Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zwrotnice - smarowanie

57 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 10 styczeń 2016 - 19:13

Zwrotnice - smarowanie

Dla serii 6100, 11 to oring 3.53x57.15 mm. Natomiast 24 to specjalny uszczelniacz  

https://www.google.p...iw=1366&bih=658

Taki uszczelniacz może być też "u góry"  jak jest fabryczna kalamitka.

Jak ktoś wymienia te uszczelniacze to polecam kupić corteco, różnica w cenie nie duża. Corteco wykonane z miekkiego materiału jak oringi a np. bepco (niebieskie) są twarde jak plastik.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zwrotnice - smarowanie Dzisiaj, 14:01
  •  

#42 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, kulturystyka, informatyka = taki lekko szalony MIX :]

Napisany 21 luty 2016 - 09:10

Zwrotnice - smarowanie

Rozkręcam przodek i zauważyłem, że mam lekko wyjechane tuleje łączące wał napędowy. Poszukałem i ceny wahają się od 110zł do nawet 250/szt :blink:

Po dłuższych poszukiwaniach znalazłem coś takiego:

http://allegro.pl/tu...5994601828.html

Jak myślicie nada się ? Jest o 18mm dłuższa ale jeżeli dałoby rade ją wcisnąć to jest to raczej zaleta. Wystarczyło by jedynie przewiercić miejsce na zabezpieczenie. Co myślicie ?

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" -_-

#43 Share kamillo96

kamillo96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów

Napisany 21 luty 2016 - 15:12

Zwrotnice - smarowanie

ja mam taką podobną kupiłem na składnicy za 20 zł i działa, musisz tylko zapytac z jakiego materiału powinna być z gatunkowego

#44 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 945 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 21 luty 2016 - 15:33

Zwrotnice - smarowanie

Może plastelina i do tego nie hartowana i utopisz trochę grosza zmarnujesz czas na wymianę a później kupisz drogą i będzie działać. Tak ja myślę

#45 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, kulturystyka, informatyka = taki lekko szalony MIX :]

Napisany 21 luty 2016 - 17:07

Zwrotnice - smarowanie

Wysłałem pytanie, znając życie to na pewno z najlepszej utwardzanej stali :D

250zł/szt nie uśmiecha mi się płacić, a 100zł też nie wiadomo jakiej jakości i może się okazać, że płacimy tylko za przeznaczenie i nr części.

No i dostałem @. Nie ma żadnych informacji nt. stali, pisał tylko, że jest do wałków WOM więc przenosi duże obciążenia. Raczej zrezygnuję.

Edytowany przez andrewk, 21 luty 2016 - 17:57.

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" -_-

#46 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów

Napisany 25 luty 2016 - 17:08

Zwrotnice - smarowanie

Wracając do tematu luzu na łożyskach piasty. W serii 61XX piasta nie jest przykręcona na zwykłe śruby tak jak to jest w serii 3XXX. Jest jedna duża nakrętka z możliwością blokowania poprzez zagięcie ( widać na dołączonym obrazku ). Jest taki plus, że śruba nam się nie odkręci i i koło nie odpadnie jak co niektórym użytkownikom starszych modeli :D Cała śruba ma 10cm średnicy, 9cm pomiędzy wcięciami - jest jakiś ori klucz do kupienia ?  Pół dnia dorabiałem klucz i odginałem zabezpieczenie :mellow: O ile w lewą stronę udało się odkręcić o ok 1/3 obrotu to w prawo poszło ze 2mm ;[ Używałem długiej przedłużki jednak nasadka, którą dorobiłem pewnie się nie trzyma. Nie zrzucałem kola, odkręciłem tylko dekiel - ma to jakieś znaczenie ? Oczywiście ciągnik dźwignięty i swobodni można kręcić kołem.

Czekam na jakieś wskazówki  -_-  

Załączone miniaturki

• zwrotnica.jpg

#47 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów

Napisany 27 luty 2016 - 13:59

Zwrotnice - smarowanie

Sorry, że pisze post pod postem ale taki ruch tutaj, że nie nadążam czytać :D

Odkręciłem nakrętkę bo dokręcić jej nie było sposobu. Chciałem, zrzucić całą ta piastę co siedzi na wieloklinie - nie ma szans. Opukiwałem młotkiem. Dorobiłem ściągacz z płaskownika 5mm na 4 śruby dekla + zaślepiona rurka by nie zapierać w ośkę. Jak siedziało tak siedzi. Ze ściągacza bumerang się robi i strach by śrub nie urwało. Później próbowałem grzać to palnikiem ( te koło co siedzi na wieloklinie ) + ściągacz i jednoczesne opukiwanie tego wkoło. No i po tych zabiegach doszedłem do wniosku, że tak naprawdę luz nie jest jakiś kosmiczny :lol: Nic nie wskórałem -_-

Nakrętka ma na całej grubości gwint łącznie z kołnierzem, który się zagina. jak nietrudno sobie wyobrazić przy odginaniu gwint powiedział pa pa. Musiałem ściąć w tym miejscu kawałek kołnierza kątówką.  Myślałem, że zrzucę piastę i później dosunę tak jak trzeba i blokada nakrętki będzie w innym miejscu - jak pisałem wyżej nie udało się. Dospawałem do nakrętki w brakujące miejsce kołnierz + skręciłem wszystko na czerwony klej do gwintów ( dość obficie posmarowałem ). Kołnierz zagięty, na ten moment musi wystarczyć.

Wie ktoś gdzie można kupić nową nakrętkę ?

Gdybym wiedział bym wymienił tylko olej i nie było by problemów i 3 dni w plecy <_<

#48 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2242 postów

Napisany 27 luty 2016 - 14:32

Zwrotnice - smarowanie

http://sklep.ad-al.p...342-9497m1.html

Nikt nie robi to też nikt CI nie komentuje. Ja tam kończe skrzynie w 3060. Nawet fajna robota tylko trza troche kombinować co by w ruine nie popaść :P

#49 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów

Napisany 27 luty 2016 - 14:57

Zwrotnice - smarowanie

Widziałem to, towar niedostępny... Tutaj cena 34, u korbanków ponad 200  :lol: i też nie mają... :o

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#50 Share hemi

hemi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Elektromechanika

Napisany 27 luty 2016 - 15:03

Zwrotnice - smarowanie

No mi się też zachciało kasowania, ale nie miałem weny tworzyć odpowiedni klucz i masakrowaliśmy tą nakrętkę na dwie brechy i młotek-przecinak. Poszło może po 3/4 obrotu i  stop, tak zostawiłem.

#51 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2242 postów

Napisany 27 luty 2016 - 15:05

Zwrotnice - smarowanie

no faktycznie. bida z tą nakrętką. Ja czekam na tulejke do skrzyni od nich http://www.rol-parts.pl/ . niby była dostępna a teraz wychodzi że dopiero ją zamawiają ale i tak wg korbanka to 70zł tańsza... Zna ktoś jakieś jescze jakieś sklepy dobrze zaopatrzone? agrochłopecki, agrohandler, agromer, bima, gojców

Edytowany przez lukbold, 27 luty 2016 - 15:07.

#52 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów

Napisany 27 luty 2016 - 19:09

Zwrotnice - smarowanie

No mi się też zachciało kasowania, ale nie miałem weny tworzyć odpowiedni klucz i masakrowaliśmy tą nakrętkę na dwie brechy i młotek-przecinak. Poszło może po 3/4 obrotu i  stop, tak zostawiłem.

Trzeba było pisać od razu to byś mi roboty zaoszczędził -_-

Klucz dorobiłem niemal idealny. Nakrętka jest duża bo aż 10cm średnicy. Zęby musza być hartowane - zwykłe się wyginały. Okrąg wykonałem z dwóch wzmocnień zębów od starego kultywatora, akurat miały po 10cm więc wystarczyło uciąć dwa C i zaspawać razem. Najważniejsze, że są ze stali hartowanej i ząb szybciej się ułamie niż wygnie. Następnie najgorsza robota to wymierzenie zębów gdy nakrętka jest jeszcze na piaście ale się udało. Ogólnie zużyłem jeszcze do budowy klucza centralną część tarczy piły stołowej, rura ok 7 średnicy, blokada łożyska + nasadka. Wyszło naprawdę profi  :lol: Co z tego jak piasta ani nie chce wyjść ani wejść ;[ Jak zaspawana. No nic mam nadzieje, że póki co to wytrzyma i nie odkręci mi się ta nakrętka samoczynnie, jakoś tam jest zabezpieczona + ostro nasączona czerwonym klejem do gwintów po uprzednim odtłuszczeniu. Etap dokręcania był też ciekawy - rura 2metry, jedna osoba trzyma klucz na piaście druga naciska - dociągnęło do pierwotnego miejsca jednak gdy miało iść dalej klucz treszczotka nie wytrzymał i się połamał - zęby w moim wynalazku całe :D

lukbold, skrzynia mocno zniszczona ? :D

#53 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 945 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 27 luty 2016 - 19:49

Zwrotnice - smarowanie

Ja swego czasu kupowałem w beki sklep a najwięcej gąska

#54 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2242 postów

Napisany 27 luty 2016 - 19:59

Zwrotnice - smarowanie

hamulec synchronizatora od zajaca w reduktorze (wszystkie zęby urwało), przeszlifowane hamowniki biegu 3,4 A,B, nowa bieżnia tryba A, nowe łożysko A, tulejka A, łożysko tryba B, kamień widełek A/B no i oczywiście strategiczna nakrętka, chromowany wałek rewersu, nowa bieżnia jednego z łozysk rewersu, łożysko rewersu, komplet uszczelnień speedshift i tak na wszelki wypadek uszczelnienie wycisku sprzegła, siłownika AB oraz siłownika reduktora. Na koniec tulejowanie wybieraka biegów (luz w pokrywie)... wiecej grzechów nie pamietam :P

#55 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 27 luty 2016 - 21:35

Zwrotnice - smarowanie

@andrewk, tak zapytam, te cztery otwory w głębi (zdjęcie) są gwintowane? Jak zakładałeś ściągacz (na co i o co opierałeś) że nie poszło. 

#56 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów

Napisany 28 luty 2016 - 07:47

Zwrotnice - smarowanie

Te otwory nie są gwintowane.

Tak jak pisałem wykonałem ściągacz z kawałka płaskownika 5mm, przykręcony do 4 śrub dekla ( kolor niebieski )

Żeby nie zapierać w ośkę to wymierzyłem kawałek rurki, od strony ściągacza zaślepiłem ja blachą 2mm utwardzaną. Opierała się o miejsce - kolor czerwony.

Tak jak już pisałem ze ściągacza bumerang się robił i grzanie pukanie nic nie pomagało.

Załączone miniaturki

• 010.JPG

Edytowany przez andrewk, 28 luty 2016 - 07:48.

#57 Share benyk123

benyk123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów
  • Zainteresowania:Elektryka,elektronika i rolnictwo

Napisany 01 marzec 2016 - 18:59

Zwrotnice - smarowanie

U nas też nie było ale z tatą dorobiliśmy :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#58 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 19:15

Zwrotnice - smarowanie

Czego u Was nie było ?