Skocz do zawartości

Zdjęcie

problem z cyklopem

32 odpowiedzi na ten temat

#21 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 683 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 08:08

problem z cyklopem Oryginalne punkt pomiaru ciśnienia dzielnika strumienia pompy hydraulicznej , znajduje się zaraz na pompie ,wpięty jest trójnik z zaślepkom .Ciśnienie bezpieczne 110 barów ,można i więcej ustawić .Odkręć (możesz też nie odkręcać ) ten dzielnik całkowicie i puść zasilanie oleju bezpośrednio do rurki zasilającej ,a powrót połącz wężem do rurki powrotu oleju do zbiornika .J zapal na wolnych obrotach i sprawdzaj funkcje rozdzielaczy.,musisz po kolei zaczynać diagnozę .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
problem z cyklopem Dzisiaj, 19:06
  •  

#22 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1490 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 10:55

problem z cyklopem

a obr w ciągniku jakie masz przy ładowaniu , a jak chodzi 2 sekcja jak pracujesz dwoma dźwigniami tzn jedną z 3 sekcji podnosisz a z 2 sekcji obracasz .

Mi jak poszła ta kostka przy sekcjach rozdzielająca strumień na 2 i 3 sekcję to właśnie by podnieść ciężar musiałem jednocześnie się obracać :wacko:

obr w ciapku mam rzędu 1600-1800obr/min. jak zaczynam działać dwoma wajchami w tym samym czasie to działa tylko 3sekcje a jak schowam siłownik do konca i trzymam wajche 2sekcje wowczas jakas tam reakcja jest ale na prawde nędzna

Jak nie "dusi" ciągnika to albo rozdzielacz albo co bardziej prawdopodobne (jeśli stało się to nagle) to ta kostka zaraz za pompą czyli zawór przelewowy. Jeśli go dokręciłeś powinno pomóc ale nie zawsze. Spróbuj zaślepić wyjście na zbiornik - przelew (podłuż np. monetę chyba 20gr pod przewód i dokręć). Zrób to tylko w celach diagnostycznych i ostrożnie z obrotami. Jeśli ciągnik zacznie "dusić" jak siłownik dojdzie do końca to masz odpowiedź. Pompa też mogła "siąść" ale nie stałoby się to tak nagle...

a wiec taK:
JAK kostke skrece na maksa i nie da efekty zaduszenia ciagnika to woczas kostka do wymiany
jak zaslepie powrót na zbiornik i takze brak zaduszenia ciagnika to również pompa do wymiany? dobrze pisze?

#23 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 13:13

problem z cyklopem No nie bardzo, jak kostkę skręcisz na maxa to może nic nie dać(wyrobione elementy i chyba nie tylko ten stożek, dobrze nie pamiętam) , ale jak zaślepisz powrót na zbiornik i ciągnik to "poczuje" to znaczy że kostka do wymiany. Jeśli nie poczuje to słaba pompa lub rozdzielacz.

#24 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1490 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 17:07

problem z cyklopem he a wiec tak dzis pozaślepiałem kostki w kabinie cyklopu pod rozdzilaczami i za pompą i sprawa wydlada tak:
-zaślepienie kostki pod rozdzielaczami nic mi praktycznie nie dało brak mocy niby ciut szybciej działa ale to nic po za tym szkoda było czasu ale stwierdziłem ze i ja rozbiore co i jak jest grane i chyba wszystko OK.
-zaslepienie powrotu na zbiornik przy kostce za pompą dało stosunkowo Duzo otóz cyklop dziaja stosunkowo szybciej tak jak praca powinna wygladac nie za szybko/ nie za wolno w sam raz i teraz to chociaż moge podniesc chwytak z obornikiem i działac ramieniem łamac z ciezarem i podnosc gdzie poprzetnio nie było takiej opcji
A wiec chyba po mojemu to pompa do wymiany ale to moze po tym sezonie wywioze obornik albo dojade pompe do konca.

I teram moje pytania czy to tak jak mysle pompa do wymiany?
Czy takie użytkowanie pompy tj cyklopa nie popsuje czegos wiecej?

aha i jeszcze jedno teraz aby to działajo to musiałem na 1500-1600obr/min trzymac

#25 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 870 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 18:44

problem z cyklopem Skoro z zaslepionym powrotem pompa daje rady podnieść ramiona to znaczy że jest w dobrej formie jeszcze. Ja obstawiałbym zawór nadciśnieniowy (ta kostka zaraz za pompą) on pewnie bez zaslepienia przepuszcza olej spowrotem do zbiornika Zacząłbym od niego.

#26 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 18:50

problem z cyklopem Dzielnik strumienia (kostka pod rozdzielaczami) zostaw na razie w spokoju. Z tego co napisałeś wynika ewidentnie, że pompę masz w miarę dobrą, zużyty jest natomiast zawór przelewowy (kostka za pompą) - koszt parę lat temu 380zł - teraz się nie orientuję. Jako ciekawostkę napiszę, że kupiłem nowy w Agromie i po zamontowaniu ładowacz nie chodził za ciekawie. Musiałem zerwać plombę i podkręcić ciśnienie - niestety bez manometru. Czy możesz tak użytkować - tylko i wyłącznie na własne ryzyko. Jeśli byś miał pompę w bardzo dobrym stanie i używał wysokich obrotów mogą Ci popękać węże i spowodować poważniejszą awarię ( jeśli są dławiki przy siłownikach nie powinno być tak strasznie pod warunkiem że nikogo nie będzie w zasięgu pracy chwytaka), mogą popękać kopułki przy rozdzielaczach. Niektórzy pracują bez tego zaworu ale mają takie zawory w obudowie rozdzielaczy - podobno. Jeśli pompa i rozdzielacze nie mają pełnej sprawności (tzn. mają już parę lat pracy za sobą), używasz obrotów nie większych niż napisałeś i ciągnika typu C-330, nie przytrzymujesz dźwigni rozdzielaczy gdy siłowniki już się nie wysuwają lub wsuwają, rozgrzewasz trochę olej przed pracą to możesz spróbować pracować z zaślepionym powrotem ale podkreślam: na własne ryzyko. Lepiej kupić ten zawór i ewentualnie go wyregulować używając manometru...

#27 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1490 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 19:27

problem z cyklopem wspomiałeś ze niektore rozdzielacze maja ten zawór przelewowy jak to sprawdzić czy moj cyklop ma :? moze to pomoże mam cyklop z górnym wysiegnikiem z '93 roku moze to cos wam rozjaśni

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2413 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 19:52

problem z cyklopem Zawór jak jest w rozdzielaczu to jest od bizona i jest on dokładnie w deklu rozdzielacza od strony zasilania wkręcony z tyłu.

#29 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2095 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 20:01

problem z cyklopem to powinieneś go mieć, w rozdzielaczu po przeciwnej stronie co dźwignie jest śruba/korek w 3 sekcyjnym na pewno na klucz 24 lub 27 a w starym typie też a w nowym w tym miejscu w 2 sekcyjnym jest zaworek taki jak w tej kostce za pompą tylko mniejszy

A wracając do tej kostki za pompą możesz kupic sam ten zawór (bez kostki) za chyba 200 zł jak jest może jeszcze oryginalny to wyrobiony i dokręcanie nic nie pomoże

#30 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1490 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 20:22

problem z cyklopem Tak z ciekawosci włączyłem youtube jak tam innym cyklopy chodza i musze powiedziec ze ich tak lataja jak mój nawet z tą 20gr na powrocie jest nawet wolniejszy i słabszy tak jak pisałem podnieśc sie podniesie na wysiegniku ale juz z gnojem gorzej i to mnie nurtuje

a powiedzcie mi jeszcze jedno jak moge zwiekszyc predkosc aby to wszystko szybciej chodziło.

#31 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 683 postów

Napisany 04 styczeń 2014 - 08:29

problem z cyklopem W rozdzielaczach sekcjach są orgii co przesuwasz tłoczek, dźwigniami porozkręcaj po kolei ,i wymień na nowe .

#32 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1490 postów

Napisany 04 styczeń 2014 - 12:07

problem z cyklopem oringi maja byc na tych suwakach w rozdzialaczach czy jak bo jak wyciagnełem jeden od obrotu to nie było widac nic zadnego oringa. tak jaby rurka z 4dziurkami z jednego konca i znowu z 4dziurkami z drugiego o nic na zewnatrz zadnego oringa nie yło chciałem zobaczyc czy cos jest w środku co jest ta skrezyna ale jakos chyba to nie jest rozbieralne

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#33 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 683 postów

Napisany 04 styczeń 2014 - 16:40

problem z cyklopem Poszukaj katalogu i będziesz wiedział .