Spojler

Jak długo uczyliście się jeździć z turem?

Polecane posty

Ferdek07    75

tylko o balotach się rozpisujecie a tu chyba są czynności wymagające nielada umiejętności zeby pracować sprawnie i nie przeciążać sprzętu, ciekaw jestem na jakich biegach (prędkości) ładujecie obornik czy kopiecie piach turami na dużych ciągnikach 4x4 co najbardziej wpływa na zuzycie sprzęgła, to że się pcha coś torem na półsprzęgle czy wogóle trzyanie na sprzegle i obsługa sterowników ładowacza w tym czasie, czy nabieranie krokodylem jest szybsze jak widłami czy widłami trzeba napchać na widły a krokodylem tylko wbić delikatnie i zamknąć paszcze, itd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

w moim przypadku nie był to tur,ale koparko-ładowarka.nauka tył20 sekund przód 30,kupiłem ją i przez cały Gdańsk na kołach nią do domu ok 40 km.wtakiej maszynie jest trochę trudniej;hamulec na lewą noge sprzęgło guzik na dzwigni obsługi przodu.kopanie tyłem to trzeba z wyczuciem bo albo się przewróci(strasznie buja na boki),albo pzy ładowaniu burty z przyczepy spadną,cyklop w porównaniu to żółw dzwignie do końca dusić trza.próbował ktoś z pola ziemniaki pojedynczo cyklopem zbierać i do koszyka,BEZ ZIEMI oczywiście?pozdrawiam kaszub.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Parę chwil i było ok:) pracę z turem traktuje jako zabawę heh bo jak innaczej- robota wykonana i nawet się nie ubrudzisz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rucin    2

Ja nauczyłem sie jazdy z turem belarusem 920 tur stoll 3 sekcje i trzeba tylko pamiętac że tur bierze inny kąt niz traktor a nauka zajeła mi z 5 min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sterydek    23

Mam tura Stoll ROBUST F8 HDPM zamontowany do Massey Ferguson 3635. Pracuje z nim dopiero pierwszy rok mam z nim do czynienia na co dzień w tym roku ładowałem na lawetę i układałem nim ok. 1000 balotów sianokiszonki. Codziennie wywalam nim obornik z obory od 65 sztuk bydła mlecznego:) Aby bezpiecznie pracować z Ładowaczem dorobiłem do niego przeciwwagę o wadze ok. 1600-1800kg gdyż dźwigało mi tył w ciągniku i nie raz groziło wywaleniem ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroFENDT    8

mam Stolla F30 i nauczyłem się w 10 min bez problemów!


"Kto jeździ ciągnikiem Fendt, ten prowadzi!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian892    10

Koledzy opowiadaćie bajki, zrozumiem pojąć w 10 czy 20 minut w którą strone dać dzwignie sterujące żeby tur zadziałał a co innego opanowć do perfekcji prace ładoaczem, wiem to na własnym przykładzie. A bardzo łatwo w coś walnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasso    0

Dokładnie Marian892. Zadna sztuka w kilka minut zapamiętac w którą strone do góry a w którą w dół, sztuką jest odpowiednio i dokładnie sterowac ciagnikiem z turem. Czasami widac jak ktos chce pomału opuścic tura a on z całym impetem spada i telepie całym ciągnikiem. Ja zaczynałem mf255 + tur2A i długo trwało zanim dobrze sie nauczyłem. teraz mam przy trzech ciągnikach tury i moge to robic z zakmniętymi oczami :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ABC    30

Bardzo szybko ja w tedy miałem 16 lat to jest łatwe ale frajdę robiło , a teraz to normalne jak jazda rowerem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

Dobra dobra, a jak opanowaliście ładowanie łyżą,czy czymkolwiek jak tam nic nie widać przed maska? :D Ja kiedyś wsiadłem do takiego sprzętu można powiedzieć "z ulicy" i sterowanie to owszem jest pikuś, ale jak się namęczyłem żeby prawidłowo zagłębić łyżkę w pryzmie... A dodatkowo tam nie było wskaźnika pochylenia łyżki i poziomowania nie wspominając o joystiku (Ursus 385 )


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    373

Mam już kilka lat tura na Władku t25.Jazdę opanowałem dosyć szybko ale od kręcenia kierownicą to ręce bolą cały czas.Planuję zakup tura do mtz Belarus to myślę że będzie lżej kręcić ale obsługa tura będzie od razu trochę trudniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxima95    3

Ja mam tura przy proxima 95 i samo manewrowanie i sterowanie tura jest proste, zwłaszcza jak ma się rewers w traktorze.. Ale wykonywanie już konkretnej czynności nie jest takie proste.

Niedawno byłem pierwszy raz nakładać w polu z pryzmy na rozrzutnik i kurcze miałem problemy-nieraz zdążyło się "zaorać" w ziemie :lol:

Bo tam z przodu to nic nie widać.

A jeszcze wkurzające jest to,że nie można w tym samym czasie sterować dwoma ruchami tura :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmers99    1

ja tylko obadałem jak działa joystik a potem to wiadomo ze trzeba troche sie nauczyc do perfekcji ,jazda po bele czy z łyzka,wszystko jest dla ludzi


sie robi tym ,co się ma ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wisnia1892    1

Dokładnie Marian892. Zadna sztuka w kilka minut zapamiętac w którą strone do góry a w którą w dół, sztuką jest odpowiednio i dokładnie sterowac ciagnikiem z turem. Czasami widac jak ktos chce pomału opuścic tura a on z całym impetem spada i telepie całym ciągnikiem. Ja zaczynałem mf255 + tur2A i długo trwało zanim dobrze sie nauczyłem. teraz mam przy trzech ciągnikach tury i moge to robic z zakmniętymi oczami ;[

 

łątwe do opanowania są ładowacze czołowe które mają dwóstronne działanie nie opadają z dużym impetem ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronarek82a    1

To prawda chwala sie ze w 10 15 20 opanowali prace z turem tak naprawde polowa osob moze nawet niedarady podczepic sama osprzetu haahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

mam Stolla F30 i nauczyłem się w 10 min bez problemów!

 

 

mi nauka zajęła jakieś 60 minut

 

 

Same fenomeny się wypowiadają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mi opanowanie do perfekcji operowania ładowaczem i płynnej jazdy ciągnikiem trwało tyle co załadunek i rozładunek 100 bel słomy...

potem sekwencje były już odruchowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

koledzy.. jak tak czytam ze to w 10 lub 20 min pojeliscie prace ładwaczem... to jak pisza inni ze mozna nuczyc sie opanowania co gdzie w która strone... ale nie zauwazyłe jendej BARDZO waznej sprawy i spostrzeżenia na temat nauki turem a to jest wręcz obowiazkiem KAŻDEGO operatora Tura... a mianowicie chodzi mi o jedna nie za dużą ksiazeczke i nawet z dzużą ilością obrazków zrozumiałych dla nawet operatora nie czytatego... a mianowicie INSTRUKCJA OBSŁUGI... ja zanim zamontowałem tura na swojej 914 to pierwsze co to była instrukcja i przeczytanie co i jak i z czym jeść... na jakich obrotach pracowac, jak ustawić ciągnik z przyczepa wzgledem ciągnika z ładowaczem... co mozna , czego nie mozna robic turem jakie zwiększyc cisnienie w oponach ciągnika, a nawet jak zamontowac joistok w ciągniku,(czasami jak patrze jak sa pomoatowanie "orginalnie" joistiki w kabinach to az mi sie śmiać chce a nawet 10 min bym nie porzepracował takim sprzetem że musze sie kilometr wychylac do joistoka :) ) same przeczytanie i ZDOZUMIENIE instrukcji do takiego stopnia że wiedziałem co i jak zajeło mi ok godziny , a dopiero na drugi dzien przyjechał monter od dilera i montował, a raczej przerabił tura 3 sekcyjnego na 2 sekcyjny na joistiku z elektro zaworem (czyli potocznie 3sekcje) tura mam od 2006 roku i tylko ja nim pracuje nawet nie dopuszczam nikogo innego do jakiej kolwiek pracy nim... bo raz ze wywalić tura to zaden problem , a drugi raz to nie moge patrzec jak ktos sie mota w operowaniu nim... ja dmam taka wprawę że jednąreke trzymam ciągle na joistiku a druga kieruje oraz zmieniam biegi, a gaz mam ciągle zaciagniety na 1500 obr, tak jak pisze w instrukcji


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALAX    32

Nauka obsługi jojstica to nie wszystko, ruszanie płynnie też nie szczyt umiejętności, ale wyczuć moment granicy stabilności ciągnika to jest szczyt. Tego nie przeczytamy w instrukcji, nie nauczymy się tego po załadunku 10 czy 100 bel. Poprostu doświadczenie, od co. To przychodzi z czasem i tyle. Dlatego śmiać mi się chce jakich mamy geniuszy, młodych mechanizatorów. Co po kilku minutach twierdzą że opanowali temat do perfekcji. Ładowanie bel to nie to samo co ładowanie piachu żwiru czy wykopy turem. Jakieś 4 lata temu sąsiad pyta mnie po co ten balast z tyłu w CASE JX100U mam. Ja mu na to że stabilniej zachowuje się ciągnik jak ładujemy ciężkie materiały, a on na to że nie potrzebuje takiego balastu. I swoim Case JX100U ładuje obornik spokojnie ( bo ma taki sam ciągnik jak ja) . Do czasu, jak wzioł z pryzmy naprawdę konkretnie i ciągnik tak kiwneło że oparł się ładowaczem o rozrzutnik. Następnego dnia zamówił balast. Hehe :)


Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

zgadzam sie z tobą PALAX :) wyczucie tej granicy stabilnosci ciągnika to jest prawdziwa perfekcja... ja tez uzywam balastu ale dopiero od 2 lat, a swój mam dopiero od tej zimy(kupiłem od znajomego za 500zł) ja juz nie raz miałem ciepło i włosy tawały mi deba... raz to wystarczyło że podjeżdzałem pod rozrzótnik z podniesionym turem , a tylnym kołem najechałem na mały kamyk jak pięść i już mi podbiło tył.. teraz wystarczy ze zobacze jakies pochyłe mijesce. lub plac na którym ma cos robic , ładowac, przewoźic cięzkie materiały.. wystarczy że sie rozejze i mówie kierowcy z drugiego ciągnika jak i gdzie ma sie ustawić... kiedyc pamietam zdejmowałem całego TIRa cementu na paletach.. bez przeciw wagi, miałem od górke i lekko przechyłu i ciasne podwórko... to pamietam że zgrzałem sie jak nigdzy podczas pracy... :)


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w tej kwestii mogę się zgodzić z przedmówcami... ja również bez przeciwwagi nie zaczynam pracy ładowaczem, a co do załadunku tych 100 bel to chodziło mi o to że nauczyłem się płynności pracy ładowaczem i zgrania z ciągnikiem... lecz @FINN nie zgodzę się z Tobą w kwestii tych obrotów, ja również czytałem instrukcję obsługi swojego ładowacza i jest tam ujęte że obroty 1500 są zalecane, ale nie że cały czas musi mieć takie obroty, przy opuszczaniu dużego ładunku wręcz przeciwnie obroty powinno się stabilnie trzymać poniżej 1000

co do możliwości ciągnika z ładowaczem to też poprzez doświadczenie się przekonałem że nie jest to takie chop siup zrobić coś, wywrócić się łatwo, ja mam zetora trochę starszego 96' i przyzna mi rację każdy użytkownik takowego sprzętu, iż są to bardzo mało stabilne ciągniki byle nierówność i buja nim jak na kołysce, kiedyś okrywałem kiszonkę ładowaczem piaskiem oczywiście no i pech chciał, że dojazd z boków pryzmy był bardzo nie równy, praca w normalnych warunkach zajęła by mi jakieś 2 godziny ale przy pierwszej porządnej łyżce piasku uprzedziłem ojca że może mi tam zejść cały dzień, jest możliwe że można pracować szybko ładowaczem jak ktoś odważny to niech pracuje tak na własne ryzyko, ja osobiście już raz leżałem cięgnikiem (podczas ubijania QQ) i więcej wolę nie wyczołgiwać się z kabiny i ciągnika leżącego na niej... :) pozdrowienia ale szybko-uczących się operatorów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

ooo pierwszy raz sie spotkałem z opiną że ktos czytał instrukcję obsługi ładowacza :) no ja ciągle nie uzywam 1500obr... tylko jak ładuje obornik, układam sterte, i inne prace ładuknowe , gdzie musze sie konentrować na pracy a nie na ciągłym dodawaniu i odejmowaniu gazu... po prostu jedna noga do sprzęgła a druga do hamulca ... i jazda :) jak dlamnie jet o wile wygodniej pracować na stałych obrotach... bo jak czasami trzeba jednoczesnie hamować i podnoscić ładunek to jedt szrpanie i gazowanie ciągnikiem.. juz tak nie raz widze ja znajomi tak robia ... a potem sprzędła popalone.. pompy olejowe zajeżdzone... :) bo jesli ktos by nie wiedział to nie stabilna praca pompą hydraulicza , ciągłe zmiany ciśnienia wpływaja na jej żywotność... kiedys mi muwili ze jak założe tura do 914 to nie wyrobie zmieniać starcz spżegłowych i pomp hydraulicznych... a jak na razie do tej pory... ani razu podciągania sprzęgła ani zadnej ingerencji w układ hydrauliczny od 2006 roku jak załzyłem tura do Finnki... i nikt mnie nigdzy nie namuwi do tego aby zrezygnowac ze stałych obrotów podczas pracy z ładowaczem... :)

powiem tak... ile jest operatorów Turów tyle bedzie szkół technik obsługi... :)


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerMaciek
      Witam serdecznie
      Kupiłem Tura Prima ale bez mocowań, mocowania - czyli tą ramę którą przykręca się do ciągnika chcę wyspawać sam
      Mam Massey Ferguson 675 z napędem ale nigdzie nie potrafię znaleźć żadnych schematów jak te łapy do osadzenia tura mają wyglądać, gdzie się przykręca itd..
      Może ktoś z ma taki model ciągnika albo podobny i zechciałby zrobić parę dobrej jakości fotek?
       

    • Przez zetor6211
      Mam taki ładowacz. Chciałem podpiąć krokodyla ale coś jest nie tak. Ulistnić na 4 guziki. Ale najpierw pytanie czy to podpięcie jest wszystko okej i po co są te 2 kostki. 3 kostki są podpięte a 2 są luźno. 


    • Przez MKHarikeen
      Witam,
      Mam problem ze znalezieniem nazwy tego typu mocowania:


      Mam taki rodzaj, posiadam łyżkę i szukam do niego wideł. Nie jest to mocowanie typu SM ani EURO
       

    • Przez waldekwaldek
      Cześć. Mam problem z ładowaczem Mailleux mx 80. Jak pociągnę yoistyk  do końca do się blokuje przepływ oleju i nie podnosi. Musze tak na minimalny przepływ oleju pociągnąć to powoli podnosi. Jak się zablokuje i nie podnosi to muszę opuścić i dopiero zacząć podnosić. 
      Gdzie jest przyczyna ? W rozdzielaczu wymienione zostały oringi i nic się nie zminiło. 
       
      Z góry dziękuję za pomoc 
       
    • Przez MiłoszKr
      Witam, ma ktoś może dane techniczne ładowaczy mx t10 lub t410 albo t12 i t412. Interesuje mnie dokładnie szerokość mocowań na haki. Jeśli ktoś ma taki ładowacz i jest w stanie zmierzyć i podesłać informacje to byłbym wdzięczny.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj