Polecane posty

Siemka.
Mam pytanka odnośnie pługu i siewnika. Przymierzam sie do zakupu pługu Akpil km 80 3+1 i nie wiem czy wybrać kołek czy dopłacić do resora. A może coś innego polecicie?
I to samo dotyczy sie siewnika Agromaszu 3m redlica stopkowa ściezki elektryczne i znaczniki hydrauliczne lub Kongskilde w tym samym wyposażeniu wiadomo, że troche droższe, ale czy warto doplacic. Do siewnika planuje dobrac agregat uprawowo- siewny z wałem packera przedstawiciel poleca firme Rolex, jaka opinia o tej firmie.
Jak sie kształtuja ceny w waszym rejonie tych maszyn?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzioRS    94

Witam ja stałem przed takim samym wyborem też szukałem pługa 3+1 obrót  siewnik i agregat uprawowo /siewny mój wybór padł na unia ibis LH odkładnie long  także patrzałem na akpil  80 km hp też fajny pług a ta cała reszta pługów agro-masz bomet metal-fach itp. to nie ma sensu nawet oglądać .Przy pługu zastanów się nad zab . hydraulicznym gdy masz suchy rok to resor się nie sprawdza w ogóle bo do końca nie wchodzi i ta orka jest nie równa a na hyd. możesz sobie regulować docisk skib od 700kg do 1200 na korpus .Siewnik kupiłem agromasz talerzowy za te pieniądze to dobry zakup  poznaniak droższy był o 9 tyś  , agregat kupiłem Tolmet naprawdę porządny agregat którego polecam a ten rolex wydaje się delikatny podobny do agromasz POzdrawiam :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siewnik Agro-Masz to najlepszy wybór za te pieniądze. Posiadam taki i mogę szczerze polecić. Agregat weź w komplecie z Agro-Maszu lub Tolmetu, obie firmy robią porządnie. Co do pługa, to powiedz, z jakim ciągnikiem będzie współpracować. Na Twoim m-cu wybrałbym Agro-Masza, obecnie mają 4 rodzaje pługów obrotowych do wyboru. Trzeba pamiętać, że ten z zabezpieczeniem resorowym będzie najdalej wysunięty od ciągnika, dlatego pytałem, do czego będziesz go podczepiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FAGROSsc    0

Zdecydowanie polecam siewnik Kongskilde - konstrukcyjnie bez porównania do Agromaszu. Mogę wysłać na PRIV dokładniejsze zdjęcia. Agregat talerzowy czy UPS?

 

Co do pługa KM80 3+1 kołek 21400 netto, resor 33150 netto.

 

Co do ceny siewnika to w zależności od wyposażenia.


- - - - www.fagros.pl - - - -

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem z Agro-Maszu 3+1......

I żałuje tego wyboru. Ciągnik to U 1614. Do tej pory pług przepracował 7 ha i już 2 razy pękł bolec blokujący go podczas transportu, wymieniłem siłownik obrotu + kostke pamieci bo nie działało liniowanie. Niby sprzęt na gwarancji asie nie moge doprosić nowego, więc pozostaje tokarz.Problemy z ustawieniem 1 skiby. Mam go na resorze bo pole 5,6 klasa do tego rędzina kaminista i tutaj sie resor sprawdza.

Teraz bym wziął zwykłą zagonówke z resorem. Bez problemu, bez nerwów bym sobie robił..

 


Ja kupiłem z Agro-Maszu 3+1......

I żałuje tego wyboru. Ciągnik to U 1614. Do tej pory pług przepracował 7 ha i już 2 razy pękł bolec blokujący go podczas transportu, wymieniłem siłownik obrotu + kostke pamieci bo nie działało liniowanie. Niby sprzęt na gwarancji asie nie moge doprosić nowego, więc pozostaje tokarz.Problemy z ustawieniem 1 skiby. Mam go na resorze bo pole 5,6 klasa do tego rędzina kaminista i tutaj sie resor sprawdza.

Teraz bym wziął zwykłą zagonówke z resorem. Bez problemu, bez nerwów bym sobie robił..

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzioRS    94

Pług to Agromaszu to naprawdę sobie odpuść agregat uprawowo siewny agromaszu ma mój sąsiad i  żałuje wcale nie jest mocny  ma mniejsze siłowniki jego konstrukcja jest lzejsza o ok 200 kg a tolmet wały są zrobione z grubszego materiału i są większe a za kołem idzie łapa spulchniajaca slad po ciągniku     Cena za tolmet 3 m wał z tyłu pierścieniowy 9900 Pług Unia ibis LH odkładnie LONG 31500 netto  A co do siewników KOnskilde to nie wiem czy są aż takie wspaniałe mają takie same rolki wysiewające co AgroM a cena znacznie wyższa Siewnik mam na talerzach 19500

:) Pozdrawiam


Za plug Akpila 80 KM HP chcieli 29500 netto może by się dało jeszcze zjechać ale już wziąłem unie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dachu127    80

jeżeli wybierasz pomiędzy agro maszem a akpilem to pługi są podobnej jakości Ale akpil droższy o kilka tyś. Jak chodzi o agregat to tolmet jakością wykonania spawow I malowaniem szału nie robi. najlepiej jedz gdzieś do dealera gdzie będziesz mógł sobie porównać w realu jakość wykonania.miałem okazję porównywać obok siebie talerzowki z bometu, grano, staltech, agro Masz, i tolmet i właśnie on najgorzej się prezentuje. sąsiad kupił Polonka to ma niepomalowany fragment wielkości dłoni, a jechał prosto Z fabryki. Ale fakt ze tolmet najtańszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzioRS    94

Widzicie każdy pisze doradza według tego co ma co widział teraz żeby się przekonać samemu to proponuje ci Piotrze jechać na Polagre poznań masz dużo kasy do wydania to warto i kilka rzeczy obejrzysz sobie sam i będziesz już wiedział dużo więcej .Ja to przed zakupami jechałem do Kielc no i kilka niejasności się rozwiało pozdrawiam:)​

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale planuje teraz kupić maszyny bo ceny w zime sa tańsze niz potem jak sie sezon zacznie. Kielce chyba sa pod koniec marca a Poznan koniec stycznia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzioRS    94

No to pojezdzij po dealerach i niech ci zrobią oferte dobrze negocjuj i tych cen ci nie podniosą i zamówisz np  po Polagrze powiedz że planujesz zakup w styczniu im też zależy żeby cokolwiek sprzedać każda maszyna dla nich to ich pieniadz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FAGROSsc    0

Ale planuje teraz kupić maszyny bo ceny w zime sa tańsze niz potem jak sie sezon zacznie. Kielce chyba sa pod koniec marca a Poznan koniec stycznia.

 

 

No to pojezdzij po dealerach i niech ci zrobią oferte dobrze negocjuj i tych cen ci nie podniosą i zamówisz np  po Polagrze powiedz że planujesz zakup w styczniu im też zależy żeby cokolwiek sprzedać każda maszyna dla nich to ich pieniadz :)

 

 

Proszę o info na priv jakie konkretne maszyny Pana interesują a przygotuję oferty.


- - - - www.fagros.pl - - - -

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj