adas1999

Czy ułoży mi ktoś plan nawożenia pszenżyta?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
adas1999    2

Witam chciałbym was poprosić o to abyście ułożyli plan nawożenia nawozem ale także dolistnego. Chodzi mi o

np. nazwa nawozu ile na ha i kiedy i tak samo z dokarmianiem dolistnym pszenżyta i żyta. Bo w tym roku chce zacząć i spróbować. Klasa ziemi to 3-4. W tym roku dawane było wapno granulowane LUBOPLON. Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

ile pieniędzy możesz na to przeznaczyć? jak chcesz to w temacie koszt uprawy pszenzyta tam jest moje nawożenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Najpierw to zbadaj zasobność gleby i ph, po co sypać coś czego jest dużo albo jest nieprzyswajalne przez złe ph 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Przede wszystkim dopisz czego oczekujesz-10 ton czy 5 ton, ile masz kasy na nawóz, i chociaż tak na oko jak to pole wygląda jak nie masz analiz. Co było siane wcześniej, ile oddało przy jakim nawożeniu- wtedy można coś pogdybać nawet bez analiz. Ważne również jakie odmiany, czy żyto zwykłe czy hybrydowe, bo ze zwykłym raczej nie można szaleć bo lubi się kłaść bardziej niż hybryda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Gdyby kolega autor zechciał się cokolwiek wysilić i przeczytać to wiedziałby, że plon zależy od rodzaju, odczynu i zasobności gleby w składniki pokarmowe. Wielkość plonów możliwych do uzyskania na danym rodzaju gleby została opisana w zaleceniach nawozowych dołączanych do wyników badań gleby, które wykonują OSChR.

Bez tych podstawowych informacji nikt koledze nie ułoży planu nawożenia. Niech kolega pamięta też o opadach, od których zależy dostępność nawozów dla roślin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

żeby to było takie proste to świat byłby piękny;) podstawa to badania gleby bez nich ani rusz. Po drugie plon zależy od wielu czynników np. przedplon, suma opadów i jak są rozłożone w ciągu roku, ochrona no i w końcu elementy agrotechniki sama głębokość siewu ma wpływ na plon. Nie wypisałem tu wszystkich czynników a zaledwie kilka. Wystarczy ze coś zrobisz źle i już plon spada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj