Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki Kombajn wybrać na zarobek

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
67 odpowiedzi na ten temat

#21 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 13 grudzień 2015 - 21:40

Warunkipogodowe  w obu krajach bardzo sie ruznia dlatego nie mozna tak porównywac

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki Kombajn wybrać na zarobek Dzisiaj, 01:56
  •  

#22 Share lukasfarm

lukasfarm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 13 grudzień 2015 - 21:42

lepiej bylo zostac i zarabiac kapustę tam. Tu w Polsce to, tylko jeden myśli jak drugiego "wyciac" na kase i nie tylko. A Państwo kładzie kłody pod nogi... powiem Ci tyle inwestuj w cos co ma przyszłość i jest potrzebne u Ciebie w rejonie. Np. podam Ci przyklad u mnie: kuzyn moj od x lat siedzi w anglii, zobaczylem kiedyś w wiekszym miescie myjnie bezdotyk. Mowie mu(rok 2008), masz kase stawiaj u nas taka na 2/3stanowiska bo tego ni3 ma a mycie jest tanie, i miasteczko lezy na dobrej trasie, on mi odp. sam inwestuj jak masz kase.. Ja bylem w liceum akurat. Rok 2014 powstaje dopiero u mnie taka myjnia 1 sztuka. 2 stanowiska i jest szał. Wiec podałem Ci przykład... jak masz kase to przemysl dobrze jakie jest zapotrzebowanie teraz. Bo wtopic łatwo i stracic.

Dzięki za radę ale przemyślałem już sprawę i myślę ze to jest dobry krok.Mam też już własną firmę w Polsce jest to firma transportowa dobrze działa i chciałbym teraz spróbować z czymś nowym.Byłem tam 7 lat i miałem już dośc i wróciłem do Polsk.

#23 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 13 grudzień 2015 - 22:03

Własnie 10 ton z pszenicy w australli to nie możliwe..

35 hekatrów w jakim czasie robił i z jakim hederem ?

8 metrów. nie wiem w ile godzin. zależy kiedy rosa zejdzie i wejdzie. nieraz się kosi do 2 w nocy a nieraz do zachodu słońca. w tamtym roku jak były mokre żniwa to już pózniej nie patrzyli tylko kosili jak się dało się wjechać. 

ile sypie pszenica w austarlii i inne zboża? 

Edytowany przez filantrop, 13 grudzień 2015 - 22:31.

#24 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 13 grudzień 2015 - 22:41

Tylko jest jedno ale przy awarii poważnej lub mokrych żniwach z kary umownej  się nie wykręcisz w naszych stronach na takim areale pracują lexiony 7xx ale w ilości 4 sztuk. 

#25 Share lukasfarm

lukasfarm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 13 grudzień 2015 - 23:02

8 metrów. nie wiem w ile godzin. zależy kiedy rosa zejdzie i wejdzie. nieraz się kosi do 2 w nocy a nieraz do zachodu słońca. w tamtym roku jak były mokre żniwa to już pózniej nie patrzyli tylko kosili jak się dało się wjechać. 

ile sypie pszenica w austarlii i inne zboża? 

No właśnie, w Australli rosa rzadko  była, kosiliśmy całymi nocami.

Pszenica około 4 ton z h

Jęczmień 6.9 ton z h

Ja głownie kosiłem pszenice.

Gospodarstwo w który pracowałem miało 300tys hektarów.

Tylko jest jedno ale przy awarii poważnej lub mokrych żniwach z kary umownej  się nie wykręcisz w naszych stronach na takim areale pracują lexiony 7xx ale w ilości 4 sztuk. 

Tu masz rację ale z 3 Clasami myślę że spokojnie damy radę.I ze nowy Claas nie nawali za szybko.

#26 Share MariuszE38

MariuszE38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 14 grudzień 2015 - 00:25

No to się ubawiłem znowu... Dla rozrywki ten temat czy jak? Raz piszesz, że 2 tys ha przez 4 sezony a później że tam jeszcze lexy 480 i 570 pracować mają, więc to jest 2000 ha czy niecałe 700??? Co zrobisz jak kombajn będzie miał awarię??? Znam większych pistoletów od Ciebie i oni na taki areał nie mają jednego kombajnu, nawet nie 3... tam, żeby usługobiorca był zadowolony to na pola 500ha wjeżdżają 3 lub 4 lexy i wtedy to ma sens.

#27 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2853 postów

Napisany 14 grudzień 2015 - 01:48

Koleś przeglądał sobie fajne obrazki na tapety: http://wall.alphacod...579&lang=Polish

i go tchnęło do zwierzeń z marzeń.

Zamknąć temat i nie karmić trolla, bo jeśli nawet nim nie jest i tak nie znajdzie tu odpowiedzi, gdyż decyzje tego typu nie podejmuje się za pośrednictwem internetowego forum.

#28 Share tomrolnik

tomrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 810 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja,

Napisany 14 grudzień 2015 - 07:44

No to się ubawiłem znowu... Dla rozrywki ten temat czy jak? Raz piszesz, że 2 tys ha przez 4 sezony a później że tam jeszcze lexy 480 i 570 pracować mają, więc to jest 2000 ha czy niecałe 700??? Co zrobisz jak kombajn będzie miał awarię??? Znam większych pistoletów od Ciebie i oni na taki areał nie mają jednego kombajnu, nawet nie 3... tam, żeby usługobiorca był zadowolony to na pola 500ha wjeżdżają 3 lub 4 lexy i wtedy to ma sens.

Mój znajomy tnie tylko 2 x case na powierzchni 2200 ha kukurydzy hedery po 12 rzędów i wyrabia się bez problemu

#29 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów
  • Zainteresowania:Interesują mnie głównie kobietki i
    sporty ekstremalne

Napisany 14 grudzień 2015 - 08:11

@lukasfarm musisz przywyknąć do polskich realiów. W Polsce jeden drugiego w łyżce wody utopiłby, gdyby tylko mógł. Zwykła zawiść małych ludzi, sami nie mogą i drugiemu nie dadzą. Powiedzie Ci się to powiedzą: ma układy z kim trzeba, albo nakradł złodziej jeden. Firma upadnie powiedzą: nierób i nieudacznik dobrze mu tak...

Zwykłe polskie piekiełko.

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

#30 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 14 grudzień 2015 - 08:21

swoja drogą co to za gospodarstwa co mają 2tys ha i nie mają własnych kombajnów? Koło mnie to na 70 ha maję Lexy 540...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share MariuszE38

MariuszE38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 14 grudzień 2015 - 09:01

Zdziwiłbyś się co to za gospodarstwa... Właściciel przyjeżdża na pole dobrze ubrany, dobrym autem, dogląda jak młócą, czy transport się wyrabia odpowiednio, przywiezie obiad, ręcę cały czas czyste, a jak go zapytasz dlaczego nie ma kombajnów swoich (w czasie jak w lexionie właśnie jest wymieniany pas na młocarni w ramach porannego przygotowania kombajnu) to co odpowie? Odpowie cytuję: "A po co mi takie problemy za niecałe pół tony pszenicy?"

I to kolego nie jest zawiść tylko realna ocena stanu rzeczy. Sam mam lexiona, ale takie potężne gospodarstwa to trochę z innego pułapu są, oni w umowach mają już wszystko zapisane i to ja się muszę martwić o maszynę, żeby ona cały czas była sprawna, to ja jak wróżka muszę przewidzieć co się może popsuć i do tego nie dopuścić, ich interesuje tylko usługa wykonana w terminie o doskonałej jakości.

#32 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 14 grudzień 2015 - 09:39

Jaki Kombajn wybrać na zarobek Co byś po skoszeniu tych 2tyś ha nie został z kupą długów i bez kombajnów.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#33 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 14 grudzień 2015 - 10:24

Zdziwiłbyś się co to za gospodarstwa... Właściciel przyjeżdża na pole dobrze ubrany, dobrym autem, dogląda jak młócą, czy transport się wyrabia odpowiednio, przywiezie obiad, ręcę cały czas czyste, a jak go zapytasz dlaczego nie ma kombajnów swoich (w czasie jak w lexionie właśnie jest wymieniany pas na młocarni w ramach porannego przygotowania kombajnu) to co odpowie? Odpowie cytuję: "A po co mi takie problemy za niecałe pół tony pszenicy?"

I to kolego nie jest zawiść tylko realna ocena stanu rzeczy. Sam mam lexiona, ale takie potężne gospodarstwa to trochę z innego pułapu są, oni w umowach mają już wszystko zapisane i to ja się muszę martwić o maszynę, żeby ona cały czas była sprawna, to ja jak wróżka muszę przewidzieć co się może popsuć i do tego nie dopuścić, ich interesuje tylko usługa wykonana w terminie o doskonałej jakości.

Wiem, napisałem trochę z ironią. Sam chciałem najmować kombajn na 40ha z tych przyczyn co napisałeś + według mnie jest to poprostu bardziej opłacalne niz zakup nowego kombajnu za 0,5mln lub kupienie starocia za 100tys i pakowanie w niego kasy. Jednak problem jest taki, że na takim areale często mnie olewają nawet jak sie jest umówionym więc kupiłem używkę za 90tys i sie zobaczy. Znam gospodarstwo 300ha co wynajmuje firmę na zasiewy i na koszenie, a przyjeżdżają z pomorza do opolskiego... No ale 2tys ha to już właściciel i tak przecież na ciągnik  czy kombajn nie siada tylko dopatruje wszystkiego więc od obsługi kombajnu i tak miałby ludzi, a przy takim areale zakup kombajnu już byłby całkowicie uzasadniony przecież za samą usługę zapłaci koło 0,5mln..

#34 Share Kula07

Kula07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • Zainteresowania:Motocykle

Napisany 14 grudzień 2015 - 10:24

Jaki Kombajn wybrać na zarobek Fachowcy. Połowa z tego tematu widziała tylko takie kombajny i nigdy nimi nie pracowała, ale każdy odradza. Co Was to obchodzi? Chce chłop nie kupuje. Sam za wiele nie doradzę bo też osobiście takimi maszynami nie pracowałem ale życzę powodzenia i mam nadzieję, że kiedyś u mnie w okolicy będzie jakiś większy usługodawca.

Pozdrawiam.

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

#35 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 14 grudzień 2015 - 10:34

No wlaśnie , sam nic nie doradziłeś a innych krytykujesz . ;)

#36 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów

Napisany 14 grudzień 2015 - 11:10

a ile ci mają płacić za hektar? u mnie chodzi cena 360 zł za hektar  lexionem i 300 zł za godzinę fortschritta e 512 :)

liczyłem to kiedyś i średnio sie opłaca kombajn do 100 hektarów, paliwo, pracownik, części, ubezpieczenie itd ale i tak che kupić kombajn bo pola przybyło a pogoda coraz mniej stabilna i cięzko się doprosić

#37 Share Chmielo

Chmielo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów
  • Zainteresowania:Historia i Wędkarstwo

Napisany 14 grudzień 2015 - 11:59

jeden zaplaci za uslude a drugi nie, a paliwo sie wypali

#38 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów

Napisany 14 grudzień 2015 - 12:02

no tak i jeszcze kostkę  można skręcić wchodząc na kombajn

#39 Share lukasfarm

lukasfarm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 14 grudzień 2015 - 12:36

Powiem tak u nas jest szansa ze to wypali bo nie ma już takich usług, jest jeden to ma 2 new hollandy. Jeden Koleś 2 lata temu miał dwa claasy 600 ale spalili mu.

Byłem dziś w Claasie do 31.12 mają promocję na finasowanie wiec złożyłem już wniosek na Lexiona 770 na pożyczkę wpłata własna 10 % zobaczymy jaka będzie decyzja.

Z hektar 370 zł jeśli będzie to Lexion 770.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share BomV

BomV

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 14 grudzień 2015 - 12:36

Dlaczego on nie kupuję kombajnów? Troszke kurna myślenia i rozumu.... kupi sobie jeden kombajn i co mu z tego??? Od razu muiałby kupić 4-5 szt a to już nie jest 0,5mln tylko 2mln. Pomyslcie troche potem serwis naprawy pracownicy i tysiące innych jak będzie go stać na to wszystko i stwierdzi ze lepiej kupić swój sprzęt to na pewno to zrobi jak widac teraz dużo lepiej jest zapłacić za usługę i mieć wszystko z głowy. przejedź się gdzieś na większe gosp. i zobacz jakimi sprzetami tam pracują zapytaj jakiegoś pracownika albo właściciela, z resztą twój kolega ma dwa claasy to też już masz jako taka opinie.