Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dofinansowanie dla gospodarstw niskotowarowych.

80 odpowiedzi na ten temat

#21 Share bolo12121

bolo12121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 23 kwiecień 2008 - 21:59

Dofinansowanie dla gospodarstw niskotowarowych. tyle ze nisko towarówki na rękę nie dostajesz 5 tysięcy B)
kiedyś ursus c328
teraz c330 i c360
Deutyz Fahr M 88

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dofinansowanie dla gospodarstw niskotowarowych. Dzisiaj, 23:29
  •  

#22 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 24 kwiecień 2008 - 08:31

Dofinansowanie dla gospodarstw niskotowarowych. No 5 tys to nie ale 3 tys to dostanie.

#23 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 25 kwiecień 2008 - 20:02

Dofinansowanie dla gospodarstw niskotowarowych. w tamtym roku bylo cos ponad 5 tys.a w tym to jeszcze nie dostalem ale pewnie mniej bo euro tanie.jesli ktos zadeklarowal zakup zwierzat to moze kupic nawet ciele byle na rachunek.a wymog 4 esu jest po 5 latach.kasy nie trzeba zwracac[temu bylo tylu chetnych].po trzech latach trzeba sie rozliczyc z celow posrednich,ktore zie zadeklarowalo we wniosku

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 13 luty 2009 - 22:49

Dofinansowanie dla gospodarstw niskotowarowych. Witam wszystkich B) .

Mam pytanie, można jeszcze składać wnioski o dofinansowanie dla gospodarstw niskotowarowych ;) ?

Z góry dziękuje za odpowiedź :) .

#25 Share Pawel156

Pawel156

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 14 luty 2009 - 00:08

Dofinansowanie dla gospodarstw niskotowarowych. Na obecna chwile nie ma takiego działania. Ale Sawicki wspominał ,że może coś będzie . Trzeba być czujnym .

#26 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 14 luty 2009 - 10:45

Witam wszystkich ;) .

Mam pytanie, można jeszcze składać wnioski o dofinansowanie dla gospodarstw niskotowarowych B) ?

Z góry dziękuje za odpowiedź :) .

Póki co nie, ale pewnie wróci to na jakiś czas.

#27 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 14 luty 2009 - 10:53

Dofinansowanie dla gospodarstw niskotowarowych. Oby nie wróciło, bo jest to bardzo niesprawiedliwe, taką formę pomocy powinno dostać każde gosp do 30-50ha, a nie ci co nic nie robią (napewno nie wszyscy ale w większości) żeby dalej się w tym nierobieniu utrwalali i smieli się po co przy krowach chodzić jak kase unia daje i wszyscy liczą że skońszy się ta niskotowarówka i od razu następną dostaną, a może by na takich zasadach udzielić pomocy na zakup maszyn zamiast tego chorego prow-u zagwarantować bezzwrotną pomoc, a jakby tego było mało miałem propozycje od rodzinki wypożyczenia krowy na jakiś czas bo w celach miał ktoś że sobie krowe kupi ale po co kase marnować i krowe kupować i przy niej chodzić jak u mnie i tak dużo to se jedną pozyczą, a całą kase się utopiło w bm-kę, no chyba dam ogłoszenie wypożyczalnia krów dla gospodarstw niskotowarowych ;).
Napewno jest to jakaś pomoc ale z moich obserwacji wynika że 2/3cie gospodarstw skonsumowało tą kasę na samochody i inne bzdety niezwiązane z gospodarstwem, a 1/3cia nawet celowo sie nie rozwija licząć na następne 5 lat takiej pomocy.

w końcu może w nowym budrzecie zaczną myśleć i planują wypłatę dopłat dla najmniejszych za 7 lat z góry, może to skłoni do sprzedaży gruntów najmniejszych gospodarstw w których nic nie jest produkowane B)

ps. czy to jest możliwe żeby żona brała niskotowarówkę na swoje ha a mąż dostał dotacje na budowe płyty itd więc jest średniotowarowy?

#28 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:budownictwo, rolnictwo, ornitologia

Napisany 14 luty 2009 - 11:10

Dofinansowanie dla gospodarstw niskotowarowych. Nie chcę nikogo dyskwalifikowac, bo to byłoby równie niesprawiedliwe, ale Ferdek ma niestety rację, tak to właśnie wygląda w Naszym pięknym kraju. Są też wyjątki, w których kasa jest prawidłowo wykorzystana - w mojej okolicy, niestety takie osoby są w zdecydowanej mniejszości.

A w przypadkach o jakich pisze Ferdek, to Agencja powinna kazac zwrócic całą kasę x 2, bo to jest zwyczajne cwaniactwo, takie samo jakie uprawiają politycy i cała reszta masonerii. Dopóki z takimi zachowaniami nie będziemy otwarcie walczyc to nigdy w tym kraju nie będzie normalnie!
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

#29 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 14 luty 2009 - 13:11

Dofinansowanie dla gospodarstw niskotowarowych. widzę, że Ferdek07 jesteś trochę mało poinformowani, a może przemawia przez Ciebie zwykła zazdrość, ze to Ty się nie załapałeś. Niskotowarówka, w której nie trzeba nic zwracać po 3 latach to tylko ta, która weszła w życie za pierwszym razem (w tej chwili, te osoby są ,,rozliczane" z wykonania). Ale była tez druga tura i tu niestety tak nie jest jak piszecie, niestety nie wywiązanie się z programu grozi konsekwencjami, (zwrot trzech rat + odsetki)

#30 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 14 luty 2009 - 13:20

Nie chcę nikogo dyskwalifikowac, bo to byłoby równie niesprawiedliwe, ale Ferdek ma niestety rację, tak to właśnie wygląda w Naszym pięknym kraju. Są też wyjątki, w których kasa jest prawidłowo wykorzystana - w mojej okolicy, niestety takie osoby są w zdecydowanej mniejszości.

A w przypadkach o jakich pisze Ferdek, to Agencja powinna kazac zwrócic całą kasę x 2, bo to jest zwyczajne cwaniactwo, takie samo jakie uprawiają politycy i cała reszta masonerii. Dopóki z takimi zachowaniami nie będziemy otwarcie walczyc to nigdy w tym kraju nie będzie normalnie!

Dobra ja mam inny pomysł, trzeba skontrolować wszystkich, bez wyjątku i Ci ktorzy spełnili warunki, dostaną dopłatę jeszcze przez 2 lata a Ci którzy nie spełnili mają oddać wszystko co do grosza! Czyż nie lepiej jest tak zrobic? Dlaczego każdy ma dostać równo po d*pie? Wiesz co w naszym pięknym kraju jest złe? To że jeden drugiemu zazdrości i aby zabrać i zniszczyć, to małe gospodarstwa nie mają już możliwośći rozwoju? Tylko te większe tak? Ferdek mam Ci sprzedać ziemie bo Tobie się tak podoba? Uważaj bo dostaniesz ;)

Myślicie że mnie nie denerwuje to że inni co wzieli niskotowarówki kupili sobie samochody i poremontowali mieszkania? Denerwuje i to bardzo, poniewaz u nas jest wzięta niskotowarówka i to co było napisane zostało wykonane w 150% bo więcej się kupilo niż bylo napisane-dlaczego ma byc zabrane wszystkim?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów

Napisany 14 luty 2009 - 16:23

Dofinansowanie dla gospodarstw niskotowarowych. Tommy, ja nie pisałem, że ma byc zabrane wszystkim. I wcale tak nie myślę. Tylko w takich przypadkach o jakich pisał Ferdek. Ktoś chce pożyczyc krowę, bo żeby kupic to mu pieniędzy z Unii szkoda. To jest chyba cwaniactwo?
Ja nie ma nic przeciwko małym gospodarstwom, wręcz przeciwnie, sam mam małe gospodarstwo. Nie zazdroszczę tym którzy dostają tą dopłatę. Tylko irytuje mnie, że ktoś dostaje pieniądze na dostosowywanie gospodarstwa do obecnych wymogów, a zamiast tego, pieniądze trwoni na inne uciechy (samochody, wycieczki, wyjazdy).
I tylko o to się sprawa rozbija, małe gospodarstwa też mogą się rozwijac, co do tego, ja wątpliwości nie mam.
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

#32 Share Arni

Arni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów

Napisany 14 luty 2009 - 16:29

Oby nie wróciło, bo jest to bardzo niesprawiedliwe, taką formę pomocy powinno dostać każde gosp do 30-50ha, a nie ci co nic nie robią (napewno nie wszyscy ale w większości)

A ja się z tym nie zgadzam. My dostajemy nisko towarówkę i cała kasa idzie na inwestycje. Dzięki tym pieniądzom wyremontowaliśmy w ciągu trzech lat dachy na oborze i stodole, wyremontowaliśmy też ciągnik. I tylko niektórzy ta kasę przepijają ;) I tak jeszcze te niskotowarowe to 2 lata są :angry:
17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

#33 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 14 luty 2009 - 16:47

Dofinansowanie dla gospodarstw niskotowarowych. Miejmy nadzieje, że w tym roku ruszy następna tura B) . Zależy mi na tym, ponieważ dzięki temu dofinansowaniu (oraz wkładzie własnym), "przejął" bym prowadzenie gospodarstwa w tym roku (około 80% pracy wykonywałbym ja). Za pierwsze pieniądze wyremontowałbym chlewnie w środku (zakup karmników, system pojenia, porodówki) oraz kupił nowy śrutownik+mieszalnik. A tak bez tych pieniędzy będzie to ciężko zrobić w tym roku, ponieważ większość kasy pójdzie zapewne na "nowy" ciągnik i na maszyny do niego. Pożyjemy, zobaczymy ;) ...

#34 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów

Napisany 14 luty 2009 - 17:10

Dofinansowanie dla gospodarstw niskotowarowych. @Marcin, czyli jednak wybrałeś trzodę?
Ze względu na takich ludzi jak Marcin, warto aby ten program ruszył. Powinni tylko lepiej kontrolowac wydawanie pieniędzy, żeby eliminowac patologię o której nowa była wcześniej ;).

Pozdrawiam!

#35 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 14 luty 2009 - 17:25

Dofinansowanie dla gospodarstw niskotowarowych. marcin nieplanuj tak... to tylko 1250 Euro
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#36 Share Arni

Arni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów

Napisany 14 luty 2009 - 17:45

Dofinansowanie dla gospodarstw niskotowarowych. Chłopie z taka kasą to już coś możesz zrobić, wiadomo nowego ciągnika nie kupisz, ale na remont jakiś starczy ;)
17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

#37 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 14 luty 2009 - 18:50

@Marcin, czyli jednak wybrałeś trzodę?
Ze względu na takich ludzi jak Marcin, warto aby ten program ruszył. Powinni tylko lepiej kontrolowac wydawanie pieniędzy, żeby eliminowac patologię o której nowa była wcześniej ;).

Pozdrawiam!

U mnie tez trzoda, cały czas hodowla się powiększa. Ciągnik kupiony, mieszalnik itp. Zabrać dopłate?

#38 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 14 luty 2009 - 18:54

Dofinansowanie dla gospodarstw niskotowarowych. No a jak tommy:P Nie nalezy Ci sie. Arni to sa psie pieniadze i i tak w niewielkim stopniu pomagaja sie rozwinac malym gosp. bo ile kupisz pola za te ~ 25 k zl? Jeden lub dwa hekary

#39 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 14 luty 2009 - 18:59

Dofinansowanie dla gospodarstw niskotowarowych. To źle? No tak ale lepiej nie brać @xsc jest tak mądry że nie musi. Nie każdy tylko kupuje pole, można także zainwestować w maszyny, hodowlę itp. A po za tym mam dośc tych Twoich głupich żartów.

Pomagają, nawet jakby w niewielkim ale zawsze, w zyciu do wszystkiego dochodzi się powoli jak mam jechać na samych kredytach to już wolę duuzo wolniej się rozwijać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 14 luty 2009 - 19:04

Dofinansowanie dla gospodarstw niskotowarowych. ;)
Uwazaj bo Ci zycia braknie jak bedziesz tak powoli "dochodzil"B)

Tez wziolem jak dawali zawsze troche kasiorki wpadnie, ale i tak twierdze ze to sa psie pieniadze:/