Skocz do zawartości

Zdjęcie

Renault 9514 diagnoza

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rumcajsm10

rumcajsm10

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 05 grudzień 2015 - 21:10

Renault 9514 diagnoza Witam, chcę zakupić taki model renówki i dzisiaj miałem okazję oglądać pewien egzemplarz. Ciągnik w miarę zadbany i kompletny, cenowo przystępny. Silnik odpalił bardzo ładnie i cicho pracował jednak przy nagłym dodawaniu gazu przydymiał na niebiesko. Przy wkrecaniu z wolnych obrotów na wysokie w pierwszej chwili ładnie się zbierał ale potem wciskając dalej gazu już nie był taki gwałtowny. Nawet gdy gaz był do spodu to silnik po prostu pracował a daleki był od tego żeby odfrunąć... Przy gwałtownym dodawaniu gazu nie pojawiały się czarne spaliny. Jak myślicie czy przyczyną może być już nie wydajny układ wtryskowy (pompa, wtryskiwacze) czy raczej słabą kompresja?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Renault 9514 diagnoza Dzisiaj, 01:23
  •  

#2 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Zainteresowania:Interesują mnie głównie kobietki i
    sporty ekstremalne

Napisany 05 grudzień 2015 - 21:45

Renault 9514 diagnoza

Niebieski dym jest oznaką spalania oleju.

Przyczyna: pierścienie, prowadnice zaworowe...

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

#3 Share rumcajsm10

rumcajsm10

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 05 grudzień 2015 - 22:07

Renault 9514 diagnoza Ok ale niebieski pokazywał się tylko przy dodawaniu gazu, nie jest tak że przy zużytych pierścieniach niebieski dym byłby widoczny cały czas?

#4 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 05 grudzień 2015 - 23:02

Renault 9514 diagnoza byc może zapłon źle ustawiony. za wczesny .silnik biorący olej wcale nie musi być słaby. albo wtryski za duże ciśnienie maja ustawione wzgledem pompy

#5 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
    sporty ekstremalne

Napisany 06 grudzień 2015 - 08:04

Renault 9514 diagnoza

Niebieski dym to typowy objaw spalania oleju.

Żadna inna niedyspozycja silnika nie wywoła niebieskiego dymu (ani za wczesny, ani za późny wtrysk, tak samo lejące wtryski oraz przedostawanie się wody, bądź płynu).

Kolego @rumcajsm10 jeśli znasz się lepiej to nie pytaj. Im wyższe obroty silnika, tym ciśnienie w dolnej części silnika (miska olejowa) oraz w układzie smarowania wzrasta przez co więcej oleju przedostaje się przez zużyte pierścienie do komory spalania, czyli dymienie nasila się wraz ze wzrostem obrotów.

Nie znasz się na silnikach to bierzesz kogoś, kto się zna. Za 100zł w ciągu kilku minut powie co i jak z tym silnikiem.

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

#6 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 06 grudzień 2015 - 08:26

Renault 9514 diagnoza @up nie do końca się zgodzę przy zbyt wczesnym wtr.tez będzie niebieski ale bardzo jasny .a jak olej bierze to po puszczeniu gazu też powinien niebieski dym lecieć bo jak silnik bierze olej to cały czas nie ważne czy gaz wciśnięty czy puszczony. np . jadąc z góry i hamujemy silnikiem

#7 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 06 grudzień 2015 - 09:24

Renault 9514 diagnoza

wywal filtr powietrza i zobacz czy dalej będzie tak samo pracował

Polska B

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share krzysiek1979

krzysiek1979

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 06 grudzień 2015 - 09:33

Renault 9514 diagnoza

Autor postu nie mowi czy to dymienie bylo na zimnym czy na cieplym silniku bo to takze istotne . Samo okreslenie koloru dymienia nie jest takie proste bo na dworze inaczej to wyglada a np w garazu jeszcze inaczej ,nawet temp. otoczenia ma znaczenie.Silnik mocno bioracy olej bedzie mial przedmuchy oraz bedzie czuc w spalinach przypalony olej .

#9 Share marian3p

marian3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 06 grudzień 2015 - 11:25

Renault 9514 diagnoza

Niebieski dym nie koniecznie jest oznaką spalania oleju. Zwykle niebieski zabarwienie spalin dają niespalone cząsteczki paliwa (węglowodory). Przyczyną takiego stanu może być słaba kompresja (np. nieszczelne zawory) lub zużyty układ wtryskowy. Kompresje możesz sprawdzić, obracając powoli ręcznie wałem korbowym (o ile jest taka możliwość). Przy każdym sprężaniu powinien być wyczuwalny duży opór. Jeśli opór jest mały, lub szybko maleje, a w górnej części silnika słychać "syczenie'" to oznacza że zawory są nieszczelne.

Edytowany przez marian3p, 06 grudzień 2015 - 11:30.

Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.

#10 Share rumcajsm10

rumcajsm10

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 06 grudzień 2015 - 11:39

Renault 9514 diagnoza Cała opisywa sytuacja odbywała się na zimnym silniku. Wiem że niebieski dym to oznaka spalania oleju ale przy zakupie czasami rozsądek przechodzi na drugi plan więc chciałem się skonsultować. Np w c360 gdy silnik miałem już mocno zużyty to niebiesko z rury było cały czas i na zimnym i na ciepłym i na niskich i wysokich obrotach... To co jeszcze nie daje mi spokoju to tak jak pisałem że jak by nie gazować tej renówce to nawet na chwilę nie było widać czarnej chmury co w silniku diesel jest chyba dziwne...

#11 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
    sporty ekstremalne

Napisany 06 grudzień 2015 - 12:07

Renault 9514 diagnoza

To normalne w pełni sprawnym silniku diesel (dotyczy to szczególnie silników MWM montowanych w dawnych Renault).

Brak dymienia na czarno to oznacza tylko i wyłącznie, że podawana dawka paliwa w każdej chwili czasu jest w "pełni" spalana, czyli mieszanka paliwo - powietrze jest odpowiednia.

Każde czarne dymienie jest oznaką niespalania paliwa. Kiedy paliwo nie ulegnie całkowitemu spaleniu? przy nieodpowiedniej mieszance on-powietrze (np. lejące wtryski, za duża dawka paliwa, itd...)

Może to oczywiście oznaczać także zbyt małą dawkę paliwa wtedy, gdy silnik "nie wkręca się na obroty" lub "brakuje mu mocy".

#12 Share cyprian1219

cyprian1219

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 06 grudzień 2015 - 12:26

Renault 9514 diagnoza

Niebieski dym może też oznaczać nieprawidłowe spalanie paliwa tak jak ktoś wyżej napisał, a brak czarnego dymu... może ktoś sie bawił dawką paliwa na pompie i tyle...

#13 Share rumcajsm10

rumcajsm10

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 13 grudzień 2015 - 13:49

Renault 9514 diagnoza a czy to normalne że w 103.14 tuż po odpaleniu (temp. otoczenia około 2stopnie) gdy olej jest jeszcze zimny podnośnik wogóle nie reaguje. Sprzedający był trochę zaskoczony że nic się nie dzieje bo jakiś czas wcześniej podobno ganiał z 4obrotowymi i było ok. Nie pomogły żadne przygazówki, dopiero po około 2min podnośnik nie śmiało poszedł do góry....(nic nie było podczepione)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
    sporty ekstremalne

Napisany 13 grudzień 2015 - 14:26

Renault 9514 diagnoza

"Sprzedający był trochę zaskoczony że nic się nie dzieje bo jakiś czas wcześniej podobno ganiał z 4obrotowymi i było ok." Tak, a ziemia jest płaska, bo "nigdzie nic się nie zagina" - cytat z Konopielki.

Teraz na poważnie. To nie jest normalne przy sprawnym układzie hydraulicznym.

Większość sprzedających kłamie, żeby sprzedać sprzęt. Trzeba było sprawdzić, jak wygląda olej, zapewne wymieniany 15 lat wstecz razem z filtrem.

Przy temperaturze otoczenia -400C większość olejów nie będzie wstanie przedostać się przez ssawny filtr oleju, ale do około -200C taka sytuacja jest nie do przyjęcia.