kodzak121426

Kukurydza czy wysłodki buraczane

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
szaman1    159

Jak nie napiszesz po jakiej cenie to raczej nikt ci nie pomoże a jak w tej samej to bierz kukurydze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ale ceny, nic tylko kiszonke z qq w baloty owijac i handlowac

Edytowano przez odwajler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danielek161    189

A powie mi ktoś co lepiej się opłaci kukurydza na kiszonkę czy zamówienie transportu wyślodków? Co będzie tańsze? Z góry dzięki za odp ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a niby na co te 6 tys ?

za 4 tys spokojnie 1 ha obskoczysz i to juz z najmem sieczkarni, w moich stronach za sciecie qq biora ok 1 tys, za te pieniadze przyjezdza nowoczesna sieczkarnia i dwa ciagniki 130-150 KM ze sporymi przyczepami do wozenia.  

 

gdyby 6 tys kosztowała uprawa 1 ha qq to ci co sieja qq na ziarno musieliby dołozyc nawet przy urodzajnym roku  :D

bo 10 ton mokrej qq x 450 zł = 4,5 tys,  :D

 

a teraz przeliczmy

ktos tam chce za 1 tone qq 260zł

przyjmijmy tylko 40 ton kiszonki z 1 ha  x 260zł = 10,4 tys a koszty to 4 tys plus folia 

ktos robi niezły interes

 

 

jezeli chodzi o wysłodki to jak dla mnie to jest szajs za kupe kasy

Edytowano przez odwajler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    187

Ta QQ w balotach to taki sam interes jak wysłodki w balotach. Normalnie tona kosztuje po 50 zł tona w balocie ok 200 , QQ też tak samo wychodzi. najwięcej zarobi ten kto podstawi prase i znajdze jeleni do zakupu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ramzes1224    2

Ja w tym roku wyslodki 25% suchej masy kupuje za 1000zl za 24T z transportem. Zostaje mi tylko ubić i przykryć i się zastanawiam czy ta pasza nie wychodzi taniej niż kukurydza. Wartość pokarmowa podobna a bez roboty. Wyslodki skarmiam opasami.

Edytowano przez ramzes1224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To chyba cukrownie masz pod nosem że tak tanio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez adasku10
      Panowie kiedy u Was zaczyna się przedsiewne nawożenie stanowiska pod kukurydzę na ziarno ? Jeden rolnik mówi 2 tygodnie wcześniej daj sól i resztę, wymieszaj agregatem.
      Jakie Wy macie doświadczenia w tej kwestii ? Czy nie ma tu zasady im wcześniej tym lepiej ? 
    • Przez Danleis
      Witam. Siał ktoś kukurydzę tipico na ziarno? Jakieś opinie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj