lukasfarm

Jaki Kombajn wybrać na zarobek

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomek73    579

U nas jedna firma ma teraz 6 tyś i szuka  kombajnów na wynajem, jest z tym u nas mały problem.Swoich Lexionów i innych mają z 7 i najmują z  5-6 sztuk. w tym 2-3 NH CR 9080. Wiec jak chcesz Joch175 to możesz do nas na jakieś 500 ha przyjechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasfarm    0

 a może ta firma a może inna. może jakiś usługodawca się wysypał, a może mu wykręcili wała. jakie to ma znaczenie? chłopak chce kupić kombajn żeby kosić i zarabiać a wy nie na temat

 

johny widocznie ma układ i tyle. po co to roztrząsać? tam nie kosza ufoludki tylko ludzie. może ten jego kumpel mu załatwił a może tato a może ksiądz? kogo to?

 

15 km odemnie jest firma co mają z 6-8 lexionów i 2 JD, jeżdża po całej polsce. pakują kombajny na cięzarówki i na następny dzień są na drugim końcu polski. kosili mi w tamtym roku, ojciec szefa. narzekał trochę na interes ale wiadomo jak to jest. trzeba ponarzekać. mają używki bo handlują na grubo z francji

 

Dobrze piszesz i masz rację.

 

Nie którzy myślą chyba że by kosić w takich firmach trzeba być Prezydentem Polski.

 

Kolega który ma lexiony jeździ nawet do Czech usługi a inny większy usługodawca nawet do Ukrainy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John175    47

U nas jedna firma ma teraz 6 tyś i szuka  kombajnów na wynajem, jest z tym u nas mały problem.Swoich Lexionów i innych mają z 7 i najmują z  5-6 sztuk. w tym 2-3 NH CR 9080. Wiec jak chcesz Joch175 to możesz do nas na jakieś 500 ha przyjechać.

 

Niestety nie mam aż tak dużego kombajnu, żeby konkurować z tymi CRami czy Lexionami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja mam tylko TC tak więc nawet nie myslę o zarobku, a  1 ha to u mnie koszt 210 zł, reszta zarobek.

Ale nie  myślę wcale o koszeniu usługowo, wystarczy że wykoszę sobie i sąsiadowi jakieś 150 ha i koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John175    47

No tak najlepiej mieć pewnego sąsiada koło siebie i nie trzeba jeździć nie wiadomo gdzie i nie wiadomo u kogo. U mnie niestety sąsiedzi mają po kilka hektarów 3-8 ha i to w kawałkach małych, ale co poradzić, trzeba kosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190

Johny świat nie keci się wołów twojej wioski, nawet w takiej polsce jak widać jest zapotrzebownie na kombajn, a ty chcesz być mądrzejszy bo u ciebie i to w okolicy 100km nie ma nic...... i co na tych 100km polska czy pola się kończą? 150km od ciebie może już brakować kombajnów co województwo to inne potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poettinger    22

My w tym roku braliśmy po 230zł netto za hektar a paliwo wlewal klient co kosilismy u niego.skosilismy 800 ha 15 sierpień już po żniwach przy podpisywaniu umowy na koszenie trzeba nie wziąć za dużej uslugi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaciekMMX    0

Dla wielu osób wydaję się że wystarczy kupić kombajn i heja na usługi.Sami mamy 300 ha do koszenia i nie ma problemu z kombajnem tylko z transportem który odbierze to zboże od kombajnu i zawiezie do silosów lub skupu dlatego my zawsze wynajmujemy kombajn razem z transportem czyli 3 składy po 30 ton na jeden kombajn a przeważnie przyjeżdża 2 kombajny.Czyli jakbym miał kupić swój kombajn plus jeszcze traktory,przyczepy to mi się to nie opłaca.Wolę zamówić całą usługę i się niczym nie martwić.Prawie wszyscy moi znajomi którzy mają po 1 , 2 tys ha też tak robią.A jak kombajny koszą my już robimy uprawki pożniwne, zbieramy cebulę i nigdy nie ma problemów z dotrzymaniem terminów.Dlatego wydaję mi się że znalezienie chętnego na koszenie to nie problem ale musisz jeszcze zagwarantować transport.Bynajmniej u nas tak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VIKTOR7    0

Witam , jestem z Ukrainy, mam dwóch kombajn Lexion 460 E , mi bardzo trudno komunikować się w języku polskim , więc przepraszam, używam tłumacza.Mam do czynienia z prywatnymi zbożowym już 15 lat, ostatnie dwa lata z LEXSION , u nas na Ukrainie jest bardzo dużo rolników i dużych сільхозкорпорацій . U nas póki co jeszcze jest dużo objętości do zbierania ziarna. Każdego roku zbieram do 3000 hektarów, od lipca do września (października). Podczas pracy z zbożowym stwierdził:" Jak kombajn naprawisz , więc i to będzie działać." Cena sprzątania jednego hektara 25 dolarów , jeśli paliwo klienta.Patrząc że cena części zamiennych masz taki sam ,jak u nas, doszedł do wniosku, że płatność za usługi kombajnów u ciebie jest znacznie wyższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasfarm    0

Witam,

 

już za późno decyzja padła i została podjęta na LEXIONA 770.

 

Decyzja Pozytywna pożyczka przyznana opłata wstępna 10%

Cena kombajnu z przyrządem żniwnym 9 metrów to 1 460 000 zł

 

Za 3 miesiące kombajn do odbioru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

CLAAS to super wybór, tylko cena odstrasza.

Życzę udanego sezonu.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gratuluje zakupu  teraz nie bendziesz mogl sie doczekac do zniw a przystawke do rzepaku albo kukurydzy myslales nad tym o ie to w twojch stronach jest potszebne   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasfarm    0

Tak niestety cena bardzo duża, ale kombajn szybko to odrobi.

 

Cena Lexiona 780 z full opcja i z terra trac prawie 2 miliony..

 

 

Dziękuje będzie filmik z odbioru sprzętu napewno.


gratuluje zakupu  teraz nie bendziesz mogl sie doczekac do zniw a przystawke do rzepaku albo kukurydzy myslales nad tym o ie to w twojch stronach jest potszebne   

 

Dokładnie.

 

Jest to nowy model VARIO stoł do rzepaku jest wysuwany automatycznie wystarczy tylko podpiąć kosy boczne.

Do kukurydzy narazie nie będę używał tego kombajnu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszE38    25

Gratuluję :) jeśli masz duże pola, to już po 6 tysiącach hektarów zwróci ci się cena zakupu.

Edytowano przez MariuszE38

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

kombajn wybrany, temat zamykam, bo w sumie nie ma co tutaj go reanimować i usuwać posty nie na temat


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez Theprzemo205
      Witam Jestem zainteresowany tym oto kombajnem.  https://www.olx.pl/oferta/claas-mercator-50-kosa-3m-oryginal-jeden-wlasciciel-export-szwecja-CID757-IDCeVnD.html#fe296148d1 
      Za bardzo się nie znam na kombajnach. Dotychczas uztkowałem tylko Claas Cosmos. Czy mercatorem da rade kosić kukurydze i rzepak?  Czy te 2029 motogodzin to dużo jak na taki kombajn?
    • Przez koomar
      Witam. jak w temacie mój arion gubi płyn chłodniczy który pokazuje się w kabinie przy pedale gazu dwukrotnie przewod pod kabina pękł. ktoś ma jakieś pomysły od czego to może być? nie kopci na biało olej też nie wskazuje na obecność płynu chlodniczego
    • Przez Dawid1156
      Witam, zamierzam zakupić kombajn claas lexion 540 z 2005 roku, potrzebuje informacji na co szczególnie zwrócić uwagę przy zakupie takiego kombajnu. Ogólny stan to wiadomo ale czy są jakieś szczególne rzeczy którym trzeba się przyjrzeć. Chętnie usłyszę też ogólne opinie na temat tego kombajnu, docelowo ma pracować na 150 ha plus małe usługi. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj