz szybko młody szczawik wjechał na pasy rowerem i nie zdążył tym rowerem wyhamować...heh i przeleciał przez ramę,a wy jak jeździcie z turem uniesionym wysoko do góry czy podobnie jak ja i dlaczego?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak długo uczyliście się jeździć z turem? Dzisiaj, 00:29
  •  

#62 Share Alex16

Alex16

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów
  • Zainteresowania:-gry
    -piłka nożna
    -napoje%:)

Napisany 03 kwiecień 2009 - 07:51

Jak długo uczyliście się jeździć z turem? w gospodarstwie mojego wujka nie mamy tura a szkoda ale mój kolega ma przy 60 i często nią jeżdżę i problemów z jazda z turem nie mam tak jak i z używaniem

#63 Share Trancemann

Trancemann

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze oraz tworzenie muzyki trance

Napisany 08 kwiecień 2009 - 16:52

Jak długo uczyliście się jeździć z turem? ja tura szybko obcykałem :P na początku tylko były problemy z wypoziomowaniem łyżki(nie mam wzkażnika, TUR 5) i z trafieniem w sprzęg... no czasem myliły mi sie przewody od krokodyla... Wprawe zdobyłem przy wypychaniu obornika, (krokodyl) oraz ładowaniu zboża (wiedziałem wtedy jak ustawic dobrze łyche)... najwieksze osiągniecie to chyba wstawienie wózka w rozrzutniku fortshritt :) była tez wpadka, jak mi sie zapomiało zamknąc krokodyla przy cofaniu do chlewni(zahaczyłem i wąż mi pękł)

#64 Share ursusik1634

ursusik1634

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 08 kwiecień 2009 - 18:36

Jak długo uczyliście się jeździć z turem? ja pamiętam pierwszy raz jak wsiadłem do traktora z turem to miałem do załadowania w sumie 700 bali z pól

#65 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 08 kwiecień 2009 - 20:43

Jak długo uczyliście się jeździć z turem? To szybko się nauczyłeś :P
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

#66 Share Avendrion

Avendrion

Red Power

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 08 kwiecień 2009 - 21:19

Jak długo uczyliście się jeździć z turem? Nauka? Pfff wsiadłem i ładowałem bo co to za filozofia :P
Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

#67 Share Ursus355i912

Ursus355i912

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 09 kwiecień 2009 - 07:55

Jak długo uczyliście się jeździć z turem? Ja to samo:)ojciec pokazał co do czego służy i gites.Ale szczerze to nie lubie ładować,bo wole presować:P
Ursus 912 "duży"
Ursus C 355 "mały"
Ursus C 355 "wujowy"
Razem na 21 hektarach

#68 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów

Napisany 09 kwiecień 2009 - 09:59

Jak długo uczyliście się jeździć z turem?

Nauka? Pfff wsiadłem i ładowałem bo co to za filozofia :)

W to wątpie :P jednak wprawe trzeba mieć do pracy z TUR-em
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

#69 Share Avendrion

Avendrion

Red Power

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 09 kwiecień 2009 - 16:15

Jak długo uczyliście się jeździć z turem? No wiadomo że nie wsiadłem i od razu wszystko ładnie pięknie poukładane no ale wsiadłem i układałem bo czasu nie było na naukę :P
Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

#70 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów

Napisany 09 kwiecień 2009 - 21:16

Jak długo uczyliście się jeździć z turem? Uczyleś się jak wsiadłeś i zacząłeś jeździć :P tak każdy miał

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share szczupak26

szczupak26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 12 maj 2009 - 13:46

Jak długo uczyliście się jeździć z turem? W moim przypadku niebyło problemu ponieważ posiadam uprawnienia na koparki koparko-ładowarki i ładowarki tak więc wsiadłem i ładowałem ale ruchy narzędzi roboczych w maszynach budowlanych są duzo szybsze na szczęście schemat taki sam.
Case 856XL Ursus C360

#72 Share damian131091

damian131091

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 13 maj 2009 - 17:51

Jak długo uczyliście się jeździć z turem? Ja nauczyłem się kiedy byłem mały. Na początku na Ursusie c 330 i z turem jedno sekcyjnym, potem z turem 3 sekcyjnym (też na ursusie c 330), ale już nie pamiętam jak to było, a na koncu na turze Trima zamontowanym na zetorze 7340, potrzebowałem 5 min, żeby się "oswojić", a potem poszło jak z górki:P. Oto moja przygoda z nauko obsługi tura:P
" Zetor jest bogiem,
Orka nałogiem,
Radio zabawą,
A ropa podstawą ."

#73 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów

Napisany 14 maj 2009 - 15:47

Jak długo uczyliście się jeździć z turem? Po tej ostatniej przesiadce to już miałeś spore doświadczenie ;)

#74 Share ursusik1634

ursusik1634

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 14 maj 2009 - 17:17

Jak długo uczyliście się jeździć z turem? a co to za filozofia ja nie miałem nigdy czsu na naukę odrazu wymagano odemnie żebym umiał ;)

#75 Share koyot23

koyot23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 15 maj 2009 - 08:03

Jak długo uczyliście się jeździć z turem? hmm a co tu jes do nauki?? jak umiesz jezdzic ciagnikiem to i z turem umiesz, co najwyzej nauka obslugi tura ale to jak ktos obslugiwal hydraulike to odrazu pojmie. ja nie mialem czasu na nauke tylko odrazu po baloty. tur super sprawa, nie wiem jak bym sobie teraz bez niego radzil. Polecam

#76 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 26 maj 2009 - 20:34

Jak długo uczyliście się jeździć z turem? tylko o balotach się rozpisujecie a tu chyba są czynności wymagające nielada umiejętności zeby pracować sprawnie i nie przeciążać sprzętu, ciekaw jestem na jakich biegach (prędkości) ładujecie obornik czy kopiecie piach turami na dużych ciągnikach 4x4 co najbardziej wpływa na zuzycie sprzęgła, to że się pcha coś torem na półsprzęgle czy wogóle trzyanie na sprzegle i obsługa sterowników ładowacza w tym czasie, czy nabieranie krokodylem jest szybsze jak widłami czy widłami trzeba napchać na widły a krokodylem tylko wbić delikatnie i zamknąć paszcze, itd?

#77 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 18 czerwiec 2009 - 21:17

Jak długo uczyliście się jeździć z turem? w moim przypadku nie był to tur,ale koparko-ładowarka.nauka tył20 sekund przód 30,kupiłem ją i przez cały Gdańsk na kołach nią do domu ok 40 km.wtakiej maszynie jest trochę trudniej;hamulec na lewą noge sprzęgło guzik na dzwigni obsługi przodu.kopanie tyłem to trzeba z wyczuciem bo albo się przewróci(strasznie buja na boki),albo pzy ładowaniu burty z przyczepy spadną,cyklop w porównaniu to żółw dzwignie do końca dusić trza.próbował ktoś z pola ziemniaki pojedynczo cyklopem zbierać i do koszyka,BEZ ZIEMI oczywiście?pozdrawiam kaszub.

#78 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 21 czerwiec 2009 - 12:54

Jak długo uczyliście się jeździć z turem? Parę chwil i było ok:) pracę z turem traktuje jako zabawę heh bo jak innaczej- robota wykonana i nawet się nie ubrudzisz ;)

#79 Share rucin

rucin

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 20:04

Jak długo uczyliście się jeździć z turem? Ja nauczyłem sie jazdy z turem belarusem 920 tur stoll 3 sekcje i trzeba tylko pamiętac że tur bierze inny kąt niz traktor a nauka zajeła mi z 5 min

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share sterydek

sterydek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja
    Muzyka
    Obróbka filmów

Napisany 18 październik 2009 - 09:57

Jak długo uczyliście się jeździć z turem? Mam tura Stoll ROBUST F8 HDPM zamontowany do Massey Ferguson 3635. Pracuje z nim dopiero pierwszy rok mam z nim do czynienia na co dzień w tym roku ładowałem na lawetę i układałem nim ok. 1000 balotów sianokiszonki. Codziennie wywalam nim obornik z obory od 65 sztuk bydła mlecznego:) Aby bezpiecznie pracować z Ładowaczem dorobiłem do niego przeciwwagę o wadze ok. 1600-1800kg gdyż dźwigało mi tył w ciągniku i nie raz groziło wywaleniem ciągnika.