X

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Turbotimer

24 odpowiedzi na ten temat

#21 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 31 grudzień 2015 - 17:27

Turbotimer

Osobiście staram się nie gasić silników  od razu po dojechaniu,a   ciągniki przeważnie pozostawiam z 2-5 minut lub wcale nie gaszę.

Na starych bizonach w kabinie była tabliczka w kabinie na której pisało chyba o 5 minutach.

Kiedyś kuzyn miał problem  z uszczelkami pod głowicą w 1614, co chwile mu wydmuchiwało, ale gasił od razu. Jak zaczął pozostawiać  żeby silnik ostygł problem znikł.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Turbotimer Dzisiaj, 11:18
  •  

#22 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 31 grudzień 2015 - 17:32

Turbotimer

Bizon wiadomo jak pracuje i tu się nie ma co dziwić. To samo powinno się zrobić w każdym innym pojeździe po takiej jeździe jaka ma bizon w polu.

Tu  chodzi o trwałość turbiny. Myślę że kuzynowi uszczelka leciała z innego powodu. 

KPK Kumurun Team

#23 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1630 postów

Napisany 31 grudzień 2015 - 17:50

Turbotimer

@Seweryn tak już całkiem na spokojnie i po dobroci to nie broń przegranej sprawy, bo nikt Ci nie przytaknie że szybkie gaszenie po ostrej jeździe jest dobre dla silnika. Wiem że Rusek wszystko wytrzyma ale nie wszystko jest Ruskiem :D

Wracając do meritum i pytania @rodana to taki turbotimer mam zamontowany fabrycznie w kombajnie a polega to na tym że kombajn jest palony i gaszony z kluczyka tylko, że jak przestawiam kluczyk na gaszenie to kombajn gaśnie dopiero po dłuższej chwili. Kombajn mam dopiero jeden sezon i nawet nie wnikałem po co to aż do tego tematu. Z silnikami uturbionymi mam do czynienia od lat i znam abecadło ich traktowania temu i tak nigdy nie gasiłem kombajnu od razu z pełnego biegu. Na kombajnie dodatkowo jest czerwony przycisk do natychmiastowego (awaryjnego) gaszenia silnika w razie czego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 31 grudzień 2015 - 18:00

Turbotimer

Pomyliłem się w tym poście.  Absolutnie po ostrej jeździe gasić nie wolno. To napisałem później kilkakrotnie   i wstawiłem cytat z instrukcji zetora. Moja pomyłką się nie sugeruj to był błąd. 

Tak ze żadnej przegranej sprawy nie mam. Nie zgadzam się tylko z tym że silnik  ZAWSZE ma przed zgaszeniem pracować na wolnych obrotach po 2-3 minuty. Tu zresztą doszliśmy do porozumienia. Ruskiego i żadnego innego pojazdu  z turbiną nie gaszę od razu. Różni się tylko czas na wolnych zanim go wyłączę od tych kilkunastu sekund po np. manewrowaniu na placu do minuty może dwóch w polu po obciążeniu silnika z tym że to ostatnie rzadko się zdarza. Częściej w samochodzie zdarza mi się konieczność dania mu czasu na ochłonięcie.

W kombajnie takie urządzenie jest jak najbardziej uzasadnione tu sprawa nie podlega dyskusji.

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share rodan

rodan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 14 styczeń 2016 - 08:46

Turbotimer

Dzięki za dyskusję. Temat do zamknięcia.