Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak długo uczyliście się jeździć z turem?

132 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Spojler

Spojler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 12 marzec 2008 - 18:04

Jak długo uczyliście się jeździć z turem? Sam na case'ie mam założone ładowacz riko od kilku dni ale powiem szczerze że nauka nie idze za szybko :)
jak np. podjeżdżam pod pęk w stogu to jakoś nie potrafie jednocześnie kręcić kierownicą i dostosować wysokości łyżki..narazie wszystko robie "na raty" ale mysle ze troche praktyki i będzie coraz lepiej :) jak było/jest u was?

może tylko ten mój ładowacz jest taki trudny w okiełznaniu no ale...:)
Dostawcą mocy jest...Case

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak długo uczyliście się jeździć z turem? Dzisiaj, 23:09
  •  

#2 Share m11031993

m11031993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , internet . dyskoteki , motoryzacja

Napisany 14 marzec 2008 - 19:32

Jak długo uczyliście się jeździć z turem? ja dzisiaj założyłem ładowacz do swaojego zetora 7245 i powiem szczerze że też mi sie ciężko nip operuje ale mam nadzieje że się przyzwyczaje teraz ciągnik z turem to długi jak tir hehe

#3 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 14 marzec 2008 - 19:35

Jak długo uczyliście się jeździć z turem? Mi nauka, na operatora tura w C-330 + Tur 1 przerobiony na na 3 sekcyjny zajęła cale 35 minut :) :)

Honda - The Power of Dreams :)

#4 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 14 marzec 2008 - 19:42

Jak długo uczyliście się jeździć z turem? ja jeszcze nie pracowałem z turem.Ale pewnie przyzwycził bym się
AF - to Jest To:)

#5 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 14 marzec 2008 - 19:42

Jak długo uczyliście się jeździć z turem? U mnie nie było czasu na naukę, od razu w robotę. Pamiętam pierwsze stogi jak się układało początki to jak się przewróciła to miałem takie nerwy że myślałem że szyby powybijam :angry:

Trzeba mieć opanowanie: przód tył ciągnikiem, kierownica i ruchy ładowaczem. Wszystko zależy od ciągnika, w jednym łatwo można upłynnić, w innym trudniej :)

#6 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 marzec 2008 - 19:44

Jak długo uczyliście się jeździć z turem? Mi zajęła chwilkę nauka z turem przy ciapku.....

#7 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 14 marzec 2008 - 19:50

Jak długo uczyliście się jeździć z turem? Ja mam z kolei chyba wrodzony talent do obsługi maszyn zasilanych hydraulicznie :)-poważnie-czy to Cyklop,Tur czy inny Troll-nieważne ile ma wajch-wsiadam i pracuję (ale się jaro popisał :) )

#8 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 14 marzec 2008 - 20:09

Jak długo uczyliście się jeździć z turem? Ja też dość szybko doszedłem do wprawy pracując MF z turem fakt na ciapku kilkanaście lat jest TUR

Niedawno dowiedziałem się że 2 przyczepy bel siana ładuje w 10 min z podjeżdżaniem (Sąsiad mierzył czas jak on dygał kostki widełkami na przyczepe :) )

#9 Share wojtek3222

wojtek3222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów

Napisany 14 marzec 2008 - 20:16

Jak długo uczyliście się jeździć z turem? Ja też raczej szybko obcykałem obsługę :) 99% prac turem wykonuje ja więc teraz to jestem spec w pracach zestawem Zetor 10641 + Ł106 :)

#10 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 14 marzec 2008 - 20:21

Jak długo uczyliście się jeździć z turem? @jaro a masz gdzieś w nich dźwignie krzyżowe?? :) może w Waryńskim???

dzisiaj ojciec z cyklopa przez 7h nie zchodził prawie wogóle.ładował obornik ok 12 rozrzutników na 1h. i pomimo tego, że dobrze mu idzie nie potrafi nauczyć się niczego nowego... :)

jak pisał @jaro trzeba mieć mały dar do operowania takimi maszynami, bo jak już ktoś w cyklopie patrzy na którą trzeba wajchę nadusić to wprawy raczej nie będzie miał... :)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 14 marzec 2008 - 20:24

Jak długo uczyliście się jeździć z turem? I żeby tak pompa w Zetorku miała tak ze 100 l/min wydajności-o wtedy to by się pracowało :) -ale widzę jak się sąsiad męczy Ursusem 5714 (chyba ma strasznie słabą pompę ?)-normalnie tak powolutku,pięć razy się do beli przymierza-najbardziej mnie wkurza to że nie mogą dwóch funkcji na raz obsługiwać :) -zresztą mam Hydrameta na takie dłuuugie wajchy to musiałbym chyba kierownicę w zębach trzymać :)

@jaro a masz gdzieś w nich dźwignie krzyżowe?? :) może w Waryńskim???

dzisiaj ojciec z cyklopa przez 7h nie zchodził prawie wogóle.ładował obornik ok 12 rozrzutników na 1h. i pomimo tego, że dobrze mu idzie nie potrafi nauczyć się niczego nowego... :)

jak pisał @jaro trzeba mieć mały dar do operowania takimi maszynami, bo jak już ktoś w cyklopie patrzy na którą trzeba wajchę nadusić to wprawy raczej nie będzie miał... :)

Nie pioter nie mam dźwigni krzyżowych ale kiedyś jak byłem mały to takim czeskim cyklopem mojego wujka operowałem i on właśnie miał takie dźwignie-fajnie się tym pracowało.
12 rozrzutników na godzinę ?-ale to chyba z pryzmy a nie spod wyciągu i raczej małe rozrzutniki i parę sztuk tych rozrzutników- tak ?

Używaj opcji edit!

Edytowany przez robertbara, 14 marzec 2008 - 20:40.
Łączenie postów

#12 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 14 marzec 2008 - 20:44

Jak długo uczyliście się jeździć z turem? pryzma na polu, rozrzutniki mniejsze od Twojego i dwa, jeden dwu osiowy, a drugi jednoosiowy (gdzieś chyba są w galerii), dwóch kierowców i pryzma jest tak zrobiona na polu aby przejazdy na pusto ograniczyć do minimum, także cyklop ładuje bez przerwy :)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#13 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 14 marzec 2008 - 20:57

Jak długo uczyliście się jeździć z turem? Tak właśnie myślałem-bo spod wyciągu nawet Cyklopem nie dałoby rady tyle naładować (tam trzeba rwać na siłę )-a z pryzmy to spoko nawet Waryńskim czy Trollem można taki wynik osiągnąć.
@Robertbara-brawa za refleks :)-po prostu pisałem coś i zbyt późno zauważyłem tekst piotera...

#14 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 marzec 2008 - 21:13

Jak długo uczyliście się jeździć z turem? Ja tak jak niektórzy urodziłem się z talentem do obsługiwania maszyn zasilanych hydraulicznie nauka trwała ok.30min. :)

#15 Share Polsza

Polsza

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 14 marzec 2008 - 21:23

Jak długo uczyliście się jeździć z turem? a mi nauka zajęła jakieś 300m i 1,5 tony obornika

#16 Share gutomir

gutomir

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 14 marzec 2008 - 21:45

Jak długo uczyliście się jeździć z turem? ja też sie szybko nauczyłem.Chociaż nie miałem dużo czasu na nauke bo jak mi tura założyli do już było trzeba było bele wozić.Ale najgorzej jak sie poprzemienia przewody i tur działa w odwrotno strone działania czyli jak np było do góry to jest do dołu ale idzie sie szybko nauczyć obsługi tej maszyny.pzdr

#17 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 14 marzec 2008 - 22:19

Jak długo uczyliście się jeździć z turem? Pierwsza praca z turem wogóle nie sprawiała problemów. Pewnie dlatego, że to prosty TUR zamontowany na C 360. Szkoda, że ciągnik nie ma wspomagania kierownicy- pusto to jeszcze jedną ręką idzie kręcić, ale z pełnym turem już są problemy.

#18 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 15 marzec 2008 - 07:16

Jak długo uczyliście się jeździć z turem? Ja zacząłem od rozładowywania big-bagów z tira. 1224 + tur 5 w sumie nie było źle i obyło się bez strat. Tylko plecy miałme mokre w zasadzie nie mam chodowli i tylko prace porzadkowe i nawóz więc ciężko bedzie mi zostac dobrym operatorem. Ale coś tam kumam

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#19 Share Spojler

Spojler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 15 marzec 2008 - 09:37

Jak długo uczyliście się jeździć z turem? mówicie ż potrzebny jest "dar"...coś w tym jest bo na ogół mój tata jest świetnym kierowcą,świetnie orze, kosi też super ale nie umie cofać z przyczepą :).Na ciapku jest się o wiele łatwiej nauczyć operować ładowaczem bo on jest niski i mały i widać dużo więcej niż w moim case'ie 856xl.Miałem porównanie bo byłem u wujka który ma c330 bez kabiny :)

Może ktoś zna stronę internetową firmy RIKO ?? Bardzo by mi się przydała bo kompletnie nie znam danych tego ładowacza :)
Dostawcą mocy jest...Case

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 15 marzec 2008 - 09:56

Jak długo uczyliście się jeździć z turem? ja z turem nie mam za dużo do czynienia ale nie jest tak trudno go opanować
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!