Skocz do zawartości

Zdjęcie

New Holland TD4020F czy Deutz Fahr agroplus F Keyline ?

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share cemaxx

cemaxx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 03 grudzień 2015 - 22:42

Witam szanownych kolegów,

planuję zakup nowego ciągnika do sadu. Nie dysponuję dużym budżetem, dlatego do wyboru mam dwa ciągniki w wydawałoby się rozsądnych cenach. Konkretnie mam na myśli New Holland TD4020F i Deutz Fahr agroplus F Keyline. Obydwa produkowane w Turcji, obydwa z nieoryginalną kabiną, obydwa mają motory 60-cio kilku konne. NH posiada silnik 4-ro cylindrowy, a DF 3 cylindrowy.

Za ciągnik Deutz Fahr zaproponowano mi kwotę 100 000 zł brutto. Za New Holland zaś 130 000 brutto. Czy warto rozmyślać nad New Holland, czy raczej skupić się nad wspomnianym Deutz Fahr?

Bardzo proszę o poradę.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
New Holland TD4020F czy Deutz Fahr agroplus F Keyline ? Dzisiaj, 05:24
  •  

#2 Share same110

same110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza

Napisany 04 grudzień 2015 - 08:19

New Holland TD4020F czy Deutz Fahr agroplus F Keyline ? Df pownien mniej palić wg mnie

#3 Share Rolnik1111

Rolnik1111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 04 grudzień 2015 - 09:21

Ja bym odrzucił DF ze względu na 3 cylindry,3 cylindrówki potrzebują wyższych obrotów co nawet widać po danych technicznych a przy wyższych obrotach silnik zużyje się szybciej i nie ma na to rady.

Do tego w 3 cylindrowych silnikach jest duży problem z wyważeniem układu korbowo tłokowego i w tym celu stosuje się specjalne wałki wyważające i różne takie systemy ale to i tak nie jest to samo co w 4 cylindrowcach.

Jak ktoś kupuje ciągnik 80-100 km do zgrabiarki,przetrząsarki,kosiarki czy ładowacza to wtedy 3 gary mogą się sprawdzić bo taki silnik ledwo odczuje obciążenie ale 50-60 km w opryskiwaczu sadowniczym albo lepszej kosiarce czuje obciążenie a jak jeszcze masz sad jabłoniowy to godziny w opryskiwaczu będą leciały szybko.

Jeszcze możesz sprawdzić ofertę firmy McCormick,też robią ciekawe ciągniki sadownicze.

#4 Share Rafal122

Rafal122

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 04 grudzień 2015 - 15:47

Ja też bym unikał 3 cylindrów więc z tych dwóch zdecydowanie NH.

Jeszcze możesz obejrzeć Kubotę,w ciągnikach rolniczych Kubota jest kiepska ale w sadowniczych,komunanych i mikro ciągnikach jest bardzo dobra marką. 

#5 Share cemaxx

cemaxx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 04 grudzień 2015 - 20:44

Czyli Panowie potwierdzacie moje przekonania. Osobiście też uważam 4-ro cylindrowy silnik za lepszy od 3 cylindrowego. Pozostaje kwestia prawie 30 tys. zł różnicy. U mnie ten ciągnik byłby używany tylko i wyłącznie w opryskiwaczu.

#6 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 05 grudzień 2015 - 09:19

New Holland TD4020F czy Deutz Fahr agroplus F Keyline ? ale pier**licie 3p chodziły i dalej chodzą mało palą to czemu ten a df ma być do d*py głupoty taki wypisujecie że szok.

#7 Share KIRK80

KIRK80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 14 grudzień 2015 - 16:03

a Kubota M6040N?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 15 grudzień 2015 - 15:59

a mam 3 fiaty ale przy różnicy 30 tysi wybrał bym DF pewnie. 

ale faktycznie kubota może być ciekawą propozycją , tyle że będzie droższa od NH 

#9 Share cemaxx

cemaxx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 16 grudzień 2015 - 19:05

Jeśli Kubota jest jeszcze droższy, to nawet nie pokuszę się rozmyślać nad nim. Zastanawiam się też nad rodzimą produkcją Ursus c350 (5044). Czy ten Ursus dorównuje konkurencji z podobnej półki cenowej? W tym przypadku należy porównywać chyba jedynie z DF.

#10 Share maly69

maly69

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 29 luty 2016 - 10:47

w zeszłym tygodniu odebrałem takiego keylina 65 , ciągnik masywny, ciężki w porównaniu do r1 nie podskakuje na każdym dołku. W prace normalną jeszcze nie poszedł to o spalaniu nic nie powiem. Kabina polska od naglaka wykonana ok ale do fabrycznej jej trochę brakuje ale chyba nie można zamówić oryginalnej do niego. Do 2 tys obrotów nawet cicho w środku powyżej robi się głośno.

#11 Share Michal1988

Michal1988

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 20 październik 2016 - 08:28

Ile wyniósł Cię ten keyline i gdzie zamawiałeś? Brałeś z klimą? Jak ze skrętem i jaka szerokość?

#12 Share Wojtek026

Wojtek026

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 20 październik 2016 - 10:05

Ja bym odrzucił DF ze względu na 3 cylindry,3 cylindrówki potrzebują wyższych obrotów co nawet widać po danych technicznych a przy wyższych obrotach silnik zużyje się szybciej i nie ma na to rady.

Do tego w 3 cylindrowych silnikach jest duży problem z wyważeniem układu korbowo tłokowego i w tym celu stosuje się specjalne wałki wyważające i różne takie systemy ale to i tak nie jest to samo co w 4 cylindrowcach.

Jak ktoś kupuje ciągnik 80-100 km do zgrabiarki,przetrząsarki,kosiarki czy ładowacza to wtedy 3 gary mogą się sprawdzić bo taki silnik ledwo odczuje obciążenie ale 50-60 km w opryskiwaczu sadowniczym albo lepszej kosiarce czuje obciążenie a jak jeszcze masz sad jabłoniowy to godziny w opryskiwaczu będą leciały szybko.

Jeszcze możesz sprawdzić ofertę firmy McCormick,też robią ciekawe ciągniki sadownicze.

erotoman gawędziaż ;) z kolegi ;) teoria to jedno a praktyka drugie, to jak dopracowany jest silnik  jest chyba bardziej istotne jak sama konstrukcja przykład 3P i silnik c360, przy takiej różnicy w cenie to bym się chwili nie zastanawiał tylko df, sama marka do mnie przemawia bardziej, a 3 gary to np. mniej wtrysków do regeneracji ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share cemaxx

cemaxx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 20 październik 2016 - 20:53

teoria to jedno a praktyka drugie, to jak dopracowany jest silnik  jest chyba bardziej istotne jak sama konstrukcja przykład 3P i silnik c360

Z wieloletniej praktyki na c360-3p i c360 s4003 zdecydowanie wybieram ten drugi. Wiem że zdania na ten temat są podzielone, jednak moje zdanie jest zdecydowane.

Dodaj odpowiedź