Skocz do zawartości

Zdjęcie

agregat uprawowo-siewny tolmet,grano czy inny ?

37 odpowiedzi na ten temat

#1 Share SZWAGIER1999

SZWAGIER1999

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 08 grudzień 2015 - 20:37

Witam mam zamiar kupić agregat uprawowo-siewny ,ma być to solidna konstrukcja na 3 rzędach zębów i z wałem pakera zastanawiam sie nad Tolmet-Polon wydają sie solidne i dobrze zrobione ale nie mam możliwości obejrzenia go na żywo najbardziej on mnie interesuje ,złych opinii nie słyszałem ,drugą ciekawą maszyną jest Grano System-Vento mają ciekawie zrobiony hydropak ale nie wiem który bedzie mocniejszy bo są dwa typy na jeden i dwa siłowniki te marki najbardziej przypadły mi do gustu możecie mi coś doradzić który bedzie lepszy ? lub jakiej firmy maszyne możecie polecić ?(oprócz unii i rolmako tych nie chcę) 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
agregat uprawowo-siewny tolmet,grano czy inny ? Dzisiaj, 19:35
  •  

#2 Share damianoooo

damianoooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 08 grudzień 2015 - 20:50

Powiem tak :) Moim zdaniem najlepszym wyborem był by mandam lub unia ale unii nie chcesz :) Pomyśl może nad agromaszem lub staltechem jaki ciągnik będzie z nim pracował ?

#3 Share SZWAGIER1999

SZWAGIER1999

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 08 grudzień 2015 - 20:54

ciągał będę renault ares 815 (155km) mocy i udźwigu mu nie brak na taką maszynę, unii nie chcę bo wiem jak wygląda po kilku latach pracy :) staltech i mandam zbytnio mi sie nie podoba i cena chyba trochę wysoka w porównaniu do grano lub tolmetu 

Edytowany przez SZWAGIER1999, 08 grudzień 2015 - 20:55.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share ksiezopolanin

ksiezopolanin

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 08 grudzień 2015 - 20:59

agregat uprawowo-siewny tolmet,grano czy inny ? Właśnie patrząc na ogłoszenia to Tolmet ma dobre wykonanie. Ja szukam agregatu tylko że talerzowego i z tej firmy podobają mi się oglądając jakieś przykładowe filmy z ich udziałem :)

#5 Share dziadziac360

dziadziac360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 08 grudzień 2015 - 21:15

Ja mam grano już 4 lata i nic się nie dzieje, hydropak na jeden siłownik. Zobacz zdjęcia w galerii. Mam też grubera tej firmy i również jestem bardzo zadowolony. :D

#6 Share damianoooo

damianoooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 08 grudzień 2015 - 21:20

a jaka szerokość ma być ? No renault ma udzwig 11330kg wiec podniesie spokojenie :)

Edytowany przez damianoooo, 08 grudzień 2015 - 21:22.

#7 Share IGL

IGL

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 08 grudzień 2015 - 21:38

Jeśli zdecydujesz się na Grano-System kup puszkę farby, mam talerzówkę z tej firmy i pełno miejsc niedomalowanych, przy myciu farba schodzi razem z brudem, w wieżyczce wybił mi się lekko otwór od cięgna i kule muszę wbijać młotkiem, to tak po krótce, teraz jeśli miałbym kupić uprawowo-siewny wziąłbym Tolmeta.

#8 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 08 grudzień 2015 - 21:38

agregat uprawowo-siewny tolmet,grano czy inny ? Ja mam Tolmeta 3m z packerem ale proponuje talerzowy tolmeta do takiej mocy. Sam spapralem bo trzeba bylo brac talerzowy. Zdjecia swojej maszyny i komentarz mam w galerii.

#9 Share SZWAGIER1999

SZWAGIER1999

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 09 grudzień 2015 - 15:57

szerokość 3 metry musi być, na talerzach myślałem ale na moje ziemie wole na zębach  ,może ma ktoś siewnik do sprzedania talerzowy z podlaskiego to proszę pisać:) co do grano we wsi są 2 talerzówki (3 metry) i wyglądają dobrze robotę też robią bo pożyczałem 

#10 Share piotr14226

piotr14226

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 09 grudzień 2015 - 16:06

agregat uprawowo-siewny tolmet,grano czy inny ? Polecam Firmę Agripol Robią bardzo dobre maszyny :) polecam się zainteresować :) bo w takiej cenie nigdy nie znajdziecie :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3424 postów

Napisany 09 grudzień 2015 - 17:33

tolmet to chyba najlepsze co możesz dziś dostać, jeśli chodzi o wykonanie/cena

jeśli nie masz nic do uprawy ścierniska to pomyśl jednak nad talerzowym, będziesz miał maszynę uniwersalną

Polska B

#12 Share turion23

turion23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 09 grudzień 2015 - 18:40

agregat uprawowo-siewny tolmet,grano czy inny ? A ja mam staltech 3 metry z wałem Packera i polecam go.

#13 Share SZWAGIER1999

SZWAGIER1999

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 09 grudzień 2015 - 20:09

pawelol111 a jak u ciebie w tym TOLMECIE sprawdzają się gęsiostopy ? i hydropak jest sztywny nie lata siewnik ?  jak packer nie zapycha sie ,obkleja itp?

#14 Share margerita26

margerita26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja ,bydło mięsne,książki.

Napisany 09 grudzień 2015 - 20:13

Witam :) Od czerwca tego roku jestem szczęsliwą posiadaczką agregatu uprawowo-siewnego talerzowego TYTAN z firmy TOLMET. Szerokośc 2,5 m ,poniważ nasz ciągik ma zaledwie 95 KM (Belarus 952.4). Panowie-sprzęt jest rewelacyjny. Brdzo solidna ciężka konstrukcja,dopracowany i skuteczny na polu. Pdczas zakupu popełniłam błąd wybierając do niego wał spręzynowy ,bo na polu okazało się,że jadąc po orce wał zapycha się ziemią. Nie wiem jakim cudem,bo gleba u mnie klasy VI ż....Ale to była moja fanaberia i wał wymienimy na rurowy. Wczoraj mąż pojechał skasować łąkę - śladu nie ma,że tam rosła trawa. To samo zrobił ze ścierniskami po żniwach - Ba! ze ścierniskiem po qqrydzy na ziarno nawet . Dlatego z czystym sumieniem polecam ten sprzęt. Za tę cenę to najlepszy wybór. W standardzie mam talerze 560 mm,hydropak na dwóch siłownikach ,mogę przesunąc drugi rząd talerzy w stosunku do pierwszego i nie boję się,że pęknie na spawach (jak u znajomego w agregacie z Agro maszu). Do tego rzetelni i mili pracownicy firmy. No i chyba bym się udusiła,gdbym nie mogła się pochwalić-poprosiłam o agregat w kolorze czerwonym i mam :) Ot tak,żeby mi do "ruska "pasował.

Nie,nie pracuję w tej firmie i nie zapłacono mi za reklamę.Jestem zwykłą żoną rolnika . Na życzenie mogę podesłać zdjęcia tego cudeńka :) 

Pozdrawiam i miłego wieczoru życzę :)

Po tym, jak wnuczka wydoiła krowę w dwie minuty babcia nabrała podejrzeń, że ta wcale nie pracuje w mieście jako nauczycielka...

#15 Share ksiezopolanin

ksiezopolanin

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 09 grudzień 2015 - 20:18

agregat uprawowo-siewny tolmet,grano czy inny ? Jeżeli można to bym prosił :-)

#16 Share margerita26

margerita26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja ,bydło mięsne,książki.

Napisany 09 grudzień 2015 - 21:03

Zdjęcia dodałam w dziale brony talerzowe/agregaty,czekam na zatwierdzenie moderatora :)

Zdjęcia już są,przesyłam linki :

http://www.agrofoto....ge_light=617807

http://www.agrofoto....ge_light=617806

Edytowany przez margerita26, 09 grudzień 2015 - 21:24.

Po tym, jak wnuczka wydoiła krowę w dwie minuty babcia nabrała podejrzeń, że ta wcale nie pracuje w mieście jako nauczycielka...

#17 Share Milosz27

Milosz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika i hodowla.

Napisany 09 grudzień 2015 - 21:56

Bez wahania bierz tolmeta sprzęt bardzo ładnie i solidnie wykonany. Ale do tej mocy pomyśl o talerzowym. 

Przyjmę deszcz w każdej ilości... B) 

#18 Share straszak_20

straszak_20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 10 grudzień 2015 - 20:41

Witam.Szukam obecnie jakiegoś agregatu i zainteresował mnie agregat POLON 250 + wał packera  TOLMET. Mam zetora 5340 (~65km)  jak myślicie da rade go pociągnąć po zwięzłej gliniastej ziemi (trochę teren górzysty)?? Agregat ma pracować  przy sianiu zboża oraz uprawie pod ziemniaki i warzywa.  

PS.  W jaki sposób jest regulowana wysokość  zębów?    

#19 Share toof

toof

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 10 grudzień 2015 - 20:59

Witam

Staltech i Grano to dokładnie to samo poza kolorem i naprawdę szczegółami. Ja mam Staltech pazurek 2,7 z tylnym walem strunowym uzębionym i w suchej ziemi idzie naprawdę świetnie, natomiast nam kawałek lekko gliniasty i jak jest trochę mokro to tylni wał potrafi się nieźle zabić. Dlaczego o tym piszę? Ponieważ w Tolmecie przedni wał wygląda tak jak mój tylni, płaskowniki są solidne, szerokie i gęsto zamontowane i na mokrym może się zabijać, poza tym Tolmet ok. Proponuje porównać jeszcze masy tych agregatów - cięższy lepiej uprawi. Pozdrawiam 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share FAGROSsc

FAGROSsc

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 10 grudzień 2015 - 21:23

W agregacie uprawowo-siewnym EURO-MASZ można zastosować przedni i tylny wał strunowy (z płaskowników) dodatkowo tylny wał może być ząbkowany. Na cięższe ziemie polecam wał Packera tylko nie wiem czy ciągnik nie będzie za słaby. Dodatkowo jest gwarancja na 3 lata

- - - - www.fagros.pl - - - -

Dodaj odpowiedź