Skocz do zawartości

Zdjęcie

kredyt i dochod z hektarow przeliczeniowych

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jopi1991

jopi1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 12 grudzień 2015 - 16:58

witam

od niedawna szukam taniego kredytu na nowy sprzet. Problem w tym ze z faktur mam mniejszy dochod niz z hektarow przleiczeniowych

pod koniec wrzesnia mialem wziasc kredyt ale sie jednak nie zdecydowalem . Bylem wczesniej po zaswiadcznenie o dochodach na ktorym bylo napisane ze miesiecznych dochod netto to 4 tys zl. Po kilku miesiach zobaczylem pormocyjny kredyt i znow poszedlem po zaswiadczenie a dokladnie wczoraj i ku mojemu zdziewieniu dochod na zaswiadczeniu spadl mi az o 600 zl co moze spowodowac brak zdolnosci. Czy orientuje sie ktos jak to sie oblicza i na jakies podstawie? troche mnie to zdziwilo a zarazem zdenerwowalo ze mam o tyle nizszy dochod. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kredyt i dochod z hektarow przeliczeniowych Dzisiaj, 04:46
  •  

#2 Share macko25

macko25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 12 grudzień 2015 - 18:01

kredyt i dochod z hektarow przeliczeniowych A co kupujesz? może kredyt fabryczny ???

#3 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 12 grudzień 2015 - 19:49

jak banki licza dochod jak z faktur ma sie zdecydowanie wyzsze dochody niz liczac wprost z hektara przeliczeniowego?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share jopi1991

jopi1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 12 grudzień 2015 - 19:54

biora to co masz wyzsze.  ja w tym roku z faktur mam nizsze i dlatego sie wkurzylem. wieszmzoe najakiej podstawie to licza? co jaki czas to sie zmienia? bo pod koniec wrzesnia mialem 4100 na miesiac srednio a za 2.5 miesiaca juz 600 zl mniej.

#5 Share zaq1987

zaq1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 13 grudzień 2015 - 21:55

Dochód z ha przeliczeniowego jest wyliczany przez GUS co roku i ogłaszany 23 września. Tegoroczny jest o ponad 300 zł mniejszy niż w roku poprzednim, stąd masz taką zmianę...

Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

#6 Share jopi1991

jopi1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 14 grudzień 2015 - 03:31

no ok tylko ostatnie zaswiadczenie o dochodzie bralem 28 wrzesnia i mialem wyzszy niz mam teraz a zgodnie z twoja teoria powinien wtedy tez miec nizszy . Poza tym skoro oglaszaja to raz do roku to czemu idac do banku po takiej zaswiadczenie 3 razy do roku zawsze mam inny wynik. 

Dochód z ha przeliczeniowego jest wyliczany przez GUS co roku i ogłaszany 23 września. Tegoroczny jest o ponad 300 zł mniejszy niż w roku poprzednim, stąd masz taką zmianę...

no ok tylko ostatnie zaswiadczenie o dochodzie bralem 28 wrzesnia i mialem wyzszy niz mam teraz a zgodnie z twoja teoria powinien wtedy tez miec nizszy . Poza tym skoro oglaszaja to raz do roku to czemu idac do banku po takiej zaswiadczenie 3 razy do roku zawsze mam inny wynik.  myslalem ze wyliczaja to raz na kwartal to wtedy by sie zgadzalo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 14 grudzień 2015 - 08:15

czyli nie ma znaczenia wysokosc faktur zebranych ze sprzedazy plodow rolnych?

#8 Share zaq1987

zaq1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 14 grudzień 2015 - 13:11

Może w gminie nie "zaktualizowano" przelicznika... Jestem jednak pewien, że przez cały rok obowiązuje taki sam przelicznik możliwe jest co najwyżej różnica w terminie ogłoszenia a przyjęcia do wyliczania. Do tego mogły jeszcze dojść jakieś zmiany w ha przeliczeniowych, np. w tym roku zakrzaczenia są wliczane do użytków rolnych i do wyliczania zwrotu akcyzy (od połowy roku) może tego typu zmiany miały też miejsce w Twoich ha przeliczeniowych.

@marluk to wszystko zależy od banku dla mnie przy wyliczaniu zdolności kredytowej oprócz ha przeliczeniowych (bank potrzebuje tylko zaświadczenie o ilości ha przel. a nie zaświadczenie o wysokości dochodu) doliczano również dopłaty oraz faktury ze sprzedaży. Jak mi pani powiedziała jaką może mi zaproponować maksymalną wysokość kredytu to się mocno zdziwiłem, że tak dużo. Jednak w takim przypadku trzeba rozważyć realną zdolność kredytową i możliwości jego spłaty.

Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

#9 Share jopi1991

jopi1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 14 grudzień 2015 - 14:11

Może w gminie nie "zaktualizowano" przelicznika... Jestem jednak pewien, że przez cały rok obowiązuje taki sam przelicznik możliwe jest co najwyżej różnica w terminie ogłoszenia a przyjęcia do wyliczania. Do tego mogły jeszcze dojść jakieś zmiany w ha przeliczeniowych, np. w tym roku zakrzaczenia są wliczane do użytków rolnych i do wyliczania zwrotu akcyzy (od połowy roku) może tego typu zmiany miały też miejsce w Twoich ha przeliczeniowych.

@marluk to wszystko zależy od banku dla mnie przy wyliczaniu zdolności kredytowej oprócz ha przeliczeniowych (bank potrzebuje tylko zaświadczenie o ilości ha przel. a nie zaświadczenie o wysokości dochodu) doliczano również dopłaty oraz faktury ze sprzedaży. Jak mi pani powiedziała jaką może mi zaproponować maksymalną wysokość kredytu to się mocno zdziwiłem, że tak dużo. Jednak w takim przypadku trzeba rozważyć realną zdolność kredytową i możliwości jego spłaty.

dzieki za odpowiedz

a gdzie laczyli ci i faktury i hekatry i doplaty do zdolnosci? bo z teog co wiem biora tylko ha albo faktury a alior bierze wszystkie 3 pod warunkiem ze faktury masz np za sprzedaz bydla albo mleka ale jezeli masz faktru z sprzedaz zboza to wtedy tego nie lacza. Mozesz powiedziec gdzie ci polczyli te 3 czynniki?

Edytowany przez jopi1991, 14 grudzień 2015 - 14:54.

#10 Share zaq1987

zaq1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 14 grudzień 2015 - 15:36

Właśnie z Alior Bank dostałem taką propozycję (w listopadzie), pomimo produkcji roślinnej przy wstępnych wyliczeniach uwzględniono mi również faktury. Z doświadczenia wiem jednak, że dopiero zaczynają pracować nad produktami dedykowanymi dla rolników (do tej pory byli traktowani po macoszemu...) możliwe jest więc, że pracownik który mnie obsługiwał trochę przedobrzył, albo rozumienie przepisów tak jak w ARiMR - co placówka to i inna interpretacja...

Ale dzięki za uwagę, będę na przyszłość pamiętać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share jopi1991

jopi1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 14 grudzień 2015 - 17:06

Właśnie z Alior Bank dostałem taką propozycję (w listopadzie), pomimo produkcji roślinnej przy wstępnych wyliczeniach uwzględniono mi również faktury. Z doświadczenia wiem jednak, że dopiero zaczynają pracować nad produktami dedykowanymi dla rolników (do tej pory byli traktowani po macoszemu...) możliwe jest więc, że pracownik który mnie obsługiwał trochę przedobrzył, albo rozumienie przepisów tak jak w ARiMR - co placówka to i inna interpretacja...

Ale dzięki za uwagę, będę na przyszłość pamiętać.

aha no wlasnie ja np w oddziale aliora slyszalem ze nie ma znaczenia skad faktury a znowu w placowce partnerskiej mowila mi ze to ma znaczenie i badz tu madry.  a Ile ci zapraponowlai w aliorze maksimum jesli mozna wiedziec?