Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zwrotnice - smarowanie

57 odpowiedzi na ten temat

#1 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, kulturystyka, informatyka = taki lekko szalony MIX :]

Napisany 04 grudzień 2015 - 10:12

Zwrotnice - smarowanie

Zima czas przygotowań do sezonu :) Nie znalazłem nigdzie tematu o punktach smarowania przednich zwrotnic. Do zwolnic zaleję API GL5 80W90, ale mam problem z odnalezieniem kalamitek. Są po 1szt patrząc od spodu na kwadratowe miejsce. Na górze też w tym kwadratowym miejscu chyba powinno być łożysko ale żadnej kalamitek, żadnego miejsca tam nie ma aby ewentualnie ją wkręcić W samym krzyżaku są jakieś ? Czekam na odzew z góry ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" -_-

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zwrotnice - smarowanie Dzisiaj, 12:06
  •  

#2 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, kulturystyka, informatyka = taki lekko szalony MIX :]

Napisany 04 grudzień 2015 - 18:06

Zwrotnice - smarowanie Ha, nikt nie smaruje ? :D

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" -_-

#3 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 945 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 04 grudzień 2015 - 19:12

Zwrotnice - smarowanie

Nie wiem o jaki model pytasz ale chyba większość ma łożyska toczne stożkowe które wystarczy nasmarować raz na parę lat np. przy wymianie uszczelniaczy czy krzyżaków i wystarcza odkręcasz 4 śruby zdejmujesz dekiel trochę smaru i gotowe

#4 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów

Napisany 04 grudzień 2015 - 19:28

Zwrotnice - smarowanie 6150

Mowisz o tych lozyskach gora/dol ? Do dolego mam kalamitke, a do gornego nalezy odkrecic dekielek od gory na 4 sruby ? Krzyzaki jakos sie smaruje ?

#5 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 945 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 04 grudzień 2015 - 19:47

Zwrotnice - smarowanie

Jak w krzyżakach jest smarowniczka to się smaruje ale przeważnie ich nie ma możliwe ze ktoś dorobił tam smarowniczki bo przeważnie wysiadają dolne łożyska bo tam woda częściej zachodzi

#6 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 04 grudzień 2015 - 22:38

Zwrotnice - smarowanie 6150 ale co. ?

#7 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów

Napisany 05 grudzień 2015 - 07:21

Zwrotnice - smarowanie

a w jakiej zakładce się znajdujemy ? no chyba dział o massey'ach, a nie jd czy df.....

#8 Share adrian3005

adrian3005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 05 grudzień 2015 - 08:58

Zwrotnice - smarowanie

U mnie w 6290 przy zwolnicy mam na dole i na górze kalamitkę, obok tych włąśnie dekli kwadratowych na 4 śrudby . Snaruję jeszcze ośkę tzn w środku ciągnika gdzie jest zawieszona i to by było chyba na tyle.

Myślę jeszcze nad sprawdzeniem oleju w przedniej osi ;-)

#9 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów

Napisany 06 grudzień 2015 - 09:20

Zwrotnice - smarowanie

Właśnie na górze nie mam kalamitki ale to nic najwyżej odkręcę dekielek i sprawdzę co się dzieje. Oprócz przedniej ośki są u mnie jeszcze kalamitki przy tylnych kołach  od spodu.

#10 Share hemi

hemi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Elektromechanika

Napisany 06 grudzień 2015 - 13:20

Zwrotnice - smarowanie

U mnie też u góry nie było kalamitek ale sobie dorobiłem. Oś powinna być smarowana co 50 mtg. Tylne koła co 500 mtg.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów

Napisany 10 grudzień 2015 - 13:09

Zwrotnice - smarowanie

Próbowałem dziś trochę posmarować. Zwrotnice gotowe, tylne koła również ale zatrzymałem się na przedniej osi tej na środku ciągnika. Mam dwie kalamitki i nie sposób wtłoczyć smar. Myślałem, że wina smarowniczek ale po wykręceniu idzie przez nie lekko więc jest gdzieś coś zasyfione w kanałach. Macie jakiś sposób na odetkanie bez zbędnego rozbierania ?

#12 Share adrian3005

adrian3005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 10 grudzień 2015 - 14:46

Zwrotnice - smarowanie

U mnie jedną idzie smar, a druga tak samo jak u CIebie, czyli kanał zasyfiony .

Jedną smaruję, a drugą próbowałem przetkac, drut wkładałem, troche przetkał ale nie idzie tak jak powinno iśc. Ale jakoś nie widzi mi się okręcanie całej osi żeby to zrobic ...

CHociaż można chyba wykręcic podkowę a oś podlewarowac i może by wyjął 

#13 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 10 grudzień 2015 - 15:59

Zwrotnice - smarowanie z tel.to nie wiadomo jaki dział.

#14 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów

Napisany 10 grudzień 2015 - 17:10

Zwrotnice - smarowanie

Na większość postów odpisuję poprzez telefon ( z tego powodu często w moich wypowiedziach brak jest polskich znaków, telefon z UK ) i nie mam żadnych problemów z obsługą forum.

Odnośnie tematu to jutro spróbuję się przebić chociaż nie wiem z jakim skutkiem :) Mam jeszcze pytanie odnośnie tych łożysk góra/dół w zwrotnicach. Wizualnie po zdjęciu dekla nic nie zauważyłem ale po nasmarowaniu coś mnie ruszyło i szarpnąłem kołem do siebie i wyczułem delikatny luz. Przeguby kulowe od kierowniczego wymieniałem ok 100mth wstecz i tutaj był luz w poziomie, a teraz mam w pionie. Luz jest delikatny wiec nie przejmować się i jeździć czy lepiej wymienić komplet i mieć święty spokój ?

#15 Share ppiotr

ppiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 10 grudzień 2015 - 18:36

Zwrotnice - smarowanie

Pod dekielek się podkłada podkładki dystansowe i zlikwidujesz luz .

#16 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów

Napisany 10 grudzień 2015 - 18:50

Zwrotnice - smarowanie W takim razie super tylko gdzie takie podkladki dostane ?

#17 Share hemi

hemi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 10 grudzień 2015 - 22:01

Zwrotnice - smarowanie

U dobrego dostawcy dostaniesz, albo u tokarza. Zmierz ile musisz dołożyć, luz w pionie 0,15 do 0,25mm

#18 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 10 grudzień 2015 - 22:22

Zwrotnice - smarowanie

W moim co prawda starszym MF3065 też nie ma smarowniczek na zwrotnicach, nie wiem co robić czy rozbierać i smarować? trochę to nie hallo mi się wydaje, choć przy skręcaniu skrzypi. Takie pytanie są tam łożyska toczne stożkowe czy może ślizgowe, kto rozbierał i wie?

Na sworzniu centralnym jak nie chce wchodzić smar to bardzo prawdopodobnie tulejka się przekręciła i nie pasuje otwór. Można przewiercić. 

#19 Share hemi

hemi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 10 grudzień 2015 - 22:40

Zwrotnice - smarowanie

Stożkowe. Pewnie dolne zardzewiało, tak jak u mnie, a górne jak nowe chociaż nie było kalapitek . i Jeszcze tuleja-panewka wyjechała z obudowy i trzeba było most tulejować, smar też nie wchodził.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów

Napisany 11 grudzień 2015 - 16:35

Zwrotnice - smarowanie

Dolnego łożyska nie ruszałem, tam też są te podkładki do regulacji ? Bo według poniższego schematu podkładka znajduje się tylko na górnym łożysku ( nr12 ). Na dolnym przynajmniej według rysunku nic nie ma.

Druga sprawa to ta nieszczęsna oś na środku. po wykręceniu kalamitki drut wchodzi na ok 10cm w głąb. Wiercenie coś da ?  

Załączone miniaturki

• Bez tytułu.jpg

Edytowany przez andrewk, 12 grudzień 2015 - 07:51.