Skocz do zawartości

Zdjęcie

Oxytree - energia i biznes

170 odpowiedzi na ten temat

#41 Share zbigniewmachulik

zbigniewmachulik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 06 marzec 2016 - 10:52

Dzień Dobry

Mam zamówione sadzonki na swoją plantację w okolicach Gliwic. Sporo moich znajomych jest chętnych właśnie na parę sztuk 5-10 szt. by spróbować posadzić i poeksperymentować, tak jak kolega z Beskidu Małego, na swoim terenie z zimowaniem i z warunkami glebowymi. Pomyślałem, że można by z południowej Polski pozbierać takie małe zamówienia i zrobić zrzutkę na jedno zamówienie z upustem dla wszystkich i potem w maju rozdzielić te zamówienia by nie płacić dostawy 70euro oraz by na starcie te sadzonki były w takiej cenie jak przy zamówieniu 100szt.

Jestem chętny do takiej operacji i mogę to przeprowadzić.

Informację lub zapytania  proszę wysyłać na zbigniew.machulik@gmail.com

Można też samemu robić zamówienia na: http://oxytree.com/pl/ z kodem promocyjnym: zbyszekmachulik

czyli:
http://www.oxytree.c...zbyszekmachulik

Zapraszam

Zbyszek Machulik

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Oxytree - energia i biznes Dzisiaj, 16:55
  •  

#42 Share tectistree

tectistree

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 06 marzec 2016 - 12:24

gfdr

Edytowany przez tectistree, 16 wrzesień 2016 - 13:40.

#43 Share kojot10

kojot10

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 09 marzec 2016 - 12:01

Witam

Mam pytanie czy można gdzieś w kuj-pom obejrzeć taką plantację, wydaje mi się że widziałem takie drzewka w okolicach barcina ?

#44 Share SibenAin

SibenAin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 11 marzec 2016 - 10:22

Gdy zobaczyłem tą dyskusję musiałem założyć konto, pamiętajcie aby podjąć decyzję odnośnie jakiegokolwiek biznesu musicie zapoznać z obydwiema stronami medalu. Więc oprócz strony Oxytree polecam zwrócić uwagę na ten oto blog https://piotrbein.wo...ekach-i-jowach/ i zapoznać się z jego treścią. Ponadto napisałem maila do firmy Carbon Solutions odnośnie kupna Oxytree i w ciągu kilku dni będę wszystko wiedział.

All Hail Reasonable Thinking.

Pozdrawiam wszystkich użytkowników forum  :D

#45 Share kojot10

kojot10

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 11 marzec 2016 - 12:54

Witam

Czytałem ten artykuł żeby zapoznać z obydwiema stronami medalu.

Ale stwierdzam że trochę ten pan przesadza pisząc :

To bzdura, że jakiekolwiek drzewo trwale magazynuje pierwiastek węgiel. Biomasa po x latach rozkłada się na CO2 itd. Tak samo mebel drewniany wyrzucony na śmietnik.
Bzdura, że oxytree oczyszcza atmosferę – CO2 nie jest gazem trującym, a innych chyba oxytree nie usuwa.

Wydaje mi się że ten pan nie wie co to jest fotosynteza :)

#46 Share tectistree

tectistree

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 30 marzec 2016 - 19:25

zzzxxcc

Edytowany przez tectistree, 16 wrzesień 2016 - 13:45.

#47 Share tomek1902

tomek1902

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 31 marzec 2016 - 10:50

Witam

W poprzednich postach pisał Pan : "firma Carbon Solutions może podpisać Tobą umowę i odkupić to drewno za 150euro/m3 NA WOLNYM RYNKU CENA WYNOSI 200EURO/M3" a zrobił Pan wycenę na 100euro , można wiedzieć czemu nagle taki spadek , skoro cena jest "gwarantowana"?

Edytowany przez tomek1902, 31 marzec 2016 - 10:51.

#48 Share zbigniewmachulik

zbigniewmachulik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 31 marzec 2016 - 15:21

Witam

Firma w swojej umowie podaje gwarancję odkupienia drewna za 100euro za 1m3.

Ceny rynkowe są już wyższe i warto śledzić tych co ich poszukują.

Ostatnio proponowali mi odkupienia drewna za 250euro za 1m3, no ale jeszcze nie zdążyło urosnąć by je dziś sprzedać.

#49 Share SibenAin

SibenAin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 31 marzec 2016 - 16:38

Witam Serdecznie zgodnie z obietnicą zamieszczam otrzymanego maila od firmy, do której pisałem w sprawie Oxytree.

Szanowny Panie,

dziękujemy za zainteresowanie Oxytree.

Nawiązując do Pana zapytania: tak, jak najbardziej jest taka możliwość. W ramach naszego oxyprogramu, związanego z ochroną środowiska i ekologicznymi rozwiązaniami, jest możliwość wykupienia drewna w takiej cenie.

Jeżeli jest Pan zainteresowany szczegółami, prosimy o podanie numeru kontaktowego, abyśmy mogli porozmawiać z Panem bezpośrednio.

Proszę o odpowiedź. 

#50 Share tomek1902

tomek1902

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 31 marzec 2016 - 22:49

Witam

Firma w swojej umowie podaje gwarancję odkupienia drewna za 100euro za 1m3.

Ceny rynkowe są już wyższe i warto śledzić tych co ich poszukują.

Ostatnio proponowali mi odkupienia drewna za 250euro za 1m3, no ale jeszcze nie zdążyło urosnąć by je dziś sprzedać.

Tak , ale czemu 3-4 ,miesiące temu cena wynosiła 150euro , a dziś już 100euro , może się mylę ale tak wynika z poprzednich postów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share tectistree

tectistree

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 01 kwiecień 2016 - 07:06

fff

Edytowany przez tectistree, 10 październik 2016 - 20:44.

#52 Share kristoferes

kristoferes

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 01 kwiecień 2016 - 10:12

Jestem zainteresowany zasadzeniem kilku sadzonek Oxytree na próbę. Jeśli by roślinki rzeczywiście rosły szybko i radziły sobie w moich warunkach to w przyszłości może więcej. Jakiś pas separacyjny wokół moich działek rolnych. Tylko problem z tymi warunkami taki jest że mieszkam na południu. Konkretnie na Orawie. U nas w zimie często przychodzi 1-2 tygodniowy okres silnych mrozów od -20 w dół, ostatnio coraz słabsze, ale czasem przyjdzie noc -30. Ale to już ryzyk fizyk. Najwyżej będzie się opatulać agrowłóknią smile.gif .

Drugie pytanie ważniejsze. Gleby posiadam płytkie płytkie, gliniaste i skaliste VI kasy. Warstwa próchnicza ok 30 cm. potem taka szara zbita przechodząca w czerwoną. Na jednej działce na głębokości ok 40 cm zaczyna się żwir. Drzewka te wymagają, żeby do gł. 6m nie było głazów, czego też nie mogę zagwarantować crying.gif . Jak sensownie mogę przygotować stanowiska pod pojedyncze sadzonki? Może zrobić wykop kwadrat o boku 1m i głęboki na 1m i zasypać jaką dobrą ziemią z dodatkiem obornika i innych nawozów? Może zrobić głębszy odwiert, zasypać dobrą ziemią przesypaną z obornikiem? Nająć studniarzy coby mi porobili odwierty tak z 6m głębokie i jak najszersze? wink.gif

Jeszcze trochę informacji nt. gleb i klimatu u nas:

"Na obszarze Gminy Jabłonka dominują gleby IV(około 33,5%) i V(ok. 35,5%)klasy bonitacyjnej, w mniejszym stopniu występują również gleby klas VI (ok. 21%) oraz III (ok. 0,02%). Układ ten spowodowany jest przede wszystkim uwarunkowaniami klimatycznymi oraz zróżnicowaną rzeźbą terenu. Ze względu na pochodzenie, w Gminie przeważają gleby górskie i podgórskie, do których zaliczyć można gleby brunatne kwaśne oraz wyługowane, jak również słabo wykształcone gleby szkieletowe. Wzdłuż koryta rzeki Czarna Orawa spotykane są również mady. Gleby szkieletowe zajmują szczytowe partie najwyższych wzniesień. Znaczną ich większość stanowią gleby leśne, w bardzo niewielkim stopniu zmienione przez czynniki antropogeniczne. Duże zdolności retencyjne tych gleb powodują, że pełnią one ważną rolę hydrogeologiczną; mają zdolność do chwilowego zatrzymywania nawet 100 mm opadów. Najbardziej rozprzestrzenione na terenie Gminy są gleby gliniaste, zaliczane do gleb kwaśnych.

Uwarunkowania klimatyczne

Obszar Gminy Jabłonka znajduje się w karpackim regionie klimatycznym Polski. Cechą charakterystyczną takich warunków klimatycznych są niskie średnie roczne temperatury powietrza,  krótki  okres  wegetacyjny,  częste  opady  oraz  długi  okres  zalegania  śniegu w sezonie zimowym. Pogodę oraz warunki atmosferyczne na obszarze Orawy kształtują w głównej mierze masy powietrza polarno-morskiego, których wpływy można obserwować przez ok. 60-65% ogólnej liczby dni w roku. Na terenie Gminy panuje przewaga wiatrów zachodnich i południowych (około 25 –30 %), co skutkuje dużą ilością zachmurzenia i opadów, odwilżami w okresie zimowym, ale także słonecznymi i ciepłymi okresami w trakcie lata oraz jesieni. Średnia roczna temperatura jest niższa niż średnia krajowa i wynosi około 7oC. Statystycznie najcieplejszym miesiącem w roku jest lipiec, a najchłodniejszym styczeń. Początek zimy przypada na pierwszą dekadę grudnia, w wyżej położonych rejonach można go datować nawet na drugą połowę listopada. Pokrywa śnieżna utrzymuje się średnio około100 dni w ciągu roku. Pierwsze jesienne przymrozki zauważalne są nawet w drugiej połowie września. Okres wegetacyjny w regionie trwa od końca kwietnia do początku listopada, jego długość szacowana jest na około 200 –210 dni. Średnie roczne sumy opadów na terenie Gminy wynoszą około 900 mm. Największa ilość opadów przypada na lipiec, najmniej notuje się w miesiącach zimowych. Cechą charakterystyczną klimatu na tym obszarze jest wysoki poziom zachmurzenia, który rocznie osiąga nawet do 50%. Ma to ogromny wpływ zarówno na wilgotność, opady, jak i na temperaturę powietrza. Co istotne, często występującym zjawiskiem atmosferycznym w regionie jest inwersja temperatury, która polega na wzroście temperatury wraz ze wzrostem wysokości nad poziomem morza. Jednym z najbardziej zauważalnych efektów tego zjawiska jest zaleganie mgieł na obszarze Gminy."

http://jablonka.nazw...ia_jablonka.pdf

Będe wdzięczny za wszelkie sugestie.

Edytowany przez kristoferes, 01 kwiecień 2016 - 10:16.

#53 Share sobek112

sobek112

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 01 kwiecień 2016 - 13:49

sam ze sobą piszesz, tworząc fake konta? 

#54 Share kristoferes

kristoferes

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 01 kwiecień 2016 - 14:29

Nie sam ze sobą, tylko chcę się poradzić forumowiczów, a cytat dałem z dokumentu, do którego dałem poniżej link. Z map klimatycznych IMIGW tez podobnie wynika średnia opadów pomiędzy 750 a 950 mm na rok.

#55 Share tectistree

tectistree

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 01 kwiecień 2016 - 16:56

Jestem zainteresowany zasadzeniem kilku sadzonek Oxytree na próbę. Jeśli by roślinki rzeczywiście rosły szybko i radziły sobie w moich warunkach to w przyszłości może więcej. Jakiś pas separacyjny wokół moich działek rolnych. Tylko problem z tymi warunkami taki jest że mieszkam na południu. Konkretnie na Orawie. U nas w zimie często przychodzi 1-2 tygodniowy okres silnych mrozów od -20 w dół, ostatnio coraz słabsze, ale czasem przyjdzie noc -30. Ale to już ryzyk fizyk. Najwyżej będzie się opatulać agrowłóknią smile.gif .

Drugie pytanie ważniejsze. Gleby posiadam płytkie płytkie, gliniaste i skaliste VI kasy. Warstwa próchnicza ok 30 cm. potem taka szara zbita przechodząca w czerwoną. Na jednej działce na głębokości ok 40 cm zaczyna się żwir. Drzewka te wymagają, żeby do gł. 6m nie było głazów, czego też nie mogę zagwarantować crying.gif . Jak sensownie mogę przygotować stanowiska pod pojedyncze sadzonki? Może zrobić wykop kwadrat o boku 1m i głęboki na 1m i zasypać jaką dobrą ziemią z dodatkiem obornika i innych nawozów? Może zrobić głębszy odwiert, zasypać dobrą ziemią przesypaną z obornikiem? Nająć studniarzy coby mi porobili odwierty tak z 6m głębokie i jak najszersze? wink.gif

Jeszcze trochę informacji nt. gleb i klimatu u nas:

http://jablonka.nazw...ia_jablonka.pdf

Będe wdzięczny za wszelkie sugestie.

Edytowany przez tectistree, 10 październik 2016 - 20:44.

#56 Share tomek1902

tomek1902

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 01 kwiecień 2016 - 17:09

Witam , mam pytanie czy planujecie pojawić się na jakichś targach w najbliższym czasie w okolicach Warmii i Mazur ??

Edytowany przez tomek1902, 01 kwiecień 2016 - 17:10.

#57 Share x-plus-pl

x-plus-pl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów
  • Zainteresowania:www.x-plus.pl

Oxytree
    ProBioEmy

Napisany 02 kwiecień 2016 - 20:09

Tomek1902 dziś i jutro jestesmy w Bydgoszczy na Targach Energii Odnawialnej
http://x-plus.pl/tar...lnej-bydgoszcz/

#58 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo glownie nowoczesna hodowla trzody chlewnej
    rodzinne wyjazdy

Napisany 03 kwiecień 2016 - 21:31

chciałbym na początek posadzić ok 100 sadzonek  jeśli dobrze rozumiem to sadzimy w rzędach  co ok 5 m a odległość  pomiędzy  sadzonkami 2,5m ?  ziemie mam lekko piaszczysta  i czy konieczne jest wiercenie pod każdą sadzonkę  i jakie nawożenie ?   a cena nagle sadzonki wzrosła o 6 zł trochę dużo ?

#59 Share x-plus-pl

x-plus-pl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów
  • Zainteresowania:www.x-plus.pl

Oxytree
    ProBioEmy

Napisany 03 kwiecień 2016 - 21:59

Maxiben  odległości drzewek uzaleznione są od efektu koncowego, co chcemy uzyskać:
1) jeśli sadzimy na biomase i zrębki to w odstępach 2m x 2m
2) jesli na drewno, np na deski to 5m x 4m  (5m odstep miedzy rzedami) 

Wiercenie jest po to, aby spólchnić ziemię i dodać składników odżywczych (obornik, kompost, biohumus) by powstała pruchnica, która magazynuje w sobie wodę, by w pierwszym roku rośłinka mogła wypuścić korzenie na 1,2 - 1,5. Ten sposób jest zalecany dla plantatorów, którzy chcą mieć jak najszybszy przyrost i zwrot z inwestycji.
Natomiast jeśli nie chesz robić otworów - to musisz się liczyć, że drzewo nie osiągnie swoich wymiarów 15m wysokości i 35 srednicy w 6 lat, tylko w 7-8.

Cena sadzonek jest standardowa, To w okresie do 31 marca były ceny promocyjne - obniżone.

Tutaj >>  http://x-plus.pl/do-...e-gotowi-start/

jest fotorelacja z plantacji jaką zakłada Zbigniew Machulik:  http://www.agrofoto....gniewmachulik/ 

Edytowany przez x-plus-pl, 03 kwiecień 2016 - 22:05.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share zbigniewmachulik

zbigniewmachulik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 04 kwiecień 2016 - 07:04

Ta odległość w sadzeniu wzięła się stąd, że Węgrzy i Hiszpanie mają uprawę na dziesiątkach hektarach i obrabiają wszystko mechanicznie.

Muszą wjechać traktorami, kombajnami do przycinania i wycinania.

Ja w mojej plantacji stosuję odległość między rzędami 3,5m oraz pomiędzy sadzonkami w rzędzie co 3m.

Przyjąłem to na podstawie doświadczenia szkółek leśnych i ogrodniczych. Zobaczymy jaki będzie efekt.

Zapraszam do współpracy.