Skocz do zawartości

Zdjęcie

renault ares

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share SZWAGIER1999

SZWAGIER1999

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 07 grudzień 2015 - 16:27

renault ares

Witam wujek w ostatnim czasie nabył renault ares 815 i nie możemy dojść do czego jest ta czerwona dźwignia obok siedzenia w górnym położeniu jest narysowany żółw i zając a w dolnym żółw domyślam się ze chodzi o coś związanego z biegami tylko ze w żaden sposób nie chce się ona przestawić a na siłę nie chcę ciągać aby nie połamać ,wie ktoś jak ją się przestawia i do czego służy ?A tak przy okazji może ktoś mi wyjaśni jak się obsługuję ten komputer ? Koło 3 rączki hydrauliki jest taki pomarańczowy przełącznik też sie zastanawiam do czego służy? Będę wdzięczy za każdą informację :)

Załączone miniaturki

• 20151204_145934.jpg
  • 20151206_082026.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
renault ares Dzisiaj, 21:28
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 grudzień 2015 - 18:16

renault ares

Ta czerwona dziwigienka to na moje biegi pełzające pewnie na dole jest ślimak narysowany a nie zając u mnie mam w tym miejscu zaślepkę bo ich nie posiadam za to obok mam 2 zółte od dwóch predkosci wałka  ECO i Normalne obr. a czerwony klawisz to nie mam pojęcia co to może być.

Edytowany przez Frytek, 07 grudzień 2015 - 18:17.

#3 Share jack83

jack83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:agrochemia
    sport

Napisany 07 grudzień 2015 - 20:54

renault ares

a moze to blokada mostów??

co o komp. to ustawiasz sobie szer.maszyny i potem pokazuje ci wydajność czas pracy pokonany dystans ile ha zrobiłes.fajna rzecz

#4 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 07 grudzień 2015 - 21:29

renault ares

Czerwona dzwignia to na bank biegi pełzające. Możliwe że da się włączyć tylko jak reduktor jest na żółwiu. Przycisk to włącznik przedniego WOM-u.

#5 Share SZWAGIER1999

SZWAGIER1999

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 07 grudzień 2015 - 21:57

renault ares

przycisk przedniego wom-u? tuza co prawda mam nie oryginalnego ale jest bez wałka ,skrzynia biegów to chyba powershift (18 biegów) biegi zmieniam tylko przyciskami i kierunek  jazdy rewersem wiecej oprócz tej rączki koło siedzenia od biegów nic nie ma ,chyba ze jeszcze tego nie znalazłem :) rączka za nic nie chce pójść do dołu  :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 07 grudzień 2015 - 22:08

renault ares

Z biegami to nie wiem, jest taka opcja (pełzające) w skrzyniach 32/32 i przestawia się właśnie tą dzwignią. Na przycisku jest taka sama ikonka jak przy pokrętle tylnego WOM w pozycji włączonej (tylko odwrócona o 180*) . Więc przycisk jest od WOM-u , bo jakoś włączyć trzeba przedni WOM a że go akurat nie ma , być może kiedyś był.

#7 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 grudzień 2015 - 10:18

renault ares

a moze to blokada mostów??

co o komp. to ustawiasz sobie szer.maszyny i potem pokazuje ci wydajność czas pracy pokonany dystans ile ha zrobiłes.fajna rzecz

Blokada to akurat ten środkowy klawisz a pierwszy 4x4

#8 Share jack83

jack83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:agrochemia
    sport

Napisany 08 grudzień 2015 - 12:37

renault ares

miałem  na mysli blokade na 4koła

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share tomitko

tomitko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 29 grudzień 2015 - 21:48

renault ares

Witam, ja troche z innej strony, a wiec mam zamiar kupic ciagnik i zastanawiam sie co bedzie lepsze, renault ares 556, 610,616, czy moze renault celtis 456?? wiem ze ares 610 i 616 jest to silnik 6 cylindrowy. Ciagnik bedzie głowny na gospodarstwo 40 ha, w tej chwili mialem renault ceres i nei wiem co byloby lepsze na taki areal.

ceres byl moze troche za lekki do brony aktyenrj z siewnikem (2.5m) ale sily mial wystarczajaco, dodam ze mial 85km, ale jak bylo such to z plugiem agro masz pj4 bywalo ciezko. prosze o opinie na ten temat