Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dofinansowanie dla gospodarstw niskotowarowych.

80 odpowiedzi na ten temat

#41 Share UrsusFan1222

UrsusFan1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,brunetki,muzyka klubowa

Napisany 14 luty 2009 - 19:06

Dofinansowanie dla gospodarstw niskotowarowych. Kolego Xcs ale lepsze to niż nic!! ;) ,jakie warunki trzeba spełniać aby załapać się na to dofinansowanie???
W życiu nie można mieć wszystkiego :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dofinansowanie dla gospodarstw niskotowarowych. Dzisiaj, 02:00
  •  

#42 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 14 luty 2009 - 19:10

Dofinansowanie dla gospodarstw niskotowarowych. Jak dla Ciebie 5 tys zł to sa psie pieniadze ja cie nie rozumiem.

Za taka kase w małym gospodarstwie mozna było by juz cos zrobic to jest zawsze jakas pomoc.

Ja sam byłbym zainteresowany niskotowarówka bo jednak te 5 tys na drodze nie lezy i zeby je zarobic troche trzeba sie narobic ;)

#43 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 14 luty 2009 - 19:11

;)
Uwazaj bo Ci zycia braknie jak bedziesz tak powoli "dochodzil"B)

Tez wziolem jak dawali zawsze troche kasiorki wpadnie, ale i tak twierdze ze to sa psie pieniadze:/

Nie bój się nie braknie, nie jeden był taki co myślał że zdobędzie wszystko i jakoś wychodzilo że życie skończyl-sam, nie udało mu się szybko.

@xsc takie to Twoje gospdoarstwo świetne, dochodowe i rozwojowe a bierzesz niskotowarówke? Myślałem że jestes już "wysokotowarowy" i takimi psimi pieniędzmi nie uzupełniasz swojego portfela.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 14 luty 2009 - 19:18

Dofinansowanie dla gospodarstw niskotowarowych. @pablo to nie jest nawet 5 k tylko 1250 ( lub 1200) euro jak kurs liczyli po 3,2 to wychodzi 4k zl

Widzisz tommy jestem pazerny jak kazdy inny ;) biore wszystko co dawaja:D Hmmm czy ja gdzies pisalem ze mam dochodowe gosp?! Co do drugiego sie zgadzam wg. przelicznikow UE gosp. mam juz "wysokotowarowe"
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#45 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 14 luty 2009 - 19:19

@pablo to nie jest nawet 5 k tylko 1250 ( lub 1200) euro jak kurs liczyli po 3,2 to wychodzi 4k zl

Dziwne, cały czas przychodziło dopłaty 6 tys więc może Tobie dają te 4 tys ale nie wnikam.

#46 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 14 luty 2009 - 19:26

Dofinansowanie dla gospodarstw niskotowarowych. no kurde, to mnie oszukala banda zlodzieji:D Jestes w stanie znalesc ten kwit i mi wyslac zdjecie ?

wie ktos jaki jest przelicznik euro w tym roku?

#47 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 14 luty 2009 - 19:30

Dofinansowanie dla gospodarstw niskotowarowych. Moj błąd, 5 tys.

#48 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 14 luty 2009 - 19:33

Dziwne, cały czas przychodziło dopłaty 6 tys więc może Tobie dają te 4 tys ale nie wnikam.

Mnie tylko w pierwszym roku przyszło trochę ponad 5 tysięcy, a dwa następne poniżej.

#49 Share Danex89

Danex89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 14 luty 2009 - 20:15

Dofinansowanie dla gospodarstw niskotowarowych. Przelicznik w tym roku z tego co wiem to około 4.10-4.15. Do wypłaty ma być prawie 5200 PLN

pozdrawiam

#50 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 14 luty 2009 - 21:26

Dofinansowanie dla gospodarstw niskotowarowych. noo to super, dzieki za info

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 14 luty 2009 - 22:45

Dofinansowanie dla gospodarstw niskotowarowych. Piszesz "psie pieniądze", a jednak korzystasz z tego dofinansowania :) . Eh, nie rozumiem tego...

@Marcin, czyli jednak wybrałeś trzodę?
Ze względu na takich ludzi jak Marcin, warto aby ten program ruszył. Powinni tylko lepiej kontrolowac wydawanie pieniędzy, żeby eliminowac patologię o której nowa była wcześniej :).

Pozdrawiam!

Tak, na razie wybrałem trzodę, głównie dlatego, że szybciej coś zarobie i mniej będę musiał włożyć pieniędzy (np. jakbym miał już te pieniądze, to kryje ze 4 maciory i do końca roku sprzedam już ponad 50 sztuk, a przy bydle nie jest tak łatwo, trawę posiałbym dopiero jesienią, a więc pierwsze byczki kupiłbym dopiero wiosną, a zanim urosną to znów 1,5 roku-i skąd tu brać pieniądze na uprawę pole, zakup maszyn itd, ale nie wykluczam-kiedyś będę chciał zająć się również bydłem, ale to dopiero jak będzie więcej pola i kasy :) ). No i przez lato poszukałbym jakiś dzierżaw. Było by tak, że sprzedawałbym około 100 świń rocznie (niestety więcej nie pomieszczę), plus jeszcze zboże-tak na początek.

marcin nieplanuj tak... to tylko 1250 Euro

Tylko? Za tą kwotę bez problemu wyposażę chlewnie w karmniki, poidła, porodówki i jeszcze mi zostanie, dlatego dołożyłbym jeszcze coś z własnej kieszeni i kupiłbym śrutownik z mieszalnikiem. Na karmniki wydałbym około 1 200, porodówki 1 500, poidła-nie wiem dokładnie ile. Czyli razem ~2 700, plus jeszcze śrutownik z mieszalnikiem, ~7 000. Dzięki tym zakupom, do trzody chodziłoby się raz dziennie, czyli bez problemu po szkole skoczyłbym im dać paszę, ale na pewno dziadek będzie chciał też coś robić, więc on by im to dawał, a ja bym wyrzucał obornik, woził słomę, no i prace w polu :) .

Mam nadzieje, że się uda :) :) .

#52 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 15 luty 2009 - 10:50

Dofinansowanie dla gospodarstw niskotowarowych. Marcin dobrze kombinujesz ale masz lepiej jak ja bo rok wczesniej konczysz szkole :) Srutownik+mieszalnik kupilem jakies 2 tygodnie temu, 4tys dałem i na 100sztuk rocznie to jest on 3 razy za duży :) U mnie brakuje tych zasranych karmników i poideł ale myślę ze się zrobi.

Po za tym jak masz odstawiony dom, czyli że nie trzeba już w niego wkładac to możesz zacząc brać się za pole, ale jesli nie to dom ważniejszy.

#53 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 15 luty 2009 - 11:04

Dofinansowanie dla gospodarstw niskotowarowych. marcin uwazam ze powinni dawac wiecej pieniedzy ale bardziej z nich rozliczac!!!

tommy jakbys czyscil te karmiki to niebylyby zasrane:P

#54 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 15 luty 2009 - 11:11

Dofinansowanie dla gospodarstw niskotowarowych. A umiesz czytać ze zrozumieniem? Przecież nie mam to jak mam czyścic?

#55 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 15 luty 2009 - 11:54

Dofinansowanie dla gospodarstw niskotowarowych. ano fakt.. to jak moga byc zasrane jak ich niema;P?

#56 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 15 luty 2009 - 11:56

Dofinansowanie dla gospodarstw niskotowarowych. A ja czekam zeby tylko wpadla juz kontrola do wioski i zobaczyla na co poszly te pieniadze na niskotowarowe. Ludzie sobie pobrali i za te lata nikt nic nie kupil, wiec czekam na to ze sie im nie upiecze.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#57 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 15 luty 2009 - 12:34

Dofinansowanie dla gospodarstw niskotowarowych. Ja też czekam, bralem niskotowarowke, ale co napisalismy to wykonalismy, jako nieliczni.

#58 Share rafalm1978

rafalm1978

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów
  • Zainteresowania:Elektronika,Rolnictwo

Napisany 15 luty 2009 - 15:56

Dofinansowanie dla gospodarstw niskotowarowych. Mi również mineło 3 lata , złożyłem sprawozdanie gdzieś w maju .Dowiadywałem się w Agencji i wszystko jest "niby" OK tylko nie wiedzą kiedy będą płacone następne raty.
Ma może ktoś takie informacje?

W mojej galerii sprzęt kupiony w ciągu ostatnich 14 m-cy za pieniądze z Agencji i nie tylko :) ,
jest to zawsze Coś jak sie nic nie ma i trzeba pożyczć :angry:

http://www.agrofoto....y-user3763.html

#59 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 17 luty 2009 - 14:26

Marcin dobrze kombinujesz ale masz lepiej jak ja bo rok wczesniej konczysz szkole :) Srutownik+mieszalnik kupilem jakies 2 tygodnie temu, 4tys dałem i na 100sztuk rocznie to jest on 3 razy za duży :) U mnie brakuje tych zasranych karmników i poideł ale myślę ze się zrobi.

Po za tym jak masz odstawiony dom, czyli że nie trzeba już w niego wkładac to możesz zacząc brać się za pole, ale jesli nie to dom ważniejszy.

Już pisałem Ci na gadu gadu, ale napiszę jeszcze tu. Moi rodzice mają dwa domy-w jednym mieszkamy my, w drugim babcia i dziadek. Dom w którym mieszkamy, nie wymaga remontu, wszystko jest już porobione. U dziadków trzeba by było pokryć czymś dach (dom oraz chlew) i otynkować wszystko-ale to może poczekać, najpierw chciałbym kupić jakieś maszyny, postawić wiatę, oraz dobrać pola. Dopiero później, jak już będą jakieś zyski z gospodarstwa, pokryć dach i otynkować. Moi rodzice mają inną prace, nie zajmują się gospodarstwem. Gospodarstwo prowadzi dziadek, ale ja mu pomagam i rodzice też, jak jest jakaś większa praca. Może uda mi się w tym roku przejąć prowadzenie gospodarstwa, bo już nie mogę słuchać dziadka (tylko umie narzekać :angry:).

marcin uwazam ze powinni dawac wiecej pieniedzy ale bardziej z nich rozliczac!!!

tommy jakbys czyscil te karmiki to niebylyby zasrane:P

Wiadomo :) . Mogliby chociaż dać całą sumę na raz, żeby można było więcej zrobić i szybciej-a nie czekać 5 lat, aż dostanie się całą dopłatę :) . Zgadzam się z wami-przy następnej turze powinni wszystkich skontrolować, czy spełnili warunki-jeśli nie, to powinni wszystko oddać (i to z %)! A nie tak jak było teraz :angry: ...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share rafalm1978

rafalm1978

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów
  • Zainteresowania:Elektronika,Rolnictwo

Napisany 06 marzec 2009 - 19:44

Mi również mineło 3 lata , złożyłem sprawozdanie gdzieś w maju .Dowiadywałem się w Agencji i wszystko jest "niby" OK tylko nie wiedzą kiedy będą płacone następne raty.
Ma może ktoś takie informacje?

Właśnie wczoraj otrzymałem informacje o pozytywnym rozpaczeniu wniosku :P
Teraz tylko czekać na pieniądze :P ,
a może któś juz dostał na 4 rok? :P