Skocz do zawartości

Zdjęcie

Case 4210 Wspomaganie układu kierowniczego

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Zwolcio

Zwolcio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 12 grudzień 2015 - 10:05

Szanowni forumowicze,

Posiadam ciągnik Case 4210 95 r. z przednim napędem. Od wczorajszego dnia nagle przestało mi działać wspomaganie kierownicy. Rurki olejowe biegną od siłownika skrętu do orbitrola 2 szt i z orbitrola nad zbiornikiem paliwa do dolnej części skrzyni po lewej stronie 2 szt. Olej na bagnecie jest na max. Pytanie czy wspomaganie kierownicy ma oddzielną pompę i czy może ona być sterowana elektycznie. Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam Wojciech

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Kombajn Zbożowy Case 2188

Zobacz ogłoszenia w kategorii Maszyny do zbioru: Kombajny zbożowe: Kombajny Case IH
  • 130000.00 PLN
  • 19 mar 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Case 4210 Wspomaganie układu kierowniczego Dzisiaj, 17:31
  •  

#2 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3666 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport, mechanika

Napisany 12 grudzień 2015 - 10:23

Nie miałem nigdy takiego traktora , ale  jakiś czas temu oglądałem kilka z tej serii, pod kontem kupna .

Wspomaganie i hydraulika  jest z tej samej pompy, z tego  co słyszałem 

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#3 Share Zwolcio

Zwolcio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 12 grudzień 2015 - 13:26

Dzięki za odpowiedź. Uniosłem przód ciągnika podnośnikiem - na zgaszonym silniku jak i na zapalonym podczas skręcania kołami nie ma różnicy - można kierownicę połamać - tak ciężko idzie.

Rozblokowałem hamulce i lewy pedał wpada w podłogę a prawy wcisnę tylko do połowy. Jak pompuję lewym hamulcem to słychać z pod lewego tylnego koła jakieś syczenie ale nic nie kapie. Może układ jest zapowietrzony.

Coś z tym muszę zrobić bo nie da się tak jeździć, odpowietrzę układ hamulcowy i miejmy nadieję że wspomaganie zadziała.

Wyczytałem w manualu o jakiejś śrubie do regulacji (albo odpowietrzania) układu wspomagania kierownicy ale dojście do tej śruby na orbitrolu wiąże się ze zdjęciem wszystkiego z kokpitu i pewnie samej kierownicy.

Edytowany przez Zwolcio, 12 grudzień 2015 - 13:27.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Zwolcio

Zwolcio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 14 grudzień 2015 - 22:34

Mam jeszcze jeden trop - mycie ciągnika. Kilka dni przed awarią wspomagania umyłem Case'a zresztą nie pierwszy raz i wszystko działało po myciu jak należy. Mogło zamoknąć jakieś sterowanie wspomaganiem? Wszystko inne działa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share waldi76

waldi76

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 15 grudzień 2015 - 19:31

Kolego ja na Twoim miejscu sprawiłbym olej, albo lepiej filtr oleju hydraulicznego, bo takie dziwne rzeczy sie dzieją jak są jakieś syfy w oleju piszesz że coś z hamulcami nie tak to ja bym obstawiał że obleciała tarcza hamulcowa i stąd te problemy