Skocz do zawartości

Zdjęcie

naprawa zabezpieczeń hydraulicznych non stop koszta

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tomrolnik

tomrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 810 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja,

Napisany 03 grudzień 2015 - 22:15

naprawa zabezpieczeń hydraulicznych non stop koszta zastanawiam się na kupnem pługa obrotowego na zabezpieczeniach hydraulicznych i zastanawiam się jaki mniej więcej jest koszt naprawy takich siłowników spotkał się ktoś z takim tematem? pługi może i tańsze w zakupie niż resorowe ale czy w późniejszej eksploatacji zabezpieczen nie okażą się drożdże??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
naprawa zabezpieczeń hydraulicznych non stop koszta Dzisiaj, 18:14
  •  

#2 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1885 postów

Napisany 03 grudzień 2015 - 22:23

Trochę mnie zaskoczyłeś,z tego co ja wiem to hydrauliczne są droższe i lepsze (można regulować docisk) a naprawa siłownika to tak samo jak każdego innego.

#3 Share tomrolnik

tomrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 810 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja,

Napisany 03 grudzień 2015 - 22:41

naprawa zabezpieczeń hydraulicznych non stop koszta trochę juz obejrzałem i przewaznie hydrauliczne sa ciut tansze moze spowodowane jest to też w duzym stopniu od firmy . pare takich przypadkow widziałem tej samej firmy oczywiście mówię o używanych
np ten http://olx.pl/oferta...57-IDcI7sF.html

#4 Share Piotr6991z

Piotr6991z

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 03 grudzień 2015 - 22:44

Myśle, że uszczelniacze siłowników nie są takie drogie jak akumulator hydrauliczny. Gdy pęknie membrana no to musi być nowy, a on nie kosztuje 500zl.

Edytowany przez Piotr6991z, 03 grudzień 2015 - 22:56.

#5 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1885 postów

Napisany 03 grudzień 2015 - 23:34

Sprawdz cenniki nowych pługów tej samej marki to się przekonasz że hydrauliczne są droższe. Porównywanie używek nie ma sensu bo różnią się szerokością, wyposażeniem marką i wiele innych rzeczy. Uwierz mi hydrauliczne są najlepsze, bo możesz płynnie regulować docisk a w resorach to możesz dołożyć lub odjąć pióra tylko ile to czasu i roboty. Dlatego są droższe i bardziej skomplikowane (zaawansowane) ale coś za coś.

Zasada jest taka że najpierw są zwykłe pługi bez zabezpieczeń, potem jest kołek, następnie resor a na końcu hydraulika.

#6 Share jonek98

jonek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 691 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,motoryzacja,muza,piłka nożna itp

Napisany 04 grudzień 2015 - 06:56

naprawa zabezpieczeń hydraulicznych non stop koszta Pewnie zależne od wielkości silownika.Na resorze też są fajne choć jużmają konkretna wagę

#7 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8482 postów

Napisany 04 grudzień 2015 - 08:42

Remont siłownika w  firmie wcale nie jest tani, wczoraj odebrałem z  opryskiwacza siłowniki, średnio wyszedł 400 zł, i nie ważne dosłownie co było robione,  w dwóch wymieniane tłoczyska w jednym nakrętką  a  wostatnim tylko uszczelniacze i on kosztował 260 zł. oczywiście netto. Podejrzewam że same uszczelniacze z 20-30 zł, ale jak jest rysa po długości na tłoczysku to już do wymiany jest.

#8 Share damianus2222

damianus2222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 04 grudzień 2015 - 09:14

naprawa zabezpieczeń hydraulicznych non stop koszta akurat ja mam na takim zabezpieczeniu... wg. mnie badziew. Silownik aby bo rozebraz trzeba odbezpieczyc pierścień ktory jest w rowku, lecz ciężko go zdjac. Druga sprawa tlok ma plastikowe pierscienie, i pozniej taki oring ale krawedzie sa kwadratowe... czesto w tyxh silownikach ziarno piachu sie dostsje do silownika i po sprawie, uszkadza klastik potem rysuje tlok. dlatego ze nie ma jakiegoś zabezpieczenia przed piachem/brudem. W overumie ciekly mi 3 silowniki. chcialem kupic w kongskilde oryginały ale cena mnie zwalila z nog 2000 tys/szt. zrobilismypomiary, dlugosc, skok itp. zadz. do lubonia. Pan zrobil 3 szt. za 750 z przesyłką. Zamontowalem a na ochrone tlokow przed piachem itp. zalozone gumowe oslonyy plug w galerii
sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share rafftti

rafftti

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 04 grudzień 2015 - 17:22

Miałem overuma tylko że zagonowego i wymieniałem w nim uszczelnienia na jeden siłownik zapłaciłem 9 złotych!! Wymiana prosta jak budowa cepa, po prostu rozkręcało się go. Chodził po remoncie trzy lata i sprzedałem go. Jeżeli będziesz kupował to musisz obejrzeć dokładnie tłoki czy nie są porysowane lub przerdzewiałe i jak je się rozkłada do wymiany. U mnie nic się nie rysowało od piachu od tego jest pierwszy zgarniacz żeby oczyścić tok. Zakładanie jakichś gum da odwrotny efekt ponieważ nawali się tam ziemi i dopiero będzie drzeć tłoczysko

#10 Share Lukas85

Lukas85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 515 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, motoryzacja, informatyka

Napisany 18 czerwiec 2017 - 13:30

Odświeże nieco temat. Co w przypadku pekniecia membrany w hydroakumulatorze? Jakie wowczas beda koszta naprawy? I jeszcze jedna rzecz skoro w hydroakumulatorze z jednej strony jest azot a z drugiej olej to co w przypadku rozszczelnienia instalacji hydraulicznej albo wymiany uszczelniaczy tłoczyska? Jak dopompowac olej do siłowników i czy jak sie go spuści ciśnienie azotu nie majac oporu z drugiej strony nie przerwie membrany?

Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

#11 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1640 postów

Napisany 20 czerwiec 2017 - 21:55

Jak ci strzeli membrana to patrzysz na parametry aku i kupujesz nowy i wydasz max 1000 zł.

Co do regeneracji silownikow ja w poprzednim plugu ribiłem wszystkie 3 od zabezpieczen bo zaczely przeciekac. Jeden dalem do firmy to skasowali mnie 200 zł netto, drugi i trzeci rozebrałem sam i wiecie co - w tej samej firmie komplet uszczelnień na jeden kosztował mnie 17 zł brutto!!!!

Niestety za niewiedze sie płaci :(

#12 Share Lukas85

Lukas85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 515 postów

Napisany 27 sierpień 2017 - 07:57

Kolego Mikruss moglbys pwoeidziec w jakim pługu robiłes te silowniki? Ja mam huarda i z jednego silownika chyba zaczyna mi ciec bo widac po korpusie ze srodka sie pojawia olej

Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

#13 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1640 postów

Napisany 27 sierpień 2017 - 08:12

naprawa zabezpieczeń hydraulicznych non stop koszta Goizin.wszedzie jest ta sama zasada dzialania. Musisz wyciagnac tłok i go rozebrac.

#14 Share Lukas85

Lukas85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 515 postów

Napisany 27 sierpień 2017 - 08:16

Jesienna orke jakos przetrzymam potem zobacze co i jak. Duzo zabawy z wyjęciem siłownika? Bo rozumiem ze miałes go tez z tyłu korpusu nie z boku tak jak w overumie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share Lukas85

Lukas85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 515 postów

Napisany 27 sierpień 2017 - 20:20

Nigdzie nie mogę znaleźć ani schematu jak zdemontowac takie siłownik z tyłu korpusu ani jak jest zbudowany. Ktos mnie poratuje? Obok niego są wbite jakieś dwa kołki rozporowe a z tyłu siłownik na denku śruba M8. Nie mam pojęcia jak jest zamontowany z przodu.

Nigdzie nie mogę znaleźć ani schematu jak zdemontowac takie siłownik z tyłu korpusu ani jak jest zbudowany. Ktos mnie poratuje? Obok niego są wbite jakieś dwa kołki rozporowe a z tyłu siłownik na denku śruba M8. Nie mam pojęcia jak jest zamontowany z przodu.