Skocz do zawartości

Zdjęcie

Oxytree - energia i biznes

170 odpowiedzi na ten temat

#161 Share zbigniewmachulik

zbigniewmachulik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 30 sierpień 2016 - 18:48

Oxytree - energia i biznes Wszystko co piszę to doświadczenie tej plantacji i ogrodowych paulownia puszystych.
Zapraszam jakby ktoś był w pobliżu Gliwic to mogę pokazać moje drzewka.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Oxytree - energia i biznes Dzisiaj, 13:43
  •  

#162 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2851 postów

Napisany 30 sierpień 2016 - 18:58

Jeśli już masz ta plantacje to poważnie zastanów się nad ściółkowaniem. same kożyści;

1. Brak zachwaszczenia

- konkurencja z twoja rośliną

- nie musisz tracić czasu na koszenie trawy / zachwaszczenia

- nie musisz kupować kosiarki ani wynajmować usługodawcy do tej czynności.

2. Dostarczasz glebie cennych składników pokarmowych oraz próchnicy, a to drzewo uwierz mi ale ładnie twoją glebę zbezcześci. (o ile chwasty go pierwsze jeśli nie będziesz ściółkował lub ich kosił)

Minusy to koszta zakupu belot, transport i praca na rozkładanie. Ale myślę że 2 razy w roku to robić spokojnie wystarczy.

Możesz tez wokół drzew obsiać koniczynę lub lucernę ale to już wyższa szkoła jazdy, ale i dodatkowa kasa - drzewo ma darmowy azot a ty jeszcze zarabiasz na sprzedaży zielonki, lub królików i kur które tam będziesz mógł hodować.

#163 Share amatorwarzyw

amatorwarzyw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 30 sierpień 2016 - 19:19

No zgadzam się z przedmówcą - skoro kolega w to rzeczywiście wszedł i próbuje hodować te cudowne drzewka to popieram - kto wie może biorąc ocieplenie klimatu w polsce nie będzie tak źle z tymi drzewkami?;) Jedyne co to myślę, że jednak wzrost będzie zbyt mały na zastosowania komercyjne...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#164 Share witejus

witejus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 30 sierpień 2016 - 20:12

a jak wygląda sprawa dopłat do takiej plantacji ,pod  co to podciągnąć ?

#165 Share zbigniewmachulik

zbigniewmachulik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 30 sierpień 2016 - 20:32

Oxytree - energia i biznes Niestety nie mam wiedzy o dopłatach, bo nie jestem rolnikiem.
Nie znalazłem też żadnych form dofinansowania.
Plantacja nie ma nic wspólnego z słowem ZALESIANIE, więc tu też nie ma pieniędzy.
Może ktoś z kolegów ma jakąś inną wiedzę?

#166 Share witejus

witejus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 30 sierpień 2016 - 20:52

pod zagajniki o krótkiej rotacji pewnie też nie podejdzie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#167 Share amatorwarzyw

amatorwarzyw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 02 wrzesień 2016 - 20:02

No to teraz poczekamy sześć lat i zobaczymy co nam Zdzisiu powie;) Aż sam jestem ciekawy;)

#168 Share Cotevisa

Cotevisa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 07 listopad 2016 - 15:31

Witam, jestem leśnikiem i zajmuję się sprowadzaniem do Polski Paulowni Cotevisa oraz zakładaniem plantacji. Ta sama hybryda co Clon in vitro 112 tzw. Oxytree ale inne laboratorium, potwierdzona jakość drewna (certyfikat QWF) a przede wszystkim tańsze i większe sadzonki. Przy tym bardziej realnie podchodzimy do tematu : pierwszy cykl 10 lat, kolejne 8 lat, lepsze warunki odkupu drewna.

#169 Share zbigniewmachulik

zbigniewmachulik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 07 listopad 2016 - 16:59

Oxytree - energia i biznes Można prosić o ofertę na e-mail Zbigniew.machulik@gmail.com

#170 Share amatorwarzyw

amatorwarzyw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 08 listopad 2016 - 19:28

Witam, jestem leśnikiem i zajmuję się sprowadzaniem do Polski Paulowni Cotevisa oraz zakładaniem plantacji. Ta sama hybryda co Clon in vitro 112 tzw. Oxytree ale inne laboratorium, potwierdzona jakość drewna (certyfikat QWF) a przede wszystkim tańsze i większe sadzonki. Przy tym bardziej realnie podchodzimy do tematu : pierwszy cykl 10 lat, kolejne 8 lat, lepsze warunki odkupu drewna.

W jakim leśnictwie Pan pracuje? Proszę o przedstawienie konkretnej oferty tutaj na forum - niech każdy zainteresowany się z nią zapozna.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share Cotevisa

Cotevisa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 08 listopad 2016 - 22:36

Szczerze mówiąc to za bardzo nie liczę, że na forum pozyskam klientów ale trzeba "prostować" pewne mity jakie powstają zwłaszcza poprzez działania marketingowe firmy Carbon (czy już Oxy) Solution.

W tej chwili od kilkunastu lat  już nie pracuję w LP, pracowałem natomiast przez 9 lat w N-ctwie Trzciel.

Odnośnie oferty to nie wiem co tu można podawać żeby nie być zbanowanym:

- Paulownia Cotevisa 2 TK9x9 - 4 miesiące na szkółce, min.20 cm wys. doniczka 0,6l cena w zależności od zamawianej ilości od 24,29 do 37,50 zł brutto z transportem
- Paulownia Cotevisa 2 TK12x12 - 6 miesięcy na szkółce, pędy częściowo zdrewniałe, min. wys. 25cm, doniczka 1,2l cena od 32,65 do 52,43 zł brutto z transportem

W kwestii odkupu drewna to są dwa warianty (oba przy warunku grubości minimalnej pnia na wys. 1,3 od dołu 35cm ) :
- na pniu (czyli bez kosztów ścinki, zrywki, transportu, itp.) wtedy od 80€ do 100€ za m3
-⁠⁠ po przetarciu wtedy od 200€ do 230€ za m3

te groszowe końcówki wynikają  z kursu € i w tym przypadku to są ceny dla kursu 4,3