Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak długo uczyliście się jeździć z turem?

132 odpowiedzi na ten temat

#21 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • Zainteresowania:no po pierwsze to dziewczyny a pózniej to głównie naprawianie i przerabianie róznych maszyn ( zazwyczaj wszystko psuje)

Napisany 15 marzec 2008 - 16:50

Jak długo uczyliście się jeździć z turem? a ja wam powiem ze jak kiedys przy c-360 odczepili tura to miałem problem prosto do garazu wcofac bo jakos czegos mi brakowało ;(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak długo uczyliście się jeździć z turem? Dzisiaj, 19:05
  •  

#22 Share Ursus1

Ursus1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 06 kwiecień 2008 - 08:51

Jak długo uczyliście się jeździć z turem? chwilkę..w ciapku

#23 Share KAROL0905

KAROL0905

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 418 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo oraz nowe technologie uprawy i hodowli

Napisany 06 kwiecień 2008 - 10:14

Jak długo uczyliście się jeździć z turem? Ja jak zamontowałem tura na 7211 to pierwszymi moimi pracami było wywożenie gnoju z boksów i układanie balotów stóg dziś tur dla mnie to chleb codzieny Jak by go nie było to poprostu zarąbać by się szło

#24 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 06 kwiecień 2008 - 14:56

Jak długo uczyliście się jeździć z turem? No to ja już w podstawówce wypychałem gnój ciapkiem z obory, najpierw sterowanie miał tam gdzie podnośnik, później jak kupiliśmy zwijke z230 to rozdzielacz miał już na błotniku i te ciężkie belki zawsze ja woziłem bo nikt nie chciał tego robić. Teraz jest MF 590 i nie jest źle bo jedną ręką można go sterować, wajchy są ergonomicznie ułożone także spokojnie w czasie jazdy się nimi steruje. Ale nie wróże dla niego długiego życia w naszym gospodarstwie, bo to stary sprzęt, najlepiej wolał bym nowy :D
Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

#25 Share Tobiasz912

Tobiasz912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 09 kwiecień 2008 - 19:22

Jak długo uczyliście się jeździć z turem? Ja mam stolla na ursusie 912 i mi to zajęło 50 minut :D
Praca rolnika godna jest szacunku !!!

#26 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 09 kwiecień 2008 - 19:28

Jak długo uczyliście się jeździć z turem? Pierwsze moje kroki z turem zaczeły się jakieś 5 lat temu Ursusem c360 wąsie podwórko tur i jeszcze c360 i oczywiście nie obyło się bez zachaczenia turem o drzwi garażowe ale potem już się przyzwyczaiłem

#27 Share tumek19

tumek19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, majsterkowanie, rolnictwo

Napisany 09 kwiecień 2008 - 19:43

Jak długo uczyliście się jeździć z turem? U mnie początki z turem były dobre. Pół godzinki i szło mi dobrze...Teraz to idzie mi błyskawicznie.... Tylko mi brakuje wspomagania.... Chodzi tu oczywiście o 30-tke z turem.... A co do cyklopa to początki były ciężkie a teraz to idzie szybko, sprawnie i prawie bezawaryjnie :D

#28 Share Ursus11

Ursus11

Użytkownik

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 23 kwiecień 2008 - 12:44

Jak długo uczyliście się jeździć z turem? chwilkę w ciapku 1 min ok

#29 Share Kamiiill

Kamiiill

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 24 maj 2008 - 10:32

Jak długo uczyliście się jeździć z turem? w 360-3p 3 mimuty i już ładowałem bele
a w belarusie nic tylko siadłem i odrazu jechałem bez problemu
(ma się talent jak nie którzy)

pozdro

#30 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 24 maj 2008 - 10:39

Jak długo uczyliście się jeździć z turem? Nie iwem czemu, ale zawsze w Trollu zapominam która wajcha jest od czego <_< i żwawo mi to nie idzie ;P Może dlatego że nie mieszkam na wsi i często nie ładuje ;/

A turem nigdy nie pracowałem tylko jeździłem z turem ale nic nim nie robiłem. Może w tym roku pośmigam troche z turem, ale Fotonem zobaczmy co będzie <_<
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share grzecho106

grzecho106

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 24 maj 2008 - 10:47

Jak długo uczyliście się jeździć z turem? ja jakieś pół godzinki się uczyłem operować turem na jd a pierwszą prace jaką nim wykonywałem to było rozsuwanie kamienia na podwórku

#32 Share ursus1014turbo

ursus1014turbo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Elektromechanika

Napisany 12 czerwiec 2008 - 22:01

Jak długo uczyliście się jeździć z turem? Nie było to takie proste, ale po miesiącu praktyk juz normalnie pracowalem ciagnikiem z turem
Pozdrawiam wszystkich rolników z AF:D
Liczy sie siła i potęga Ursus 1014, Deutz Fahr Agrotron 130 i Claas Tucano320
Moc i Wytrzymałość

#33 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 04 lipiec 2008 - 22:50

Jak długo uczyliście się jeździć z turem?

@jaro a masz gdzieś w nich dźwignie krzyżowe?? :D

Przyznam sie że krzyżowe słabo ogarniam (mam w UNHZ), ale to pewnie dlatego że może raz na rok nimi pracuje. Za to mój Padre do perfekcji opanował ten ładowacz, przy załadunku maszyna tylko podskakuje :) a chwytak majta sie 10cm od kabiny ciągnika :P

Tur jednosekcyjny to banał, trzysekcyjny (bez joysticka) to chwila przyzwyczajenia.

#34 Share 5314

5314

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów
  • Zainteresowania:Interesuje się mechaniką i modelarstwem

Napisany 04 lipiec 2008 - 23:18

Jak długo uczyliście się jeździć z turem? Ja turem nauczyłem sie kilka godzin operować a nuczyłem sie tak jak czekalem na zboże i przy 330 załozyli mi tura to sobie łuszką dziury zaczołem kopac i zasypywać a jak miałem widły to na sąsiednim polu u sąsiada (jak go niebyło) to bele sobie troche przewoziłem :P
..::-U-R-S-U-S-::..
moc , potega , siła , niezawodnosc , klasa , wytrzymalość , to tylko kilka zalet tej maszyny

#35 Share maciek08 maciek08

maciek08
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 lipiec 2008 - 11:26

Jak długo uczyliście się jeździć z turem? zaczynałem od normalnych robót w podwórku. raz trafiło mi ładowanie obornika w kurniku. załamka ale po8 godzinach uważania żeby niestrącić jakiś poideł i karmików doszłem do niezłej wprawy. kurników niepolecam :P

#36 Share Zvrek

Zvrek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Rowery, Sport

Napisany 16 wrzesień 2008 - 16:47

Jak długo uczyliście się jeździć z turem? niecałą godzinkę sie uczyłem;] pierwsza praca to było ładowanie obornika;]

#37 Share arek116

arek116

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 16 wrzesień 2008 - 19:32

Jak długo uczyliście się jeździć z turem? u nas c 360+ tur to swięty sprzęt. jak się coś przy nim stanie to konic świata jak by jednej ręki nie było i szybko trzeba naprawiać. a co do nauki to długo nie trwało 2 sekcje (rodzi sie trzecia) to nie trwało to długo

#38 Share farmer25

farmer25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 04 październik 2008 - 08:15

Jak długo uczyliście się jeździć z turem? mamy przy u3512 i pierwszy dzień było ciężko ale potem poszło łatwo i jest dobrze do teraz

#39 Share markpp

markpp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Zainteresowania:Lubię grzebać w garażu i coś naprawiać(psuć), lecz moim powołaniem jest elektronika i te dziedziny.

Napisany 07 październik 2008 - 20:44

Jak długo uczyliście się jeździć z turem? Co prawda n turze nie pracowałem mam nadzieję że po nowym roku będę śmigał traktorkiem z turem ale na trolu 350 to już dochodzę do perfekcji
i załadunek idzie żwawo nie ma mowy o tym aby patrzeć się na drążki bo wtedy się myli

przynajmniej ja tak mam że idzie mi świetnie i czasami jak spojrzę na gałki to pomylę kierunki
a nauka nie trwała długo bo od małego szkraba siedziałem na błotniku i patrzałem jak brat nakłada i nauczyłem się od niego kilka trików

jestem tego zdania co JARO że trzeba mieć jakiś taleńcik do tego
bo jak mój drugi brat wsiadł na trolika to było tak że udało mu się nabrać spora garść podniósł do góry i wypuścił spowrotem
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ KUPIĆ SIĘ NIE DAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA?... Oportunisto pier******...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 07 październik 2008 - 20:52

Jak długo uczyliście się jeździć z turem? No to się pochwale po raz kolejny :o U znajomego ostatnio śmigałem Zetorem 6641 z Turem, nauka zajęła dosłownie 5 minut, czyli opanowanie skrzynki biegów i rewersu :o

Honda - The Power of Dreams :)