Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przeróbka obory/ adaptacja budynku na oborę

105 odpowiedzi na ten temat

#1 Share lukasZ2008

lukasZ2008

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Muzyka,Dziewczynki

Napisany 21 wrzesień 2009 - 19:37

Przeróbka obory/ adaptacja budynku na oborę Czy warto przerabiać oborę o wymiarach 9m(przyjmijmy że to szerokość) na 7m(długość);po środku obory jest korytarz o szerokości ok 2m;więc po obu stronach zostaje ok 3,5 m.Opłaci się ją przerobić na wolnostanowiskową na rusztach pod chodowle opasów .Z każdej strony wyszły by kojce o wymiarach 3,5 na 7 :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przeróbka obory/ adaptacja budynku na oborę Dzisiaj, 15:53
  •  

#2 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 21 wrzesień 2009 - 19:49

Przeróbka obory/ adaptacja budynku na oborę U mnie jakieś 9x6 było i jest uwieziowo. W tym roku robiłem. Fotki w galerii.
Ja tam jestem za łańcuchem :)

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#3 Share lukasZ2008

lukasZ2008

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 21 wrzesień 2009 - 19:54

Przeróbka obory/ adaptacja budynku na oborę Ale na rusztach mniej roboty jest i słomy nie potrzeba. Jak myślisz opłaca się przerabiać (bo teraz jest uwięziowo na krówki. Ile to może kosztować?

#4 Share lukasZ2008

lukasZ2008

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 22 wrzesień 2009 - 19:29

Przeróbka obory/ adaptacja budynku na oborę Hej nikt nic nie poradzi? :)

#5 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 26 wrzesień 2009 - 19:36

Przeróbka obory/ adaptacja budynku na oborę Skoro masz na bydło to ja bym nic nie ruszał. Ja przerabiałem ale to dlatego ze były tam świnie.
Przeróbka będzie cie nieźle kosztować. Musisz kupić ruszta i wybudować zbiornik na gnojowice. Kupić mieszadło, beczkowóz. Poza tym wygoda dla bydła tez się liczy. Lepiej leżeć na słomie niż na betonie z dziurami...

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#6 Share michal651

michal651

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 27 wrzesień 2009 - 09:20

Przeróbka obory/ adaptacja budynku na oborę Ja bym radził tak jak andrzej2110. Warunki dla bydła lepsze i według przepisów to po 7 sztuk w takich kojcach możesz trzymać. Problemem może być tylko usuwanie obornika ale sprzęt do obory na rusztach to wydatek jak i sama przebudowa obory

#7 Share lukasZ2008

lukasZ2008

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 27 wrzesień 2009 - 21:24

Przeróbka obory/ adaptacja budynku na oborę W sumie to racja; ale zbiornik na gnojówkę mam na całe 24tys litrów :)

#8 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 27 wrzesień 2009 - 22:14

Przeróbka obory/ adaptacja budynku na oborę Na terenach OSN jest 10m3/DJP a na pozostałych 7m3/DJP

Czyli masz albo na jakieś 2,5 lub trochę ponad 3 sztuki zbiornik.

To kiedy zaczynasz remont??:)

bullet_black.png

#9 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 27 wrzesień 2009 - 22:35

Przeróbka obory/ adaptacja budynku na oborę tak 9000-dziś czytałem w KDPR...:)
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

#10 Share lukasZ2008

lukasZ2008

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 28 wrzesień 2009 - 08:16

Przeróbka obory/ adaptacja budynku na oborę Heh; na razie to odległa perspektywa; teraz mamy krowy ale kiedyś trzeba się na coś innego przerzucić bo za dużo z nimi roboty a zysku żadnego.Jak robiliśmy zbiornik na gnojówke 3 lata temu to dostaliśmy dotacje na zbiornik o pojemności 18 tys litrów,ale zrobiło się większy;a wtedy mieliśmy ok 12 szt bydla :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 08 listopad 2009 - 18:12

Przeróbka obory/ adaptacja budynku na oborę Gnojówka a gnojowica to co innego. Są inne przeliczniki bo inne ilości zwierze produkuje.

bullet_black.png

#12 Share 19Macin96

19Macin96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 25 grudzień 2013 - 13:37

Przeróbka obory/ adaptacja budynku na oborę Witam, posiadam oborę w kształcie prostokąta 3,10m szerokości, 8m dlugości. W tej chwili mam w niej 2 dorosłe opasy, kilka świń oraz kury. Chciałbym przebudowac tę oborą tylko i wyłącznie pod opasy do 700-800kg oraz uprościc sobie pracę z zrobieniem stołu paszowego. Tylko teraz nie wiem bo będzie tam strasznie ciasno na stół paszowy. Co myślicie o tym jakiej długości musiał by bym stół paszowy by swobodnie dałoby się przechodzic i aplikowac paszę? Czy będzie wogóle w takiej ciasnocie możliwe wyrzucanie obornika? Chciałem dodac że obora ma byc uwięziowa i nie wiem jakich odgrodzień urzyc, myślałem równiez o automatycznych pojnikach? Proszę o pomoc .... Chciałbym jeszcze dodac ile stanowisk zmieści mi się do tej obory?

Edytowany przez 19Macin96, 25 grudzień 2013 - 13:42.

#13 Share karol73

karol73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,zwierzęta, maszyny rolnicze
    i wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 25 grudzień 2013 - 13:53

Przeróbka obory/ adaptacja budynku na oborę moim zdaniem to bydło na uwięzi sie nie zmieści bo jak zrobisz 1,5 korytarz to bendzie ciasno pozostanie 1,7 na bydlo to daje nam 3,10 ja proponował bym zrobić na wolno stanowisko zrobić wypust z stołem paszowym na dworze ja osobiście nie polecam bydła na uwiezi (*:

#14 Share Marcin349

Marcin349

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 25 grudzień 2013 - 14:08

Przeróbka obory/ adaptacja budynku na oborę Ja bym to proponował przedzielić na pół tak żeby korytarz paszowy miał 2m a do tych dwóch kojców by powpuszczał po 3 byki i tyle bo inaczej to się będziesz mordował że szkoda słów. Do tego automatyczne poidła i zostaje tylko ścielić i dawać jeść co przy takim stole paszowym jest łatwe do zrobienia. Jak byś jednak dał radę zrobić żeby korytarz paszowy znajdował się na zewnątrz (skuć ścianę, zalać belkę podeprzeć słupami z rur np. i tą dobudówkę np. 2,5m szeroką zrobić z desek a na dach byle co byle nie lało, parę niby okien zrobić wycinając deski i wstawiając w to płytę z pleksy) no to do takiej obory gdzie by były 2 kojce 3x4 to można wprowadzić i 10 byków.

#15 Share 19Macin96

19Macin96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 25 grudzień 2013 - 14:21

Przeróbka obory/ adaptacja budynku na oborę Myślałem o tym ale problem jeszcze jest taki w środku stół paszowy nie wypali bo nie będzie dojścia do niego, obora jest połączona z stodołą, a korytarz paszowy na zewnątrz mógł by wypalić, lecz dziadek by miał znowu jakieś problemy że oborę którą on budował mu rozwalam...( ostatnio przebudowywałem z Ojcem dla mlecznych to też chcieliśmy pokombinowac z stołem paszowym ale zostaliśmy przy korytach bo dziadek sapał..) Jednym słowem korytarz musiał by wynieść gdzieś 80-100cm ...

#16 Share weasprox

weasprox

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów
  • Zainteresowania:Motocykle, Motoryzacja, Maszyny Rolnicze

Napisany 25 grudzień 2013 - 16:44

Przeróbka obory/ adaptacja budynku na oborę Kolego temat z dziadkem też przerabialiśmy u nas podczas odbudowy stodoły, która teraz służy jako chłodnia do warzyw. Nie namawiam byś ignorował co mówi dzidek ale najlepiej jest robić po swojemu bo potem nikt do nikogo pretensij nie ma co najwyżej pokłucicie się z pół roku i wam przejdzie ;)

#17 Share pelo111

pelo111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 25 grudzień 2013 - 17:37

Przeróbka obory/ adaptacja budynku na oborę https://encrypted-tb...VlmSOddk7UxdkXw
Przy zewnętrznym stole wyglądałoby to mniej więcej lub można też zastosować żłob
W ten sposób masz 3,10m we wnętrzu do dyspozycji albo do montażu wygrodzeń albo aby zaoszczędzić więcej pieniędzy rezygnujesz ze wygrodzenia ścielisz na całości a potem ciągnikiem wypychasz.

#18 Share mammut1

mammut1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 25 grudzień 2013 - 18:26

Przeróbka obory/ adaptacja budynku na oborę Zamęczysz się jak korytaż będzie miał 1 m poprzednicy bardzo mondrze napisali i będziesz bardzo zadowolony jak tak zrobisz a dziadkiem się nieprzejmuj jak zobaczy jakie to ułatwienie to zmieni zdanie wolisz taczką gnój wywozić i jedzenie to proszę bardzo ale wolisz mieć lżej to tak jak pisali wszystko zrobisz wtedy turem obrządek i ścielenie zajmie ci chwilę a tak się tylko narobisz jak głupi

#19 Share pelo111

pelo111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 25 grudzień 2013 - 20:26

Przeróbka obory/ adaptacja budynku na oborę Jak byś chciał mógł bym narysować rysunek techniczny mniej więcej jak to by wyglądało w rzucie z góry

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share mammut1

mammut1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 25 grudzień 2013 - 20:44

Przeróbka obory/ adaptacja budynku na oborę Dźwi większe tylko zrób żebyś puźniej nie żałował bo ciągnikien nie wjedziesz