lukasZ2008

Przeróbka obory/ adaptacja budynku na oborę

Polecane posty

No że wpuszczasz sobie 6 takich byczków w załuszmy stjnie 9x9m zamykasz, robisz jak najdłuższy tok,bariere i tak aby balota morzna było wrzucić i sobie rosną540x405_byczki-byczek-byki-byk-jalowki-c1668679863_big.jpg

W planach na wiosnę mam przebudowę stodoły na coś takiego jak na pierwszym zdjęciu ale chcę uniknąć zalewania stropu bo za te pieniądze postawiłbym wiatę na słomę. Jakie najlepsze rozwiązanie proponujecie? Myślałem na całości położyć deski 25mm a od spodu zalać to pianką. Wypali takie coś?

Edytowano przez robert123farmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zabezpieczyć dach bo ma podbitkę deskową , na tym papę i dopiero eternit. Miałem tam świnie 5 lat temu to po 2 latach użytkowania deski z tej podbitki zaczęły odpadać. Dlatego chciałbym jakoś go zabezpieczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konopek    18

zamontuj kominy wentylacyjne, a dach od spodu kilka listew drewnianych w poprzek krokwi i do nich folia ;P taka jest propozycja ode mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol323    104

Ja też mam zamiar przerabiać stodole na wolnostanowiskowa i bedzie ok 25x16m. Nie wiem z czego też by tu zrobić podbitke na dach bo krokwie i laty blacha wszystko a dobrym stanie... Folie tylko zarzucić? ;) A możecie powiedzieć jaki wymiar pomieszczenia potrzebny na hale rybia ość 2x5? :)


Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romualdR    10

Chcę przerobić oborę na głęboką ściółkę. Na tej części bydło stoi uwiązane do ściany. Wymiar 25x4,5 m. Plan jest taki, żeby zrobić tam 2 boksy, o długości 10 i 15 m. W mniejszym sztuki od 12 do 18 miesięcy, w większym od 18 do końca.

 

I teraz główny problem - nie wiem jaką zrobić różnicę poziomów między posadzką a stołem paszowym. 60 cm będzie ok?

 

Druga sprawa to jaki materiał zastosować? Myślałem o rurach o średnicy zewnętrznej 60 mm i ściance 3,2 mm zarówno na słupki jak i poziome belki.

 

Pionowe rurki co 4,5 m, bo mniej więcej tak mam słupy podpierające strop. W poziomie pierwsza na wysokości 70 cm nad murkiem druga 140 cm. Końcówki wycinane lub spłaszczane do spawania.

 

Druga możliwość prostsza do wykonania ale droższa to profile zamknięte 100x50x4 w takim samym układzie.

 

Interesuje mnie też jak długo będzie mogło stać 10-15 sztuk bez wywożenia obornika w każdym z takich boksów. I jeszcze jedno: planuję wyganiać je na korytarz paszowy do na czas wywożenia obornika. Czy nie będą przy tym za bardzo szalały? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

Posiadam oborę uwięziową po krowach mlecznych, wymiary wewnątrz to 9 x 39. Planowałbym ją teraz przerobić na bydło opasowe, w boksach na głębokiej ściółce. Jest strop i podpierają go szyny w dwóch rzędach w różnej odległości z możliwością przestawienia ich. Pomysł jest zrobienia korytarza paszowego około 3m szerokości a reszta boksy, obornik wybierać mini ładowarką  (strop  2,5 m , raczej w głąb za dużo się nie da wejść )  ze szczytów. bydło na czas wybierania przeganiałbym na jedną połówkę boksu. Planuję złożyć wniosek na jej modernizację, wymianę dachu (stary ocyk częściowo skorodowany) i ewentualnie jakiejś płyty obornikowej.

Czy jest jakaś firma w war-maz lub pólnocnym mazowieckim która wykona projekt i doradzi?

Czy ktoś z forumowiczów przerabiał oborę na prow, jakie były kontrole i co przy nich wymagali? 

Odnośnie wyposażenia obory: jakie poidła by się najlepiej sprawdziły, jakie wygrodzenia przy korytarzu paszowym, czy słup na środku boksu nie przeszkadzałby dla byków.

Temat trudny, aczkolwiek podobno do ogarnięcia ale trzeba działać już i nie czekać do czerwca. Serdecznie dziękuję za każdą odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52
Dnia 19.02.2018 o 17:54, kryssr napisał:

Posiadam oborę uwięziową po krowach mlecznych, wymiary wewnątrz to 9 x 39. Planowałbym ją teraz przerobić na bydło opasowe, w boksach na głębokiej ściółce. Jest strop i podpierają go szyny w dwóch rzędach w różnej odległości z możliwością przestawienia ich. Pomysł jest zrobienia korytarza paszowego około 3m szerokości a reszta boksy, obornik wybierać mini ładowarką  (strop  2,5 m , raczej w głąb za dużo się nie da wejść )  ze szczytów. bydło na czas wybierania przeganiałbym na jedną połówkę boksu. Planuję złożyć wniosek na jej modernizację, wymianę dachu (stary ocyk częściowo skorodowany) i ewentualnie jakiejś płyty obornikowej.

Czy jest jakaś firma w war-maz lub pólnocnym mazowieckim która wykona projekt i doradzi?

Czy ktoś z forumowiczów przerabiał oborę na prow, jakie były kontrole i co przy nich wymagali? 

Odnośnie wyposażenia obory: jakie poidła by się najlepiej sprawdziły, jakie wygrodzenia przy korytarzu paszowym, czy słup na środku boksu nie przeszkadzałby dla byków.

Temat trudny, aczkolwiek podobno do ogarnięcia ale trzeba działać już i nie czekać do czerwca. Serdecznie dziękuję za każdą odpowiedz :)

może jednak ktoś się odniesie do tego ? czy to wypali czy nie ? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinRajca    0

Witam. 

Mam do dyspozycji stara stajnie o wymiarach wewnątrz 5,5x9,6m 

Chce ją przerobić na obore dla byków w systemie uwieziowym.

Czy będzie to wystarczające pomieszczenie na 8 sztuk byków? 

Pozdrawiam Marcin 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj