Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy ułoży mi ktoś plan nawożenia pszenżyta?

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share adas1999

adas1999

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 14 grudzień 2015 - 11:19

Witam chciałbym was poprosić o to abyście ułożyli plan nawożenia nawozem ale także dolistnego. Chodzi mi o

np. nazwa nawozu ile na ha i kiedy i tak samo z dokarmianiem dolistnym pszenżyta i żyta. Bo w tym roku chce zacząć i spróbować. Klasa ziemi to 3-4. W tym roku dawane było wapno granulowane LUBOPLON. Z góry dzięki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy ułoży mi ktoś plan nawożenia pszenżyta? Dzisiaj, 23:29
  •  

#2 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4111 postów

Napisany 14 grudzień 2015 - 11:45

Czy ułoży mi ktoś plan nawożenia pszenżyta? Poszukaj na tym forum jest sporo wypowiedzi na ten temat.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#3 Share tymtus

tymtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 738 postów

Napisany 14 grudzień 2015 - 13:29

Czy ułoży mi ktoś plan nawożenia pszenżyta? ile pieniędzy możesz na to przeznaczyć? jak chcesz to w temacie koszt uprawy pszenzyta tam jest moje nawożenie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3173 postów

Napisany 14 grudzień 2015 - 14:11

Najpierw to zbadaj zasobność gleby i ph, po co sypać coś czego jest dużo albo jest nieprzyswajalne przez złe ph 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 14 grudzień 2015 - 14:50

Przede wszystkim dopisz czego oczekujesz-10 ton czy 5 ton, ile masz kasy na nawóz, i chociaż tak na oko jak to pole wygląda jak nie masz analiz. Co było siane wcześniej, ile oddało przy jakim nawożeniu- wtedy można coś pogdybać nawet bez analiz. Ważne również jakie odmiany, czy żyto zwykłe czy hybrydowe, bo ze zwykłym raczej nie można szaleć bo lubi się kłaść bardziej niż hybryda.

#6 Share a1fe26c2

a1fe26c2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1018 postów

Napisany 14 grudzień 2015 - 19:40

Gdyby kolega autor zechciał się cokolwiek wysilić i przeczytać to wiedziałby, że plon zależy od rodzaju, odczynu i zasobności gleby w składniki pokarmowe. Wielkość plonów możliwych do uzyskania na danym rodzaju gleby została opisana w zaleceniach nawozowych dołączanych do wyników badań gleby, które wykonują OSChR.

Bez tych podstawowych informacji nikt koledze nie ułoży planu nawożenia. Niech kolega pamięta też o opadach, od których zależy dostępność nawozów dla roślin.

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share marek1mazury

marek1mazury

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 14 grudzień 2015 - 21:04

Czy ułoży mi ktoś plan nawożenia pszenżyta? żeby to było takie proste to świat byłby piękny;) podstawa to badania gleby bez nich ani rusz. Po drugie plon zależy od wielu czynników np. przedplon, suma opadów i jak są rozłożone w ciągu roku, ochrona no i w końcu elementy agrotechniki sama głębokość siewu ma wpływ na plon. Nie wypisałem tu wszystkich czynników a zaledwie kilka. Wystarczy ze coś zrobisz źle i już plon spada.