Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przeróbka obory/ adaptacja budynku na oborę

105 odpowiedzi na ten temat

#21 Share 19Macin96

19Macin96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 25 grudzień 2013 - 22:43

Przeróbka obory/ adaptacja budynku na oborę Jest to plan w "rzucie z góry" turem z traktora można maksymalnie wjechać do drzwi..Ma tu byc obrazek ale nie wiem czy go widac...

Edytowany przez 19Macin96, 25 grudzień 2013 - 22:48.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przeróbka obory/ adaptacja budynku na oborę Dzisiaj, 20:05
  •  

#22 Share mammut1

mammut1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 26 grudzień 2013 - 10:31

Przeróbka obory/ adaptacja budynku na oborę Zrub żeby ciągnik wjeżdzał do obory bez problemów bo sobie zrobisz biedę będziesz całe życie żałował jeśli chcesz mogę wstawić zdjęcie i obejżysz jak najławiej zrobić żeby się nienarobić I mieć wygodę i wideł prawie nie dotykać

#23 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 26 grudzień 2013 - 11:26

Przeróbka obory/ adaptacja budynku na oborę Przede wszystkim zadaj sobie pytanie: kto będzie przy tych opasach robił, Ty czy dziadek. Szacunek do starszych to jedno, ale rolnictwo z czasów PRL-u a dzisiejsze to różnica jak między niebem a ziemią. Jak masz możliwość to rób głęboką ściółkę i wjazd na ciągnik z turem. Puścisz je luzem, zrobisz stół paszowy i praktycznie cała niepotrzebna robota Cię omija. Zostaje Ci ścielenie, karmienie i kontrola.

#24 Share mammut1

mammut1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 26 grudzień 2013 - 11:46

Przeróbka obory/ adaptacja budynku na oborę zerknij na moją oborę tak wygląda w środku na głębokiej ściułce nie narobisz się pokaż to dla ojca i dziadka http://www.agrofoto....e/472023-obora/
tylko ścieli się widłami a reszta ciągnik robi ocieplenie dachu i zarazem ochrona to folia na wysokości zaczynania się krokwi ciepło w oboże jest że w zimie muszą być dzwi otwarte bo za gorąco

Edytowany przez mammut1, 26 grudzień 2013 - 11:50.

#25 Share karol73

karol73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,zwierzęta, maszyny rolnicze
    i wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 26 grudzień 2013 - 12:19

Przeróbka obory/ adaptacja budynku na oborę dobre rozwiązanie przedstawia kolega

#26 Share robertrolnik27

robertrolnik27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 05 luty 2014 - 22:28

Przeróbka obory/ adaptacja budynku na oborę Witam,
Zastanawiam się nad rozbudową mojej obory i chciałem Wam zadac kilka pytań które mogą mi się przydac.
Zacznę może od przedstawienia małego planu mojej obory. Wyglada ona teraz tak: http://imageshack.co...3/9255/oxw3.jpg
Mam małą wizję jakby mogła ona wygladac po przebudowie: http://imageshack.co...3/3562/xqi6.jpg

Co o tym sądzicie? Jakich materiałów, technologi mógłbym użyc?

Czekam na Wasze zdanie i sugestie.

#27 Share Miszka123

Miszka123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 05 luty 2014 - 23:10

Przeróbka obory/ adaptacja budynku na oborę hej witaj twoja wizja jest bardzo dobra masz dobre warunki na takie coś zrobienie więc tak jedna strona jest dobra więc drugą stronę ja bym radził ją oczyścić i od podstaw zrobić w tym rzecz żeby stanowiska były , te kwaterki zlikwidować i stanowiska zrobić kawałek stodoły jak by dało rade to trochę ściany wybić żeby też dobrze było dla wyciągu jak byś zrobił lub kupił te stanowiska bo nie wiem jak będziesz miał te stanowiska szacuje koszt do 8000 zł trochę będzie roboty fizycznej jak byś już miał takie coś zrobione to masz plus bo można by było by paszowozem pasze dawać jeżeli a jaka wysokość mają drzwi w oborze

#28 Share robertrolnik27

robertrolnik27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 05 luty 2014 - 23:31

Przeróbka obory/ adaptacja budynku na oborę Wysokośc drzwi to około 2.50. Ja jak szacowałem koszt to wyszło spokojnie ponad 100 tyś ale to co myślę że trzeba zrobic to: strop i ściana (od strony pozostałej części stodoły) tam gdzie jest stodoła, wyciąg, płyta gnojowa, zbiorniki na gnojowicę z płyty, spływy gnojowicy w miejscu stodoły, stanowiska, materiały, robocizna oraz myślałem o dojarce przewodowej. O paszowozie też myślałem... chociaż jest on ostatni na liście życzeń :D
Teraz pytania:
Jaki wyciąg polecacie?
Jakie zbiorniki, metalowe, plastikowe, czy betonowe?

Edytowany przez robertrolnik27, 05 luty 2014 - 23:41.

#29 Share xerion3800

xerion3800

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i mechanizacja

Napisany 06 luty 2014 - 02:27

Przeróbka obory/ adaptacja budynku na oborę Wyciąg najprostszy linowy. Tani w budowie, trwały i prosty w obsłudze. Zbiorniki na gnojówkę to betonowe. Po co wydać pieniądze na metalowe czy plastikowe.
Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

#30 Share robertrolnik27

robertrolnik27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 06 luty 2014 - 09:05

Przeróbka obory/ adaptacja budynku na oborę Mam wyciąg linowy, lina się uciąga potrzeba 2 osób do wyciągania, nie jest najgorszy ale najlepszy też nie :unsure: Myślałem o takim: http://allegro.pl/zg...3942324370.html

Posiada ktoś taki? Jakie zalety, wady?

A jeśli chodzi o zbiorniki to plastikowe nie są takie drogie wcale ale czy wytrzymałe..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 06 luty 2014 - 09:31

Przeróbka obory/ adaptacja budynku na oborę Ten wyciag boi się zamarźnietego kanału i długich mrozów, gnój obmarza a sie nie owala i chwila moment wózek dochodzi do końca szyny.

#32 Share robertrolnik27

robertrolnik27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 06 luty 2014 - 10:02

Przeróbka obory/ adaptacja budynku na oborę Polecacie jakiś inny?

Hydrauliczny to pewnie większy koszt bardziej skomplikowany..

#33 Share mammut1

mammut1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 06 luty 2014 - 20:56

Przeróbka obory/ adaptacja budynku na oborę Stropu na stodole nie rób tylko blachą z ociepleniem od krokwi i tyle

#34 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • Zainteresowania:Hodowla królików, handel, remontowanie i budowa maszyn rolniczych, historia

Napisany 08 luty 2014 - 22:47

Przeróbka obory/ adaptacja budynku na oborę Co do zbiornika to nie rób plastikowego! Kiedyś muj znajomy/klient kupił zbiornik 10 tyś. plastikowy wynają koparkę a zbiornik w ciągu kilku dni się napełniał.
Najpierw podejrzewał mnie że nie wyciągam do końca... ale gdy przyglądał się że wyciągam do końca t ozmienił zdanie i padło stwierdzenie że zbiornik miał dziurę. Trzeba było go od nowa wykopać i wstawić nowy, bo tamten dostał dziury przez kamień, dlateg onapełniało go w ciągu kilku dni. Dlatego nie polecam takich zbiorników ;)
Preferuje betonowy lub metalowy, lecz jak woże komuś gnojowice to każdy ma betonowe.

#35 Share franczesko

franczesko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 10 luty 2014 - 19:57

Przeróbka obory/ adaptacja budynku na oborę witam!!!!!!!! pomysł dobry tylko trzeba to dobrze wykonać i dajcie sobie spokój z wyciągami kupcie średniej wielkości ładowarkę i wyphnicie obornik bez względu na ilość i warunki atmosferyczne bedzie super ( a ładowarka przyda się też do innych zadań).

#36 Share das21

das21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 27 grudzień 2014 - 20:01

Przeróbka obory/ adaptacja budynku na oborę Witam. Planujemy przebudowę czesci stodoły na oborę i interesuje mnie kwestia prawna co do takich działan , a mianowicie czy potrzeba na to pozwolenia, plany itp. tak jak przy budowie budynku

#37 Share aras8593

aras8593

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 27 grudzień 2014 - 20:32

z tego co wiem to zgłaszasz w starostwie, że będziesz robił remont, ale wtedy nie możesz wyjechać poza fundamenty... Jak chcesz powiększyć to już na pewno będą potrzebne pozwolenia a co za tym idzie projekt.

#38 Share leszekb

leszekb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 27 grudzień 2014 - 20:33

Projektant powinien zrobić plany co i jak będzie przerobione .Idż do Urzędu Gminy powinni Cię pokierować i rozejrzyj się za dobrym Kierownikiem Budowy mi wszystkie papiery załatwiał  i plany sam robił i tak można dużo zaoszczędzić .

#39 Share aras8593

aras8593

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 27 grudzień 2014 - 20:37

leszekb, to nie byłeś u projektanta? Wszystko zrobił kierownik budowy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share leszekb

leszekb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 27 grudzień 2014 - 20:42

Ma takie uprawnienia .Lepiej poszukać kogoś co może dużo zrobić bo jak masz z wszystkim latać do innego ,a pamiętaj że każdy chce przy tym zarobić na tobie .