Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukbold    1054

no faktycznie. bida z tą nakrętką. Ja czekam na tulejke do skrzyni od nich http://www.rol-parts.pl/ . niby była dostępna a teraz wychodzi że dopiero ją zamawiają ale i tak wg korbanka to 70zł tańsza... Zna ktoś jakieś jescze jakieś sklepy dobrze zaopatrzone? agrochłopecki, agrohandler, agromer, bima, gojców

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrewk    154
Dnia 27.02.2016 o 15:03, hemi napisał:

No mi się też zachciało kasowania, ale nie miałem weny tworzyć odpowiedni klucz i masakrowaliśmy tą nakrętkę na dwie brechy i młotek-przecinak. Poszło może po 3/4 obrotu i  stop, tak zostawiłem.

 

Trzeba było pisać od razu to byś mi roboty zaoszczędził -_-

 

Klucz dorobiłem niemal idealny. Nakrętka jest duża bo aż 10cm średnicy. Zęby musza być hartowane - zwykłe się wyginały. Okrąg wykonałem z dwóch wzmocnień zębów od starego kultywatora, akurat miały po 10cm więc wystarczyło uciąć dwa C i zaspawać razem. Najważniejsze, że są ze stali hartowanej i ząb szybciej się ułamie niż wygnie. Następnie najgorsza robota to wymierzenie zębów gdy nakrętka jest jeszcze na piaście ale się udało. Ogólnie zużyłem jeszcze do budowy klucza centralną część tarczy piły stołowej, rura ok 7 średnicy, blokada łożyska + nasadka. Wyszło naprawdę profi  :lol: Co z tego jak piasta ani nie chce wyjść ani wejść ;[ Jak zaspawana. No nic mam nadzieje, że póki co to wytrzyma i nie odkręci mi się ta nakrętka samoczynnie, jakoś tam jest zabezpieczona + ostro nasączona czerwonym klejem do gwintów po uprzednim odtłuszczeniu. Etap dokręcania był też ciekawy - rura 2metry, jedna osoba trzyma klucz na piaście druga naciska - dociągnęło do pierwotnego miejsca jednak gdy miało iść dalej klucz treszczotka nie wytrzymał i się połamał - zęby w moim wynalazku całe :D

______________________________________________________________________________________________________________________________

http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

 

lukbold, skrzynia mocno zniszczona ? :D

Edytowano przez andrewk

„Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

hamulec synchronizatora od zajaca w reduktorze (wszystkie zęby urwało), przeszlifowane hamowniki biegu 3,4 A,B, nowa bieżnia tryba A, nowe łożysko A, tulejka A, łożysko tryba B, kamień widełek A/B no i oczywiście strategiczna nakrętka, chromowany wałek rewersu, nowa bieżnia jednego z łozysk rewersu, łożysko rewersu, komplet uszczelnień speedshift i tak na wszelki wypadek uszczelnienie wycisku sprzegła, siłownika AB oraz siłownika reduktora. Na koniec tulejowanie wybieraka biegów (luz w pokrywie)... wiecej grzechów nie pamietam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

@andrewk, tak zapytam, te cztery otwory w głębi (zdjęcie) są gwintowane? Jak zakładałeś ściągacz (na co i o co opierałeś) że nie poszło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrewk    154

Te otwory nie są gwintowane.

 

Tak jak pisałem wykonałem ściągacz z kawałka płaskownika 5mm, przykręcony do 4 śrub dekla ( kolor niebieski )

Żeby nie zapierać w ośkę to wymierzyłem kawałek rurki, od strony ściągacza zaślepiłem ja blachą 2mm utwardzaną. Opierała się o miejsce - kolor czerwony.

 

Tak jak już pisałem ze ściągacza bumerang się robił i grzanie pukanie nic nie pomagało.

______________________________________________________________________________________________________________________________

http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

 

010.JPG

Edytowano przez andrewk

„Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrewk    154

Czego u Was nie było ?

______________________________________________________________________________________________________________________________

http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

Edytowano przez andrewk

„Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Manys
      Witam.
      Mam problem z MF 3070 a mianowicie nie ciągnie przedni napęd, kontrolka działa jak powinna tzn. po wciśnięciu niby gaśnie potem po ponownym załączeniu się zapala ale napęd przedni nie ciągnie.
      Wszystko inne normalnie załącza i rozłącza, zamieniłem elektrozawory z blokadą i nic się nie zmieniło czyli zawór ok, stop działa, styki przejrzane, 
      Przeszukałem forum ale jest temat że nie rozłącza napędu dlatego piszę 
      Podejrzewam że może tarczki do wymiany
      Proszę o podpowiedzi 
    • Przez rogalik102
      Co się dzieje z napedem podczas orania. Rozłącza się
       
      VID_20240421155706.mp4
    • Przez Ajaa
      Witam pany mam pytanie nie działa mi ehr jak przełączam przycisk na automat i jest włączona blokada to wyłącza blokadę z panelu gdzie szukać przyczyny 
    • Przez ziolek1996
      Witam, 
      w moim MF 3065 wymieniamy końcówki wtryskiwaczy na nowe, pytanie jakie powinno być ustawione na nich ciśnienie??
    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj