Zaloguj się, aby obserwować  
Kolejorz

Jaki na 1,5 h

Polecane posty

Kolejorz    3

Jaki wybrac ciągnik na 1,5h ??? Zastanawiałem się nad 30-stką może są lepsze ale też małe


John Deere 6830 Premium | John Deere 6920 S - my dream's
Lech Poznań - Duma i tradycja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

a opłaca sie kupować ciągnik na 1,5ha?? Maszzamiar powiekszyć swoj areał??.na 1,5 to lepiej jakiegoś T-25 ruska :)


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Na taki areał to ja bym nastawił sie tylko i wyłącznie na usługi, nic wiecej, chyba ze masz zamiar powiększyć zasób ziemi, a di jakich prac ma byc wykorzystywany ten ciągnik!!!


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samo    3

myśle że 330 bedzie odpowiedni ale jak nie masz zamiatu powiekszać areału to myśle że rusek wystarczy . sam mam podobny areał i kupiłem 330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

kupuj c330 i będziesz zadowolony tak szybko nie powiększysz gospodarstwa u mnie 30 wystarcz na 10ha


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciagnikfan    3

Według mnie Władek T-25 będzie idealny.


...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Najlepiej to sobie zasadz las i bierz kase z UE. Na 1,5 ha to co ci sie oplaca robic? Zasadzic las tylko. Ponoc niezla kasa jest za las. Dokladnie nie wiem. :)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

wez kup sobie T-25 lub C-330 i to m=nawet za duzo na te 1,5 ha pozdrawiam :)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawdfarmer    0

kup ciągnik własnej konstrukcji np.S-a u mnie w okolicy ostatnio został sprzedany za 1,5 tyś.


U-R-S-U-S C330 siła i potęga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolejorz    3
Najlepiej to sobie zasadz las i bierz kase z UE. Na 1,5 ha to co ci sie oplaca robic? Zasadzic las tylko. Ponoc niezla kasa jest za las. Dokladnie nie wiem. :)

Małe ale dobra ziemia bo 20 balotów było i ziarna duuuuuuuużo


John Deere 6830 Premium | John Deere 6920 S - my dream's
Lech Poznań - Duma i tradycja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

a może mf 235 spalanie małe tylko jest droższy od c 330 i t25 albo pronara 320


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciagnikfan    3

Jak sie ma 1,5 ha i sie z niego i tak nie utrzymuje to można w niego zainwestować, traktując to jako hobby i spróbowować mieć np. ponad 6t pszenicy z ha. :)


...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobert21    0

No to najwyzej drogo oddaj w dzierzawe a jesli nie to wladek sie wywiaze z wszystkich zadan na ten areal. :)


Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

Chłopaki mają racje na taki areał to nie wart kupować ciągnika jedynie że planujesz powiększać gospodarstwo no to c-330 ale licz sie ztym że ciapun też pali jak każdy inny ja to wogóle bym nie kupywał a jak coś to usługa dużo z ciebie nie zedrą bo to tylko 1,5 ha

Edytowano przez Olik
blee... ale brzydkie błędy. Ortograficzne, literowe i poprzekręcałeś literki ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Jak kolega nie ma wogóle żadnego sprzętu to raczej usługi, bo jaki kolwiek ciągnik i nie ważne jaki czy c360 czy c330 czy t25 czy jakis stary zetorek to jużmniejsza o to jak duży tylko za ile a zapewne potrzebny jak najtańszy to najtaniej raczej t25 lub c360 nawet, ale to będzie stara maszyna i zdarzy siętak że wyjedziesz w pole bach i coś trzeba naprawiać, pozatym praca starym rebem ze starym pługiem i starymi innymi gratami to nic fajnego, znajomy miał ze 6 ha i też zachorował na ciągniczek no i kupił c360 maszyny prawie wszystkie a teraz on to ma gdzieś woli nająć usługe i nic go nie obchodzi i czasu nie marnuje więc, może lepiej jakiegoś samodziełka kupić, bo to chyba tylko potrzebujesz zwieść ziarno i słome

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

C-330 by był najlepszy na ten areał z usługami....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Ursus C330, Massey Ferguson 235 bądź 255... Wybierz coś z tych... :)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10
Ursus C330, Massey Ferguson 235 bądź 255... Wybierz coś z tych... :)

z tym mf 255 to juz przesadziles ... :)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

lepiej kup T-25 bo jest tańszy niż c330 a za kase co ci zostanie kup jakieś maszyny :) Po co kupować 330 albo MF255 :)


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

Równiez polecam c330 tani i naprawde dobry ciagnik


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Równiez polecam c330 tani i naprawde dobry ciagnik

Taki tani to on jeszcze nie jest....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinus    2

330 lub 328 będzie w sam raz nawet jeśli byś powiększył areal

 

Czyli polecasz mu na ten areał BMW ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Ja również polecam C-330 albo T-25. Choć ja bym wybrał C-330 bo jeśli planujesz podłączać coś pod wałek przekazu mocy to z 30 będziesz miał o tyle lepiej że ma dwustopniowe sprzęgło.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

ciapek drogi jest a zależy czy kolega lubi majsterkowac, c360 może za paliwo żerny żeby nie powiedzieć za duży, a sród takich kilku ha cieszy się powdzeniem wszystko z zachodu i wszystko starsze jak 30 lat :) przez droge znajomy ma mf 135 z turem brat jego sprowadził z zachodu za grosze i bardzo chwali sobie, inny znajomy kupił zetorka 5748 czy jakoś tak moc jakosć uciąg itd nieporównywalna do c360 również spalanie nie wysokie, polecam co kolwiek taniego i na chodzie najwazniejsze żeby było wszystko sprawne bo na kilku ha czy tych 1,5 ha to przecież tyle co i nic będzie tenciągnik robił, druga ważniejsza sprawa to czy ciągnik musi byc rejestrowany z papierami czy nie? bo bez prawa rejestracji te 2 tys można taniej kupić, i tak szczeże czy tylko na tych 1,5 ha będzie pracował czy coś jeszcze las transport ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witild85    0

Ja mam 10h i wszyściutkie maszyny łącznie z kombajnem i czasami zastanawiam się czy jest sens w to się bawić , a na 1,5h jak tak bardzo chcesz to C-330.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj