Skocz do zawartości

Zdjęcie

Oxytree - energia i biznes

170 odpowiedzi na ten temat

#101 Share kristoferes

kristoferes

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 18 kwiecień 2016 - 21:51

Plantacja musi mieć co najmniej 1000m2 by była uważana jako plantacja.

Zgłosić trzeba w swoim Urzędzie Miasta lub Gminy zwykłym drukiem - mogę go emailem przesłać.

Żadnego przekształcenia gruntów nie robimy. Plantacja nie ma nic wspólnego z lasem, leśnictwem, zalesianiem.

Dostajesz przy zakupie fakturę VAT na osobę lub firmę i w zależności czy prowadzisz działalność odliczasz VAT, a VAT = 8%

Przy sprzedaży wystawia się rachunek lub fakturę i to też w zależności czy prowadzisz działalność, czy też sprzedajesz jako osoba fizyczna płód swej ziemi.

Mam pytanie. Jestem właśnie po lekturze ustawy o ochronie przyrody http://isap.sejm.gov...=WDU20040920880 nowelizowanej we wrześniu tamtego roku. Zdefiniowana tam jest plantacja jako obszar o powierzchni 0,1 ha, nie zaś 1 ha. A ogród nie jest zdefiniowany w tej ustawie. Mam pytanie, żeby nie popaść w konflikt z prawem przy ścince to rozumiem że muszę zgłosić do gminy min. 10 arową plantację? Czy gmina nalicza na taką plantację większy podatek rolny, czy jakiś inny? O uzyskaniu zgody na wniosek o wycinkę zdrowego drzewa w trybie tej ustawy ( art 83 ust. 1 pkt 1) raczej niema mowy :), a wyłączenie od tych wymogów uzyskania zgody na wycinkę spełnia właśnie plantacja (Art. 83 f). No chyba że art 83f ust. 1 pkt15) drzew lub krzewów należących do gatunków obcych, określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 120
ust. 2f.
ale już mi się nie chce szukać rozporządzenia o tych gatunkach obcych. Jeśli ktoś z was orientuje się w tej materii to chętnie poczytam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Oxytree - energia i biznes Dzisiaj, 16:20
  •  

#102 Share x-plus-pl

x-plus-pl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów
  • Zainteresowania:www.x-plus.pl

Oxytree
    ProBioEmy

Napisany 25 kwiecień 2016 - 09:04

Oxytree - energia i biznes kristoferes

Jeśli posadzisz minimum 1000m2 drzew - założysz plantacje i zgłosisz ową do Gminy (posiadamy wzór zgłoszenia) to po 6-7 latach mozesz ścinać drzewa bez proszenia o wycinkę.

Natomiast jesli posadzisz kilka sztuk  oxytree to o każdą ścinkę będziesz musiał się prosić gminy. 
Choć trochę zamieszam, ale można rzecz, że ścięcie takiego drzewa jest pielęgnacją, gdyż po ścięciu roślina rozwija się, wypuszczając nowe 'odgałęzienia' i rośnie nadal. Ale dla bezpieczeństwa lepiej prosić o zgodę na wycinkę.

#103 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 25 kwiecień 2016 - 10:41

Zgodnie z aktualnymi przepisami można ścinać drzewa do wieku 10 lat bez żadnego zezwolenia więc nikogo prosić nie trzeba

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#104 Share ahten

ahten

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 252 postów

Napisany 25 kwiecień 2016 - 14:21

Na te drzewka jest 8 czy 27 % vatu?

Przy skladaniu zmaowienia wyskakuje 27%

#105 Share zbigniewmachulik

zbigniewmachulik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 25 kwiecień 2016 - 14:37

8% VATu jest na sadzonki

#106 Share x-plus-pl

x-plus-pl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Oxytree
    ProBioEmy

Napisany 25 kwiecień 2016 - 17:14

Zgodnie z aktualnymi przepisami można ścinać drzewa do wieku 10 lat bez żadnego zezwolenia więc nikogo prosić nie trzeba

W 2015 roku w wyniku nowelizacji ustawy o ochronie przyrody zostały określone wielkości obwodów pnia drzew (a nie jak dotychczas ich wieku), które podlegają obowiązkowi uzyskiwania zezwolenia. Tym samym maroon mylisz się - prosze sprawdz to.

Nie potrzebujesz zezwolenia, gdy chcesz wyciąć drzewa, których obwód pnia na wysokości 5 cm nad ziemią nie przekracza:

35 cm — w przypadku topoli, wierzb, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego,
                klonu srebrzystego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego,  (35 cm odpowiada średnicy 11-11,5 cm)
 25 cm — w przypadku pozostałych gatunków drzew (średnica około 8 cm)

Edytowany przez x-plus-pl, 25 kwiecień 2016 - 17:20.

#107 Share x-plus-pl

x-plus-pl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Oxytree
    ProBioEmy

Napisany 25 kwiecień 2016 - 19:42

Na te drzewka jest 8 czy 27 % vatu?

Przy skladaniu zmaowienia wyskakuje 27%

W formularzu zamówienia musisz wybrać z jakiego kraju jesteś i w jakim kraju dostawa.
Po wybraniu Polski otrzymasz w podsumowaniu cenę netto, wartość 8% VAT i cenę brutto

I koniecznie wpisz kod promocyjny, który obniża cenę o około 4,30 zł (1 euro)

Edytowany przez x-plus-pl, 25 kwiecień 2016 - 19:54.

#108 Share amatorwarzyw

amatorwarzyw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 28 kwiecień 2016 - 21:01

Koledzy - ta firma to nic innego jak jedna wielka piramida finansowa OSZUKUJĄCA ludzi na całym świecie! Nic się tam nie zgadza - począwszy od adresu pod jakim firma jest zarejestrowana a skończywszy na jakichś kredytach węglowych które sprzedawała ludziom i obiecywala krociowe zyski!!! Omijajcie to z daleka!! Tutaj więcej info (blog wraz z komentarzami OSZUKANYCH ludzi):

http://bblue-scam.bl...lobal-scam.html

I tutaj jeszcze kolejny wątek z komentarzami mnóstwem oszukanych ludzi (z tego co widzę na miliony EUR/GBP/itd)!!!!:

http://www.redd-moni...-an-investment/

#109 Share zbigniewmachulik

zbigniewmachulik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 10 maj 2016 - 22:19

https://www.facebook...&type=3

Zapraszam do mojej galerii Paulowni

#110 Share Abbo

Abbo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 21 czerwiec 2016 - 16:14

Ja mam troszkę inne zapytanie a  mianowicie chciałbym wsadzić paulownie Oxytree 4  sztuki jako formę ozdobną, zależy mi na dużym szybkorosnącym drzewie . Glebę mam 3a i 3b klasę i jest to rędzina, dość płytko jest warstwa wapienna ale większości drzew to pasuje i się w  nim dobrze korzenią, nie jest to gleba podmokła ale długo magazynuje wilgoć. Jaki byłby obecnie koszt sadzonek wraz z   dostawą? Czy na mojej glebie urosną w 6 lat do 16 metrów? I co będzie jeśli ich nie zetnę (bo nie mam takiego zamiaru), urosną na 30 albo więcej metrów? 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share zbigniewmachulik

zbigniewmachulik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 21 czerwiec 2016 - 16:25

1. Napisz skąd jesteś.

2. Mam pięcioletnie drzewo jako ozdobne nieprzycinane po pierwszym roku i dziś ma ok 7m wysokości. Powoli rośnie dalej, ale do 16m mu jeszcze sporo brakuje.

3. Gleby mam podobne.

#112 Share Abbo

Abbo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 21 czerwiec 2016 - 16:33

Jestem z  Kielecczyzny, powiat jędrzejowski. Ozdobną paulownię mam, wsadzona w  październiku 2014 jako 3-metrowe drzewo i całkiem dobrze sobie radzi, natomiast chciałem jeszcze dosadzić 4 sztuki Oxytree. Chciałbym się przekonać czy to drzewo w  Polskich warunkach rzeczywiście tak szybko urośnie. Zbigniewie jak myślisz co się stanie jeśli by go wcale nie przycinać? 

#113 Share zbigniewmachulik

zbigniewmachulik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 21 czerwiec 2016 - 18:25

Z moich obserwacji mogę powiedzieć, że oxytree będzie rosło podobnie jak paulownia ozdobna.

Nikt w Polsce nie ma starszych oxytree niż 2 lata, więc nie ma co się pytać tylko sadzić i patrzeć, bo w zależności od warunków glebowych i pogodowych tak będzie rosło. Po 5 latach już Pan sam będzie widział. Najlepiej zamówić sadzonki na www.oxytree.pl mogę użyczyć swego kodu:zbyszekmachulik - oni to dobrze pakują na drogę i codziennie wysyłają kilkanaście paczek do klientów.

#114 Share Abbo

Abbo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 21 czerwiec 2016 - 20:41

Szkoda, że ta strona nie wylicza w  złotówkach ile wyniesie rabat i ostateczny koszt zamówienia. 

#115 Share zbigniewmachulik

zbigniewmachulik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 21 czerwiec 2016 - 20:53

Ależ oczywiście, że na stronie oxytree.pl po wpisaniu ilości sadzonek, naszych danych oraz kodu rabatowego - strona na dole sumuje i pokazuje ile do zapłaty, wg tego będzie wysłana faktura proforma do zapłaty.

#116 Share Adrian_K_90

Adrian_K_90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 21 czerwiec 2016 - 20:53

Widziałem drewno z tych drzew na targach rolniczych(myślałem kilka posadzić bardziej dla ozdoby, ale podobno wszystkie sadzonki poszły). Jest bardzo lekkie, i do tego w środku ma dziurę. Podobno z czasem zarasta, ale miał też kilka starszych próbek które nadal miały ten otwór. Nie wiem czy nadaje się na drewno konstrukcyjne. Chyba, że do rzeźbienia, albo jako coś w rodzaju wierzby energetycznej. Ewentualnie tak jak zwykła paulownia do produkcji papieru. 

#117 Share zbigniewmachulik

zbigniewmachulik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 21 czerwiec 2016 - 20:57

Zastosowań stolarskich i budowlanych jest mnóstwo, nie należy się przejmować tą dziurą, bo stolarze wiedzą jak sobie z tym poradzić.

Drewno to jedno, a zastosowanie jako biomasa to co innego i inny sposób nasadzenia.

Górale już z tego robią rzeźbione meble łóżka itp.

Drzewo da się wyginać i zachowuje swoje właściwości i nie pęka po wyschnięciu.

#118 Share Abbo

Abbo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 21 czerwiec 2016 - 21:19

To może tylko u mnie sumuje  w euro zamiast w złotówkach. 

#119 Share zbigniewmachulik

zbigniewmachulik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 21 czerwiec 2016 - 21:23

To może trzeba zmienić wersję językową na polski język i być na www.oxytree.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share Abbo

Abbo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 21 czerwiec 2016 - 21:26

wersja językowa i strona się zgadzają. No trudno, nie będę mieć złotówek.