gawela133

New Holland T7 210 czy John Deere 6170M - którego wybrać ?

Polecane posty

gawela133    0

Witam.

Zastanawiam się nad wyborem cięgnika new holland t7 210 czy john deere 6170m ciągniki te beda pracować na ok 130ha.

 

Który waszym zdaniem jest lepszy? Który mniej awaryjny?

 

Dodam ze new holland jest tańszy o ok 50 tyś zł

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

JD !!!!!!!!, może i manula bedzie ale jako główny mół będzie nie do zabicia


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misza9128    18

New Holland , mocniejszy , dobrze wykonany , polecam 50 tys na drodze nie lezy i mozesz jakąś inną maszyne nabyć , pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszC5    23

Ja bym odrzucił JD ze względu na DPF który jest upierdliwy i na pewno będzie mniej trwały niż AdBlue w NH.

Dlaczego bierzesz pod uwagę tylko te dwie marki?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

A ja mam ciągnik z DPF'em i na dopalanie DPF dużyłem może z 5-7l on czyli jakieś 30zł a gdybym lał ad-blue to wydałbym na niego już ok 400zł....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1036

a ja nie mam w swoim a adblu ani gównianego dpf ale szczerze choć nie jestem fanem ani nh ani jd to wybrałbym nh a jak jd to tylko R bo M to z tą kabiną z przed 15 lat to porażka. po za tym trzeba wziąć pod uwagę że silnik z dpf ma jeszcze egr przez co sam silnik pali więcej jak z adblue.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    60

A ja mam ciągnik z DPF'em i na dopalanie DPF dużyłem może z 5-7l on czyli jakieś 30zł a gdybym lał ad-blue to wydałbym na niego już ok 400zł....

 

ile godzin zrobiłeś tym JD?, w naszym maxxumie na ok 1300h poszło ok 200l adblue co daje jakieś 300zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrDawido    72

qazi@ma rację posiadam posiadam dwa ciągniki z adBlue i koszty tego płynu to groszowe sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

800zl i Adblue odłaczone bez konsekwencji dla silnika itp.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal122    8

To wyłączenie pewnie wygląda tak jak to się robi w ciężarówkach.

Wyłącza się w komputerze adblue albo podłącza się jakiś emulator i już maszyna śmiga,w ogóle nie trzeba ingerować w mechanike tak jak przy DPF.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    60

a co ma adblue do oleju? przecież układ scr nie ingeruje w silnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalsoft    22

ja jd w wersi m bym tez nie bral nie dość ze drogo to w małych ciągniki z  serii M to porazka wiem na przykładzie sąsiada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrCzesio123    3

Powiedziałeś małych.. Nie oznacza że i duże muszą być awaryjne mam 150M i jakoś bez awaryjnie chodzi, a kolego powyżej od razu ci powiem że nh z mocą od 70 do 105km  są tak samo awaryjne jak małe jd też mam przykład na dalekim sąsiedzie co kupił przed żniwami nh coś ok.100km i całe żniwa na serwisie stał i tyle z jego ciągnika tak samo i classy wujek ma classa juz ponad rok i narobił z 10mth i już serwis na 2 tygodnie zabrał moc 70km. żaden ciągnik nie jest idealny z małą mocą do firm i serwisów to jest dobre bo więcej zarobią dlatego ciągniki są awaryjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalsoft    22

duze tez nie są idealne moim zdaniem nie ma juz takich ciągników co kiedys , ale znajomi mający jd jednak juz ich tak nie chwala a wręcz narzekają na wykonanie i funkcjonalność. wSZYSTKO zależy na jaki egzemplaż się trafi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrCzesio123    3

Nie powiedziałem że są idealne, po prostu mniej awaryjne i przynajmniej dobrze że mniej bo głupia część jakaś do jd jak i do innych maszyn jest bardzo wygórowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

@qazi przepraszam że tak późno, już Ci tłumacze, ciągnik u mnie przepracował ponad 200h spalając 2000l ON, filtr czyścił się 2 razy, w czasie pracy po 20min za każdym razem, więc no mógł spalić te 3-4l na każde czyszczenie ponad planowaną robotę.

Znalazłem informację że zużycie Ad-blue waha się w granicach 5-10% na każdy 1l ON czyli na 2000l ON potrzeba od 100 do 200l ad-blue a cena ad-blue waha się między 1 a nawet 4zł, średnio wychodzi te 300-400zł. Nie wiem jak w praktyce wychodzi zużycie Ad-blue ale z tego co widzę to wychodzi że znacznie mniej. Mój błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

U mnie w kombajnie na skoszenie 600 ha poszło powiedzmy 8500-9000 l ON a AB poszło jakieś 400 lx  0,75 zł. Co do DPF to jak ciągnik chodzi na obrotach i  ma temperaturę to DPF się nie zatyka ale jak chodzi na małych obrotach lub często się go gasi to już inaczej wygląda. Kilka lat temu było zdecydowanie  więcej zwolenników DPF obecnie na przykładzie JD gdzie uważa się go za kastrata  to zdania się pozmieniały .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    60

@qazi przepraszam że tak późno, już Ci tłumacze, ciągnik u mnie przepracował ponad 200h spalając 2000l ON, filtr czyścił się 2 razy, w czasie pracy po 20min za każdym razem, więc no mógł spalić te 3-4l na każde czyszczenie ponad planowaną robotę.

Znalazłem informację że zużycie Ad-blue waha się w granicach 5-10% na każdy 1l ON czyli na 2000l ON potrzeba od 100 do 200l ad-blue a cena ad-blue waha się między 1 a nawet 4zł, średnio wychodzi te 300-400zł. Nie wiem jak w praktyce wychodzi zużycie Ad-blue ale z tego co widzę to wychodzi że znacznie mniej. Mój błąd.

 

w tier4a ( czyli takiej normie jak nasz maxxum) zużycie adblue jest do 5%, w nowszej normie jak dobrze pamiętam do 7-8%. na pierwsze 200H wystarczył jeden zbiornik 37l adblue, jak pisałem wcześniej na ok 1300h poszło ok 200l adblue, więc twoje założenia nijak mają się do rzeczywistości, tak samo jakbym pisał że na wypalanie filtra w JD trzeba poświęcić ok 30min co 8h pracy czyli na 200h należałoby spalić ok 100l ON czyli ok 400-450 zł co raczej nie jest prawdziwe i dość błędne, tak jak Twoje założenia co do zużycia Adblue.

co do samej ceny to za 18l adblue 45zł to jest  2,5zl za litr i w takiej cenie spokojnie kupisz praktycznie wszędzie, kupując rozlewny, albo w większych ilościach można kupić za ok 1zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

No to mamy wszystko wyjaśnione, nie ma co się bać ani SCR ani DPF, jedno i drugie to znośne koszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roter    3

Z filtrem cząstek stałych zawsze spali więcej niż z AdBlue. Mając taki wybór na pewno wybrałbym T7.210 zamiast JD - Mki.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez bialy1989
      Witam. Poszukuję kogoś kto podłączy mi antenę Star fire 3000 jako antenę wysyłającą sygnał rtk na moim budynku. Chodzi też o zrobienie wiązki zasilajacej. Temat jest pilny bo wiosna się zbliża a gość który miał to zrobić nie odbiera telefonu. Pokryje koszty dojazdu,miejscowość Kowalewo Pomorskie. Pozdrawiam
    • Przez rolnikokos
      Witam, chciałbym poznać opinie użytkowników tych pras. Jakie są jej zalety i wady? Na co zwrócić uwagę przy kupnie takiej prasy? Miałaby docelowo chodzić w zestawie z new Hollandem T4 85km czy ciągnik da sobie z nią radę? Będzie prasować słomę, siano i sianokiszonkę. Dzięki mile za wszystkie odpowiedzi. pozdrawiam
    • Przez MfKrystian
      Witam mam maly problem z Prasą New Holland 548 mianowicie bele po sprasowaniu są miekkie w środku ręka bez problemu wejdzie  i chciałbym zwiekszyć ścisłość beli poprostu żeby były lepiej zbite wiecie może gdzie to wyregulować prasę mam od niedawna 
    • Przez seba836
      Rozleciało mi się orginalne radyjko w jelonku i myślę jakie kupić, co polecacie czy pierwsze lepsze. Chyba wszystkie będą pasowały czy nie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj