SZWAGIER1999

renault ares

Polecane posty

Witam wujek w ostatnim czasie nabył renault ares 815 i nie możemy dojść do czego jest ta czerwona dźwignia obok siedzenia w górnym położeniu jest narysowany żółw i zając a w dolnym żółw domyślam się ze chodzi o coś związanego z biegami tylko ze w żaden sposób nie chce się ona przestawić a na siłę nie chcę ciągać aby nie połamać ,wie ktoś jak ją się przestawia i do czego służy ?A tak przy okazji może ktoś mi wyjaśni jak się obsługuję ten komputer ? Koło 3 rączki hydrauliki jest taki pomarańczowy przełącznik też sie zastanawiam do czego służy? Będę wdzięczy za każdą informację :)

 

post-107760-0-01704600-1449501747_thumb.jpg

post-107760-0-56558400-1449501861_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ta czerwona dziwigienka to na moje biegi pełzające pewnie na dole jest ślimak narysowany a nie zając u mnie mam w tym miejscu zaślepkę bo ich nie posiadam za to obok mam 2 zółte od dwóch predkosci wałka  ECO i Normalne obr. a czerwony klawisz to nie mam pojęcia co to może być.

Edytowano przez Frytek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack83    28

a moze to blokada mostów??

co o komp. to ustawiasz sobie szer.maszyny i potem pokazuje ci wydajność czas pracy pokonany dystans ile ha zrobiłes.fajna rzecz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Czerwona dzwignia to na bank biegi pełzające. Możliwe że da się włączyć tylko jak reduktor jest na żółwiu. Przycisk to włącznik przedniego WOM-u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przycisk przedniego wom-u? tuza co prawda mam nie oryginalnego ale jest bez wałka ,skrzynia biegów to chyba powershift (18 biegów) biegi zmieniam tylko przyciskami i kierunek  jazdy rewersem wiecej oprócz tej rączki koło siedzenia od biegów nic nie ma ,chyba ze jeszcze tego nie znalazłem :) rączka za nic nie chce pójść do dołu  :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Z biegami to nie wiem, jest taka opcja (pełzające) w skrzyniach 32/32 i przestawia się właśnie tą dzwignią. Na przycisku jest taka sama ikonka jak przy pokrętle tylnego WOM w pozycji włączonej (tylko odwrócona o 180*) . Więc przycisk jest od WOM-u , bo jakoś włączyć trzeba przedni WOM a że go akurat nie ma , być może kiedyś był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a moze to blokada mostów??

co o komp. to ustawiasz sobie szer.maszyny i potem pokazuje ci wydajność czas pracy pokonany dystans ile ha zrobiłes.fajna rzecz

 

Blokada to akurat ten środkowy klawisz a pierwszy 4x4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomitko    2

Witam, ja troche z innej strony, a wiec mam zamiar kupic ciagnik i zastanawiam sie co bedzie lepsze, renault ares 556, 610,616, czy moze renault celtis 456?? wiem ze ares 610 i 616 jest to silnik 6 cylindrowy. Ciagnik bedzie głowny na gospodarstwo 40 ha, w tej chwili mialem renault ceres i nei wiem co byloby lepsze na taki areal.

ceres byl moze troche za lekki do brony aktyenrj z siewnikem (2.5m) ale sily mial wystarczajaco, dodam ze mial 85km, ale jak bylo such to z plugiem agro masz pj4 bywalo ciezko. prosze o opinie na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Przez Piotrek106
      Witam, mam pytanie z jakiego samochodu podchodzą klocki hamulcowe do ciągnika renault 106.14?

       
    • Przez mumin0121
      KOLEDZY KTO POMOZE CO TO ZA KONTROLKA POD NUMEREM 10 ZASWIECILA SIE NA GORACYM SILNIKU I PISZCZAL SYGNAŁ
    • Przez Gustawek
      Siemanko. Cyrki z moją Renią. Po wymianie olejów i uszczelnieniu kilku miejsc sylikonem podnośnik dziwnie się zachowuje. Po uruchomieniu ciągnika podnośnik idzie na maksa do góry i pompa jakby dalej ciśnie. W 4-5h na wyłączonym ramiona opadną powoli. Zaznaczę że druga dźwignia od podnośnika jest przyblokowana (ta z numeracją). Ktoś zaradzi?
    • Przez Reno123
      Witam jestem posiadaczem Renault 103.54 mam problem z hydraulikom. Po odpaleniu rurka od pompy hydraulicznej do rozdzielacza mocno drży , przewody do hydrauliki wywrotu są ok nie wiem co powoduje drganie i jak to usunąć . Czy to może być przez rozdzielacz. Po dłuższej pracy słabnie wspomaganie. Proszę o poradę 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj