Skocz do zawartości

Zdjęcie

Oxytree - energia i biznes

170 odpowiedzi na ten temat

#141 Share witejus

witejus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 28 sierpień 2016 - 14:01

a jednak mam dziwne wrażenie że Zbysiu i Krzysiu  to ten sam gość

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Oxytree - energia i biznes Dzisiaj, 22:04
  •  

#142 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2862 postów

Napisany 28 sierpień 2016 - 14:06

W tym samym czasie pisaliśmy poprzednie posty, a ich treść ma niemalże identyczną esencję. Więc jeśli dwie zupełnie inne osoby oddalone od siebie o pewnie setki km, w tym samym czasie pomyślały o tym samy, musi być coś na rzeczy. Albo telepatia albo firma omamia :D

#143 Share witejus

witejus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 28 sierpień 2016 - 14:10

myślę że raczej to drugie a poza tym jak poprosiłem Krzysia o  szczegółowe koszty przykładowej plantacji to cisza

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#144 Share amatorwarzyw

amatorwarzyw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 28 sierpień 2016 - 20:51

Widzę, że wątek się rozwija w dobrym kierunku;) Tak jak już wcześniej pisałem - ta firma która bierze za to pieniądze to jedna wielka piramida finansowa OSZUKUJĄCA LUDZI i nikt przy zdrowych zmysłach nie kupuje chyba żadnych sadzonek czy to u Krzysia, Zbysia czy Zdzisia?;) Firma ta nigdy nie zakupi rzekomo zakontraktowanego drewna a te drzewka to jak nawet wyrosną to będą w naszych warunkach klimatycznych pewnie niewiele warte - nie mówiąc o ich powolnym i problematycznym wzroście (w naszym klimacie)...

#145 Share amatorwarzyw

amatorwarzyw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 29 sierpień 2016 - 02:15

Dodam, że oni są tak bezczelni iż zamieścili swoją reklamę tego pomysłu na okradanie ludzi w kurierze drzewnym! W ten sposób mój kolega który jest właścicielem tartaku opowiedział mi o tym biznesie a ja zrobiłem research po czym odkryłem tę mega ściemę! Ehh naiwność ludzka nie zna granic... Jeden z komentarzy od oszukanych klientów:

Janosh said...
Yes it is !!! Now they sell TREES ... and promis to people they will receive money after selling the wood after 5 years !!!!
BBLUE is a SCAM !!!!
I invest 2 years ago and i don`t receive money...!!!
They told me in 3 months i will make another 1200 euro profit from selling carbon credits !!!

Ria and peter gaspard are SCAMMERS !
27 March 2015 at 08:40

#146 Share przemek28_28

przemek28_28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 29 sierpień 2016 - 12:40

Oxytree - energia i biznes Dymanie ludzi i tyle. I nagle zbysio zamilkł.

#147 Share zbigniewmachulik

zbigniewmachulik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 29 sierpień 2016 - 12:52

Oxytree - energia i biznes Cześć
Czasem trzeba pracować i nie mam czasu na siedzenie przed komputerem.
Gdybyś chciał się ode mnie coś w temacie konkretnego dowiedzieć to napisz i moją wiedzą się podzielę.
Jak przeczytasz ostatnie wasze e-maile, to nie ma na co odpisywać, bo to jest tylko plotkowanie by robić sensację medialną bez żadnych argumentów.

Ja zajmuję się moimi drzewami, uczę się od innych, sam szkolę w oparciu o zdobywaną wiedzę i widzisz na podstawie tego forum ile jest esencji, a ile pyskówki, a ta z kolei mnie nie interesuje.

Napisz krótkie konkretne pytania i jak będę wiedział to odpowiem, bo temu ma służyć to forum.

Zapraszam

#148 Share przemek28_28

przemek28_28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 29 sierpień 2016 - 13:20

Oxytree - energia i biznes To za ile odkupią odbCiebie to drzewo? Ile kosztuje godzina pracy rzeczoznawcy od wycinki bo umowa tego nie pokazuje? Jak rosną te drzewa? Ukorzenia sie ponad metr do zimy i czy w 6 lat urosną do obiecywanych 16 metrów? Wrzuć tu aktualne zdjecia

#149 Share zbigniewmachulik

zbigniewmachulik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 29 sierpień 2016 - 14:18

Oxytree - energia i biznes Wieczorem odpowiem, ale mi powiedz jak wrzuca się tu zdjęcia to aktualne dam. Jakoś nie umiem tych zdjęć dołożyć.

#150 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2862 postów

Napisany 29 sierpień 2016 - 14:33

zdjęcie możesz zamieścić tu:

http://pokazywarka.pl/

całkowicie za darmo i bez logowania. Tą czynność potrafią wykonywać 6 latkowie. Dla wiarygodności napisz na kartce dzisiejszą datę, aby ta kartka później  znajdowała się w kadrze który będzie obejmował twoją plantację.

Chyba że masz plantację 300 km od miejsca zamieszkania i nie masz możliwości zamieszczenia takiej kartki dzisiaj, a dysponujesz zwykłymi zdjęciami z przed tyg bez kartki to my to zrozumiemy i będą nam musiały wystarczyć zdjęcia bez daty pisanej odręcznie ale wtedy te zdjęcia będą znaczyły tyle samo co obecny ich brak tutaj. :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share zbigniewmachulik

zbigniewmachulik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 29 sierpień 2016 - 14:40

Oxytree - energia i biznes Próba

year.jpg
Działa więc wieczorem wstawię z zdjęciami. Dziękuję

#152 Share zbigniewmachulik

zbigniewmachulik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 29 sierpień 2016 - 20:58

Odpowiedzi:

1. To za ile odkupią odbCiebie to drzewo?

Carbon Solution gwarantuje mi w umowie, że za 100euro za 1m3.

Moja teoria:

W nosie mam ich gwarancje. Kiedyś kontraktowałem czerwoną i czarną porzeczkę, ogórki, truskawki dla firmy - przetwórnia. Narobiliśmy się jak osły i marne pieniądze. Kupca trzeba było znaleźć samemu i to dawalo jakiś sensowny zysk.

Nauczony doświadczeniem rozeznałem temat i jako syn stolarza rozeznałem temat drewna w Polsce.

Na dzień dzisiejszy są tacy co by chcieli na już i dadzą 250euro, tyle że ja go jeszcze nie mam bo rośnie, a z Hiszpani mi się nie opłaca sprowadzać.

Będziemy sami od ludzi skupować to drewno i robić z tego półprodukt dla konkretnych firm.

2. Ile kosztuje godzina pracy rzeczoznawcy od wycinki bo umowa tego nie pokazuje?

Nie wiem i bardzo mnie taka osoba nie interesuje, patrząc na mój plan zagospodarowania drewna z mojej i innych plantacji.

3. Jak rosną te drzewa?

a. mam 5cioletnie i mają się bardzo dobrze, ale to są wersje ozdobne w ogrodzie. Zimują, kwitną przybierają na masie i na koronie. Zdjęcia poniżej zamieszczę.

b. plantacja 170szt. rośnie różnie. Sadzonki jedne ładnie się rozwijają inne kiepsko, a 18szt. podmieniłem bo zupełnie nie ruszyły. Moja opinia o sadzonka z Carbo Solution jest taka, że są kiepskiej jakości. Na rynku, który już poznałem są lepsze.

4. Ukorzenia sie ponad metr do zimy i czy w 6 lat urosną do obiecywanych 16 metrów?

Nikt w Polsce nie ma wersji invitro tak starego. Widziałem w ogrodach Paulownie puszystą czyli ozdobną. Moja ma ok. 8m po piątym roku, ale nie była prowadzona na pień, tylko na duży krzew by przesłonić stary budnek gospodarczy sąsiada (za jego zgodą).

Jak ta wersja będzia szła to czas pokaże. Spróbowałem i pielęgnuję.

niżej podrzucę zdjęcia

#153 Share zbigniewmachulik

zbigniewmachulik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 29 sierpień 2016 - 21:31

1. Paulownia pięcioletnia, nieprzycinana, drzewo ozdobne, kwitnie od trzeciego roku, ma ok 8m wysokości.

p8290185a.jpg

2. Te kuleczki to kwiatostany z dziś, które nie przemarzają i w maju 2017 będą pięknie kwitły

p8290188a.jpg

3. Tak kwitła wtym roku:

p5100122a.jpg

oraz

https://youtu.be/zjFzt_faTVk

#154 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2862 postów

Napisany 29 sierpień 2016 - 21:58

łoooo panie, ale przecie to to, to nie je to : :blink: :lol: :wacko: 6-1024x768.jpg

cyt. ,,Oxytree niezwykle szybko rośnie. Już w 6.roku od posadzenia osiąga 16 m wysokości i 35 cm średnicy pnia.,,

Ta u ciebie ma 8m??? Nie wygląda ale dobra o metr się nie będziemy kłócić, jak ona za rok powinna mieć 16m i 35 średnicy to o czym my tu rozmawiamy... ??

Ale żeś się dał bez mydła... Ile kasy wyłożyłeś tak z ciekawości zapytam.

No i my cały czas liczyliśmy że pochwalisz się nam tym biznesem co na polu rośnie a nie ogrodem. ^^

#155 Share przemek28_28

przemek28_28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 29 sierpień 2016 - 22:04

Oxytree - energia i biznes Kolego ona żeby miała 5 metrów chyba ze płot ma ze 2

#156 Share zbigniewmachulik

zbigniewmachulik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 29 sierpień 2016 - 22:05

Czytaj ze zrozumieniem.

To co widzisz to wersja ogrodowa, nieprzycinana, nawet liście są mniejsze. Taka wersja nie idzie na masę i wysokość, ale na wiele gałęzi bocznych.

Słup niskiego napięcia ma 8m, a ona go już przerasta kilkoma odrostami.

Jutro dostaniesz nowe zdjęcia z platacji, bo dziś już nie zdążyłem.

O jaką kasę pytasz? Jeśli o sadzonki pytasz to 170szt. x 34 zł.

#157 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2192 postów

Napisany 29 sierpień 2016 - 22:32

o widzę że dwa tematy ożywiły się  hmmm oxytre i papulownia to ten sam gatunek ,ciekawi mnie czy sprzedawca  ten sam tylko na multikinike

#158 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2862 postów

Napisany 29 sierpień 2016 - 22:45

Panie jest nadzieja, jeszcze można dużo odzyskać. Teraz słuchaj uważnie.

Będziesz musiał dogłębniej przeanalizować pojęcia

- Piroliza drewna

- Węgiel drzewny

- Terra preta

A więc do dzieła.

Tu masz film instruktażowy jak domowym sposobem wyprodukować węgiel drzewny:

materiał do wypalani już masz, trochę drogi ale musimy się i tym zadowolić, a est czym 170szt.

Pole rolne jest, tam gdzie posadziłeś czy masz posadzić materiał z którego wytworzymy węgiel drzewny.

No i półmetek.

Musisz załatwić sobie trochę gnojówki i uzyskany węgiel drzewny moczyć w niej dłuższy czas, ja proponuję 2 miesiące.

Po namoczeniu przechodzimy do sedna. Zrób se na polu terra preta https://pl.wikipedia...iki/Terra_preta i czerp z działki korzyści po przez uprawę najbardziej wymagających a za razem dochodowych roślin.

Powodzenia!!

#159 Share zbigniewmachulik

zbigniewmachulik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 30 sierpień 2016 - 14:37

Plantacja Paulowni - posadzona 2 czerwca 2016.

Zdjęcia - 30.08.2016 czyli drzewka są w ziemi już 3 miesiące.

p8300205a.jpg

p8300193a.jpg

p8300194a.jpg

p8300196a.jpg

p8300197a.jpg

Żeby tak kolorowo nie wyglądało to na 170 sadzonek w ciągu 3 miesięcy musiałem podmienić 21szt.  bo wyglądały tak jak poniżej, Sadzonki długo utrzymują przy życiu 2 listki, ale w końcu umierają. Zupełnie nie wykształcają bocznych korzeni, a podlewane i pielęgnowane były jak pozostałe. Niestety dostawca nie poczywa się do winy, że sprzedał marne sadzonki. Dla pocieszenia mogę powiedzieć, że na rynku jest już lepszy dostawca i w przyszłym roku będę od niego już kupował sadzonki na kolejne plantacje.

p8300200a.jpg

p8300202a.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2862 postów

Napisany 30 sierpień 2016 - 18:38

O kurcze, ty faktycznie w to zainwestowałeś. :blink:

Więc nie pozostaje nic innego jak życzyć ci powodzenia, czyli szybkich i obfitych zbiorów.

Jeśli będziesz tu jeszcze kiedyś to zdaj relację jak zniosło zimę.

Brawo za odwagę i zwracam honor że podejrzewałem cię, że nie posiadasz takiej plantacji tylko bajeczki opowiadasz.