MarcinGornowicz

Valtra 700, grzanie się tylnego mostu przy hamulcu

Polecane posty

Witam pragnę się przywitać na forum i mam nadzieje, że uzyskam pomoc. Moja Valtra była ostatnio w naprawie na spawaniu zbiornika paliwa będącego jednocześnie ramą, po powrocie zauważyłem, że most w miejscu w, którym znajdują się hamulce nagrzał się do tego stopnia, że nie da się na nim utrzymać ręki. Sprawdziłem czy układ hamulcowy nie jest zapowietrzony i nie jest a grzanie się nadal występuje. Czy ma ktoś pomysł co może być powodem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

według mnie hamulce trzymają a podczas jazdy i tarcia okładzin o bębny sie stopniowo grzeje.

sprawdz ręczny hamulec czy czasem Ci go zbytnio nie podciągneli 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Linka jest luźna ale zastanawia mnie coś innego, z wyjścia na przewody do hamulców hydraulicznych przyczepy leci płyn hydrauliczny z układu ciągnika, nie powinien lecieć płyn z układu hamulcowego ciągnika (po podważeniu zaworka)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

zawór hamulców przyczepy jest sterowany ciśnieniem płynu z hamulców ciągnika a nastepnie podawany jest olej pod odpowiednim ciśnieniem na gniazdo .

Obie ciecze nie mają prawa się ze sobą wzjamnie łączyć - problem leży w  wewnętrznej szczelności zaworu hamulcowego


nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez robert1226
      Witam wszystkich użytkowników tego modelu , piszcie swoje uwagi  spostrzeżenia o opinie .
    • Przez Sławomir111
      Dzień dobry Mam problem z Valtrą 6850 hi wyświetla mi błąd h 118 i nie podnosi tylni podnośnik . Kable są całe i mają prąd. Nie moge znaleźć przyczyny,  proszę o pomoc 
       
       
    • Przez Adam35
      Witam, przychodzę z problem podczas postoju kontrolka temperatury oleju w skrzyni świeci się a podczas jazdy miga, oraz kontrolka stopu miga cały czas niezależnie czy na zaciągniętym ręczny czy nie przed tem migala tylko na pozycji P a po wrzucenie rewersem kierunku gasła. Obstawiam że oznacza to jakiś bład lecz nie mam dostępu do instrukcji. Pacjent valtra c110

    • Przez dominik96
      Witam, 
      podpowie ktoś, gdzie szukać przyczyny Valtra t174E, wywala dwa błędy 6010 02 03 i 6010 10 03. Nie można załączyć WOM.
    • Przez cslukasz
      Mam problem z ciągnikiem znajomego. Otóż w tamtym roku dwa razy przetarły się kable od przedniego TUR'a i wyleciał cały olej. Ostatnim razem przetarły się z prawej strony i zdążył zjechać z pola na podwórko (ok 100m), poprzednim razem wyleciało tyle oleju że skrzynia nie działała. Teraz problem taki że w garażu zanim zaczeliśmy wymieniac przewody, tylni podnośnik podnosił baaaardzo powoli (około 2 minut by podnósł do samej góry, gaz mało daje) pomyślałem że mało oleju więc bierzemy się do roboty, po wymianie przewodów podnośnik nadal bardzo powoli idzie do góry. Cała reszta hydrauliki działa wzorowo razem z wywrotem. Ale zauważyłem że jak ustawi się podnośnik w pozycji by podnosił i użyje się dzwigni od tura w którym kolwiek kierunku to ponosnik idzie jak szalony do góry, ale pod obciążeniem i tak słabo, na pusto w góre idzie. Przewody są na odpowienim miejscu więc to odpada. Średnica przewodów też odpowiednia. Przy podnoszeniu podnośnika przyciskiem na konsoli (recznie) zapala się dioda pod książką, a czasami miga. Pomóżcie, i czy obędzie się bez komputera ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj