Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF 31 problem z czyszczeniem zboża

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share spajki01

spajki01

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 09 grudzień 2015 - 14:44

Cześć mam problem z moim małym kombajnem MF 31. Rok produkcji 1967. Mianowicie są dwie regulacje do czyszczenia zboża jedna poprzez wajche od klepiska w stylu raczki nad pąpą do hydraliki a druga to regulacja wiatru. Problem polega na tym iż strasznie zanieczyszczone zboże leci do zbiornika. W pszenicy jest mnustwo plew a w owsie sporo słomy. Jeczmień jest w maire al;e zdarzają się osci.W przypadku owsa zmieniałem sita i zmniejszałem wiatr ale to nic nie dało. A przy pszenicy też nie wiem skąd to sie bieże wiatr jest ustawiony prawie na maksa a dalej nie czysci jak powinno. Znajomy mówi że to wina górnego sita które jest na stałe w kombajnie. Kosiłem tym kombajnem 1 rok gosciu od którego kupiłem pokazywał mi zboże i było czysciutkie. Oczywiscie jak miałem problem w żniwa i dzwoniłem do niego to nie odbierał. Jeśli ktoś miał podobny problem i mógł mi pomóc byłbym wdzieczny. Nie wiem czy mam zmieniać górne sito czytam szukam i słysze że ponoc zaluzjowe najlepsze ale do takiego małego kombajnu nie dostane takiego sita .Prosze o pomoc.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF 31 problem z czyszczeniem zboża Dzisiaj, 13:24
  •  

#2 Share GucioJUMZ

GucioJUMZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 351 postów
  • Zainteresowania:Maszyny i buggy ,Konie

Napisany 09 grudzień 2015 - 15:30

Raczej to wina sita bo pewnie rafka jest i oczko 8mm a pewnie masz 10mm bo takie były ponoć na Francję rafki z sitem to musisz z czegoś dobrać to na żaluzje lub przerabiać z Bizona bo będzie płynna regulacja a jak leci ziarno w plewie to należy dociągnąć klepisko i obroty bębna do góry lub kosić tydzień póżniej wtedy ziarno lepiej dojrzeje i będzie się lepiej wymłacać odnośnie owsa to ta słoma leci bo wiatry mamy marne bo owies lekki i słoma czasem leci to zrozumiałe 

#3 Share spajki01

spajki01

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 09 grudzień 2015 - 18:16

A jak zmienie sito to już czyszczenie powinno być dużo lepsze mam nadzieje. Ale w przypadku owsa ja rozumiem lekka słomka ale tej słomy to jest bardzo dużo jak sie wezmie garsc owsa to jest dramat jakby to smieci były a nie owies. A to górne sito mogło by być z otworami takie jak jest do owsa ?

#4 Share GucioJUMZ

GucioJUMZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 351 postów
  • Zainteresowania:Maszyny i buggy ,Konie

Napisany 09 grudzień 2015 - 22:11

sito na owies masz z okrągłe dziury a na pszenice kwadratowe owies jak masz z sieczką to klepisko chyba za bardzo dociśnięte po słoma z owsa jest taka woskowa i lubi ją ciąć klepisko a wiatry słabe bo ziarko lekkie jest to leci do zbiornika a jak wygląda omłot jęczmienia 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share spajki01

spajki01

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 10 grudzień 2015 - 13:11

Sito na owies tak ma okrągłe dziurki duże ale sito na pszenice, jeczmień, pszenżyto tez ma okragłe dziurki w tym kombajnie tylko mniejsze. Omłot jeczmieńia w przypadku jeczmienia są osci ale tak pobierznie patrzac to najlepiej go wymłaca. Pszenica tak jak mówiłem sporo plew a w owsie sporo słomy. Czyli jak trzeba dać wieksza szczelinie na klepisku dla owsa i srednie wiatry i powinno mniej słomy lecieć? a w przypadku innych zbóż maksymalnie klepisko tak zeby była minimalna szczelina omłotu?

#6 Share Piechu

Piechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 10 styczeń 2016 - 19:19

MF 31 problem z czyszczeniem zboża Kolego najlepiej udaj sie do firmy ktora dotabia sita i niech Ci zrobia zaluzjowe i juz nie bedziesz musial sie bawic w zmienianie i po odpowiednim ustawieniu bedziesz mial czyste zboze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share waldi76

waldi76

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 15:30

Witam, sprzedam instrukcję obsługi kombajnu MASSEY FERGUSON 27 po polsku, jest to tłumaczenie z języka francuskiego, bogato ilustrowane, zawiera kompletne tabele ustawień dla poszczególnych upraw takich jak zboża, rzepak, trawy nasienne i wiele innych, schematy: elektryczne, hydrauliczne, smarowania i czyszczenia wraz z opisami, opis działania i kalibrowania UNICONTROLA, ustawienia tryjera i wiele innych przydatnych porad i ustawień podzespołów. Instrukcja ta dedykowana jest do MF 27 ale będzie pasować również do wszystkich kombajnów marek Massey Ferguson, Dronningborg oraz Case Dania posiadających młocarnię o szerokości 140 cm są to modele takie jak: MF 27, 29, 29XP, 31, 31XP, Case Dania D7200, D7500 itp, Dronningborg D7000, D7000S, D7200, D7500, D7800, D8000, D8000S. Link do aukcji allegro 

Edytowany przez waldi76, 28 sierpień 2016 - 13:11.