Skocz do zawartości

Zdjęcie

problem z reklamacją - sklep perkoz-parts

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share deymonnn

deymonnn

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 12 grudzień 2015 - 19:17

witam kolegów

W listopadzie ubiegłego roku temu kupiłem część do ciągnika (wysprzęglik). Niestety po niecałym roku wysprzęglik zaczął przeciekać. Odesłałem towar do sklepu w którym go kupiłem niestety moja reklamacja została rozpatrzona negatywnie (odesłałem towar kilka dni przed upływem roku od daty zakupu). Stanowisko sklepu jest mniej więcej takie " prowadzę gospodarstwo rolne czyli działalność gospodarczą a co za tym idzie zgodnie z regulaminem sklepu nie obowiązują mnie prawa rękojmi" na pytanie jakie prawa mi przysługują dostałem odpowiedź w stylu " przedsiębiorcy nie muszą się wzajemnie informować jakie mają prawa". Część była kupiona do ciągnika ojca (ja ją kupiłem i zapłaciłem) ja nie jestem właścicielem gospodarstwa, nie prowadzę gospodarstwa (pracuję w innej firmie niezwiązanej z branżą rolniczą). Chciałem wrzucić skany pism do galerii ale podobno są niezgodne z regulaminem forum. Czy ktoś miał już taki problem z reklamacją i udało mu się go rozwiązać?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
problem z reklamacją - sklep perkoz-parts Dzisiaj, 10:56
  •  

#2 Share jasko1993

jasko1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 12 grudzień 2015 - 19:27

Perkoz cwaniaki, mocno drogo mają wszystko

#3 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 565 postów

Napisany 12 grudzień 2015 - 19:43

nie ma czegoś takiego że  regulamin sklepu znosi ustawowe prawo do rękojmi czy gwarancji 

lecę w kulki , zgłoś sprawę do rzecznika praw  konsumenta - on pokieruje co dalej

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

#4 Share krzychuuuuu

krzychuuuuu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów

Napisany 12 grudzień 2015 - 20:06

problem z reklamacją - sklep perkoz-parts ja kupilem od nich kiedys siatkie do balotow ( ok 800 zl) i nie przyslali mi na to faktory. miesiac dzwonilem i nic. dopierio gdy napisalem in negatywa na alegro to sami sie odezwali. przyslali fakture i pismo z przeprosinami oraz prezenty o wartosci 500zl.

#5 Share romano82

romano82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 12 grudzień 2015 - 21:57

problem z reklamacją - sklep perkoz-parts Jak będę potrafił to ci pomogę. Pracuję przy reklamacjach co dzień. Kupiłeś tą część na fav na gospodarstwo ojca. Wiec w owym czasie obowiązywała roczna rękojmia. Tak, to prawda, że nieznajomość prawa nie usprawiedliwia i edukować cię w tym kierunku sprzedawca nie musi. Napisz czy zakup był na firmę czy osobę prywatną to dalej coś się ustali.

#6 Share deymonnn

deymonnn

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 12 grudzień 2015 - 22:30

U mnie rzecznik powiatowy co tydzień bierze tydzień urlopu (próbowałem go złapać 3 razy)
część jest kupiona na mnie (faktura imienna nie na gospodarstwo czy coś takiego, kilkukrotnie kupowałem u nich różne rzeczy zaznaczałem zawsze że wystarczy mi paragon ale zawsze była faktura)
towar zdążyłem odesłać przed upływem jednego roku i też myślałem że na zasadzie rękojmi temat będzie załatwiony

#7 Share romano82

romano82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 13 grudzień 2015 - 08:23

problem z reklamacją - sklep perkoz-parts W momencie kiedy to kupiłeś obowiązywała ustawa o szczególnych warunkach sprzedaży. Po pierwsze rękojmia ze strony sprzedawcy to 2 lata! Więc spokojnie możesz reklamować. Jeśli nie to napisz pisemne oświadczenie, że oczekujesz wymiany ewentualnie naprawy wadliwego elementu. Oczywiście argumentując to odpowiednimi fragmentami z ww ustawy. Zupełnie inaczej sprawa wygląda jeśli na fakturze poza imieniem i nazwiskiem jest nazwa przedsiębiorstwa-gosp. rolne... oraz NIP. Więc zastanów się czy faktura nie jest na firmę? To ze ty albo sąsiad kupił znaczenia nie ma. Ważne co na fakturze jest zapisane.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share deymonnn

deymonnn

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 13 grudzień 2015 - 09:49

sprzedawca nie uchyla się od prawa rękojmii problem jest tego typu że sprzedawca uparł się żeby zrobić ze mnie przedsiębiorcę którego te prawa nie obowiązują a w myśl regulaminu sklepu chyba nie obowiązują żadne prawa - temat krąży wokół sprawy że tłumaczę że nie prowadzę działalności a oni twierdzą że prowadzę bo gdzieś mailowo oświadczyłem że prowadzę (pisząc że ciągnik pracował " u mnie na gospodarstwie"). kolego romano82 gdybyś miał czas zerknąć w pisma i podałbyś mi maila przesłałbym ci skany korespondencji między mną i sklepem.

Co do faktury jest tylko imię nazwisko i adres.

#9 Share romano82

romano82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 13 grudzień 2015 - 10:58

problem z reklamacją - sklep perkoz-parts Jesli fav nie jest wystawiona na firmę tylko na osobę fizyczną... Napisz pisemne odwołanie od reklamacji. Jeśli towar nie jest wykorzystywany do prowadzenia działalności gospodarczej to obowiązuje ustawa o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej. Prześlij skan pisma

#10 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 26 grudzień 2015 - 12:55

Jest dokładnie tak jak kolega wyżej pisze. Jeżeli Ty nie masz gospodarstwa i masz fakturę imienną z NIP to musisz być traktowany jako osoba fizyczna i masz wtedy dwa lata na reklamację towaru. Jeżeli jednak pod tym samym NIP widnieje gospodarstwo, to nic nie zrobisz. Będzie to traktowane jako zakup przez przedsiębiorcę.

#11 Share deymonnn

deymonnn

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 26 grudzień 2015 - 16:27

przed świętami wysłałem pismo z oświadczeniem że nie prowadzę działalności rolniczej i w ogóle żadnej działalności i informację że na podstawie przysługujących mi praw związanych z rękojmią rozwiązuję umowę i oczekuję zwrotu pieniędzy. Czekam na odpowiedź czy mimo wszystko dla sklepu jestem przedsiębiorcą, jeżeli postawa sklepu się nie zmieni zostaje droga sądowa bo wg mnie 2 miesiące wymiany pism wystarczą.

#12 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 26 grudzień 2015 - 17:28

Od razu nie możesz oczekiwać zwrotu pieniędzy. Najpierw przysługuje naprawa, później wymiana, a na końcu zwrot pieniędzy. Powinieneś też wyraźnie zaznaczyć, że na załatwienie reklamacji mają 14 dni kalendarzowych. Jeżeli nie odpowiedzą w tym terminie to reklamację uznaje się za załatwioną. Okres świąteczny działa na Twoją korzyść.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share deymonnn

deymonnn

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 31 styczeń 2016 - 20:54

temat zakończony. Po dwóch miesiącach przepychanek na pisma dostałem odpowiedź, że firma nadal uważa moją reklamację za bezpodstawna ale w imię dalszej dobrej współpracy oddają mi pieniądze (pieniądze są już na koncie), obyło się bez sądu dobrze że procedura reklamacji obejmowała okres bez wzmożonych prac polowych