Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Dominator 58 wszelkie dostępne informacje

21 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Koczk

Koczk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 08 grudzień 2015 - 22:15

Witam wszystkich forumowiczów i posiadaczy Dominatora,

Mam sporo pytań dotyczących Claas'a Dominator 58. Otóż niedawno go kupiłem i jest bardziej zaawansowany niż mój stary consul. Nie mogę nigdzie znaleźć instrukcji obsługi, nawet w języku angielskim! Czy posiada ktoś może taką instrukcje? Oraz wykaz części? Swoją maszynę sprowadziłem z Norwegii. Był serwisowany w serwisie Claas'a i nawet nie wiem jaki stosowano oryginalny olej do hydrauliki oraz silnika. Bardzo bym prosił o jakieś porady co do tego modelu. Sam go chce przystosować również do koszenia kukurydzy, mam wszystkie części, aby to zrobić, lecz przydałaby mi się właśnie instrukcja oraz wykaz części w razie jakiś uszkodzeń w przyszłości.

Pozdrawiam Serdecznie!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Dominator 58 wszelkie dostępne informacje Dzisiaj, 06:00
  •  

#2 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1694 postów

Napisany 09 grudzień 2015 - 15:30

Claas Dominator 58 wszelkie dostępne informacje poszukaj na chomiku może tam będzie to sobie zciagniesz
ZETOR TEAM

#3 Share Koczk

Koczk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 12 grudzień 2015 - 20:12

Na chomiku nic nie ma... Szukałem już.

#4 Share waldac

waldac

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 13 grudzień 2015 - 19:59

model 

58 z 80tch lat

czy

58S z 90 lat

czy wykaz częsci = katalog części -  to masz na mysli

#5 Share Koczk

Koczk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 04 styczeń 2016 - 13:03

Jest to kombajn z 1985 roku. Katalog części zamówiłem dziś na allegro, zobaczymy jaki przyjdzie. Ale bardziej mi chodzi coś ala instrukcja obsługi.

Edytowany przez Koczk, 04 styczeń 2016 - 13:05.

#6 Share charles

charles

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 04 styczeń 2016 - 19:56

Claas Dominator 58 wszelkie dostępne informacje Na chomiku jest instrukcja do claasa dominatora 130/150. Te maszyny sa bardzo podobne w budowie, wiec ta instrukcja bedzie pomocna.

#7 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1694 postów

Napisany 04 styczeń 2016 - 20:11

Claas Dominator 58 wszelkie dostępne informacje a czego kolego nie wiesz.
ZETOR TEAM

#8 Share Koczk

Koczk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 26 styczeń 2016 - 22:52

Jakie oryginalne oleje stosuje claas do tego kombajnu?

#9 Share pep14

pep14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 14 luty 2016 - 10:37

Ostatni byłem oglądać taki kombajn i wszystko byłoby dobrze gdyby nie fakt iż jest jakiś problem z układem paliwowym. Udało nam się go odpowietrzyći odpalić paliwem z kanistra zamiast z baku. Przed nami był jakiś pseudomachanik i pozamieniał przewody. Czy może ktoś przesłać schemat prawidłowego podłączenia przewodów paliwowych bo wydaje mi się że może tam być uszkodzony tylko zaworek zwrotny.

#10 Share pep14

pep14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 16 luty 2016 - 11:14

Czy może ktoś zrobić zdjęcie silnika swojego dominatora 58 to będę widział jak powinien ten układ paliwowy wyglądać ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów

Napisany 16 luty 2016 - 13:26

Witam mam pytanko posiadam kombajn claas konsul 55  rok produkcji 1973 ,GDZIE znaiduje się wlew oleju do zwoinic nie mogę znaleść. Proszę o pomoc może nawet fotkę.

#12 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 18 luty 2016 - 13:09

Ostatni byłem oglądać taki kombajn i wszystko byłoby dobrze gdyby nie fakt iż jest jakiś problem z układem paliwowym. Udało nam się go odpowietrzyći odpalić paliwem z kanistra zamiast z baku. Przed nami był jakiś pseudomachanik i pozamieniał przewody. Czy może ktoś przesłać schemat prawidłowego podłączenia przewodów paliwowych bo wydaje mi się że może tam być uszkodzony tylko zaworek zwrotny.

Pewnie masz tam silnik perkinsa? Jeśli tak to one lubią się zapowietrzać po dłuższych postojach. Nie ważne jak ktoś przerobił układ, ważne aby był w 100% szczelny (łącznie z powrotem). Ja mam senatora i odpuściłem sobie walkę z tym. Po prostu po dłuższym postoju (czasem nawet po godzinie, a nie raz trzyma całą noc) podpompuję pompką aby zaciągną i chodzi. Kolega w dominatorze 86 też tak ma.

#13 Share volvo1150

volvo1150

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów

Napisany 18 luty 2016 - 22:31

koledzy nie opowiadajcie nowych opowiadań o zapowietrzaniu że perkins tak ma mam silnik perkinsa 4 i nie ma problemu po 1 trzeba wymienić pompkę paliwa ręczną bo zaworki nie trzymają i wraca paliwo po 2 nie wlewajcie syfu zawsze lejek z sitkiem może zbiornik trzeba umyć do prkinsa trzeba zakładać gumki przy pompce i filtrach bo nie będzie szczelny układ wąż między zbiornikiem a pompką ręczną też trzeba wymieniać średnio raz na 3 lata bo ma mikro pęknięcia i zasysa powietrze a pęknięć nie widać i oczywiście dobre zaciski na wężyki i nie ma prawa się zapowietrzać no chyba że pompa jest do naprawy bo też się z tym spotkałem że po 20 min pracy się zapowietrza i z powrotem 20 min i to samo te silniki mają palić w każdej porze dnia i nocy ja swojego po zimie z 1 obrotu odpaliłem bez problemu

#14 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 19 luty 2016 - 09:23

Czyli tym co napisałeś potwierdziłeś "moje opowiadanie" o uszczelnieniu układu w 100%. Ja właśnie zauważyłem, że pompy rotacyjne (stosowane w perkinsach) są wrażliwe na minimalny brak paliwa. Gdyby była to pompa tłoczkowa, pewnie nie było by problemu przy małych nieszczelnościach. Zapalił by, trochę pokaszlał i przełkną by minimalną ilość  powietrza. A u mnie, wystarczy że delikatnie paliwo się cofnie i koniec. Swego czasu miałem ochotę przenieść bak na górę (jakiś od ciężarówki) ale odpuściłem. Przed każdym odpaleniem (czasem tylko raz dziennie) idę odwiedzić silnik, sprawdzę wodę, ruszę pompką parę razy i pali :) (moja procedura odpalania conajmniej od 10lat). Więcej nerwów na uszczelnianie układu tracił nie będę.

#15 Share volvo1150

volvo1150

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów

Napisany 19 luty 2016 - 09:42

trzeba kupić pompkę paliwa ręczną i po problemie umie też z dołu ciągnie w volvo i jakoś w listopadzie go odpalałem by odjechać kawałek to z 1 odpalił w ursusie miałem ten problem ale nie przeszkadzało mi to ale jak pompka ciec zaczeła to wymieniłem i tak na 3 lata bez problemu ogólnie jak claas się sprawuje???

#16 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 19 luty 2016 - 09:50

Ja mam starego senatora, ogólnie ok. Przez parę sezonów nie miałem większej awarii, ale w tym roku muszę rozebrać młocarnie.

#17 Share volvo1150

volvo1150

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów

Napisany 19 luty 2016 - 14:52

a to co masz do robienia w młocarni ja muszę u siebie uporać się z panewkami na wytrząsaczach bo wał się nagrzewa a na starych duży luz jest na boki

#18 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 19 luty 2016 - 20:44

Z jednej strony oberwało nity na "bocznym kole trzymającym cepy" tam przy osi młocarni. Ledwo skończyłem żniwa, jeszcze z dzień koszenia i musiał bym robić w trakcie żniw, a tak to na spokojnie to zrobię. Chyba że znowu z braku czasu i chęci, będę kręcił tydzień przed żniwami ;[

#19 Share pep14

pep14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 19 maj 2016 - 14:49

W jaki sposób można dobrać się do włącznika świateł w dominatorze, czy trzeba ściągać kierownicę ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share cezar1234

cezar1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 19 maj 2016 - 21:24

Wyjmujesz okrągły zespolony zegar i masz dostęp do włącznika świateł.