Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakiej firmy żmijka do zboża z koszem?

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ZETOREXX85

ZETOREXX85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Maszyny rolnicze,Kręcenie filmów rolniczych, Sport, Motoryzacja

Napisany 12 grudzień 2015 - 00:07

Witam. Na następne żniwa planuje zakup żmijki do zboża z koszem. I tu mam kilka pytań, mianowicie: jakiej firmy żmijkę polecacie? Jaki silnik byłby odpowiedni do średnicy fi 140 2,2 kw czy lepiej dopłacić i mieć 3 kw? Na co zwracać uwagę przy wyborze żmijki?         Pozdrawiam :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakiej firmy żmijka do zboża z koszem? Dzisiaj, 11:14
  •  

#2 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • Zainteresowania:Hodowla królików, handel, remontowanie i budowa maszyn rolniczych, historia

Napisany 12 grudzień 2015 - 00:15

Ja polecam żmijki pom augustów. A jak ma być długość żmijki? Ja bym na pewno wziął mocniejszy silnik.

#3 Share ZETOREXX85

ZETOREXX85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Maszyny rolnicze,Kręcenie filmów rolniczych, Sport, Motoryzacja

Napisany 12 grudzień 2015 - 00:20

Długość 4 m ;) Pom augustów raczej odpada z koszem i wózkiem,windą wychodzi ponad 3,5 tysiąca ;) 

#4 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • Zainteresowania:Hodowla królików, handel, remontowanie i budowa maszyn rolniczych, historia

Napisany 12 grudzień 2015 - 00:32

Jak na taką krótką to raczej 2,2 kw wystarczy, myślałem że dłuższa. Pom augustów fakt są drogie, ale dobre. W mojej okolicy jest jeden gościu co robi żmijki, ale to aż na pomorzu. Znajomy ma bardzo fajną żmijkę niebieską, ale firmy nie pamiętam, ta żmijka też już się ton naprzerzucała, oprócz regeneracji ślimaka to chodzi bez remontu.

#5 Share coffey23

coffey23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 12 grudzień 2015 - 07:18

jeśli niebieska to może dozmech z odolanowa  na stronie u nich masz ceny ja mam tylko że na 8m to brałem mocniejszy silnik śmiga bez problemu

#6 Share dawidor111

dawidor111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 12 grudzień 2015 - 08:58

Jakiej firmy żmijka do zboża z koszem? ja mam u siebie 3kw i staje ale przy długości 8m i fi 120 bierz większy bo nie ma nic gorszego pilnować cały czas dziadostwo

#7 Share damianus2222

damianus2222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów

Napisany 12 grudzień 2015 - 09:23

Jakiej firmy żmijka do zboża z koszem? ja w tym romu kupilem w firmie agropart http://agropart.pl/%C5%BBmijka/ mam fi 120 silnik 3 kw, na 8 m spokojnie daje, tylko we wlaczniku przestawilem zabezpieczenie (ternik?) na 9/10 wez sobie z 6m. Bierz silnik mocniejszy
sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

#8 Share kiko80

kiko80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 12 grudzień 2015 - 10:19

nie kupuj 4 metrowej weż min 6m bo będziesz załował . 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Matys1990

Matys1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 12 grudzień 2015 - 13:30

napewno bierz fi140, my mamy 4 metrową i teraz bedziemy przedłuzac na 6 metrów. Kupiona została z 15 lat temu i smiga do dzis bez zadych awarii a zboza tez trzoehe juz przerzuciła. i prze tej srednicy silnik 2.2 kw bedzie tez dawał rade ale jak juz to bierz 3kw bo moze kiedys trzeba bedzie przedłuzyc.

#10 Share mezik0

mezik0

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 12 grudzień 2015 - 17:30

umnie pracuje agropart 2.2kw 6metrów  140stka w orginale było  w tym roku doleciał segment 2 metry bo do silosu brakowało i wszystko działa agropart ma dobre ceny

Edytowany przez mezik0, 12 grudzień 2015 - 17:31.

#11 Share krzysiek1979

krzysiek1979

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 12 grudzień 2015 - 19:10

Ja mam jakas prywaciarska RADOMSKO 6m silnik 2.2 w ocynku . Daje spokojnie rade tylko nie ma wlacznika i trzeba wtyke wyciagnac troche irytujace.Teraz widzialem podnosazenie na korbke na wozku fajna sprawa ale raczej za doplata . Kosz dorabialem specjalnie pod swoja przyczepe szerszy a nizszy,zwroc na to uwage bo moze sie okazac ze malo podniesiesz kiper .

#12 Share krzeniek

krzeniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 12 grudzień 2015 - 20:24

Radomsko jest ok mam 6 metrów w ocynku   średnica 120 mm silnik  2,2 kw  na przekładni planetarne j( bez pasków ) przełącznik trzeba sobie założyć samemu, ślimak ma łożysko na dole u góry wchodzi prosto na wałek silnika ,  a cena 6 metrowej 2 lata temu coś ok. 2000 zł

Edytowany przez krzeniek, 13 grudzień 2015 - 15:03.

#13 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 12 grudzień 2015 - 20:31

Jakiej firmy żmijka do zboża z koszem? ja mam magrotexa fi200 12 m.tylko bez kosza ale też takie robią i jestem z niej bardzo zadowolony ślimak na tulejkach smarowanych bardzo cicha i wydajna .załadunek auta 25-27 ton .ok.40-45 min. jedyna wada to waga no ale taki kloc to musi ważyć

#14 Share ZETOREXX85

ZETOREXX85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 13 grudzień 2015 - 01:00

Spodobały mi się te zmijki firmy Agropart ;) 

Edytowany przez ZETOREXX85, 13 grudzień 2015 - 01:01.

#15 Share ziomster

ziomster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 13 grudzień 2015 - 14:26

ja mam magrotexa fi200 12 m.tylko bez kosza ale też takie robią i jestem z niej bardzo zadowolony ślimak na tulejkach smarowanych bardzo cicha i wydajna .załadunek auta 25-27 ton .ok.40-45 min. jedyna wada to waga no ale taki kloc to musi ważyć

ja też mam żmijkę magrotexa i to chyba jedyna żmijka na rynku która ma łożyskowany ślimak (ślimak nie wyciera ścianki, nie mieli zborza czy rzepaku), dla mnie też jedyny minus to waga

kosz kosztuje u nich ok 400 PLN brutto

Edytowany przez ziomster, 13 grudzień 2015 - 14:27.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 21:06

Potrzebuję żmijki do zboża, ale.

Żmijka musi być na przekładni, najlepiej kontowej, i bez  rury, sam ślimak, około 3 metry, potrzebuję dwie sztuki. Dzwoniłem z OLX to  bez rur nie chcą sprzedać, tylko komplet. Chcę te żmijki założyć do Bina jako podajnik wybierający oryginał kosztuję praktycznie 4 tyś, chcę je sam zrobić.

Dodaj odpowiedź