Skocz do zawartości

Zdjęcie

TUR do każdego ciągnika - porady w doborze modelu

30 odpowiedzi na ten temat

#1 Share FAGROSsc

FAGROSsc

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 10 grudzień 2015 - 21:32

Założyłem nowy temat w którym chętnie pomogę każdemu w doborze ładowacza czołowego do ciągnika nowego na gwarancji jak i też tych najstarszych, mniejszych i większych. Jeśli ktoś ma wątpliwości chętnie pomogę w wyborze producenta jak i też w doborze osprzętu. 

- - - - www.fagros.pl - - - -

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
TUR do każdego ciągnika - porady w doborze modelu Dzisiaj, 06:45
  •  

#2 Share kris148a

kris148a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 10 grudzień 2015 - 21:36

TUR do każdego ciągnika - porady w doborze modelu To powiedz co lepsze łyzkokrokodyl czy krokodyl i łyżka? Obornik będzie usuwany z pod opasow na głębokiej. No i dowóz kiszonki z kuku.

#3 Share PatrykAndrzejewski

PatrykAndrzejewski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:I spojrzał Pan na pracę Naszą... i był zadowolony, zapytał o nasze zarobki... usiadł i zapłakał

Napisany 10 grudzień 2015 - 21:59

TUR do każdego ciągnika - porady w doborze modelu ja używam łyzkokrokodyla do usuwania obornika i robienia paszy ponieważ ładnie wybieram sobie kieszonkę(nie rozwala się tak jak łyżka) i z usuwaniem obornika też jest lepiej

#4 Share FAGROSsc

FAGROSsc

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 10 grudzień 2015 - 22:01

Przy podbieraniu z posadzek betonowych zdecydowanie lepszy będzie łyżko-krokodyl, gdy podbieranie z ziemi lepiej spisze się krokodyl (mniej piasku weźmiesz). Kiszonka z kuku też łyżko-krokodyl.

Także polecam łyżko-krokodyl.  

Ciągnik jakiej mocy?

#5 Share 1210

1210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów

Napisany 11 grudzień 2015 - 07:47

Mam tura dwusekcyjnego na c-330 rozdzielacz trzysekcyjny.  Do tego mam prasę rolującą pasową.

Czy trzydziestka da radę sianokiszonkę podnieść po zamontowaniu chwytaka do bel? ( oczywiści myślę tu o belach 90 x 120)

A do ładowacza mam same widły i ładuje nim obornik. Wiadomo szału nie ma ale z 10 rozrzutników na dzień wywoże co mi w zupełności wystarcza. Nieraz jak za dużo nabiorę to nie da rady podnieść. Z belami siana czy słomy nie zauważyłem żeby traktor jakoś specjalnie był katowany

Edytowany przez 1210, 11 grudzień 2015 - 07:48.

#6 Share FAGROSsc

FAGROSsc

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 11 grudzień 2015 - 08:51

Jakie masz siłowniki do podnoszenie? Jednostronnego czy dwustronnego działania? Standartowe czy wzmocnione? Na standartowych ładowacz podniesie około 400-500 kg na wzmocnionych do 800 kg. Oczywiście obciążnik na tył będzie wymagany. Koszt jednego siłownika około 300 zł - 350 zł. Dryga ważna sprawa to wydajnośc pompy w ciągniku. Jdeśli będzie ok to taki zestaw podniesie to.

#7 Share kris148a

kris148a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 11 grudzień 2015 - 13:27

TUR do każdego ciągnika - porady w doborze modelu Do MTZ82 będę zakładał. Po nowym roku jadę do firmy zamówić, obawiam się aby czy pompa da rade?
To mówicie że z osprzętu zamówić łyzkokrokodyla, widly do bali i widły do palet i to powinno być wystarczające? Wiadomo że jeśli by kasy było dużo to można by kupić każdy osprzęt ale jak w przyslowiu pieniędzy i obornika nigdy nie jest mało.

#8 Share blondynek2004

blondynek2004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 11 grudzień 2015 - 18:11

TUR do każdego ciągnika - porady w doborze modelu To i ja zapytam. Ciągnik Renault 133.14 123 KM. Interesuje mnie mocny i solidny ładowacz z udźwigiem ok. 1600-1800 kg. Do tego łyżka otwierana do ziemi, krokodyl do obornika, paleciak, widły do bel na dwie belki.
Wiadomo amortyzacja i joystick oraz funkcja pływająca przydatna przy niwelacji terenu.

Edytowany przez blondynek2004, 11 grudzień 2015 - 18:13.

#9 Share agros99

agros99

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 11 grudzień 2015 - 18:13

a jaki ładowacz byś polecał do mtz 82ts?

pracował by głównie przy bydle. obornik,sianokiszonka, kiszonki itd.

Edytowany przez agros99, 11 grudzień 2015 - 18:15.

#10 Share kris148a

kris148a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 13 grudzień 2015 - 03:38

TUR do każdego ciągnika - porady w doborze modelu A widły do bali to kupić 88cm czy 100cm czy może 110cm? Jaka jakość tych Waryńskiego żółte?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 13 grudzień 2015 - 14:07

Do balotów min 100cm.

#12 Share FAGROSsc

FAGROSsc

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 14 grudzień 2015 - 13:21

Przepraszam za moją chwilową nieobecność.

Do MTZ82 będę zakładał. Po nowym roku jadę do firmy zamówić, obawiam się aby czy pompa da rade?
To mówicie że z osprzętu zamówić łyzkokrokodyla, widly do bali i widły do palet i to powinno być wystarczające? Wiadomo że jeśli by kasy było dużo to można by kupić każdy osprzęt ale jak w przyslowiu pieniędzy i obornika nigdy nie jest mało.

Pompa da radę na pewno. Wydajnośc pompy w mtz jest 45l więc nie trzeba szaleć z rozdzielaczem o przepływie wysokim.

Co do osprzętu to musi się Pan zastanowić do czego najczęściej będzie używany ładowaz czołowy.

To i ja zapytam. Ciągnik Renault 133.14 123 KM. Interesuje mnie mocny i solidny ładowacz z udźwigiem ok. 1600-1800 kg. Do tego łyżka otwierana do ziemi, krokodyl do obornika, paleciak, widły do bel na dwie belki.
Wiadomo amortyzacja i joystick oraz funkcja pływająca przydatna przy niwelacji terenu.

W przypadku Renault 133.14 muszą być dłuższe ramiona - wysokośc podnoszenia 4.2 udźwig 1600 kg proponowałbym Metal-Technik MT03 na rozdzielaczu 90L NIMCO

a jaki ładowacz byś polecał do mtz 82ts?

pracował by głównie przy bydle. obornik,sianokiszonka, kiszonki itd.

W przypadku MTZ o przepływie oleju 45l można zastosować ładowacz Inter-Tech IT1600 na rozdzielaczu 60l, udźwig 1600 wysokość podnoszenia 3.6m

#13 Share Malacez

Malacez

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 14 grudzień 2015 - 15:14

Cześć, czołem kluski z rosołem. :D Tak z ciekawości zapytam jaki byłby najlepszy tur do C-330 (obornik z hałdy, słoma, siano ew. sianokiszonka) i tur do c360 w takich samych pracach. Chodzi mi o teraźniejszych producentów jak i dawno wygasłych. :P

#14 Share FAGROSsc

FAGROSsc

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 15 grudzień 2015 - 08:30

Do C-330 jeśli by miał być "na wypasie" proponuję 3-sekcyjny z euroramką sterowany rozdzielaczem do tego krokodyl 1.2m oraz łyżka 1.2m

Więcej info co do ceny na priv proszę nr telefonu a udzielę wszystkich informacji.

#15 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3451 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 15 grudzień 2015 - 08:55

Do c 330  tur  3  sekcyjny to nieporozumienie ,  chyba że komuś  zależy  tylko na  tym żeby zrobić  wrażenie na  sąsiadach   :D

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#16 Share FAGROSsc

FAGROSsc

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 15 grudzień 2015 - 09:07

Nie do końca się z tyn zgodę, Fakt są droższe i na prawdę bardzo dużo sprzedajemy na euroramce 3-sekcyjne. Są nawet przypadki że klient chce Joystick jak w dużych turach :-)

#17 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3451 postów

Napisany 15 grudzień 2015 - 09:18

Możesz  sie  nie zgadzać ,  bo tym nie robisz .

Ja  od kilkunastu lat mam  na  c 330  tura i wiem  co  potrafi taki traktorek .

co z  tego że  tur ma  krokodyla ,  czy  chwytak? , jak nie  ma  czym jechać ? to  tylko  dodaje  masy

potrzebna też  odpowiednia  wydajnośc  pompy, żeby w miarę  sprawnie pracować.

c330 to mała  popierdółka , fajny traktorek ale  nie  do dźwigania  dużych ciężarów na  turze 

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#18 Share 1210

1210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów

Napisany 15 grudzień 2015 - 09:46

tur do c-330 dla gospodarstw do 15 hektarów jest oki. Obornik z pryzmy załadujesz bele przywieziesz ziemię powoli naładujesz. Szału nie ma ale jest to jakaś alternatywa do cyklopa. Przy większych gospodarstwach nie polecam

#19 Share FAGROSsc

FAGROSsc

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 15 grudzień 2015 - 10:51

tur do c-330 dla gospodarstw do 15 hektarów jest oki. Obornik z pryzmy załadujesz bele przywieziesz ziemię powoli naładujesz. Szału nie ma ale jest to jakaś alternatywa do cyklopa. Przy większych gospodarstwach nie polecam

Dokładnie tak dla małych gospodarstw jest dobrą alternatywą i proszę mi wierzyć że też pracowałem co prawda na C-360 ale idzie pracować tym. Przy 15 hektarach nikt nie będzie kupował dużego ciągnika z dużym ładowaczem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3451 postów

Napisany 15 grudzień 2015 - 11:00

Ale mowa  nie  była  o  tym  kiedy kupowac  duży ciągnik  z  duzym ładowaczem  -  tylko o  tym że  bez  sensu  jest kupować ładowacz  3  sekcyjny,  do  traktorka  typu c 330