marluk

MOL - rozpoczęcie działalności

Polecane posty

marluk    355

witam,

 

Czy ktos z was dziala w ramach MOL? Ciezko jest spelnic wymagania? Jak to wyglada w praktyce? Chcialbym przetwarzac mieso swin na wyroby, w sumie nie tylko swienie drob tez, jakies owoce na soki i dzemy. Mam budynek, wystarczy pewnie go zaadoptowac zeby przeszedl przez wymogi i ok.  Chcialbym zapytac kogos kto juz przez to przechodzil albo mial stycznosc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Dołączam się do pytania :)


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam :D Moi rodzice są właśnie na takim rodzaju działalności i powiem szczerze że jest sporo ulg ale teraz chcą już przejść na VAT

Było sporo roboty papierkowej żeby zaadoptować przydomowe pomieszczenie ale w końcu się udało, jednak największe problemy są z weterynarią (oni nas kontrolują) :D Bo jeśli chcą to przyczepią się wszystkiego... np Dwa razy w miesiącu trzeba wykonywać badania mleka w specjalnym laboratorium.

Nie chcę nikogo zniechęcać bo jest to opłacalna działalność jednak niektóre przepisy pozostawiają wiele do życzenia, bo w praktyce jesteśmy traktowani tak jak duże firmy i zakłady.

 

Jeśli ktoś chce jakieś konkrety to zapraszam na PW :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Damian odezwę się do Ciebie w przyszłym tygodniu po konkrety :)


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Witam :D Moi rodzice są właśnie na takim rodzaju działalności i powiem szczerze że jest sporo ulg ale teraz chcą już przejść na VAT

Było sporo roboty papierkowej żeby zaadoptować przydomowe pomieszczenie ale w końcu się udało, jednak największe problemy są z weterynarią (oni nas kontrolują) :D Bo jeśli chcą to przyczepią się wszystkiego... np Dwa razy w miesiącu trzeba wykonywać badania mleka w specjalnym laboratorium.

Nie chcę nikogo zniechęcać bo jest to opłacalna działalność jednak niektóre przepisy pozostawiają wiele do życzenia, bo w praktyce jesteśmy traktowani tak jak duże firmy i zakłady.

 

Jeśli ktoś chce jakieś konkrety to zapraszam na PW :)

 

odezwe sie do ciebie niebawem

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez nie
      Ustawa o sprzedaży bezpośredniej ma wejść w życie 1 stycznia 2016 roku. Senat przyjął ją dziś bez poprawek. Nowe przepisy mają umożliwić rolnikom produkcję i sprzedaż przetworzonych produktów rolnych takich jak pieczywo, wędliny, dżemy czy kompoty produkowane w niewielkich ilościach i pochodzące w własnej hodowli.
      Ustawa przewiduje, że sprzedaż do wartości 150 tysięcy euro rocznie, czyli do około 50 tysięcy złotych miesięcznie będzie opodatkowana ryczałtem w wysokości 2 procent, a rolnik lub członek jego rodziny będzie musiał prowadzić ewidencję sprzedaży w dowolnej formie, np. zapisując ją w zeszycie.
      Senatorowie PiS zgłosili do ustawy 4 poprawki. W głosowaniu przeszedł jednak wniosek o przyjęcie ustawy bez poprawek.
      Senator PiS Jerzy Chróścikowski wyjaśnił, że on i jego koledzy chcieli przywrócenia pierwotnej wersji ustawy w której zapisana była kwota wolna od podatku w wysokości 7 tysięcy złotych. Dodał, że poprawka podnosiła ją do 30 tysięcy złotych. Zdaniem Chróścikowskiego, opodatkowanie sprzedaży bezpośredniej może spowodować, że rolnicy w obawie przed urzędem skarbowym zrezygnują przetwarzania produktów rolnych.
      Zgodnie z przyjętą dziś przez Senat ustawą, sprzedaż bezpośrednia będzie mogła być prowadzona wyłącznie w miejscu wyprodukowania produktu lub na targowiskach.
    • Przez cytryna
      Witam
      Chce uzyskać decyzje pozwalająca na sprzedaż bezpośrednia wobec powyższego należy spełnić kilka wymagań m.in. trzeba przystosować pomieszczenie do przechowywania jajek. Stado na razie nie będzie duże ok  50 sztuk. Nie mam pomysłu jak zorganizować takie pomieszczenie dla tak niewielkiej ilości jajek. Jak to wygląda u was ?
    • Przez Darozioom
      Witam wszystkich forumowiczów
      Główną działalnością mojego gospodarstwa jest produkcja warzyw. Moimi największymi odbiorcami są 2 Domy Pomocy społecznej położone niedaleko mojej miejscowości. Ostatnio zauważyłem też że kupują one bardzo duże ilości tuszek drobiowych, oraz jajek dla swoich podopiecznych. W mojej głowie narodził się pomysł zagospodarowania budynków na mojej posesji które kiedyś były wykorzystywane do produkcji zwierzęcej, jednak od wielu lat pełnią rolę magazynów na złom, i różne inne niepotrzebne rzeczy. Jeśli chodzi o sprzedaż warzyw to od tego sezonu zamierzam sporą część mojej produkcji obierać i pakować próżniowo dzięki czemu do odbiorcy będzie docierał gotowy produkt. W analogiczny sposób chciałbym zrobić z tuszkami kurczaków.
      Bardzo proszę forumowiczów o podpowiedź czy jako gospodarstwo mogę sprzedawać produkty do stołówek, restauracji, sklepów?
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj