Skocz do zawartości

Zdjęcie

problem z cyklopem

32 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kolokamil

kolokamil

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 12 marzec 2008 - 08:29

problem z cyklopem Witam
mam problem z polskim cyklopem. coś jest nie tak ze skrętem jak chce skręcić w prawo to ledwo co skręca idzie to bardzo wolno a z pełnymi widłami gnoju jak stoi cyklop po skosie to nie da rady skręcić a w prawą stronę jest dobrze to znaczy skręca normalnie nie wiem czemu tak jest, może ciś wiecie na ten temat??? dodam ze oleju jest odpowiednia ilość i pompa też jest po regeneracji i zawór przeciążeniowy też jest wpoządku. nie wiem co jest grane???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
problem z cyklopem Dzisiaj, 16:16
  •  

#2 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 12 marzec 2008 - 08:57

problem z cyklopem to kwestja albo rozdzielacz sekcji od obrotu albo wyrównywacz ciśnienia ten który odpowiada za równą prace ciłowników i napoęcie łańcucha

#3 Share yogi

yogi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 12 marzec 2008 - 09:59

problem z cyklopem na pewno poszedł ci któryś oring (gumka) w sekcji od skrętu! wczoraj miałem coś podobnego tyle że z łyżką zamykała się normalnie a otwierała bardzo powoli i gdy sie opuszczało ramie w duł to się powoli sama zamykała! :) pozmieniałem te gumki w środku i jest ok :)

#4 Share kolokamil

kolokamil

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 12 marzec 2008 - 17:35

problem z cyklopem mozesz mi wyjaśnić o ktore gumki ci chodzi? jak sie do nich dostać i w ktorym miejscu one sie znajdują? wajche od skrętu mam załozoną nowa wymieniłem ją razem z tym dekielkiem co jest przykręcony na cztery śrubki na śrubokręt. gdzie są te gumki?

#5 Share yogi

yogi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 12 marzec 2008 - 18:44

problem z cyklopem trzeba własnie te oba dekliki poodkręcać (ten z wajchą i ten od tyłu) i od przodu odkręcisz to za co się zachacza te ramie co jest w dekliku i tam jest oring a od tyłu trzeba sprężyna zdemontować i też taki bolec wykręcic i tam też jest jeden oring!
mysle że zrozumiałeś oco chodzi :)

#6 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 12 marzec 2008 - 18:58

problem z cyklopem A ja obstawiam "zaworek" pod podłogą jest on odpowiedzialny za płynność obrotów, Pewnie sprężynki się wypracowały lub pękła któraś ( ja podkładałem podkładki pod sprężynki i jest OK). Ten zaworek mieści się pod podłogą na wysokości rozdzielaczy, łączy on obie rurki od siłowników obrotu.

Pozdrawiam.

Napisz jak usuniesz co było przyczyną. Zawsze dobrze wiedzieć bo niewiadomo kiedy się przyda.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#7 Share kolokamil

kolokamil

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 12 marzec 2008 - 19:42

problem z cyklopem oki chyba rozumie. jak będe miał chwile czasu to posprawdzam te zeczy o których pisaliscie i dam wam znac. pozdrawiam

#8 Share martin1902

martin1902

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 22 kwiecień 2008 - 21:47

problem z cyklopem cześć mam problem z cyklopem wszystkie ciłowniki chodzą bardzo powoli od czego zacząć naprawe dodam jeszcze ze jest zalany starym olejem silnikowym

#9 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 23 kwiecień 2008 - 21:53

problem z cyklopem No to zacznij od wymiany oleju, przeczyszczeniu układu i filtrów...

#10 Share xxxxyz

xxxxyz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 12 czerwiec 2012 - 07:08

problem z cyklopem czy zagląda jeszcze tutaj ktoś?
jeżeli tak to powiedzcie mi jak wymienić olej w cyklopie , bo mam śmietanę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Zolwik1990

Zolwik1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 15 sierpień 2012 - 10:50

problem z cyklopem Panowie mam problem z ładowaczem cyklop mianowicie kupiłem nowa pompę ale ona działała tylko 2 godziny, to nie jest jej wina na pewno. Coś się musiało zablokować tylko co bo teraz nawet jak jest zimny to nie chce prawie wcale podnosić tylko coś buczy na samym środku koło tego siłownika głównego pionowego nie wiem jak to dokładnie się nazywa.

#12 Share piotrek7725

piotrek7725

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 26 listopad 2013 - 20:04

problem z cyklopem Panowie odświerzam temat żeby stu tematów nie zakładac, ktoś tutaj napisał że miał cyklopa zalanego starym silnikowym olejem, ja się zapytam czy mozna zalać cyklop nowym olejem silnikowym LUX. Mam sporo tego oleju kiedys okazyjnie ojciec go załatwił mniejsza o to i czy można zalać tym olejem cyklopa?

#13 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2192 postów

Napisany 26 listopad 2013 - 20:21

problem z cyklopem Można przecież na każdym będzie chodził ,wiadomo najlepiej hydrauliczny ale wiadomo każdy leje co popadnie nawet przepalony ,ja swojego nujna też zalewałem przepalonym ale są tego duże minusy zużywają się manszety i pompa dostaje w d... , po kilku latach wytrąca się woda i rozsadza węże ,więc odradzam ale czysty olej tak ,może tylko zmieniać wlaściwości po rozgrzaniu lub będzie wolny na zimnym wszystko zależy od stanu maszyny .

#14 Share piotrek7725

piotrek7725

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 26 listopad 2013 - 22:28

problem z cyklopem maszyna nim bedzie zalana to trochę minie czasu kupiona po cenie złomowej najpierw musiałem naprawić opony bo stał na przebitych rozdzielacz nadający się tylko do regeneracji siłowniki nie były sprawdzane, ale najwyżej się je uszczelni, uszczelki drogie nie są, generalnie cyklop do kapitalnego remontu, ale myślę że zrobi się z niego przyzwoita maszynę fakt faktem że będzie to kosztowało bardzo dużo pracy, ale myslę że jak się ma chęci to da się z tego coś zrobić. U poprzedniego właściciela wyglądał jak kopletny złom ale po pszyprowadzeniu i głupim wyczyszczeniu już wygląda lepiej, nie widac żadnych peknięć czy coś fakt że hydraulika do kapitalnego remontu, ale myślę że po cenie złomowej kupiony i nawet jak się wyda na niego sporo kasy i roboty to warto bo robie go przecież dla siebie więc warto. Myślę że ze wszystkimi kosztami remontu i samego kupna zmieścimy się w 4-5tys. za ta cene miał bym średnio chodzącego cyklopa, a tutaj będe miec świerzo wyremontowanego cyklopa i spokój mam nadzieję na kilka lat że nic się nie popsuje.

#15 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 679 postów

Napisany 27 listopad 2013 - 09:58

problem z cyklopem Dostałem w spadku calom hydraulikę od ciągnika Sam na silniku Malucha 125p, Potrzebowałem zbiornik na olej ,patrząc na pompę hydrauliczną jest ona od cyklopa .
Jak ktoś potrzebuje pompy to mogę sprzedać ,za nie duże pieniądze ,kręci się z oporem co stawiaczy o małym zużycie .Zainteresowanych pisać na PW ,mogę zrobić zdjęcie,spisze symbol z pompy .

#16 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 19:24

problem z cyklopem Witajcie
Mam problem z cyklopem stało sie to podczas załadunku gruzu łyżką (piasek kamienie cegły beton itd.) A wieć do rzeczy teraz podczas załadunku obornika widłami na wyciągnietym czy to złamanym ramieniu nie moge podnieśc wideł z obciązeniem a na pusto dzwiga sie cyklop bez problemu rozdzielacz 3sekcje 2sekcje do bani zero praktycznie reakcji.
rozdzielacz 3sekcje chodzi dość przyjemnie nie za szybko nie za wolno natomiast 2sekcje strasznie wolno na pusto
Dziś troszke wojowałem i bawiłem sie z kostką ta zaraz za pompą (ta z tym stożkiem) domniemam iż jest to kosta decydujaca o wszystkim czyli o szybkości reakcji i mocy jak i takze na jakich obr. trzymamy pompe chyba :) Ustawiałem ją bez namometra skreciłem ja prawe na maksa poprzez podłożenie pod stożek 2 śrubek troszke pomogło ale siły jak nie miał tak nie ma

Korci mnie wywalić tę kostke pod rozdzielaczami niby ona jest od dzielenia strumienia na dwa rozdzielacze 2 i 3sekcje i połączyc tak jak na forum ale jak to zrobić gdzie wpiać sie z zegarem i na jakie cisnienie ustawić cyklopa czy brak mocy spowowdowane jest zajechaniem pompy (ma gdzieś z 5-7lat) sprawdzałem oringi niby ok.
pomocy :(

#17 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 20:08

problem z cyklopem jak podkręciłeś zaworek i dalej nie podnosi to pewnie pompa zajeżdzona . 5-7 lat raczej powiedz ile nim robiłes w tym czasie
co do pompy musiałeś mieć max obroty w ciągniku by chodził dobrze no i czy pochodził z pół godz i brakło mu sił i na koniec temperatura pompy jak dobra to rękę dasz rady dotchnać

#18 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 20:25

problem z cyklopem średnio z 40-50 rozrzutników 3.5t na rok
tzn. na starcie 2sekcja bylejak działają a 3 sekcje to jeszcze jeszcze na pusto sam cykopl siebie podniesie a jak wezme widły z gnojem to z olbrzymimi problemami jakos po milimetrze do gory idzie a pompa jest delikatnie ciepła
aha jeszcze jedno nie dusi ciagnika 330 jak ma ciezko nawet jak schowa sie siłownik to tak jakby nic sie nie działo

Edytowany przez janczar810, 02 styczeń 2014 - 20:26.

#19 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 20:34

problem z cyklopem a obr w ciągniku jakie masz przy ładowaniu , a jak chodzi 2 sekcja jak pracujesz dwoma dźwigniami tzn jedną z 3 sekcji podnosisz a z 2 sekcji obracasz .

Mi jak poszła ta kostka przy sekcjach rozdzielająca strumień na 2 i 3 sekcję to właśnie by podnieść ciężar musiałem jednocześnie się obracać :wacko:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 21:16

problem z cyklopem Jak nie "dusi" ciągnika to albo rozdzielacz albo co bardziej prawdopodobne (jeśli stało się to nagle) to ta kostka zaraz za pompą czyli zawór przelewowy. Jeśli go dokręciłeś powinno pomóc ale nie zawsze. Spróbuj zaślepić wyjście na zbiornik - przelew (podłuż np. monetę chyba 20gr pod przewód i dokręć). Zrób to tylko w celach diagnostycznych i ostrożnie z obrotami. Jeśli ciągnik zacznie "dusić" jak siłownik dojdzie do końca to masz odpowiedź. Pompa też mogła "siąść" ale nie stałoby się to tak nagle...